Şimdi Ara

Starbucks Zammı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
2
Favori
40.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • starboktan niye alıyorsunuz ?

anavataın italyada bile bizde olduğu kadar starbok dükkanı yok
  • ReaLGz kullanıcısına yanıt
    nsxjnndjsjdjsbfhs nerden bildin

• Starbucks denen yere herhalde en son 10 yıl nce falan gitmişimdir. Güzel kahve içmek için çok para vermek gerekir diye bir algı oluştu nedense böyle zincirlerden sonra. Starbucks dediğiniz yer Amerika'da gayet vasat bir kahveci.
  • Starbucks kahve alamamış birde gelmiş burada konu açmış,

Starbucks kağıtta kahve içmedikten sonra yemişim ben o kahveyi,
  • Kara Komite kullanıcısına yanıt
    Yazık

• quote:

Orijinalden alıntı: izayoi

İyi yaptın ayrıca starbucks'tan kahve almak modernlik ve marjinallik düşüncesini yıktın
    Kim şu Starbucks'tan kahve içilmesini marjinallik ve modernlik olarak gören ahmaklar, nerde bulunur bunlar? Siz nerede rastlıyorsunuz bu kekolara?

• Moustacheur kullanıcısına yanıt
    Benim kullanımımda 40-50 bardak arası. Kahveyi kendim evde öğütüp demliyorum. Göz kararı koyuyorum, o nedenle arada demlik farkı oluşabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerdurmus

Ben tchibo ve kahve dünyası'ndan alıyorum. Tchibo'ya ne zaman gitsem indirimde bir kahve türü oluyor genelde. İndirimde olanları 100 gr.ı 6-7 tl civarından alabiliyorsun.
    en iyisi kahve dünyası hocam zaten. insanlar starbucks'a sırf özentilikten gidiyor.
  • uzun süredir starbuckstan kahve almıyorum. alma nedenim de o aldığınız paket kahveyi verdiğiniz zaman size ücretsiz kahve veriyorlar. pahalı olmasının da nedeni bu zaten.
  • Angelyus kullanıcısına yanıt
    Kahve Dünyası şube sayısı çok az. Nereden bulacağız da nereden içeceğiz.
  • En iyi ve en ucuz cekirdek kahveyi bulabileceginiz yerler.

Rossman 500 gr Organik filtre kahve (cekilmis) : 50 TL link
    Ikea Patar 500gr Organik Filtre Kahve (cekilmis): 52.99 TL link

Ikea'nin ayrica organik cekirdek kahvesi var 250gr 32TL. Tchibo'nun da cekirdekleri fena degildir fiyat olarak biraz daha yuksek yanilmiyorsam.
    Normalde ben de cekirdek alip evde cekiyorum ama acikcasi cok bir tat farki yok, cekilmis kahveyi de mumkun oldugunca oksijen'den uzak tutarsaniz uzun sure dayaniyor.

Starbuck'in dandik kahvesine o kadar para vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talha8877 -- 30 Kasım 2019; 16:13:20 >

• tavsiye edebileceğiniz çekirdek olarak alabileceğimiz uygun yerler var mı ?
  • tchibo'dan çektir kahveni hocam. 100 gram 6.5 tl ye çektiriyorum ben 7-8 çeşit farklı kahve çekirdekleri var mağazalarında.Ayrıca 50 lira 250 gram starbucksın kahvesine vereceğime gider illy yada mövenpick kahvelerden alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

artık pineapple yok zaten. Dediğim gibi dönemlik değişiyor. Ayrıca coffeedepartment daydı.
    Sanal baharattan alırken çeşit seçmiyorum hepsi yanık kahve işte.

Alıntıları Göster
    coffeedepartment'da önerdiğiniz şuan bulunanlardan birisi var mı
  • kahve ancak bagimli olunursa icilecek bisey,alkol gibi. bunun disinda asiri zevksiz bir aktivite.

• yapmacikinsan0 Y kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle değil. Mehmet efendinin kahvesi türk kahvesine daha uygun sanki. Filtre kahve, espresso vs çeşitleri çok asitli. Ben bir defa aldım pişman oldum

Starbucks kahveler geçen sene civarı 25 30 arasıydı. Şimdi 37 47 arası. Ben sert kahve sevdiğimden verona veya sumatra alıyorum

Evde moca pot var. Büyük boy. Yaklaşık 2 ölçek koyduğumda klasik türk kahve fincanıyla 6 fincan kadar kahve çıkıyor

(Hesaplayan adamlar mode on)

Yaklaşık 20 gram kahveden iki shot espresso çıkıyor. Yani iki latte.

250 gr için düşününce en az 20, ortalama değerlerde 25 shot çıkar.

40 tl deseniz, sert yapsanız, 20 shot çıksa shotı 2 tl ye gelir

(Hesaplayan adamlar mode off)

Mehmet efendi maliyeti bunun yarısı.

Ancak shot başına 1 tl için aradaki kalite farkı tartışılmaz

Ayrıca starbucks kahvecilerin fast foodu. Ucuz, kalitesi standart kahve üretir ve sunarlar. Hatta diğer kahvecilere göre de gayet ucuzdur. Starbucksda diğer kahvecilerin en az iki hatta üç katı kahveti alır istediğiniz kadar oturursunuz. Hatta almadan da oturursunuz. Yerlilerde garaon hep başınızda.

Bizde önyargıyı değiştirmek çok zor. Hala şu markaya elit muamelesi nasıl yapılıyor ilginç? Algınızı bi değiştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi striders -- 30 Kasım 2019; 16:42:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• starbuckta yöresel kahveler hariç, içine süt giren neredeyse tüm kahvelerin aromaları az çok benzer ve fahiş fiyatları var. mc donaldsa gidip ordan da aynı kahveyi alabilirsiniz nerdeyse 4 de biri fiyatına onun dışında bi çok firmanın alternatif ürünleri var. ha amaç bi yerde bi kahve alayım wifi a girip akşama kadar sağı solu kesip pinekleyim ise,

boş insansın vesselam o para sana koymaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oski_58 -- 30 Kasım 2019; 17:13:47 >
  • L. Kilmister kullanıcısına yanıt
    Hocam espresso tadına en yakın ve en ucuzu Moka-pot tur. Kahve seviyorsanız mutlaka 1 tane edinin. Orjinali ve mucidi bialetti markadır, ama biraz pahalı. Ben bir ara a101 e gelmişti 25 TL ye aldım 3 fincanlık olanı, çok ta memnun kaldım. İkeada 6 fincanlık olan çelik model var, fiyatı fena değil. Kahveyi de Tchibo veya istediğin herhangi bir kahveciden Moka pot için olduğunu belirterek çektiriyor Sun, miss.

• 34 tl iken bende alıyordum. 46 yaptılar almamaya başladım. 50 olmuş hiç almam. Mehmet efendinin sattığını bilmiyordum yarın ondan alacağım.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.