Şimdi Ara

Starbucks Su (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
2
Favori
64.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
125 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adam seni nakavt etmis hala daha yerde kivraniyorsun

Cidden problemlerin oldugu acikca goruluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasamak5656 K kullanıcısına yanıt
    Kardeşim yan hesaplarından çık böyle yaparak bir yere varamazsın. Öncelikle vatandasligimin olması ya battı ya da zoruna gitti. 16 yıldır Türkiye'de yaşıyorum sırf çifte vatandasligim var diye kurduğum düzeni birakip da Amerika'ya yerlesmenin mantığını bana biri açıklasın. Ayrıca Türkiye'de bedavaya üniversiteyi okuyup vatandaslikla 2-3 denklik sınavına girdikten sonra kolayca orada doktor olabilirim gidip Amerikada üniversitelerin yıllığına binlerce dolar harcamaya niyetim yok. Ha ama siz anca uzaktan sallarsiniz araştırmadan sonra atomu parçalamis edalariyla kasila kasila entry girersiniz ne diyeyim ki gülüyorum sadece 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bekciozelharekat kullanıcısına yanıt
    yazık sana ya kıyamam yan hesap dedi. "Ayrıca Türkiye'de bedavaya üniversiteyi okuyup vatandaslikla 2-3 denklik sınavına girdikten sonra kolayca orada doktor olabilirim"

bunu dedikten sonra zaten gram bilgin olmadığı kanıtladığın için seni daha fazla kaale almıyorum ve blokluyorum.

Ha bu arada bu cümlene de çok güldüm "16 yıldır Türkiye'de yaşıyorum sırf çifte vatandasligim var diye kurduğum düzeni birakip da Amerika'ya yerlesmenin mantığını bana biri açıklasın"

sadece gülüyorum ve acıyorum haline hadi sana hayal dünyanda mutluluklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 18 Ağustos 2019; 12:54:14 >

• caneycaney kullanıcısına yanıt
    Blockla kardeşim umrumda olur mu sanıyorsun 😂 Asil alintilayip yazdığın bölüme bakınca senin bilgisiz olduğun anlaşılıyor. Muhtemelen arkadaş çevrene de böyle bilmiş edalariyla caka satıyorsun ben de sana kendi dünyanda mutluluklar diliyorum. Muhtemelen senin dünyanda Amerika diyince 3-5 gençlik filminde izlediklerin geliyordur, Green Card filan hikaye 😂

• 10 lira yap

HEM GÖZÜN HEM DONUN DOYSUN.

• AlliedSL A kullanıcısına yanıt
    netflixi 5 ortak kullanınca açıkçası hoşuma gidiyor ama tek kişi falan olsam hayatta almam kullanma sebebimde mobil izleme çok rahat oluyor bide tv de izlemesi güzel oluyor biraz üşengeçlikten kullanıyoruz aslında biraz internette araştırıp uğraşsak dizileri indirip hem mobilde hem tv de izleyebilirim ama ayda 8 TL ye gelen bir hizmet için uğraşmaya değer mi burası var
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekciozelharekat

Bu mesaj silindi.
    Ohoo ne zamandir converse fakir zenci ayakkabisi tarzi seyler duymuyorduk iyi geldi. Homeless mekaniymis
    Netflix 4 kişi alınca kişi başı aylık 10 tl oluyor ve digitürk denilen saçmalıktansa netflix' i yeğlerim. Amele gibi internetten film dizi indirip izleyeceğime 1000 kere netflix i tercih ederim. Ayrıca starbucks tan daha kaliteli kahve yapan bir Allah 'ın yeri daha yok. Kahve dünyası gibi saçma yerlerde türk kahvesi denilen ama aslında arap kahvesi olan kahveler bile 12 tl. Starbucks mı pahalı yoksa bu saçma yerler mi? Evet gelir düzeyi yüksek birisi olarak starbucks ve netflix i sonuna kadar senin lafınla yalarım. Ayrıca şunu da belirteyim buralardan film dizi izlemek ve kahve içmek için gelir düzeyinin yüksek olmasına da gerek yok. Sadece insanların bu mekanları ve platformları bir marka haline getirmek için verdikleri çabayı düşün ve emeklerine saygı duy yeter. Zaten o zaman verdiğin paranın karşılığını aldığını göreceksin

• Bir kahve için 15 dakika ayakta sıra beklemenin nesi çekici geliyor size? Kahveleri güzel, ona lafım yok. Çekirdek halinde alıp evde yapıyorum. Ama abi ne zaman hangi starbucks şubesinin önünden geçsem 8-10 kişilik sıra var lan! Ya biz yerel bir kahve zincirine gidince kimse bizi ayakta bekletmiyor arkadaş, oturuyorsun yerine ve kahven ayağına geliyor. Klasik Amerikan sömürgeciliği işte arkadaş, az eleman az maaş çok iş çok kar! Burger King de böyle Mc Donalds da böyle... hepsi böyle. Bizim burada gene iyi, yurtdışındaki bu zincirlerde utanmasalar masanı sil, tepsiyi de sil güzelce şuraya bırak öyle git diyecekler. Bizim burada en azından orta elemanları var, masaları temiz tutuyor.
  • salih uçan S kullanıcısına yanıt
    Saatlerce milletle kıç kıça oturmak çok büyük bir meziyet(!)

Evimin yakınında starbucks var önünden ne zaman geçsem hep aynı tipler oturuyor.hiç tanışmayan insanlar kıç kıça.dışarıdan görünüm iğrenç.oraya gidip 10 liraya 1 kahve içip saatlerce oturmayı bir halt sanma.zenginlerin aksine fakirlerin tercih ettiği yer.starbucks'ta telefon kullanmak yasak olsa işlerin %70'i düşer çünkü oraya gelenlerin çoğu hikaye atmak için geliyor.zaten oraya gelenlere iq testi yapılsa ülke ortalamasının çok altı bir sonuç çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbayram5 -- 18 Ağustos 2019; 13:57:59 >
  • senelerdir aynı muhabbet bıkmadınız mı ? starbucksa gitmemin tek amacı dışarıdaki kafelerden genel olarak daha temiz olması ve kahvenin mekana göre fiyatı iyi 10 lirayı aşmıyor benim içtiğim kahve normal mekana gidiyorsun nescafeyi koyuyor önüne 5 liraya nescafe gold içiceğime 3-4 lira fazla verip düzgün bir şey içerim mantığıyla gidiyorum, parası çok olan suya 10 lirada verir o onun problemi bu beni alakadar etmez sizide etmemeli ben dişaridan alıp gidiyorum ordaki suya 3 lira vermek yerine, bazen sıra oluyor sıra oldugunda beklemiyorum içmeden geliyorum sizin gibi bu tarz yok öyle yok böyle konuları açanların kafa yapılarını anlayamayacağim insanlar istediklerini yapmakta özgürler sal yapsın ülkede günde milyonlarca lira masrafı olan saray var insanlar suya 5 lira vermiş çok mu devlet büyüklerini örnek alıyorlar

• Starbucks'ta kötü anılarım var.
  • Bu konudaki yorumlardan ortadogu kulturu hakkinda tez yazilir. Devlete kadar uzanmis konu

• Şu starbucksa laf atanlar beni delirtiyor ya. Hayatımda 2 kere felan gitmişimdir toplamda oda mecburiyetten bende sevmiyorum ortamını. Fakir yeri lan orası millet pahalılığından şikayet ediyor komedi. Bir tane kahve alıyorsun 8 saat mekanda oturuyorsun sen git her hangi bir cafeye bi kahveyle otur bakalım dakka başı biri başına gelip ne istersin diye tacizler. Yani starbucks öğrenci işi elit değil. Pahalılığından şikayet etmeyin şuranın .
  • geçen gün 3 tl verdim 0.5 litre suya ama 4-5 saat internet kullandım,takıldım orada

bi nevi internet cafe gibi bişi bence
  • Starbuckstaki insanlari inceliyorum aşiri kasinti insanlar görüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bekciozelharekat

Bu mesaj silindi.
    Rezil etme kendini bare burda, amerikada homeless larin gittigi yermis bilmessek,gormessek yutturucak bu cahil bize

• Wesker0005 W kullanıcısına yanıt
    😂😂😂 hakkımda hiçbir şeyi bilmeden cahil diye yaftalayan 10 iqlu birine açıklama dahi yapmayacağım. Aynen devam sen foseptik çukurunda yaşamaya, zira bu lugatla ötesine geçemezsin. ayrıca gidip gördüysen anlat da öğrenelim benim 6 senedir yazın göremediğim şeyleri. hadi bakayım

Kabullenin abicim, kapital dünya. Bilmiyorum ana-babanızla çok mu takılıyorsunuz da görmüyorsunuz ama yeni dünya sadece para, para, para. Dünya değişiyor, evet çirkin ama durum bu, neye karşı çıkıyorsun? Para için okuyor, para için çalışıyorsunuz, lanet kapitalizme döndürmeyin çarkın suyunu taşıyanlar siz iken. Güncellenin, kapitalizmi optimize etmeye çalışın, yeter 80lerden kalma sosyalizm propagandası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AE08F0836

Bir kahve için 15 dakika ayakta sıra beklemenin nesi çekici geliyor size? Kahveleri güzel, ona lafım yok. Çekirdek halinde alıp evde yapıyorum. Ama abi ne zaman hangi starbucks şubesinin önünden geçsem 8-10 kişilik sıra var lan! Ya biz yerel bir kahve zincirine gidince kimse bizi ayakta bekletmiyor arkadaş, oturuyorsun yerine ve kahven ayağına geliyor. Klasik Amerikan sömürgeciliği işte arkadaş, az eleman az maaş çok iş çok kar! Burger King de böyle Mc Donalds da böyle... hepsi böyle. Bizim burada gene iyi, yurtdışındaki bu zincirlerde utanmasalar masanı sil, tepsiyi de sil güzelce şuraya bırak öyle git diyecekler. Bizim burada en azından orta elemanları var, masaları temiz tutuyor.
    Almanya,Ingiltere ve Turkiyede yasadim yillarca suan da uni okuyorum ingilterede
    Kesinlikle oyle bisey yok, tek fark “nazik” davranmak icin biz(ben) goturuyoruz tepsiyi ki tesekkür ediliyor zaten calisanlar tarafindan oyle bi davranista yapmassanda tuhaf olmaz sana kalmis tr de bunu yapinca herkes sasiriyor sanki uzaydan gelmisim gibi
    Halbuki empati yapilmasi yeterli ben sahsen utaniyorum birisi onumdeki tepsiyi,copu,bos bardagi alinca evet calisiyor ve bunun icin para aliyor ama ben rahatsiz oluyorum yinede ve burdaki cok kisi de benim gibi hissediyordur

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.