Şimdi Ara

STARBUCKS 25 bardak filtre kahve 22,5 TL (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
20
Favori
18.548
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam peki filtre kahvede kullandigimiz kahve cekirdegi kafein oranini etkiliyor mu yoksa sadece icimi mi fark ediyor? Evde alet var filtre kahve cekmek icin ve nescafe zararli diye sinav zamani spordan once pek tuketmek istemiyorum.Hangi kahve cekirdegini alsam bilemedim dunya kadar cesit var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirciler

Hocam peki filtre kahvede kullandigimiz kahve cekirdegi kafein oranini etkiliyor mu yoksa sadece icimi mi fark ediyor? Evde alet var filtre kahve cekmek icin ve nescafe zararli diye sinav zamani spordan once pek tuketmek istemiyorum.Hangi kahve cekirdegini alsam bilemedim dunya kadar cesit var.

Çok etkilemez hangisi hoşuna gidiyorsa onu icebilirsin guetemela,peru,house blend begendiklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: demirciler

Hocam filtre kahvede daha az kafein olur diye biliyordum ben?

Kahve paketinde detaylara baktığınızda Arabica ifadesi görürsünüz genelde, bir diğer tür ise Robustadır

Robusta türü çekirdeklerde kafein oranı Arabicaya göre fazladır (2 katı) fakat lezzet vs. azdır.

quote:

According to CoffeeChemistry.com a robusta bean is 2.2% caffeine, while an arabica bean is 1.2% caffeine.

şu linkte türkçe açıklama da var, bakabillirsiniz

Arabica mı Robusta mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 13 Mayıs 2015; 2:00:20 >

• Bardağım yok ama 10 tane aldım sağolasın.
  • Starbucks Türkiye'den cekilme karari aldi gibi haberler gelirse sasurmayin bundan sonra

• Ekin kollama terk

• sakaryada benden herkese kahve gençlerrr
  • Kahvenin içinde Havan dışkısı olduğunun haberleri çıktıktan sonra böyle bişey olması manidar
  • Beyler uygun fiyatlı çekilmiş filtre kahve nereden alabilirim?

Genelde Tchibo'dan alıyoruz. 19,95 'e 500gr kahve geliyor. Bu fiyatlara başka nerelerden hangi markaları alabilirim?
  • Ben hiç gitmedim Starbucks a
    Burada işler nasıl Dönüyor
    Normal cafe gibi mi, simit sarayı gibi mi?

• starbucksta satılan bu paket kahvelerle sadece filtre kahve mi yapılabilir? Tchibonun makineleriyle kapsul kahvelerle istedigimiz kahveyi yapabiliyoruz madem bu paket kahveleri exspresso boyutunda çektirip nasıl mocha,cappuccino filan yapabiliriz hacılarr
  • quote:

Orijinalden alıntı: notfound

Ben hiç gitmedim Starbucks a
    Burada işler nasıl Dönüyor
    Normal cafe gibi mi, simit sarayı gibi mi?

gidip kasadan kahveni alıp ödüyorsun, sonra istediğin yere geçip istediğin kadar oturuyorsun
    hiçbir garson vs gelmiyor soru soran yok mis gibi ortam

• Bu fil bokunu savunuyorsunuz ya gerçekten merak ediyorum tat olarak bu kadar mı fark ediyor? Yani içince iyyy bu kahve de fil boku evresi yok beğenmedim diyebiliyor musunuz? Aroması, tadı değişecek diye zevk için bu işlere girilmesi günümüz virüs ve bakteri dünyasında hiç mantıklı değil. Ya da bir standart gelsin zorunlu olarak en baştan bilelim hangisinde var hangisinde yok bu işlem.
  • Kéén kullanıcısına yanıt
    Hiçbir kahve zincirinde yok. Bu haberin yalan olduğunu açıkladık daha önce.

Haber şu sitede yayınlandı:

http://www.kirpice.com/starbuckstan-diski-itirafi/

En alttaki notu okuyun:

"Sitede yer alan haberlerin hepsi, kişilik bölünmesi yaşayan, şizofren bir yazarın, kafasında yarattığı hayali olaylardır. O yüzden bu haberlere dava açan dombilidir."

Bahsi geçen kahve çok pahalı bir kahve, öyle kalkıp Starbucks'a gidip içemezsiniz, kafanızı yormayın boşuna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talvehtia -- 14 Mayıs 2015; 11:27:03 >

• Aynen ben de yıllardır o kahvenin çok pahalı ve özel olduğunu biliyordum. Geçen duyduğum starbok da fil boku haberini duyunca dedim hayırdır; konu üstüne geldi.
    Şimdi içim rahatladı. Seri üretime girmesin böyle işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kéén -- 14 Mayıs 2015; 11:38:52 >
  • Beyler bu kahveyi alsam evimde normal kahve yapar gibi yapabilir miyim?
  • Cruzer26 C kullanıcısına yanıt
    Normal kahveden kastınız üçübiraradaysa veya bilmemkimin "classic" / "gold" serileriyse hayır yapamazsınız. Bunlar kahve değildir çünkü, oralettir, tozdur, kimyasal işlemlerle "çözünebilir" hale getirilmiş zımbırtılardır. Öyle suya at, yokolsun gibi bir olayı yoktur. Çay gibidir, demi kalır.

French Press gibi bir demleme aletine ihtiyacınız var. Yine Starbuckslarda satılır, FP alana yine bir kahve ikram ederler vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talvehtia -- 14 Mayıs 2015; 12:12:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talvehtia

Normal kahveden kastınız üçübiraradaysa veya bilmemkimin "classic" / "gold" serileriyse hayır yapamazsınız. Bunlar kahve değildir çünkü, oralettir, tozdur, kimyasal işlemlerle "çözünebilir" hale getirilmiş zımbırtılardır. Öyle suya at, yokolsun gibi bir olayı yoktur. Çay gibidir, demi kalır.

French Press gibi bir demleme aletine ihtiyacınız var. Yine Starbuckslarda satılır, FP alana yine bir kahve ikram ederler vs.

French Pressten evde var. Youtubedan izlediğim bir videoda kahve çekirdeklerini çektikten sonra French presste demleyip diğer bardağa aktarsam olur mu?

• Kéén kullanıcısına yanıt
    hala bildiğini savunuyorsun yaa . araştırma sıfır senin gibilerde .

o dediğin kahve şu an TÜRKİYE CUMHURİYETİ TOPRAKLARINDA HİÇ BİR STARBUCKS KAHVESİNDE YOK . OLSA BİLE FİNCANINI 85-90TL DEN AŞAĞIYA İÇEMEZSİN : ANLADIN MI ,ANLAMAYAN ARKADAŞ .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cruzer26

quote:

Orijinalden alıntı: Talvehtia

French Pressten evde var. Youtubedan izlediğim bir videoda kahve çekirdeklerini çektikten sonra French presste demleyip diğer bardağa aktarsam olur mu?

Olur

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.