Şimdi Ara

STAR WARS: THE FORCE UNLEASHED II (GÜÇ YENİDEN BİZİMLE) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
0
Favori
9.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla kopan kol bacak ve kafa görmek cuk oturmuş.3 kez oynadım demoyu hala doyamadım
  • kol ve bacaklar kopuyor ama kopan yerler sari renkte ve kopan yerlerden kan gelmiyor ona anlam veremdimmademki kol baka kopuyor hafiftende kan olsaydi gercekci olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: meos_grmny

kol ve bacaklar kopuyor ama kopan yerler sari renkte ve kopan yerlerden kan gelmiyor ona anlam veremdimmademki kol baka kopuyor hafiftende kan olsaydi gercekci olurdu

Filmlerde de öyle.Kılıcın kestiği yeri dağladığı varsayılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecharı

grafikler, aksiyon, kullandığımız yetenekler vs iyi ama oyunda birşeyler eksik çözemedim.. menüler, içerik vs çok sıradan gibi geldi bana albenisi eksik. baya bir umutla bekliyordum inş full oyun daha iyi olur. move destekli de pek oynanamaz gibi bu oyun açıkçası (kamera açısını sürekli değiştirmek gerekiyor nav cont. üzerindeki L3 harici bir R3 de mutlaka gerekli gibi?).

Oyunu menüye bakıp alanıda ilk defa gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SyLaR25

quote:

Orijinalden alıntı: thecharı

grafikler, aksiyon, kullandığımız yetenekler vs iyi ama oyunda birşeyler eksik çözemedim.. menüler, içerik vs çok sıradan gibi geldi bana albenisi eksik. baya bir umutla bekliyordum inş full oyun daha iyi olur. move destekli de pek oynanamaz gibi bu oyun açıkçası (kamera açısını sürekli değiştirmek gerekiyor nav cont. üzerindeki L3 harici bir R3 de mutlaka gerekli gibi?).

Oyunu menüye bakıp alanıda ilk defa gördüm.

seni allaha havale ediyorum hocam :) söylediklerimden bunu çıkarmışsın helal sana..
  • Demo'yu oynadım, ilk oyunu da bitirmiştim.

Ara sahneler gene rezalet ve demo'nun başında Starkiller'in Vader'ı kısa süreliğine etkisiz hale getirmesine bakarsak, yine ilk oyundaki gibi oyunda güç dengelerinin, dengesiz olacağını varsayabilirim. Yüz animasyonları güzel değil, ara sahneler çok başarısız ve yapay duruyor. İlk oyunda da bunlar vardı yine aynı şekilde devam ediyorlar. Ses efektleri ve çevresel ses demo'da çok kötü idi, oyun DTS destekliyor fakat stereo gibi ses aldım ben açıkcası, bu tam sürümde düzeltebilecekleri birşey.

Bunun haricinde grafikleri bayağı bir geliştirmişler. Binadan atlarken CGI mı, yoksa oyun içi motor mu bir an çözemedim, bayağı beğendim grafikleri oyunda. Her ne kadar ilk oyundaki gibi çevre sönük kalsa da, karakterlerin grafiklerinde bayağı uğraşmışlar belli. Hedef alma sistemini koymuşlar, bu da ilk oyundaki büyük eksikliklerden biriydi.

Bir kere oynadım demo'yu ilk izlenimlerim bunlar, konu ve evren dengeleri olarak gene sıçacak bir oyun gibi gözüküyor bana fakat gameplay'i geliştirmişler. Çıktığı zaman oynanılacak bir oyun olmuş.
  • quote:

kol ve bacaklar kopuyor ama kopan yerler sari renkte ve kopan yerlerden kan gelmiyor ona anlam veremdimmademki kol baka kopuyor hafiftende kan olsaydi gercekci olurdu

ışın kılıcı eskiden çok sert maddeleri kesmek için kullanılırmış. çok fazla enerjiye sahip olduğu için kestiği yeri anında dağlıyor. yani kan akmasına fırsat kalmadan yara yakılıyor.
  • Oyunun grafik motoru Euphoria'nin cevre etkilesimi ve Fizik modellemesi oyun ici dinamiklerini iki kat arttirmis. Beyendigim oyun motorlarindan biri.Wassermann arkadasimizin dedigi gibi hedef alma sisteminin gelmesi iyi olmus. Karekter modellemeler gayet basarili. Fakat kaplamalar, yuz modellemeleri ve ses demoda bira geri pilanda. Ozellikle kaplamalar vasat olsada oyun gercekten tatmin edici bekliyoruz.
  • oyunun demosunu birkaç kez oynadım ve gerçekten tek bir konu haricinde beni memnun etti. grafikler, oynanış, combo çeşitliliği, force kullanımı gayet hoştu. yanlızca ışın kılıcıyla vuruş yaparken kasmalar oluyor ve dövüşler sırasında bu yüzden akıcılık saglanmıyor. işte bu beni rahatsız etti demonun güzelliğine gölge düşürmüştü sanki kasılmalar. umarım tam sürümde bu kasılmalar yoktur insanın ışın kılıcıyla vurası gelmiyor yav
  • Ya bu kasılma olayı çok geçiyo ama lightsaber ile vurdugunuzda kasılma olayı sanki anlık donma oluyo göz önünden geçiyo onu diyosanız bence o kasma değil ilk oyunu oynamadım ama ilkindede öyle değilmiydi ben ışın kullanımında efektif olarak normalde öyle diye biliyorum bi kasma olayı değil yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiibaTR

Ya bu kasılma olayı çok geçiyo ama lightsaber ile vurdugunuzda kasılma olayı sanki anlık donma oluyo göz önünden geçiyo onu diyosanız bence o kasma değil ilk oyunu oynamadım ama ilkindede öyle değilmiydi ben ışın kullanımında efektif olarak normalde öyle diye biliyorum bi kasma olayı değil yani?

demonun birkaç oynanış videosunu izledim netten aynı donma olayı orda da vardı.. vuruş anındaki kısa süreli donma efektif bi özellik olarak oyuna katılmışta olabilir ama görsellik açısından çok fazla eksi değer kattığını söyleyebilirim en azından benim için öyleydi. her vuruşunda kısa süreyle donup devam etme bence hiç güzel olmamış, hızla birşeyler yapmaya çalışıyorsun ve vuruş anındaki donmalar sanki aksiyonun tadını tam veremiyor gibiydi.. bu konu benim gözüme çok battı ama çoğu arkadaş bahsetmemiş bile bundan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi therealman -- 16 Ekim 2010; 2:52:43 >
  • Bende demoyu bugün oynadım ve beğendim.Oyunun ilkini oynamadığım için hikayeyi tam anlamadım.Biz sanırım klonuz.Oyunuda gow'a benzettim ama antik çağda evreninde yaratık kesmektense sw evreninde asker kesmeyi tercih ederim.Grafikler ise muhteşem olmuş özellikle ara videolar
  • Mind Tricki çok beğendim. Mind tricki geliştirip çoklu düşmana uygulayabiliyorsunuz.
  • Biraz önce oynadım.Tadı damağımda kaldı diyebilirim.İlk oyunu edinip onu bitirmem gerek en kısa zamanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrStark

quote:

star wars evreninde kan yoktur zaten direkt lazer aşırı ısı ve enerji olduğundan direkt yaralar yanar star wars'a özgü bir şey çok orjinal ve gerçekci olmuş bu açıdan hatta sw evrenine göre.

Ama the phantom manace'ce hata var kan çıkıyor orda Obi-Wan Darth Maul'u kesince.
  • quote:

quote:

quote:

star wars evreninde kan yoktur zaten direkt lazer aşırı ısı ve enerji olduğundan direkt yaralar yanar star wars'a özgü bir şey çok orjinal ve gerçekci olmuş bu açıdan hatta sw evrenine göre.

Ama the phantom manace'ce hata var kan çıkıyor orda Obi-Wan Darth Maul'u kesince.

Tepki alınca bir daha kullanılmadı.
  • PS3 sürümüne süpriz bir move desteği gelebilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: therealman

quote:

Orijinalden alıntı: DiibaTR

Ya bu kasılma olayı çok geçiyo ama lightsaber ile vurdugunuzda kasılma olayı sanki anlık donma oluyo göz önünden geçiyo onu diyosanız bence o kasma değil ilk oyunu oynamadım ama ilkindede öyle değilmiydi ben ışın kullanımında efektif olarak normalde öyle diye biliyorum bi kasma olayı değil yani?

demonun birkaç oynanış videosunu izledim netten aynı donma olayı orda da vardı.. vuruş anındaki kısa süreli donma efektif bi özellik olarak oyuna katılmışta olabilir ama görsellik açısından çok fazla eksi değer kattığını söyleyebilirim en azından benim için öyleydi. her vuruşunda kısa süreyle donup devam etme bence hiç güzel olmamış, hızla birşeyler yapmaya çalışıyorsun ve vuruş anındaki donmalar sanki aksiyonun tadını tam veremiyor gibiydi.. bu konu benim gözüme çok battı ama çoğu arkadaş bahsetmemiş bile bundan

Biraz araştırırsan ki sanırım bu konunun 2. sayfası veya ilk sayfasındaydı şu an açamıyorum malesef ps2 ye çıkan bi sw 3 videosu izlemiştim.Onu izleyebilirsen görüceksinki aslında bu kasma değil efektif bir şey.Bence pek bi eksi katmıyo ama şunu emin bir şekilde söyleyebilirim ki pek fark edilmesede o efekt olmasa oyun çok farklı bi moda girer yani sırf lightsaber gidende olur.Oyunda çok fazla seçenek var cidden çok.Mind trickle bile adam öldürebiliyosun sw evrenindeki herşey var nerdeyse karakterin kullanabildiği.Bu şekilde düşünürsen lightsaberların böyle bir efekt alıp daha oturmuş bi sistem olması bence çok daha mantıklı olmuş öbür türlü herşey birbirine girerdi.
  • quote:

quote:

quote:

daha önce de tartışılmıştı o konu. aslında kan olmadığını söylemiştik(sinema bölümündeki SW konusuydu sanırım.) Işın kılıcının dağlama etkisi olduğu için obi-wan birden kesince sıcaklıktan çıkıyor o tozumsu renk, zaten kana da benzemiyor.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.