Şimdi Ara

STAR WARS: THE FORCE UNLEASHED II (GÜÇ YENİDEN BİZİMLE) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
0
Favori
9.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: clexitt

ilk oyun çok tırttı, umarım 2.si bişeye benzer

• birincisi epey vasattı bakalım ikinci oyunda belki toparlarlar, oyunun tek cezbedici yanı star wars evreninde geçiyor olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nate Drake

birincisi epey vasattı bakalım ikinci oyunda belki toparlarlar, oyunun tek cezbedici yanı star wars evreninde geçiyor olması.

aynen 2 ışın kılıcı var diye oynuyoruz hikaye namına hiç bir şey yok

Nerde o Online Jedi Academy günleri,Nerde o single Ja-JOutcast hikayeleri
  • force unleashed hikaye olarak da oynanış olarak da bence kötüydü zaten yanlış hatırlamıyorsam hikayede george lucas ın parmağı yok sadece karakterlerini kullanıyorlar keşke böyle abartı force olayı yerine daha aklı başında daha gerçekçi(star wars evrenine göre) bi oyun yapsalar jedi knight,jedi academy gibi onların hem hikayeleri hem de oynanışları çok daha iyiydi özellikle force kullanımı çok daha iyiydi ışın kılıcı kullanımına girmiyorum bile zaten bu star wars oyunlarında force u bir türlü ayarlayamıyorlar battlefront2 de çok az force unleashed de çok fazla adından da anlaşılacağı üzere ben çok umutlu değilim bu oyundan en azından hikayeyi daha star wars evrenine uygun yapsalar ilk oyundaki light side ending deki darth vaderin kasksız dolanması çok garibime gitmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakshi -- 4 Mart 2010; 10:42:14 >
  • açıkçası ben starkiller ı da sevmiyorum inşallah bu oyunda yine imperial ship düşürmece olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrStark

işte bu sefer bunu bekliyoruz bizde konuyu toparlama şansları var aslında..yaparlarsa süper olur yapamazlarsa kendileri bilir bende umudumu keserim fakat starkiller gibi güzel bi ana karakteri varken ne biliyim iyi bir oyun yapmak için bolca malzeme var aslında yapamazlarsa tamamen onların hataları.

Tabi Vader sürekli kazıklıyor bunu, bu sonra yine geri dönüyor değil mi? Çok güzel karakterli bir insandır kendileri :)

Kıza oyunun başından beri asılıyor, finale doğru umrunda olmadan belki görüşemeyebiliriz falan "cool" tavırlar içerisinde.

Yahu oyun tam bir felaketti ya, Emperor'u ve Vader'ı tokatlaması, kestiği Jedi "senin hocan ben olacağım" demesinden sonra yana yakıla onu araması vs.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wassermann

quote:

işte bu sefer bunu bekliyoruz bizde konuyu toparlama şansları var aslında..yaparlarsa süper olur yapamazlarsa kendileri bilir bende umudumu keserim fakat starkiller gibi güzel bi ana karakteri varken ne biliyim iyi bir oyun yapmak için bolca malzeme var aslında yapamazlarsa tamamen onların hataları.

Tabi Vader sürekli kazıklıyor bunu, bu sonra yine geri dönüyor değil mi? Çok güzel karakterli bir insandır kendileri :)

Kıza oyunun başından beri asılıyor, finale doğru umrunda olmadan belki görüşemeyebiliriz falan "cool" tavırlar içerisinde.

Yahu oyun tam bir felaketti ya, Emperor'u ve Vader'ı tokatlaması, kestiği Jedi "senin hocan ben olacağım" demesinden sonra yana yakıla onu araması vs.

starkiller zaten tam dengesiz hoca yani heralde onun kadar aynı anda bu kadar kafası karışık başka insan olamazdı yani adamın hayatı tam dram o açıdan baya berbat ve konu dahilinde o saçmalıklar oldu adam gibi konu çekselerdi ilk oyun berbat olmazdı benim ilk oyunla ilgili sevdiğim 2 şey oldu 1 ara videoları 2 de starkiller ın hikayesi öyle saçma sapan bitince sövdüm bir ama yani 2 de düzelttiler düzelttiler gene kafayı yemiş bi starkiller ı kontrol edicez eğer düzeltemezlerse bende 3.oyun çıksa bile hayatta almam çünkü aynı hatayı 2 kere yapan bir şirketten daha fazla ne beklenirki ?

Darth Vader'ın onu bu kadar kazıklaması onun aslında ne kadar güçsüz olduğunu gösterir. Çünkü Jedi'lar ön sezileriyle meşhurdur. Vader'ın kendisini yine aldatacağını anlamıyosa bırak 20.000'i 20milyon midikloryan olsa içinde cacık olmaz o adamdan

• ilk oyunda ışın kılıcının gücü kesinlikle güzel verilmemişti.. anca 3-4 vuruşta indiriyosun karşındaki robotu.. ulan ışın kılıcı bu ya adam korunma yapamıyosa ortadan ikiye bölmen lazım..

Umarım ikinci oyunda ikiye bölmeler kol kesmeler falan olur ışın kılıcıyla..Olmayacaksa ne anladıım öle ışın kılıcından.. ha prince'in dante'nin kılıcı ha starkiller'ın kılıcı.. arada fark kalmıyo ki..
  • zaten senaryodaki bu çelişkiler işin içinde george lucas ın olmadığını gösteriyor sw deki karakterleri almışlar kafalarına göre bi senaryo yazmışlar
  • ışın kılıcı ile kestiğin yerden kan akmaz keserken yaktığı için
    şöyle düşünüyosan ayrı düşmanı duvara falan attığında kafası yarılsın kanlar fışkırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakshi -- 4 Mart 2010; 12:37:42 >
  • İlk oyunun sadece ilk iki bölümünü beğeniyorum. İlk bölüm resmen efsanedir, Darth Vader'i kontrol ediyoruz daha nedir ? Force Push yaptığımız zaman, resmen ortalıkta bir şey bırakmıyor. Gücü çok iyi yapmışlar..
  • ışın kılıcı konusunda jedi academy'nin yeri ayrıdır onu bi kenara koyalım da ps2'de revenge of the sith oyununda da çok güzel estetik düellolar olabiliyodu. droidleri de mangallık et gibi doğruyoduk. o açıdan revenge of the sith oyunu bana az da olsa lightsaber kullanma hissini vermişti hele ki Anakin'in comboları çok zevkliydi. The Old Republic çıkacak orda da lightsaber'ı güzel yapamayacaklar bir kaç video izledim de öyle odun gibi sallıyo karakterler kılıcı; ben lighsaber dövüşlerinde estetik ararım
  • Alın size benden 10 dakikalık sanat videosu

anlatmak istediğim budur abi kalas gibi olmaz lightsaber düellosu

bu da iyidir bak

izlemediyseniz kesinlikle izleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sulu Çor Kağan -- 4 Mart 2010; 13:18:06 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

ışın kılıcı konusunda jedi academy'nin yeri ayrıdır onu bi kenara koyalım da ps2'de revenge of the sith oyununda da çok güzel estetik düellolar olabiliyodu. droidleri de mangallık et gibi doğruyoduk. o açıdan revenge of the sith oyunu bana az da olsa lightsaber kullanma hissini vermişti hele ki Anakin'in comboları çok zevkliydi. The Old Republic çıkacak orda da lightsaber'ı güzel yapamayacaklar bir kaç video izledim de öyle odun gibi sallıyo karakterler kılıcı; ben lighsaber dövüşlerinde estetik ararım

Hocam +153523523 revenge of the sith star wars un en iyi oyunlarındandır bir film oyununa göre harikaydı obi wan olarak clone ların ihaneti sonucunda kactığımız bölüm süperdi hepsini kesiyoduk kol bacak kopuyodu cidden

revenge of the sith gercekten guzel oyundu.senelerdir su lightsaber i bir turlu beceremiyolar arkadas sanki elimizde sopa var milleti kovalıyoruz
    bari bu oyunda bi estetiklik gelir de ısın kılıcı kullandıgımızı anlarız

• quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

Alın size benden 10 dakikalık sanat videosu

anlatmak istediğim budur abi kalas gibi olmaz lightsaber düellosu

bu da iyidir bak

izlemediyseniz kesinlikle izleyin.

Ryan vs Dorkman 1 daha iyiydi diye hatırlıyorum, bu gereksiz uzun tutulmuş. Videolar güzel fakat oyunlarda bu tarz spontane gelişen aksiyon sahneleri görmek istiyorsak SW:tFU'da olduğu gibi QTE diye tabir edilen artarda tuşlara basmak ile ortaya çıkan sahneler kullanmak zorundayız. Bu sistemin de oyunun oynanabilirliğini ne kadar götürdüğü ortada. Bu tarz sahneleri az tutmak gerekiyor.

Ben bu konuda iyimserim, yukarıdaki videolar tarzında duellolar beklemiyorum fakat en azından Jedi Academy veya Outcast'deki gibi görsel yönden zengin dövüşler hazırlanabilir. Yukarıda yazan birçok yorum gibi, oyunun tek eksikliği senaryo, hırt kontroller, loading ekranları veya hedefe kitlenememe değil. Işın kılıcı hissini de oyunda verememişler. Açıkcası yine LucasArts oyunu yaparsa çok farklı birşey ile karşılaşacağımıza inanmıyorum, sonuçta ilk oyunun satış rakamları belli. Bu rakamlar başarı anlamına gelir, aynı pastayı önümüze sunabilirler. Ya da oyunu bıraksınlar Raven yapsın coşkuyu hissedelim.

• lightsaber darbesi ile kesilen yerden kan çıkmaz , ışın kılıcı kestiği yeri dağlar.bildiğim kadarıyla sadece a new hopeda obi-wanın barda kolunu kestiği adamdan kan çıkıyordu. daha sonra swnin hitap ettiği kesim çocukları da içine alarak genişlediği için sw de vahşet öğelerine yer verilmiyor hatta jar-jar binks karaketinin ilk filmin içine edilecek şekilde senoryaya yedirilmesi de gene aynı şekilde çocuk izleyicileri çekecek bir karakter olması nedeniyleydi.

ayrıca 2. oyunda gerçekçiliği, güç kullanımını muhakkak sw filmlerindeki düzeye çekmek gerekiyor. master yodanın bile kıçı kırık gemiyi bataklıktan çıkarmak için ne derece konsantre olması gerektiğini hatırlayalım, starkiller karakteri oyunda koskoca yıldız destroyerini güç kullanarak düşürüyor. eleman bu kadar güçlüyse vaderi sırf güç kullanarak konserveye çevirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi aile robotu babür -- 4 Mart 2010; 23:02:40 >
  • obi-wan darth maul u ikiye ayırırken de kan çıkmıştı heralde filmdeki bir hatadır ya da obi-wan nın ışın kılıcının bir ısı dengesizliği var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakshi -- 4 Mart 2010; 23:32:20 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nate Drake

lightsaber darbesi ile kesilen yerden kan çıkmaz , ışın kılıcı kestiği yeri dağlar.bildiğim kadarıyla sadece a new hopeda obi-wanın barda kolunu kestiği adamdan kan çıkıyordu. daha sonra swnin hitap ettiği kesim çocukları da içine alarak genişlediği için sw de vahşet öğelerine yer verilmiyor hatta jar-jar binks karaketinin ilk filmin içine edilecek şekilde senoryaya yedirilmesi de gene aynı şekilde çocuk izleyicileri çekecek bir karakter olması nedeniyleydi.

ayrıca 2. oyunda gerçekçiliği, güç kullanımını muhakkak sw filmlerindeki düzeye çekmek gerekiyor. master yodanın bile kıçı kırık gemiyi bataklıktan çıkarmak için ne derece konsantre olması gerektiğini hatırlayalım, starkiller karakteri oyunda koskoca yıldız destroyerini güç kullanarak düşürüyor. eleman bu kadar güçlüyse vaderi sırf güç kullanarak konserveye çevirir.

oh be baba benimde demek istediğim buydu ilk oyundaki ekip anasını ağlatmıştı yani starkiller ne kadar güçlü niye bi aşırı hayvani şeyler yapıp bir padawan gibi yeniliyo dayak yiyo saçma sapan şeylerdi umarım düzelir.

aslında vereceksin seriyi BioWare'e diyekceksin ki baba anakinin hayatını bi oyun yap yeni nesil aksiyon oyunu bak o zaman starkiller mı kalıyo

• şu oyunda yapılması gereken:

1.God of war tarzı yada (düşük bir ihtimal ama) onu geçen bir oyun yapacaksın

2.kılıçla kestiğin vurduğun yerler kopacak, kesilecek, kesilen yerde iz kalacak

3.adamların kolları bacakları kafaları, ikiye yarılmış cesetler havada uçuşacak

4. star destroyer vb şeyler düşümek force un sınırlarını zorlamak, daha eğlenceli olacak (1. oyunda durmadan gelen tie fighter lar yüzünden lanet etmiştim destroyer düşürmeye. tie fighterlerı önce gönder, benimle destroyer arasına girme. ilk oyunda göze en güzel görünen şeyin aferderseniz içine s..mışlardı.

5. düzgün bir oynanış

6.iyi bir oyun motoru

7. mallaşmış darth vader, sümsük star killer, aptal robot, salak sarışın pilot yerine. En azından cümleler oluşurabilme yeteneği olan, oyunu oymaya değer katacak sağlam karakterler

8. müthiş düello sahneleri yada boss savaşları

9.+18 kitlelere yönelme

10.star wars evrenini kotor tarzı yada mass effect teki gibi derinlemesine yaşama. SCI-FI ı oyuncuların gerçekten özümseyebileceği ve bilim kurgunun içine girmişçesine bir kurgu işleme, senaryo yazma.

11. En sonuncusu ve bana göre en önemlisi " 3 Haneli IQ ya Sahip Oyun Yapımcıları"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clexitt -- 5 Mart 2010; 3:04:28 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.