Şimdi Ara

Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
788
Cevap
16
Favori
30.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

Karanlık tarafın kötü adamını ima etmek için öylesine dediğiniz biliyorum ama Kylo Ren bir Sith değil. Son Sith otuz yıl önce öldü ve onunla beraber düzen yıkıldı. Kylo Ren, Snoke'un emellerinin bir numaralı piyonu ve Ren Şövalyeleri isimli oluşumun başı sadece.

Ben Solo'nun karanlık tarafa geçişine gelince ise malum kendisi aile bağları açısından direniş için birer savaş kahramanı olan Leia ile Han'ın oğlu; son Jedi Luke Skywalker'ın yeğeni ve Anakin'in torunu olmak gibi bir yüke sahip. Bu doğrultuda da Force açısından potansiyeli çok yüksek. Bu potansiyelle beraber kendisine dair olan beklenti de çok yüksek ve bu durum ufak yaşlardan itibaren bir yük. Aile adını yaşatabilecek seviyeye erişememe korkusu en önemli yaşlarında Han ile Leia'nın yeterince etrafında olmaması sonucu yaşadığı yalnızlıkla birleşiyor. Ancak karanlık tarafa asıl meyillenmeyi tetikleyen olay Darth Vader'ın Leia ve Luke'un babası olduğu gerçeğinin TFA'dan altı yıl önce galaksi genelinde bir skandal olarak patlamasıyla yaşanıyor. Bu noktaya kadar Anakin'in Vader olduğunu sadece Luke, Leia ve Han dışında kimse bilmiyor. Tüm galaksiyle beraber dedesinin Darth Vader olduğunu öğrenince Ben ihanete uğramış gibi hissediyor ve delleniyor. O ana kadar olduğunu düşündüğü ve bildiği her şeyin ailesi tarafından kendisine yalan söylenerek alt üst edildiğine inanıyor. O noktadan itibaren de dedesine bir daha Anakin gözüyle bakmıyor, onun için o sadece Darth Vader.

Snoke da hakkında şimdilik oldukça az şey bilinse de galakside uzun zamandır var olan ve bir planı olan bir karakter, Ben Solo'yu da başından beri izliyor ve alttan alttan manipülasyona çalışıyor. Leia'nın ağzından söylenene göre çocuklarının Force'da çok güçlü olacağını ve aydınlık-karanlık konusunda nötr olarak doğacağını biliyor, zamanı gelince de harekete geçiyor. (Leia, Snoke'un Ben'e dair bir manipülasyon çabasında olduğunu fark ediyor ancak bu durumu Han'a söylemiyor) Sonuçta karanlık tarafın kuralı olarak her zaman korku öfkeye, öfke nefrete götürür. Ben, korkunun temellerini aile mirasını yaşatıp potansiyeline erişememe düşüncesiyle atıyor; ardından gelen Vader gerçeği ve kandırılmışlık hissi de onu öfkeye götürüyor. İşi nefret kısmına götürecek manipülasyonlarda da Snoke devreye giriyor, Kylo Ren'i ailesi hakkındaki bazı gerçekleri eğip bükerek öyle bir manipüle ediyor ki Kylo Ren, Vader'ın son anında aydınlık tarafa dönerek öldüğünü bilmesine rağmen bundan etkilenmiyor ve Vader'ın yaptığını bir zayıflık olarak görüyor. Snoke tarafından imparatorluğun çöküşünün sadece Vader'ın bir anlık zayıflığı ve duygularına yenik düşmesi kaynaklı olduğuna inandırılıyor. Karanlık tarafla Snoke ona hem Vader'ın yolundan giderek Anakin'in asla ulaşamadığı potansiyele ulaşma şansını tanıyor, hem de zayıflığını ortadan kaldırıp kolay yoldan güçlenmeyi öneriyor. (TFA'dan da hatırlayacağımız üzere Kylo Ren, Ben Solo'nun zayıf ve aptal olduğuna inanıyordu.)

Vader'ın zayıflığından çıkardığı dersle beraber Kylo Ren'in yapmak istediği şey de kendisini asla o bir anlık zayıflığı gösterecek duruma bile düşürmemek. Bu yolda attığı ilk adım da babasını öldürmekti, amacı aydınlıktan etkinlenmeyecek bir biçimde Vader'ın mirasını devralıp kendisine göre onun yapamadıklarını yapmak.

Hikaye anlamında Kylo Ren karakterinin önü açık. Kendi adıma bu karakter yeni üçlemeye dair beğendiğim birkaç şeyden biri en azından; şimdilik daha tamamlayacak yolu olan yarım bir karakter olması, içindeki aydınlık-karanlık çelişkisi, Force'ta çok kuvvetli olmasına rağmen bu çelişkiden dolayı olması gerekenden zayıf düşmesi, Vader'ı idol olarak benimsemesi ancak hiçbir zaman onun kadar güçlü olamamaktan korkması iyi işlendiği vakit devamı TLJ ve Episode IX'da getirilebilecek ilginç konular. Bir film karakter hakkında net konuşmak için erken, TFA'da yolun başında gelgitli bir ergen olduğunu ve tamamlanacak bir eğitimi olduğunu unutmamak lazım. A New Hope'da Luke'un ergenliği sonrası devam filmlerinde yaşadığı karakter gelişimine bakılırsa bir benzeri değişimi Kylo Ren'in de yaşayacağını düşünüyorum, The Last Jedi çok büyük bir fırsat. Eğitimi tamamlanmış, Force'ta uzmanlaşmış, karakter olarak da olgunlaşmış ancak hala babasını öldürmenin ve ailesine sırt çevirmenin yükünü sırtında taşıyan biri olarak ilginç bir hikaye sunabilir.

Son olarak Finn ile olan bilerek uzatılmış 1v1'den yorum yapıp Darth Maul ile kıyaslamak doğru değil. 1v1 sırasında film boyunca verdiği zarar gözümüze sokulan bir silah tarafından vurulup hala ayakta duruyor olması ve az önce babasını öldürmüş olması bir yana belli ki o dövüşü bilerek uzatıp ciğer soğutmak istiyordu. (Bunun dışında filmin ışın kılıcı dövüşsüzlüğü de etken tabii) Ona duyduğu öfke hain diye bağırışından belli, zaten Finn onu yaraladığı vakit şaşırıyor ve de anında kesip bitiriyor işini. Benim o sahnede asıl takıldığım mesele yeni Jar Jar Binks vakası olarak gördüğüm Finn karakterinin öyle bir ışın kılıcı yarasından hadi ölmeyi geçtim nasıl yüzeysel bir biçimde yaralanmayı başarabildiği. Bu bahaneyle ölür kurtuluruz diyorduk, bir sürü teori vardı felç falan mı kalır acaba diye ama yok, üstüne TLJ'da daha önemli bir yere sahip olacakmış kendisi.

Önce TR8R, sonra Kylo Ren'in döndüre döndüre kendisini öldüreceği yerde hayatta kalmasını da Disney'e bağlıyoruz artık, ne diyelim.

Eline sağlık hocam çok güzel bir yazı olmuş beğenerek okudum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sufistike

quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Hocam çok çok uzun bir hikaye ama şöyle anlatayım. Snoke küçük yaşlardan itibaren Ben Solo'yu (Kylo Ren) etkisi altına almaya başladı. Yani en sonunda da kendisine çağırdı ve Sith oldu. Aynı Palpatine'in Anakin'i etkisi altına almaya çalışması gibi düşün. Fakat Palpatine'in biraz daha şansla alakalı bir şeydi çünkü baya kumar oynadı ama en sonunda istediğini aldı.

Sithler de onur diye bir şey yoktur. Palpatine ailesini hiç gözünün yaşına bakmadan içeri girip öldürdü. Kendisi barışçıl bir gezegen olan Nabooda doğdu. Onun da Sith olması için çok büyük sebepleri yoktu. O da Darth Plagueis'in etkisi altında çırağı oldu.

Darth Vader'ın torunu bu arada

Lakin bu Rey ile Kylo arasındaki dövüşte Rey'in nasıl yendiğini ve Rey'in force'u nasıl olup da kullandığını anlayamadım. Umarım bunların güzel bir açıklaması vardır. Ve sanırım Rey Luke'un eğitimi aldığı yaştan(19 olmalı) büyük.

Ayrıca Sithlerin nasıl 2 kuralına(Galakside yalnızca 2 sith bulunabilir kuralı) geldiğini de hatırlatırım. Darth Bane bütün sithleri teker teker öldürdü. Yani 1000 yıl önce. Yoda bile yaşamıyordu. Gerçi Palpatine bu kuralı aştı efendisinin haberi olmadan ama neyse. Onurlu varlıklar olduğunu hiç düşünmüyorum.

Kimdir aga bu Snoke deli olacağım, Darth Vader ve Palphatine varken demek ki ortalardaydı sith olarak yani Darth Bane'nin mirasına bir saygısızlık var. Hocam Ren'i savunma bana nefret ediyorum ayrıca benim anlamadığım bir sith öğrencisi jedilik ve ışın kılıçla alakası olmayan biriyle (o zenci stroom) nasıl 4 5 saniye gibi kısa sürelide olsa vs atar Sith dediğin 0,5 saniyede ikiye bölmesi lazım. Darth Maul'a bakalım misal Qui qon ve Obi wan'la rahatlıkla 2 vs 1 yapmış adam.

Hocam zaten Ren torunu dedim diye hatırlıyorum :D

Velhasıl güzel bir Bane filmi çekmek varken hala skywalker üstünden gidiliyor. Ayrıca bu sithler neden bu kadar cool? Jediler daha ponçik gibi Mace reis hariç.

Sithler cool mu? Qui gön jinn hepsinden daha karizma

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Terry Malloy

quote:

quote:

Hocam çok çok uzun bir hikaye ama şöyle anlatayım. Snoke küçük yaşlardan itibaren Ben Solo'yu (Kylo Ren) etkisi altına almaya başladı. Yani en sonunda da kendisine çağırdı ve Sith oldu. Aynı Palpatine'in Anakin'i etkisi altına almaya çalışması gibi düşün. Fakat Palpatine'in biraz daha şansla alakalı bir şeydi çünkü baya kumar oynadı ama en sonunda istediğini aldı.

Sithler de onur diye bir şey yoktur. Palpatine ailesini hiç gözünün yaşına bakmadan içeri girip öldürdü. Kendisi barışçıl bir gezegen olan Nabooda doğdu. Onun da Sith olması için çok büyük sebepleri yoktu. O da Darth Plagueis'in etkisi altında çırağı oldu.

Lakin bu Rey ile Kylo arasındaki dövüşte Rey'in nasıl yendiğini ve Rey'in force'u nasıl olup da kullandığını anlayamadım. Umarım bunların güzel bir açıklaması vardır. Ve sanırım Rey Luke'un eğitimi aldığı yaştan(19 olmalı) büyük.

Ayrıca Sithlerin nasıl 2 kuralına(Galakside yalnızca 2 sith bulunabilir kuralı) geldiğini de hatırlatırım. Darth Bane bütün sithleri teker teker öldürdü. Yani 1000 yıl önce. Yoda bile yaşamıyordu. Gerçi Palpatine bu kuralı aştı efendisinin haberi olmadan ama neyse. Onurlu varlıklar olduğunu hiç düşünmüyorum.

Kimdir aga bu Snoke deli olacağım, Darth Vader ve Palphatine varken demek ki ortalardaydı sith olarak yani Darth Bane'nin mirasına bir saygısızlık var. Hocam Ren'i savunma bana nefret ediyorum ayrıca benim anlamadığım bir sith öğrencisi jedilik ve ışın kılıçla alakası olmayan biriyle (o zenci stroom) nasıl 4 5 saniye gibi kısa sürelide olsa vs atar Sith dediğin 0,5 saniyede ikiye bölmesi lazım. Darth Maul'a bakalım misal Qui qon ve Obi wan'la rahatlıkla 2 vs 1 yapmış adam.

Velhasıl güzel bir Bane filmi çekmek varken hala skywalker üstünden gidiliyor. Ayrıca bu sithler neden bu kadar cool? Jediler daha ponçik gibi Mace reis hariç.

Sithlerin cool olmadığını iddia edemezsin, çarpılırsın. Qui reyiz ve sakallı obi wan aşırı iyi ama genel olaracak sithler daha iyi. Mesela Darth Maul,Vader,Sidious,Bane,Nihilus say say bitmiyor. He tabi hiçbiri Mace ya da Yoda değildir gözümde o ayrı :)

• quote:

quote:

quote:

sithlerdeki karizmanın k si yok jedilarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt_Vader

quote:

quote:

quote:

Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terry Malloy -- 26 Mayıs 2017; 11:27:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cpt_Vader

quote:

quote:

quote:

Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017)

Qui gon'a laf yok adam karizma,ben genel anlamda söylemiştim.nerdeyse bütün sithler karizma.

• sufistike kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, karanlık tarafa geçiş sebebiyle ilgili yazdıklarımın çoğu canon kitaplar kaynaklı; hani şu filmlerde bazı noktaları es geçip kafanızdaki soru işaretlerini tamamlamak konusunda muhakkak okumanız gereken, filmlerin inmediği detaylara inme amacıyla yazılan ve filmlerle iç içe kabul edilen kitaplar. Devam eden iki filmde de mutlaka Kylo Ren'in karanlığa geçişine daha derinlemesine değinileceği anlar olacaktır, onunla ve özellikle Knights of Ren nedir ne değildir konusuyla ilgili bilmediğimiz görmediğimiz ve hakkında daha yazılmayan çok şey var, ki muhtemelen devam filmlerine saklanıyor. Ben'in karanlık tarafa geçişinin akabinde Luke'un her şeyi bırakıp ortadan kaybolması ve bu durumla ilgili kendisini suçluyor olmasının sebebi de merak konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 26 Mayıs 2017; 13:23:1 >
  • quote:

Teşekkürler, karanlık tarafa geçiş sebebiyle ilgili yazdıklarımın çoğu canon kitaplar kaynaklı; hani şu filmlerde bazı noktaları es geçip kafanızdaki soru işaretlerini tamamlamak konusunda muhakkak okumanız gereken, filmlerin inmediği detaylara inme amacıyla yazılan ve filmlerle iç içe kabul edilen kitaplar. Devam eden iki filmde de mutlaka Kylo Ren'in karanlığa geçişine daha derinlemesine değinileceği anlar olacaktır, onunla ve özellikle Knights of Ren nedir ne değildir konusuyla ilgili bilmediğimiz görmediğimiz ve hakkında daha yazılmayan çok şey var, ki muhtemelen devam filmlerine saklanıyor. Ben'in karanlık tarafa geçişinin akabinde Luke'un her şeyi bırakıp ortadan kaybolması ve bu durumla ilgili kendisini suçluyor olmasının sebebi de merak konusu.

Hocam Luke'nin It's time for the Jedi to end diyerek ne demek istemiş olabilir?

Luke'un Jedi ile Sith kavramlarının aslında birbirinden çok da farklı olmadığının, her ikisinin de kendi çıkarları uğruna bugüne dek galaksiye yeterince zarar verdiğinin ve Force'u manipüle ettiğinin farkında olduğuna işaret. Yeri geldi mi yobazlıkta sınır tanımayan ve Sith'leri kötü olarak görmesine rağmen kendileri de sütten çıkmış ak kaşık olmayan Jedi düzenini ortadan kaldırmak Luke'a göre belki de en ideal çözüm; zira Jedi var olduğu sürece bu düzenin karşısında adı Sith ya da değil her daim bir karanlık taraf temsilcisi var olacak ve bu iş bitmeyecek. Diğer bir açıdan Vader'ın ölümünden beri karşıda Sith olmadığına göre Jedi adını yaşatma çabasının da bir anlamı yok aslında. Muhtemelen Jedi/Sith yalan, bunlar ve kuralları yaşadıkça güce rahat yok; önemli olan gücün kendisi ve onu nasıl kullandığın gibi bir mevzunun üstünde durulacak.

Teaser'da yer alması için en alıcı yeri makaslanmış ancak bu repliğin başı ve sonu da oldukça önemli. Luke, Force kavramının aydınlık veya karanlık, Jedi ya da Sith münakaşasından çok daha fazlası olduğundan bahsediyor. Bu yüzden Rey'i yeni tür bir Force kullanıcısının bir örneği olarak yetiştirecek de olabilir. Snoke, Kylo Ren'i böyle görüyor mesela; onun gözünde Ren, First Order'ın çıkarlarını temsil eden ancak aydınlık ile karanlık arasında duran ve iki tarafa da yeteneği olan yeni bir tür Force kullanıcısı. Onun yaşadığı aydınlık-karanlık gelgitlerinden de memnun hatta, TFA'da Kylo Ren içindeki aydınlık çağrısını Snoke'un sezdiğinden bahsediyordu ancak Snoke bu durumdan şikayetçi olmamak bir yana içindeki bu mücadeleyi daha da teşvik ediyor.

Vader'dan beri galaksiye Sith gelmediği gibi Rey de Jedi olarak yetiştirilmeyince galaksiye Luke sonrasında Jedi gelmemiş olacak diye bir şey atayım madem ortaya.(TLJ adı açıklandığından beri kast edilenin hep Luke olduğunu düşündüm. Sonrasında Jedi denerek bahsedilenin tekil mi çoğul mu olduğu tartışmaları aldı yürüdü, yönetmen çıktı kendisine göre hep tekil olduğunu söyledi ancak yabancı çeviriler TLJ adındaki Jedi'ın çoğul olduğunu doğruladığından beri benim teori çöktü gibi ama olsun) Bu yeni düzende Ren'den başka aydınlık ile karanlık arasında duran ancak Direniş ya da First Order taraflarından birinin çıkarlarını gözeten gri Force kullanıcılarını görmemiz mümkün diye düşünüyorum, Rey de böyle olabilir.

• quote:

Luke'un Jedi ile Sith kavramlarının aslında birbirinden çok da farklı olmadığının, her ikisinin de kendi çıkarları uğruna bugüne dek galaksiye yeterince zarar verdiğinin ve Force'u manipüle ettiğinin farkında olduğuna işaret. Yeri geldi mi yobazlıkta sınır tanımayan ve Sith'leri kötü olarak görmesine rağmen kendileri de sütten çıkmış ak kaşık olmayan Jedi düzenini ortadan kaldırmak Luke'a göre belki de en ideal çözüm; zira Jedi var olduğu sürece bu düzenin karşısında adı Sith ya da değil her daim bir karanlık taraf temsilcisi var olacak ve bu iş bitmeyecek. Diğer bir açıdan Vader'ın ölümünden beri karşıda Sith olmadığına göre Jedi adını yaşatma çabasının da bir anlamı yok aslında. Muhtemelen Jedi/Sith yalan, bunlar ve kuralları yaşadıkça güce rahat yok; önemli olan gücün kendisi ve onu nasıl kullandığın gibi bir mevzunun üstünde durulacak.

Teaser'da yer alması için en alıcı yeri makaslanmış ancak bu repliğin başı ve sonu da oldukça önemli. Luke, Force kavramının aydınlık veya karanlık, Jedi ya da Sith münakaşasından çok daha fazlası olduğundan bahsediyor. Bu yüzden Rey'i yeni tür bir Force kullanıcısının bir örneği olarak yetiştirecek de olabilir. Snoke, Kylo Ren'i böyle görüyor mesela; onun gözünde Ren, First Order'ın çıkarlarını temsil eden ancak aydınlık ile karanlık arasında duran ve iki tarafa da yeteneği olan yeni bir tür Force kullanıcısı. Onun yaşadığı aydınlık-karanlık gelgitlerinden de memnun hatta, TFA'da Kylo Ren içindeki aydınlık çağrısını Snoke'un sezdiğinden bahsediyordu ancak Snoke bu durumdan şikayetçi olmamak bir yana içindeki bu mücadeleyi daha da teşvik ediyor.

Vader'dan beri galaksiye Sith gelmediği gibi Rey de Jedi olarak yetiştirilmeyince galaksiye Luke sonrasında Jedi gelmemiş olacak diye bir şey atayım madem ortaya.(TLJ adı açıklandığından beri kast edilenin hep Luke olduğunu düşündüm. Sonrasında Jedi denerek bahsedilenin tekil mi çoğul mu olduğu tartışmaları aldı yürüdü, yönetmen çıktı kendisine göre hep tekil olduğunu söyledi ancak yabancı çeviriler TLJ adındaki Jedi'ın çoğul olduğunu doğruladığından beri benim teori çöktü gibi ama olsun) Bu yeni düzende Ren'den başka aydınlık ile karanlık arasında duran ancak Direniş ya da First Order taraflarından birinin çıkarlarını gözeten gri Force kullanıcılarını görmemiz mümkün diye düşünüyorum, Rey de böyle olabilir.

Sağolun hocam ihya olduk. Eski sith jedi tarzı savaşları demenize göre artık görmemiz imkansız gibi... Birde old republic sinematikleri izlediniz mi?

KoToR'u vaktinde oynamadığım için eksiklik hissetsem de izledim. Ardından düşündüğüm yegane şey de keşke bir gün filmlerde Old Republic günlerine dönseler de Sith'lerin hüküm sürdüğü bir dönemde şöyle istenen düzeyde ışın kılıcı dövüşlü sağlam bir seri izlesek diye içimden geçirmek oldu. Onun sinematik fragmanları kalitesinde bir film ya da olmadı oyun yapılsa keşke.

Old Republic dönemi hakkında çok fazla konuşacak kadar şey bildiğimi söyleyemem ama o dönemki baba Sith'lerin çoğunun hikayesini ve ne olup olmadıklarını okudum. Gerçi o dönem Star Wars Disney tarafından satın alındığından beri yok hükmünde olduğundan bilip bilmemenin de pek bir önemi kalmadı ama kim bilir belki Disney her yıl bir Star Wars çekiyorum derken konu arayışına girer de bir gün Old Republic'i tamamen canon olarak ilan eder bakarsınız.

• quote:

KoToR'u vaktinde oynamadığım için eksiklik hissetsem de izledim. Ardından düşündüğüm yegane şey de keşke bir gün filmlerde Old Republic günlerine dönseler de Sith'lerin hüküm sürdüğü bir dönemde şöyle istenen düzeyde ışın kılıcı dövüşlü sağlam bir seri izlesek diye içimden geçirmek oldu. Onun sinematik fragmanları kalitesinde bir film ya da olmadı oyun yapılsa keşke.

Old Republic dönemi hakkında çok fazla konuşacak kadar şey bildiğimi söyleyemem ama o dönemki baba Sith'lerin çoğunun hikayesini ve ne olup olmadıklarını okudum. Gerçi o dönem Star Wars Disney tarafından satın alındığından beri yok hükmünde olduğundan bilip bilmemenin de pek bir önemi kalmadı ama kim bilir belki Disney her yıl bir Star Wars çekiyorum derken konu arayışına girer de bir gün Old Republic'i tamamen canon olarak ilan eder bakarsınız.

Oradaki sarı kiliclilar kim bilginiz var mi trailerlarda hem sith hem jedi öldürüyorlar çünkü twins ve kız kardeşleri muazzam ilgimi çekti ayrica...

Siz Knights of the Fallen Empire fragmanından bahsediyorsunuz. Aşırı derecede kaliteli bir fragmanı vardı ve o yıl E3'ün en iyisi seçilmişti.

Sarı ışın kılıçlı ikizler Eternal Empire isimli -diğer ismiyle Zakuul imparatorluğu- imparatorluğun prensleri. Genç yaşta Zakuul şövalyelerine katılıyorlar ve her ikisi de Force duyarlı, ışın kılıcı dövüşünde de oldukça iyiler. Bu imparatorluk tüm galaksiyi istediği gibi şekillendirmenin peşinde ve haliyle Jedi ile Sith gibi oluşumların karşısında duruyor. Sırf onların güçlerini test etmek için galaktik cumhuriyet ve Sith imparatorluğuna saldırıyor, imparatorluklarını ikisi karşısında savaşa sokuyor, ikisine de boyun eğdiriyor ve yok olmanın eşiğine getiriyorlar neredeyse. (Son kısımları fragmanda da gördüğümüz hayatta kalan ve oradan alıp yürüyen kardeş yapıyor tabii) Savaş ganimeti olarak da kestikleri Jedi ve Sith'lerin ışın kılıçlarını toplayıp getiriyorlar.

Old Republic ile ilgili başka sorunuz olursa özelden yazın, bildiğim yerine denk gelirse cevaplarım.

• Maximum_Carnage kullanıcısına yanıt
    Hocam Snoke ne oluyor. Karanlık gücü nereden biliyor. Acayip merak ediyorum.

Acaba Anakin Skywalker gibi güçten mi oluştu?
  • Birkaç ay önce bu konuda internette dönen bir Snoke teorisinden bahsetmiştim. Bu konuyla alakalı olduğu için o mesajı kopyalıyorum:

quote:

Şimdiye dek ortaya atılan ve pek çok kişinin üzerinde birleştiği en yaygın teori Snoke'un Palpatine'in hocası Darth Plagueis olduğuydu, akla da yatıyordu ama son dönemde ortaya çıkan bazı yeni bilgiler ve son çıkan Aftermath kitaplarında söylenenlere göre o teori de rafa kalktı. Snoke karakterinin kökeninin Star Wars evreninde yer alan ve bilinmeyen bölge/uzay olarak da geçen Outer Rim'in ötesine dayandığı söyleniyor.

Snoke, Roma imparatorlarını andıran korumaları (Palpatine'in korumalarına kıyasla farklılar, yine gösteriş burda da mevcut, kırmızı parlak bir zırh ve pelerinleri için mat detaylar) ve kendisinin mekanı hakkında yeni detaylarla beraber Kylo Ren konusunda da bazı yeni bilgiler çıktı açığa geçenlerde. Detayları aşağıda ama kısaca Snoke teorisi hakkındaki belli başlı şeyleri yazmış olayım.
    http://makingstarwars.n...ren-star-wars-last-jedi/

Snoke belli ki lükse düşkün bir karakter. Altın ve ipeksi elbiseler giyiyor, süsü de seviyor. Sol elinde içinde siyah bir kyber kristali bulunduğu söylenen süslü bir yüzük takıyor, ayağındaki terlikler bile elbiselerinin lüksünü tamamlar nitelikte. Taht odası bile zenginliğini ve paraya verdiği önemi destekler türden, Sith'lerin aksine mal varlığı ve şatafat onun için oldukça önemli, muhtemelen gençliğinde de iyi görünümlü ve yine lükse düşkün biriydi. Snoke'un da aşırı karanlık taraf kullanımından ötürü görünüşü bozulup şimdiki halini almadan evvel oldukça yakışıklı bir karakter olduğu şimdiye kadar bilinen detaylar arasındayken buradan şu sıralar en akla yatan teorilerden birine geçiş yapacağım.

Snoke'un bir "Angel" olabileceği söyleniyor. Hatırlarsanız Phantom Menace'de bu varlıkların bahsi ilk defa geçmiş; Anakin Padme'nin güzelliğini evrenin en güzel varlıkları olduğu bilinen bu gizemli varlıklarla, meleklerle kıyaslamıştı.

quote:

Anakin: ...are you an angel?
    Padme: What?!
    Anakin: I've heard the deep space pilots talk about them. They're the most beautiful creatures in the universe! They live on the moons of Iego, I think.

Snoke da bu varlıklardan biri olabilir; elleri, yüzü ve ten rengi onların görüntüsünü andırıyor. Aynı bu melekler gibi Snoke da antik olduğu sanılan, bilge ve insansı görünüme sahip bir karakter. Güzelliği ile meşhur olan bu varlıklar uzayın derinliklerindeki Iego gezeninde yaşıyor ve Iego gezegeni de Outer Rim bölgesinde yer alan bir gezegen. Snoke'un da derin uzay ile ilişkili çok eski bir karakter olabileceği ima edilmişken buradan çıkarak bir sebepten ötürü Outer Rim'in ötesindeki bilinmeyen bölgelere gelip First Order hareketini başlatarak imparatorluğun küllerinin başına geçmesi fikir olarak akla yatkın.

Meleklerin son çıkan hikayeler Bloodline ve Aftermath'te canon gidişata dahil edilmesi de boşa olmasa gerek. Son olarak Clone Wars'ta da bir bölüm görülmüşler. Lucas'ın Star Wars'ı dini öğelerden esinlenmeyi seven bir seriydi, haliyle şimdi şartlar değişti ancak bu teori de doğru çıkarsa meleklerden birinin gücün karanlık tarafına kapılıp meleklikten çıkarak bir şeytana dönüşmesini Snoke üzerinden işleyebilirler.
    http://starwars.wikia.com/wiki/Angel
    http://starwars.wikia.com/wiki/Iego
    http://starwars.wikia.com/wiki/Unknown_Regions

Bu teori tutar mı tutmaz mı bilinmez, muhtemelen kalan iki filmde sinemada daha önce görmediğimiz şeyleri bir anda sokup Snoke'un kökenini ona bağlayarak büyük oynamaktan çekinebilirler ancak şimdiye kadar Snoke hakkında bilinen çok az sayıdaki bilgiye bakarsak kafaya yattığı kesin. Aftermath serisi kitaplarda Palpatine'in karanlık gücün kaynağının Unknown Regions'a dayandığına inandığı ve imparatorluğun bu gücün kaynağını bulabilmek için istasyonlar kurup uzun yıllar süren çalışmalar yaptığından bahsediliyor. Palpatine'in karanlık gücün kaynağını bulmaya dair çalışmalarının Snoke'a kadar varan bir etkisi olabilir ya da Snoke, karanlık gücün bizzat kaynağı veya orijinin dayandığı kişidir belki de. Birden bire bu Palpatine'den alıp bu Unknown Regions konularını kurcalamaya başlamaları insanı şüphelendiriyor.

İmparatorluğun yükselişi ve çöküşünü görecek kadar yaşlı bir karakter, karanlık gücün üzerinde bıraktığı olumsuz etkiler sonucu bugünkü deforme haline gelmiş ve bir insan olmadığı kesin, insandan ziyade insan görüntüsüne sahip bir humanoid. Boyu 2,10 falan var bir de, onu biliyoruz. TFA ve benim üstte yazdığım birkaç ufak detay dışında Snoke hakkında bilgi veren herhangi bir canon içerik yok aslında. Hala büyük bir gizem olarak varlığını koruyor, belli ki önümüzdeki iki filme sakladıkları çok şey var.

Fiziksel görünüş olarak karanlık tarafın travması o kadar fazlaymış ki yüzünün TFA'daki hologramda görünenden daha deforme ve asimetrik olduğundan, bedeninin ise zayıflığından bahsediliyor. Hatta öyle ki Snoke'un Kylo Ren'i başından beri kullandığı, yaşlı ve bir ayağı çukurda olan bedeninden kurtulup Ren'in bedenini ele geçirme niyetinde olduğunu savunan uçuk kaçık teoriler bile dolanıyor internette. Tabii işin şakası bir yana Snoke'un fiziksel olarak bu kadar çökük ve zayıf düşmüş bir karakter olmasını tercih etmelerinin bir sebebi olmalı mutlaka, onun sebebini merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 1 Haziran 2017; 0:0:17 >

• Maximum_Carnage kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam.

Bu arada bu Rey ile Kylo arasındaki savaşta Rey nasıl force kullanabildi?

Starkiller de kullanmıştı sanırım çok küçük yaşta hatta Vader'ın elinden kılıcını almıştı. Çok garip geliyor. Luke niye farkına varamadı acaba?
  • Filmle ilgili heyecanlandığım 3 nokta; luke,R2D2,chewie.
    En çok Luke u merak ediyorum bende. Kylo,Rey fin falan pek sevemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

En çok Luke u merak ediyorum bende. Kylo,Rey fin falan pek sevemedim.

İçimde Rey'i ön plana çıkartmak için Luke reyizi harcayacaklar gibi pis bir his var.
  • Rogue One izledikten sonra yeni star wars hiç çekici gelmiyor.Orjinal üçlemeden sonra çıkan en iyi star wars filmidir Rogue One.Keşke yenilerin hepsi rogue one gibi karanlık ve gerilim yüklü olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 30 Haziran 2017; 19:46:10 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.