Şimdi Ara

Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017) (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
788
Cevap
16
Favori
30.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet film güzeldi... tabiki insan doğası gereği eski hatıralar daha güzel geliyor... bunu değişemeyiz sanırsam....

takıldığım tek bir soru var? düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim....

film'in sonunda kimsesiz at'ların bakıcısı küçük hafif sarışın çocuk vardı...? hani süpürgeyi force'u kullanarak kendine çekip yerleri süpürmeye başladı... Bana Çekim açısı bakışları... vs Anakin Skywalker'ı ilk gösterdikleri sahneler geldi aklıma.... bence son JEDI o çocuk....???
  • Bu jedi tapınakları falan hikayemiş yani
    rey’in orijinini bilmediğimiz için ilk film bir şey dememiştim ama jedi soyundan bile gelmeyen birinin lightsaber’ı ve force’u bu denli muazzam kullanması saçma değil mi ? Koskoca Anakin skywalker bile bir sürü eğitim aldı geldiği noktaya ulaşmak için.Madem böyle bir şey var jedi tapınaklarında neden jedi eğitiyorlar oZaman ? Sıradan bir çöpçü bile eğitimsiz bunları yapabiliyorken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmin en beğendiğim kısmı

Yoda reyiz di

• Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt

1 numaranın cevabı çok basit ve filmde de birkaç defa söyleniyor. İlk olarak kruvazöre yetişebilecek hızda fighter'lar her zaman var, ancak ana gemiden uzaklaşırlarsa o fighter'ları ana gemi savunmayacak ve kruvazörün kalkan ve toplarının fighter'lara göre üstünlüğü göz önünde bulundurulursa kruvazörün peşine destek ateşi olmadan fighter göndermek onları manasız bir şekilde ölüme göndermekten başka bir şey değil. Bunu filmde söylüyorlar.

2) Ehh... Snoke'un bu kadar erken harcanmasına ben de şaşırdım ve biraz daha backstory beklediğim doğru, ancak ölümü saçmalık falan değil kusura bakmayasın. Sith'lerin genel huyudur bu kibir ve kibir noktasında gafil avlanma. Bu sadece tarihin tekerrür etmesi ve şunu da unutmamak lazım Sith'lerde her zaman bir usta bir de çırak olur ve o çırak her zaman ustasını öldürür. Snoke, beklenmedik bir şekilde öldü, ancak başka herhangi bir şekilde öldürülemeyecek kadar güçlü olduğunu hepimiz gördüğümüz için, daha mantıklı bir ölüm olamazdı.

3) Ölmedi, güce karıştı. Güce karışmak, ölmek değil. Yoda'yı görmediniz sanırım...

4) Kylo asla dönmedi. Snoke'un Kylo'yu o kadar aşağılaması vs. bir gerçeği görmesini sağladı: Snoke kendisini kuklası olarak kullandığı sürece asla olmak istediği şeye yani daha güçlü bir Darth Vader'a asla dönüşemeyecekti. Snoke'un öldürülmesini önceden sezememesinin de sebebi bu: Snoke gerçek düşmanını öldüreceğini söyledi, halbuki o saniye Kylo, gerçek düşmanının, yani önündeki gerçek engelin Rey değil, Snoke olduğunu anlamıştı. Snoke, kibirinin kendini köreltmesi nedeniyle öldü. Mantıklıydı.

5) Sonraki film muhtemelen bundan üç-dört yıl sonrasında geçecektir. Bu sırada Leia'nın ölümü gerçekleşebileceği gibi Kylo Ren'in de olgunlaşacağını göreceğiz muhtemelen, çünkü bu kafayla First Order'ı yönetmesi imkansız.

6) Yani bu noktadan sonra, ufak detaylara takılıyorsunuz...

Filmin beğenilmesi farklı olmasından kaynaklı değil, beğenilmemesi farklı olmasından kaynaklı...

Buradaki birçok insan filmi "olmadığı" şeylerle eleştirme hatasını yapıyor gibi, onun yerine "olduğu" şeylere odaklanmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 14 Aralık 2017; 12:8:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DinoCrocetti

Bu jedi tapınakları falan hikayemiş yani
    rey’in orijinini bilmediğimiz için ilk film bir şey dememiştim ama jedi soyundan bile gelmeyen birinin lightsaber’ı ve force’u bu denli muazzam kullanması saçma değil mi ? Koskoca Anakin skywalker bile bir sürü eğitim aldı geldiği noktaya ulaşmak için.Madem böyle bir şey var jedi tapınaklarında neden jedi eğitiyorlar oZaman ? Sıradan bir çöpçü bile eğitimsiz bunları yapabiliyorken

jedi olmak için jedi soyundan gelmek gibi bir gereksinim yok. Sıradan insanlar olabilir. Xmen evreninde herkez mutant değil kimsenin geçmişinde mutantlık yok ama mutant olabiliyorlar öyle düşün.
    Rey tam güçlü değil ama onun artısı force sense yi daha iyi kullanası yani direk force odaklı doğmuş aynı şekilde ben solo da.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gye_Baek kullanıcısına yanıt

Aynen olay budur. Tamam Luke, Anakin, Leia bunlar Skywalker soyundan oldukları için güçlüler. Anakin direkt the Chosen One çünkü. Ama Yoda da mı Skywalker? Palpatine? Darth Maul? Ahsoka Tano? Mace Windu? Bunların hiçbiri Skywalker değiller. E tabi diyeceksiniz ki onların eğitimi var. Force, onlarda Anakin veya Rey kadar yüksek olmadığı için eğitime ihtiyaç duyuyor onlar. Anakin Skywalker'ın 10 yaşındayken koca bir Seperatist gemisini star fighter kullanarak havaya uçurduğunu unutmayalım. Güç böyle işliyor.
  • Birazdan ilk kez D-box olarak izleyeceğim.

• Ben konulara girince kesinlikle çelişkide kalıyorum. Bir kesim çok beğenirken bir kesimin acayip gömmesi insanı yanıltıyor. Galiba bu yüzden artık sinema bölümüne girmeyeceğim. Her insanın düşüncesi farklı olabilir fakat çoğunuzun kesin cümlelerle konuşması-Kesinlikle gidin,kesinlikle gitmeyin- işi yine bozuyor.

SPOİLER İÇEREBİLİR ! BUTON ÇALIŞMADIĞI İÇİN DİREKT YAZIYORUM

Tamam da Anakin de sonuçta geldiği yere gelirken eğitim aldı o kadar.Ayrıca ren de skywalker soyundan olup doğuştan güce hakim olmasına rağmen üstüne bir de jedi eğitimi almasına rağmen çöpçücün birine madara oldu.Benim demek istediğim bir çöpçünün skywalker soyundan gelen birine böylesine bir üstünlük kurmaması lazım , Hani o da skywalker soyundan gelse neyse.

• Maalesef ben hiç beğenmedim.

Filmin ilk yarısı sıkıntıdan ölecektim. Uzun süredir bir filmden bu kadar çok sıkıldığım başka film hatırlamıyorum. Filmin ikinci yarısına aksiyon girince biraz toparladı. Özellikle Yoda'yı görmek, Rey ile Ren'in birlikte dövüşü, Ren-Luke kapışması bunlar güzel sahnelerdi. Ama filmin genelini kurtaramadığını düşünüyorum.

Bu arada şu sadece bana mı saçma geldi

Madem ışık hızına geçip koskoca gemilerin içinden geçerek parçalayabiliniyordu da 7 filmdir niye kimsenin aklına gelmedi
  • Herkesin sevdiğini ben sevmem ben avrupa filmlerim sanattan anlarımcı 'lar dolmuş.

Çöp çok kötü ne demek saka mi bu ? Film beğenmekte zorlanan engel dantel eleştirmenler bile çok beğenmiş filmi .

• quote:

Orijinalden alıntı: DinoCrocetti

SPOİLER İÇEREBİLİR ! BUTON ÇALIŞMADIĞI İÇİN DİREKT YAZIYORUM

Tamam da Anakin de sonuçta geldiği yere gelirken eğitim aldı o kadar.Ayrıca ren de skywalker soyundan olup doğuştan güce hakim olmasına rağmen üstüne bir de jedi eğitimi almasına rağmen çöpçücün birine madara oldu.Benim demek istediğim bir çöpçünün skywalker soyundan gelen birine böylesine bir üstünlük kurmaması lazım , Hani o da skywalker soyundan gelse neyse.

Hocam ren dediğiniz kylo ren sanırım. Skywalker ailesi farklı bir olay diğer jedi'ler çok farklı bir olay. Kylo çok güçlü değil zaten Rey'in ailesi kim oda tam belli değil kylo ren yalan söyleme ihtimali çok yüksek ama şuan için çöpcüler olarak var sayarsak ta güce ulaşmış olması onun çok güçlü olduğu anlamına gelmez. kylo ren biraz götü kalkık biri bu yüzden Rey yenildi zaten Snoke de bunu filmde dedi maskesiyle dalga geçti dikkat edersen onun amacı dedesi gibi olmaktı.

soruna cevap vermem gerekirse de Kylo ren zaten iyi bir eğitim almadı eğitiminin ortasında kaçıp gitti, sırf skywalker diye ki bu annesi oluyor aslında babadan oğlua değil kısacası annesi skywalker ama çok güçlü değil fimlerde de gördüğünüz gibi. Kylo ren'nin babası bir Jedi değil altı üstü kaçakcı han solo öyle söyliyim deden gelme gücü ise çok az yani bence mantıken reyle bu konuda hemen hemen eşitler.

Kylo ren nedense bana filmin belirli bir yerinde hem jedi hemde sith tarafını yok edip herşeyin başına geçmek istiyor gibi geldi ama işte benim ikinci kez izlemem gerek ilkinde tam atmosfere giremedim salon çok doluydu sabah seansında gidip bakmam gerek

Evet jedi ve sith olaylarını bırakalım önümüze bakalım demişti zaten Rey'e. Umurunda değil öyle şeyler çünkü iki taraftan da darbe yedi.
  • Tranquillity kullanıcısına yanıt

O iş öyle kolay değil toplar küçük mekiklere çevrili olduğu için yapabildi o sırada kimse ana gemiyle ilgilenmiyordu eğer odakları orada olsaydı kesinlikle bir önlem alırlardı çevirtmezlerdi zaten gemiyi. Ayrıca tamamen intihar oluyor kolay kolay kimse yapmak istemez.

• Kylo Ren'in söyledikleri doğru. Zaten filmin vermeye çalıştığı mesajlardan birisiydi bu. Filmin sonundaki süpürgeyi force ile çeken çocuk mesela o da sıradan birisi Rey gibi.
  • RedViper kullanıcısına yanıt
    Come to the dark side we have a cookies

• Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt

1- 2 dakika da gezegene 10 a yakın at at indiren, ışık hızında giden gemiyi takip eden first orderin bir gemiyi patlatamamasi onu geçtim gemiden kaçan yolcu gemilerine bile en büyük silahıyla ateş etmesi bana pek mantıklı gelmiyor.
    2- Snoke un tek yemesine takılmadım ben. Bu kadar gizemli ve güçlü tanıtılan bir karakter hakkında hicbirsey göremeden öğrenmeden gitmesine takıldım. Altını dolduramadıktan sonra bende yeparım über süper güçte bir karakter. Sonra bir kılıçla öldürtürüm güç dengesine falan da gerek kalmaz. Neden güçlü olduğunu zaten açıklamaya bile gerek yok. Ne güzel iş valla.
    3- Sonuçta yardıma ihtiyaç olduğunda kılıçla gelip birilerini kesemeyecek. Ancak Yoda gibi görünüp nasihat verir. Yani kimseye bir yardımı dokunmaz direkt olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 14 Aralık 2017; 14:26:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tranquillity

Maalesef ben hiç beğenmedim.

Filmin ilk yarısı sıkıntıdan ölecektim. Uzun süredir bir filmden bu kadar çok sıkıldığım başka film hatırlamıyorum. Filmin ikinci yarısına aksiyon girince biraz toparladı. Özellikle Yoda'yı görmek, Rey ile Ren'in birlikte dövüşü, Ren-Luke kapışması bunlar güzel sahnelerdi. Ama filmin genelini kurtaramadığını düşünüyorum.

Bu arada şu sadece bana mı saçma geldi

Madem ışık hızına geçip koskoca gemilerin içinden geçerek parçalayabiliniyordu da 7 filmdir niye kimsenin aklına gelmedi

İçinden geçip gitti evet ama illa ki ileride bir yerde hasar almıştır veya patlamıştır.

Ama başka mantık hataları vardı tabi. Özellikle Leia'nın şu sahnesi fazla saçmaydı
    Gemi patladıktan sonra uzay boşluğunda süzülmesine rağmen ölmedi. Normalde bir İNSAN uzay boşluğunda 1 saniyede donar ve ölür ama bu Jedilar şimdi robot falan mı oldu ne oldu yani.
  • What You Mean LPOOL FAN kullanıcısına yanıt
    we have a cookie
    we have cookies
    2 sinden biri dene tarafını seç...
  • Bütün serinin en iyi filmi dedi
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.