Şimdi Ara

Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
788
Cevap
16
Favori
28.415
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Yabancı Filmler >> Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10222 Mesaj

1- Hepsinden hızlı gidiyor derken? Yolcu gemileri kovalamacanın yaşandığı iki gemi arasında gidip geliyorsa, Devasa first order gemisinden daha hızlı giden saldırı gemileri de olsun bir zahmet. Tie Fighter vs... Hadi diyelim zrh bahanesi olsun. Tamam da bari gemiyi terk eden yolcu gemilerine saldırın o zaman. Koskoca gemide bir tane top var tek tek yolcu gemilerine ateş ediyor. O sırada isyancıların ana gemisi 360 derece dönüyor ve kimse bu devasa dönüşü görmüyor. Görünce de çok geç oluyor çünkü koca top yolcu gemisi avlamakla meşgul. Bu kovalamacada First Order'ın kullandığı tek gemi ana gemileriydi. Ama ne hikmetse 2-3 dakika da isyancıların indiği gezegeni AT-AT'ler ile doldurdular.
    3- Adına ister force'a karıştı diyelim ister öldü. İkiside aynı kapıya çıkıyor. Hologram şovundan daha fazla şeyler yapmasını beklerdim koskoca efsane Luke'dan.
    6- Rose gereksiz bir karakterdi. Son zamanlarda oyuncular seçilirken ten rengi, ırkına göre seçiliyor. Bir rolü hangi oyuncu daha iyi oynardan ziyade filmimizde x ten renkli, x ırklı, kadın ana karakter vs... şeyler olması için yırtınıyorlar tabiri caizse. Bu neredeyse her filmde yapılmaya başlandı. Orjinali bembeyaz olan bir karakter filmde simsiyah bir oyuncu olarak karşımıza çıkabiliyor mesela. Bundan 40 yıl sonra Star Wars yeniden çekilirse Luke siyahi bir kadın bile olabilir.

----

1- Aynen adamlar AT-AT'leri 2 dakikada önlerine dizecek güçte fakat ne hikmetse kaçıyorlar bir şekilde.
    2- Evet o sırada büyük topa doğru giden Finn'e niye hiçbirisi ateş etmedi ıskaladılar mı acaba tam net hatırlayamadım.
    3- Katılıyorum bunu bende yazacaktım unutmuşum. Kırmızı muhafızları doğraması bayağı saçmaydı. Kylo'ya yardım bile etti hatta.
    |
    |
    LannisTargaryen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Forumun hatalarından dolayı özel mesaj gönderemiyorum. Lütfen alıntılayarak ulaşmaya çalışın.
    She cast stars 'cross the hidden lake| Shadowed from the skies | Brilliantly in the twilight | Silver tears of life - Fathoms of hidden seas in | Pearl black oblivion | I see the treasured light | From the dark deep below me - In silence she reaches out | To pull me | The darkness will cleanse my eyes | And hold me
    MyAnimeList MyMangaList TvShowTime

• Binbaşı
    1977 Mesaj
    Evet film güzeldi... tabiki insan doğası gereği eski hatıralar daha güzel geliyor... bunu değişemeyiz sanırsam....

takıldığım tek bir soru var? düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim....

film'in sonunda kimsesiz at'ların bakıcısı küçük hafif sarışın çocuk vardı...? hani süpürgeyi force'u kullanarak kendine çekip yerleri süpürmeye başladı... Bana Çekim açısı bakışları... vs Anakin Skywalker'ı ilk gösterdikleri sahneler geldi aklıma.... bence son JEDI o çocuk....???
    |
    |
    rey’in orijinini bilmediğimiz için ilk film bir şey dememiştim ama jedi soyundan bile gelmeyen birinin lightsaber’ı ve force’u bu denli muazzam kullanması saçma değil mi ? Koskoca Anakin skywalker bile bir sürü eğitim aldı geldiği noktaya ulaşmak için.Madem böyle bir şey var jedi tapınaklarında neden jedi eğitiyorlar oZaman ? Sıradan bir çöpçü bile eğitimsiz bunları yapabiliyorken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yoda reyiz di

|
    |

Forumun hatalarından dolayı özel mesaj gönderemiyorum. Lütfen alıntılayarak ulaşmaya çalışın.
    She cast stars 'cross the hidden lake| Shadowed from the skies | Brilliantly in the twilight | Silver tears of life - Fathoms of hidden seas in | Pearl black oblivion | I see the treasured light | From the dark deep below me - In silence she reaches out | To pull me | The darkness will cleanse my eyes | And hold me
  • Yarbay
    3556 Mesaj

1 numaranın cevabı çok basit ve filmde de birkaç defa söyleniyor. İlk olarak kruvazöre yetişebilecek hızda fighter'lar her zaman var, ancak ana gemiden uzaklaşırlarsa o fighter'ları ana gemi savunmayacak ve kruvazörün kalkan ve toplarının fighter'lara göre üstünlüğü göz önünde bulundurulursa kruvazörün peşine destek ateşi olmadan fighter göndermek onları manasız bir şekilde ölüme göndermekten başka bir şey değil. Bunu filmde söylüyorlar.

2) Ehh... Snoke'un bu kadar erken harcanmasına ben de şaşırdım ve biraz daha backstory beklediğim doğru, ancak ölümü saçmalık falan değil kusura bakmayasın. Sith'lerin genel huyudur bu kibir ve kibir noktasında gafil avlanma. Bu sadece tarihin tekerrür etmesi ve şunu da unutmamak lazım Sith'lerde her zaman bir usta bir de çırak olur ve o çırak her zaman ustasını öldürür. Snoke, beklenmedik bir şekilde öldü, ancak başka herhangi bir şekilde öldürülemeyecek kadar güçlü olduğunu hepimiz gördüğümüz için, daha mantıklı bir ölüm olamazdı.

3) Ölmedi, güce karıştı. Güce karışmak, ölmek değil. Yoda'yı görmediniz sanırım...

4) Kylo asla dönmedi. Snoke'un Kylo'yu o kadar aşağılaması vs. bir gerçeği görmesini sağladı: Snoke kendisini kuklası olarak kullandığı sürece asla olmak istediği şeye yani daha güçlü bir Darth Vader'a asla dönüşemeyecekti. Snoke'un öldürülmesini önceden sezememesinin de sebebi bu: Snoke gerçek düşmanını öldüreceğini söyledi, halbuki o saniye Kylo, gerçek düşmanının, yani önündeki gerçek engelin Rey değil, Snoke olduğunu anlamıştı. Snoke, kibirinin kendini köreltmesi nedeniyle öldü. Mantıklıydı.

5) Sonraki film muhtemelen bundan üç-dört yıl sonrasında geçecektir. Bu sırada Leia'nın ölümü gerçekleşebileceği gibi Kylo Ren'in de olgunlaşacağını göreceğiz muhtemelen, çünkü bu kafayla First Order'ı yönetmesi imkansız.

6) Yani bu noktadan sonra, ufak detaylara takılıyorsunuz...

Filmin beğenilmesi farklı olmasından kaynaklı değil, beğenilmemesi farklı olmasından kaynaklı...

Buradaki birçok insan filmi "olmadığı" şeylerle eleştirme hatasını yapıyor gibi, onun yerine "olduğu" şeylere odaklanmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 14 Aralık 2017; 12:8:41 >
    |
    |
    Final Getsuga Tenshou kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 7 1700 @3.9 GHz // NZXT Kraken X62 // ASUS ROG Crosshair VI Hero // Sapphire NITRO+ RX VEGA 64 // Corsair Vengeance LPX DDR4 3200 Mhz CL16 2x8 GB // Corsair HX850i // Phanteks Enthoo Evolv ATX TG // Corsair Force GS 128 GB // AOC G2460PF 144Hz Freesync // Logitech G710+ // Logitech G903 // Edifier M3200 2.1 Ses Sistemi

Ibanez RG370AHMZ-BMT // Behringer U-PHORIA UMC204HD // BIAS FX 2 Professional

• Yarbay
    10363 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DinoCrocetti

Bu jedi tapınakları falan hikayemiş yani
    rey’in orijinini bilmediğimiz için ilk film bir şey dememiştim ama jedi soyundan bile gelmeyen birinin lightsaber’ı ve force’u bu denli muazzam kullanması saçma değil mi ? Koskoca Anakin skywalker bile bir sürü eğitim aldı geldiği noktaya ulaşmak için.Madem böyle bir şey var jedi tapınaklarında neden jedi eğitiyorlar oZaman ? Sıradan bir çöpçü bile eğitimsiz bunları yapabiliyorken

jedi olmak için jedi soyundan gelmek gibi bir gereksinim yok. Sıradan insanlar olabilir. Xmen evreninde herkez mutant değil kimsenin geçmişinde mutantlık yok ama mutant olabiliyorlar öyle düşün.
    Rey tam güçlü değil ama onun artısı force sense yi daha iyi kullanası yani direk force odaklı doğmuş aynı şekilde ben solo da.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    3556 Mesaj

Aynen olay budur. Tamam Luke, Anakin, Leia bunlar Skywalker soyundan oldukları için güçlüler. Anakin direkt the Chosen One çünkü. Ama Yoda da mı Skywalker? Palpatine? Darth Maul? Ahsoka Tano? Mace Windu? Bunların hiçbiri Skywalker değiller. E tabi diyeceksiniz ki onların eğitimi var. Force, onlarda Anakin veya Rey kadar yüksek olmadığı için eğitime ihtiyaç duyuyor onlar. Anakin Skywalker'ın 10 yaşındayken koca bir Seperatist gemisini star fighter kullanarak havaya uçurduğunu unutmayalım. Güç böyle işliyor.
    |
    |
    Gye_Baek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 7 1700 @3.9 GHz // NZXT Kraken X62 // ASUS ROG Crosshair VI Hero // Sapphire NITRO+ RX VEGA 64 // Corsair Vengeance LPX DDR4 3200 Mhz CL16 2x8 GB // Corsair HX850i // Phanteks Enthoo Evolv ATX TG // Corsair Force GS 128 GB // AOC G2460PF 144Hz Freesync // Logitech G710+ // Logitech G903 // Edifier M3200 2.1 Ses Sistemi

Ibanez RG370AHMZ-BMT // Behringer U-PHORIA UMC204HD // BIAS FX 2 Professional
  • Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 6 saat 12 dakika kadarı kaldı.
    Birazdan ilk kez D-box olarak izleyeceğim.

|
    |
    10396 Mesaj
    Ben konulara girince kesinlikle çelişkide kalıyorum. Bir kesim çok beğenirken bir kesimin acayip gömmesi insanı yanıltıyor. Galiba bu yüzden artık sinema bölümüne girmeyeceğim. Her insanın düşüncesi farklı olabilir fakat çoğunuzun kesin cümlelerle konuşması-Kesinlikle gidin,kesinlikle gitmeyin- işi yine bozuyor.

|
    |

SPOİLER İÇEREBİLİR ! BUTON ÇALIŞMADIĞI İÇİN DİREKT YAZIYORUM

Tamam da Anakin de sonuçta geldiği yere gelirken eğitim aldı o kadar.Ayrıca ren de skywalker soyundan olup doğuştan güce hakim olmasına rağmen üstüne bir de jedi eğitimi almasına rağmen çöpçücün birine madara oldu.Benim demek istediğim bir çöpçünün skywalker soyundan gelen birine böylesine bir üstünlük kurmaması lazım , Hani o da skywalker soyundan gelse neyse.

|
    |

Filmin ilk yarısı sıkıntıdan ölecektim. Uzun süredir bir filmden bu kadar çok sıkıldığım başka film hatırlamıyorum. Filmin ikinci yarısına aksiyon girince biraz toparladı. Özellikle Yoda'yı görmek, Rey ile Ren'in birlikte dövüşü, Ren-Luke kapışması bunlar güzel sahnelerdi. Ama filmin genelini kurtaramadığını düşünüyorum.

Bu arada şu sadece bana mı saçma geldi

Madem ışık hızına geçip koskoca gemilerin içinden geçerek parçalayabiliniyordu da 7 filmdir niye kimsenin aklına gelmedi

• Yarbay
    2206 Mesaj
    Herkesin sevdiğini ben sevmem ben avrupa filmlerim sanattan anlarımcı 'lar dolmuş.

Çöp çok kötü ne demek saka mi bu ? Film beğenmekte zorlanan engel dantel eleştirmenler bile çok beğenmiş filmi .

Orijinalden alıntı: DinoCrocetti

SPOİLER İÇEREBİLİR ! BUTON ÇALIŞMADIĞI İÇİN DİREKT YAZIYORUM

Tamam da Anakin de sonuçta geldiği yere gelirken eğitim aldı o kadar.Ayrıca ren de skywalker soyundan olup doğuştan güce hakim olmasına rağmen üstüne bir de jedi eğitimi almasına rağmen çöpçücün birine madara oldu.Benim demek istediğim bir çöpçünün skywalker soyundan gelen birine böylesine bir üstünlük kurmaması lazım , Hani o da skywalker soyundan gelse neyse.

Hocam ren dediğiniz kylo ren sanırım. Skywalker ailesi farklı bir olay diğer jedi'ler çok farklı bir olay. Kylo çok güçlü değil zaten Rey'in ailesi kim oda tam belli değil kylo ren yalan söyleme ihtimali çok yüksek ama şuan için çöpcüler olarak var sayarsak ta güce ulaşmış olması onun çok güçlü olduğu anlamına gelmez. kylo ren biraz götü kalkık biri bu yüzden Rey yenildi zaten Snoke de bunu filmde dedi maskesiyle dalga geçti dikkat edersen onun amacı dedesi gibi olmaktı.

soruna cevap vermem gerekirse de Kylo ren zaten iyi bir eğitim almadı eğitiminin ortasında kaçıp gitti, sırf skywalker diye ki bu annesi oluyor aslında babadan oğlua değil kısacası annesi skywalker ama çok güçlü değil fimlerde de gördüğünüz gibi. Kylo ren'nin babası bir Jedi değil altı üstü kaçakcı han solo öyle söyliyim deden gelme gücü ise çok az yani bence mantıken reyle bu konuda hemen hemen eşitler.

Kylo ren nedense bana filmin belirli bir yerinde hem jedi hemde sith tarafını yok edip herşeyin başına geçmek istiyor gibi geldi ama işte benim ikinci kez izlemem gerek ilkinde tam atmosfere giremedim salon çok doluydu sabah seansında gidip bakmam gerek

• Yarbay
    2442 Mesaj

Evet jedi ve sith olaylarını bırakalım önümüze bakalım demişti zaten Rey'e. Umurunda değil öyle şeyler çünkü iki taraftan da darbe yedi.
    |
    |
    Intel i7 9700K * MSI Gaming X Gtx 1080 * Gigabyte Z390 Aorus Pro * Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz C15 * Samsung 850 Evo 250gb * WD 1TB * Seagate 1TB * Corsair H100i v2 * EVGA 750W P2 * Logitech G810 Orion Spectrum RGB * Zowie EC1-A * Corsair Void RGB * Corsair MM300 * Steam Controller * NZXT S340 Razer Edition * Benq Zowie XL2540
  • Yarbay
    2442 Mesaj

O iş öyle kolay değil toplar küçük mekiklere çevrili olduğu için yapabildi o sırada kimse ana gemiyle ilgilenmiyordu eğer odakları orada olsaydı kesinlikle bir önlem alırlardı çevirtmezlerdi zaten gemiyi. Ayrıca tamamen intihar oluyor kolay kolay kimse yapmak istemez.
    |
    |
    Tranquillity kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i7 9700K * MSI Gaming X Gtx 1080 * Gigabyte Z390 Aorus Pro * Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz C15 * Samsung 850 Evo 250gb * WD 1TB * Seagate 1TB * Corsair H100i v2 * EVGA 750W P2 * Logitech G810 Orion Spectrum RGB * Zowie EC1-A * Corsair Void RGB * Corsair MM300 * Steam Controller * NZXT S340 Razer Edition * Benq Zowie XL2540
  • Yarbay
    2442 Mesaj

Kylo Ren'in söyledikleri doğru. Zaten filmin vermeye çalıştığı mesajlardan birisiydi bu. Filmin sonundaki süpürgeyi force ile çeken çocuk mesela o da sıradan birisi Rey gibi.
    |
    |
    MessiTugi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Come to the dark side we have a cookies

|
    |
    RedViper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    10222 Mesaj

1- 2 dakika da gezegene 10 a yakın at at indiren, ışık hızında giden gemiyi takip eden first orderin bir gemiyi patlatamamasi onu geçtim gemiden kaçan yolcu gemilerine bile en büyük silahıyla ateş etmesi bana pek mantıklı gelmiyor.
    2- Snoke un tek yemesine takılmadım ben. Bu kadar gizemli ve güçlü tanıtılan bir karakter hakkında hicbirsey göremeden öğrenmeden gitmesine takıldım. Altını dolduramadıktan sonra bende yeparım über süper güçte bir karakter. Sonra bir kılıçla öldürtürüm güç dengesine falan da gerek kalmaz. Neden güçlü olduğunu zaten açıklamaya bile gerek yok. Ne güzel iş valla.
    3- Sonuçta yardıma ihtiyaç olduğunda kılıçla gelip birilerini kesemeyecek. Ancak Yoda gibi görünüp nasihat verir. Yani kimseye bir yardımı dokunmaz direkt olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 14 Aralık 2017; 14:26:57 >
    |
    |
    Elessar Eredhian kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1185 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tranquillity

Maalesef ben hiç beğenmedim.

Filmin ilk yarısı sıkıntıdan ölecektim. Uzun süredir bir filmden bu kadar çok sıkıldığım başka film hatırlamıyorum. Filmin ikinci yarısına aksiyon girince biraz toparladı. Özellikle Yoda'yı görmek, Rey ile Ren'in birlikte dövüşü, Ren-Luke kapışması bunlar güzel sahnelerdi. Ama filmin genelini kurtaramadığını düşünüyorum.

Bu arada şu sadece bana mı saçma geldi

Madem ışık hızına geçip koskoca gemilerin içinden geçerek parçalayabiliniyordu da 7 filmdir niye kimsenin aklına gelmedi

İçinden geçip gitti evet ama illa ki ileride bir yerde hasar almıştır veya patlamıştır.

Ama başka mantık hataları vardı tabi. Özellikle Leia'nın şu sahnesi fazla saçmaydı
    Gemi patladıktan sonra uzay boşluğunda süzülmesine rağmen ölmedi. Normalde bir İNSAN uzay boşluğunda 1 saniyede donar ve ölür ama bu Jedilar şimdi robot falan mı oldu ne oldu yani.
    |
    |

• Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 17 saat kadarı kaldı.

we have a cookie
    we have cookies
    2 sinden biri dene tarafını seç...
    |
    |
    What You Mean LPOOL FAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
kolayoto.com
Media Sözlük
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,341
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.