Şimdi Ara

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens | J.J. Abrams, Harrison Ford | 17 Aralık 2015 (110. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.214
Cevap
25
Favori
59.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu film acayip karmaşık yahu. Kylo Ren denen Sith lazeri havada durduruyor. Müthiş ışın kılıcı kullanıyor falan derken. Filmin sonunda nasıl olur da ilk defa ışın kılıcı kullanan-ha bir de Rey gücü nasıl kullanabiliyor,hiç eğitimi yok mu bunun?- birine yeniliyor.

Acayip saçma yemin ediyorum.

Ayrıca First Order kim yahu? Ne için oradalar? Ne gibi tehditleri var?
    Tek yaptıkları Starkiller dı.
    Ha bir de Star Wars 6'nın sonunda İmparatorluk yıkılıyordu zaten bütün olay bitmemiş miydi?

Diğer merak ettiğimse 8'de ne yapacaklar? Evet Starkiller yok oldu güneşe döndü. Bir daha Starkiller yapacak halleri yok ya?

• İlk sahnede blasterı havada durdurdu bunu ilk defa gördük doğru,Kylo Ren'in müthiş ışın kılıcı kullandığını söyleyemeyiz ki çok farklı ve dengesiz bir ışın kılıcı var ve aydınlık ve karanlık arasında iç çekişme yaşadığı bir gerçek var.Son sahnede ağır yaralı olduğunu da es geçemeyiz. Hocam açık konuşayım ben sithlerdenim ama Rey de güçte boş değil ve yatkınlığı var zaten 8. Filmde bunlara cevap bulacağız(Biriyle akraba çıkacaktır ama kim). İlk düzen karanlık taraftan doğuyor başında Supreme leader Smoke var gücün karanlık tarafını biliyor ve Kylo Ren'i eğitiyor.Kylo Ren de güçte zayıf değil Skywalker kanı taşıyor 8. Film de üstündeki eleştirileri tersine çevirecek bence başka sorunuz varsa yardımcı olmaya çalışırım.

• Şu Rey olayının aslını detaylı bir şekilde öğreniriz umarım bir sonraki filmde.Ren şövalyelerinin başı olan ,Skywalker soyundan olan ve Skywalker soyundan biri tarafından eğitilen birinin bir çöpçüye yenilmesini umarım sıvamadan açıklayabilirler.He beni tek tatmin edecek şey Rey'in anakin'in reankarnasyon hali olması olur.
  • DinoCrocetti kullanıcısına yanıt

Hocam ağır şekilde yaralıydı en büyük etken bence ve Rey'in Obi Wan la ilgisi olabilir
  • Lordem kullanıcısına yanıt

ya hocam yaralı olsa bile bir çöpçüden daha sağlam olması lazım her türlü.Skywalker yani bu adam sonuçta , force'a doğuştan hakim.

Anakin de Skywalkerdı en güçlüydü ama doğrandı hocam, ki Kylo Ren eğitimsiz ve kararsız Force da hakim değil filmde gördüğümüz gibi Rey'in de güçle bağlantısı çok fazla Kylo Ren'in ışın kılıcı bile çok dengesiz aynı kendisi gibi :)

Anakin'in karşısında obi-wan vardı ama sonuçta , bir nevi kurtayordu durumu en azından.Ren eğer bu kadar rezil bir karakterse çıkarsınlar direkt hiç uğraşmasınlar yani ilk filmden bitirdiler adamı.Ben bundan 2-3 film sonra bile Ren'in bu hezimetini hatırlayacam.İlerleyen filmlerde bir kıyım yapması lazım ,Luke'u falan haşat etmesi lazım en kötü.

Göreceğiz hocam bende dark side a sempati duyuyorum.
  • Bu film Star Wars EP1 den sonra izlediğim en berbat SW filmi kesinlikle. Umarım yeni filmde bir tane daha Death Star yapmazlar. Rebellar patlatmaktan bıktı bu adamlar inşa etmekten bıkmadılar

Klişe olur hocam Skywalker soyundan olmasın mümkünse.

Şuan Palpatine in torunu olabileceğinden bahsediyorlar gayet de mantıklı savaşma biçimleri çoğunlukla aynı bence.
  • hala bu filme bayılan kişi goruyorum şaşırıyorum, bana disneyland bilim kurgu filmi gibi glemişti...çok çocuksu hatta çocuk filmi havasındaydı.... nerde eski sw ler..

• Rey dark side geçebilir belkide, öyle bir teori okumuştum. 8. Filmden ümitliyim.
  • Arkadaşlar senaryoyu neden Lucas değilde JJ yazmış bir bilginiz var mı?

Ayrıca 5 para etmez bir film olmuş onuda demeden geçemeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lordem

Hocam ağır şekilde yaralıydı en büyük etken bence ve Rey'in Obi Wan la ilgisi olabilir

Bence rey eğitilmiş ve bir şekilde hafızasını kaybetmiş yoksa rey aşırı güçlü,kylo yaralıymış vs çok kurtarmıyor açıkçası.

Tamam kylo ağır yaralı ama adam hoplaya zıplaya rahat bir şekilde dövüşüyordu.rey force dedikten sonra sanki yarasını hatırlamış gibi hareketsiz bir şekilde vucudunum yarisindan destek alarak savaşma başladı ve fena yenildi.

Edit: gifler biraz ağır çekim

Force olarak koskoca luke ve darth vader kaç yıllık eğitimden geçip anca gücü büyük ölçüde kullanabilirken eğitimsiz rey'in esir alındığı sahnede kylo ya karşı koyması imkansıza yakın bence.kylo da zayıf biri değil.luke skywalker tarafından eğitildi,sonra egitim alan bütün öğrencileri öldürdü. güç ile blasterı durdurdu.bunu daha önce görmemiştik.ve karnından chewbacca nın blasterını yedi( o silahın gücü filmde çokça gösterildi) ama yine de oldukça kıvraktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt_Vader -- 22 Ocak 2017; 11:28:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cpt_Vader kullanıcısına yanıt
    Bu da mantıklı bir açıklama hocam sabredeceğiz çok fazla teori var Star Wars evreni bu her şey olabilir şaşırmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt_Vader

quote:

Bence rey eğitilmiş ve bir şekilde hafızasını kaybetmiş yoksa rey aşırı güçlü,kylo yaralıymış vs çok kurtarmıyor açıkçası.

Tamam kylo ağır yaralı ama adam hoplaya zıplaya rahat bir şekilde dövüşüyordu.rey force dedikten sonra sanki yarasını hatırlamış gibi hareketsiz bir şekilde vucudunum yarisindan destek alarak savaşma başladı ve fena yenildi.

Edit: gifler biraz ağır çekim

Force olarak koskoca luke ve darth vader kaç yıllık eğitimden geçip anca gücü büyük ölçüde kullanabilirken eğitimsiz rey'in esir alındığı sahnede kylo ya karşı koyması imkansıza yakın bence.kylo da zayıf biri değil.luke skywalker tarafından eğitildi,sonra egitim alan bütün öğrencileri öldürdü. güç ile blasterı durdurdu.bunu daha önce görmemiştik.ve karnından chewbacca nın blasterını yedi( o silahın gücü filmde çokça gösterildi) ama yine de oldukça kıvraktı.

Luke yanlış hatırlamıyorsam 1 ya da 2 ay eğitim gördü. Yıllarca eğitim gören Anakin.
  • AJFA kullanıcısına yanıt
    O zaten bana göre Star Wars'un en büyük saçmalığıydı.

• Film gerçekten de kötüydü,sığ ve tekrara girmiş bir konusu var.Kusura bakmayın ama oyunculukları da hiç beğenmedim.Hepsi Force muhabbetine kalas gibiydi maşallah.Droid ve zenci filmi daha çekilir kılmış parantez açmak gerekirse bazılarına. Dün akşam da startrek i izlemiştim o seri çok daha keyifli,kaliteyi bozmadan gidiyor bence.
    Filmle ilgili bir sorum var rey ve zenci(finn) ile alakalı;

bizim zenci kıza aşık oldu rey de karşılık veriyor gibiydi,son sahnede süper bir u dönüşü yaparak good by my friend muhabbetine soktular durumu,birde alnından öptü finn rey'e aşık mı yoksa bütün film boyunca kankaydılar da ben mi anlamadım?
  • quote:

İlk sahnede blasterı havada durdurdu bunu ilk defa gördük doğru,Kylo Ren'in müthiş ışın kılıcı kullandığını söyleyemeyiz ki çok farklı ve dengesiz bir ışın kılıcı var ve aydınlık ve karanlık arasında iç çekişme yaşadığı bir gerçek var.Son sahnede ağır yaralı olduğunu da es geçemeyiz. Hocam açık konuşayım ben sithlerdenim ama Rey de güçte boş değil ve yatkınlığı var zaten 8. Filmde bunlara cevap bulacağız(Biriyle akraba çıkacaktır ama kim). İlk düzen karanlık taraftan doğuyor başında Supreme leader Smoke var gücün karanlık tarafını biliyor ve Kylo Ren'i eğitiyor.Kylo Ren de güçte zayıf değil Skywalker kanı taşıyor 8. Film de üstündeki eleştirileri tersine çevirecek bence başka sorunuz varsa yardımcı olmaya çalışırım.

7. filmde tutarsizlik vardi. O son isin kilici sahnesini kimse yok yaraliydi , yok Ren aslinda egitimi vardi vs. kurtaramaz..
    Özellikle bu tarz filmlerdeki en büyük hatayi yaptilar. Filmin basinda cok güclü gösterilen karanlik taraf filmin sonunda cok kolay yenilir hale geldi. Tam tersine filmin basindan beri bir ise yaramayan Finn ise bir anda Lightsaber ustasi kesildi.

Sen blasteri havada yakala ama cakma bir pilotu lightsaber düellosunda yeneme.

8. filmde sadece Rey ile ilgili bir seyler cikarsa cikar ama Finn ile Kylo Ren'in 7. filmin sonundaki sacma düellosunu kurtaramazlar.

Koca filmdeki tek lightsaber düellosunu böyle yapmalari üzücü..

Ama Rogue One öyle mi? :) Hele o son sahneler... :))
  • Bu filmin bu kadar puan almasına hala inanamıyorum.Rogue One 10 kat daha iyiydi bu filmden , saçmalıklar dolusu olan bir filmin bu kadar puan alması gerçekten çok üzüyor beni.

Yukarıda yazıldığı gibi Kylo Ren'in Finn'le bile kapışması saçmalıktan başka bir şey değildi.Çok büyük bir yönetmen hatasıydı.Eğer Finn'i o toplara sokuyorsan , öldürüceksin.Aksi halde bu şekilde kötü karakterin imajına zarar verirsin.Stormtrooper'ın bir sith'le kapışması ne demek ya ? Üstelik skywalker kanından biriyle.Ren'in direkt 2 ye bölmesi lazımdı finn'i

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.