Şimdi Ara

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens | J.J. Abrams, Harrison Ford | 17 Aralık 2015

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
2.217
Cevap
29
Favori
57.804
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Yabancı Filmler >> Star Wars: Episode VII - The Force Awakens | J.J. Abrams, Harrison Ford | 17 Aralık 2015
Giriş
    5908 Mesaj
    Filmi geçen gün Capacity'de izledim. Rezalet bir ses sistemi ile filmi mahvetmiş olmam bir yana filmde aradığım o eski Star Wars heyecanını bulamamamda o kadar bekleyişi hüsranla sonuçlandırdı. Öncelikle şunu söylemem gerekiyor; evrendeki dark ve light taraflar arasındaki savaşın ve çekişmenin bu kadar kötü gösterildiği başka bir Star Wars filmi yok. Biz Darth Vader'ı görünce şöyle bir ürperirdik, tüyler diken diken olurdu. Ama bir tane Vader çakması yapmışlar; amenna ilk sahnelerde maskeyle müthiş karizmatik ve Vader kadar olmasada korkutucuydu. Ama sen o karakterin neden maskesini çıkartıyorsun? Zaten zorlama bir çakma yapmışsın fena da olmamış ama neden içine sıçıyorsun bütün atmosferin? Resmen bir karakter filmin atmosferini sıçıp attı. O karanlık tarafın azıcık da olsa hissiyatı vardı. Zaten Kylo Ren'in kendi içinde yaşadığı karanlık ve aydınlık taraf çelişkileri filmde darkside havasını paramparça etti. Ha, ilerideki filmlerde bu iç savaş Kylo Ren'i bir bilinmezliğe götürecek burası da kesin.

Harrison Ford ve Carrie Fisher'dan da bahsedelim biraz. Eski filmlerde Han Solo'nun ağırlığı nasılsa bu filmde de öyle. Ford'un olduğu sekanslarda evrenin büyüleyici havasına girebiliyorsunuz. O kadar yıl sonra görmek mutlu etti beni. Fisher'da ise bende aynı etki olmadı. O eski Princess Leia havasını alamadım ama tabiiki eski filmler havasına saygımız sonsuz.

Filmdeki light tarafın 'eh işte' dark tarafından ise 'olmamış' olduğunu düşünüyorum. Stormtrooper'ın gelip çakma Vader olan sith lord'una kafa tutması, Palpatine'in yerine yine çakma bir emperor konması filmdeki darkside'ı öldürüyor. Bu yeni emperor hakkında da yeterince bir bilgi yok. Zaten genel olarak filmdeki hikaye derinliği oldukça vasat. Sanki izlemem gereken filmin yarısını izliyormuşum gibi hissettim. Film zaten öyle finalle bitti ki Türk dizilerindeki finaller gibiydi. Benim için en büyük kazanç Rey karakteri oldu diyebilirim. Yine karakter hakkında pek fazla karakter tahlili yapamasakta oldukça güçlü bir karakter olacak evren için. Kylo Ren'i kesmesine ise şaşırmadım. Tepkileri de pek doğru bulmuyorum açıkçası. Luke 1 hafta çalışmayla Vader'a kafa tutmuştu sonuç olarak.

Bir devam filmi değilde daha çok remake gibiydi. Tek başına değerlendirildiğinde çok iyi bir film olsada seri için vasat bir film. Ama yinede sırf Star Wars filmi olduğu için defalarca izlenir orası ayrı.
    |
    |

• Binbaşı
    1655 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Vespucci

quote:

Orijinalden alıntı: KakaoluBiskuviCetesi

quote:

9Gag de cok saglam bir teori olusturmus adamin biri.

Teoriye gore Rey aslinda Anakin Skywalker. Onun reenkarne olmus hali. Adam baya sahnelerle detayli aciklamis. Cogumuz Luke'un cocugu oldugu gorusunde ama yonetmen jj abrams olunca beklenmedik seyler cikma olasiligi fazla.

Link var mı

http://m.9gag.com/gag/adj7b1d

Çok ilginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    9857 Mesaj
    Titanic i zorlamaya başladı.

http://www.boxofficemojo.com/alltime/world/
    |
    |

bi tek Ben maskeyi çıkardı ya aga dedim bu nedir ya.. bildiğin velet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disclosure X -- 22 Ocak 2016; 14:09:11 >

blondieastwood. RAWR
    fast car & hundred miles
  • Binbaşı
    1077 Mesaj
    Arkadaş Titanik'i de geçemedi be.

BENİ 14 GÜN BU FORUMDAN UZAKLAŞTIRAN ARKADAŞA TEKRAR ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayhanpulurbey -- 22 Ocak 2016; 20:20:30 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Adventure.

Filmde beni iki şey rahatsız etti. Birincisi lightsaber'ın bir ağırlığı bir havası kalmamış gibi. Finn eline alıyor lightsaber'ı kapışıyor. Rey alıyor o da ayrı coşuyor falan filan.

İkincisi ise filmde kötü karakter ağırlığı yoktu. Kylo Ren karizma ve eğitimi tamamlamamış ama en azından başlardaki ağırlığı sonlara doğru korunabilirdi. Rey'i hadi geçelim içinde güç vardı falan filanda Finn bile yani :))).

Finn gerçekten abartılmış bir karakter geldi bana tamam başrol az çok espirili filan iyi ama diğer storm lardan farkı neydiki tecrübe filanda yok ileride ona yönelik oynarlar sanırım
    Adventure.

Dediğim gibi bazı yerlerde maalesef mıcıp batırmıslar. İnşallah ikinci filmde toparlarlar.
    |
    |
    CloneTrooper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bi film ancak bu kadar rezil olabilirdi disnep resmen micmis agzina filmin 4dx te bile keyf almadim hersey yapmacik oysaki vader o maskeyi keyf icin takmiyordu bir nedeni vardi ki karanlik tarafa da keyfi gecmedi yine sebebi vardi burda hersey yapmacik olmus kisaca film vasat alti bu kadar kotu beklemiyordum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Kylo ren niye karanlık tarafa geçti biliyor musun ne kadar eğitim aldı biliyor musun onu karanlığa çeken şey neydi snoke kimdir kylo renin aklını nasıl çeldi biliyor musun bilmiyorsun

Kylo ren de darth vader ı örnek aldığı için ezik tarafını kapatmak için o maskeyi takıyor işte.

Film de çok fazla bilinmeyen var ya prequel gibi bi üçleme daha çıkar geçmişi anlatan ya da ileriki filmlerde bahsedilir elbet. Biz bir hikayenin 1/3ünü gördük şu anda. Ve film ile 6. Film arasında büyük bir boşluk var

|
    |

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Yüzbaşı
    696 Mesaj

quote:

Teoriye gore Rey aslinda Anakin Skywalker. Onun reenkarne olmus hali. Adam baya sahnelerle detayli aciklamis. Cogumuz Luke'un cocugu oldugu gorusunde ama yonetmen jj abrams olunca beklenmedik seyler cikma olasiligi fazla.

İngilizcesi olan bu teoriyi çevirip yazarsa sevinirim.

|
    |
    Bahsedilenler: fluox , Merc With a Mouth
    quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

blu-ray 5 nisanda çıkıyormuş.

Emin misiniz? Çok erken değil mi?
    |
    |

Orijinalden alıntı: yoksulseytan22

quote:

İngilizcesi olan bu teoriyi çevirip yazarsa sevinirim.

Çeviri isi uzun zaten benzerliklerinden bahsetmiş.

|
    |

• Yarbay
    2339 Mesaj

bende diğer 6 filmi izlemedim. Ortamlara düşünce direk bu 7.'yi izler geçerim
    |
    |
    cheeQux kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2 milyar dolar hasılatı aştı.Avatar'ı geçer demiştim yanılmışım.

|
    |

The purpose of life is to end.
  • Yarbay
    25921 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Adventure.

Vestel reklamında ki eşlerin loghtsaber ile kapismalari vallahi filmdekinden daha güzeldi :))

Orijinalden alıntı: Adventure.

Vestel reklamında ki eşlerin loghtsaber ile kapismalari vallahi filmdekinden daha güzeldi :))

Hemen izleyeyim bi

|
    |

|
    |
    Hadi bakalım başlıyoruz - Star Wars: Episode VIII Production Announcement

https://www.youtube.com/watch?v=GQQMLE4FuIQ

Obaa
    |
    |
    Fabrice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
SEO
Bey Azura
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.