Şimdi Ara

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens | J.J. Abrams, Harrison Ford | 17 Aralık 2015 (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.213
Cevap
25
Favori
59.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Filmi beğenmekle beğenmemek arasında kaldım aslında,özellikle senaryonun episode 4 ile benzerlik taşıması ve disney'in de filmde kendine bu filmi disney çekmiş dedirtmesi beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim

Oyunculara değinirsek

D.Ridley ve J.Boyega beklentilerimden üstünde performans sergilemişler hatta Daisy Ridley baya umut vaadediyor bence.Adam Driver'ı gelirsek kendisini hiç beğenmem sempatimde yoktur beni şaşırtmadı badass bir karakter olabilecekken filmin ikinci yarısında bildiğin ergenleşti.

Son olarak,serinin ileriki iki filminde en büyük beklentim Luke'un ön planda tutulması
  • Şöyle bir çizim yaptım..

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens | J.J. Abrams, Harrison Ford | 17 Aralık 2015

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 3 Ocak 2016; 0:24:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha Çin'de gösterime girmedi, oradaki gişeyi görmek lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • konudan alakasız ama Rogue One trailerı ne zaman çıkıcak bilen var mı:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mizyaz

quote:

Orijinalden alıntı: aybakh21

quote:

Orijinalden alıntı: ariaven

quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Obi wan-rey, büyükbaba? Teori..

Teoriyi izledim. Ancak sadece kıyafet ve yaptıkları hareketlerin benzerliklerinden başka bir benzerlik yok. Yapılmış bazı illüstrasyonların etkisiyle düşünülmüş bir teori ama açıkçası biraz boş bir teori gibi geldi , altını daha iyi doldurmak lazım.

Bu teoriye kontra olarak şunlar söylenebilir:
    1) Obi Wan Episode IV'te nerdeyse 60 yaşındaydı. O yaşta hangi ara bir çocuk yaptı? Force Ghost olduktan sonra mı?
    2) Film Episode IV'ten yaklaşık 30 yıl sonra geçiyor. Obi Wan en geç Episode IV'te çocuk yapsa bile Episode VII'de bu çocuk 30 yaşında olurdu. Rey pek 30 yaşında gibi gözükmüyor , daha çok 20'lerinde gibi.
    3) Böyle bir durumda Obi Wan'ın kıyafetlerini ve hareketlerini alma gibi bir durumda olmazdı. Bu da zaten teorinin kendisiyle çelişiyor.

aynen öyle Rey, Obi-Wan öldükten yaklaşık 15 yıl sonra doğdu

Siz çok yanlış yerden girmişsiniz konuya
    Obi wan baba değil dede

anladım... yine saçma buldum açıkçası ama star wars ana baba ilişkilerinde sınır tanımadığı için gayet mümkün

• Bu filme kotu diyeni doverim la adam olun. Neymis george lucas satmasaymis keske. Lan sizde hic mi akil yok Star Warsin Oncul uclemesinin hepsini Lucas cekmisti ve gelmis gecmis en kotu filmlerdi (3 haric). Resmen kendi yarattigi efsaneyi bitirmisti ve bir suru mantik hatalari vardi. Bu filmde neredeyse mantik hatasi hic yoktu. Osuruktan nem kapiyorsunuz. O bahsettiginiz olaylarin hicbiri mantiksiz degil ama yazmaya useniyorum. Neyse guzel filmdi. Sonucta bu 1. Filmdi daha cok karakterleri tanittilar dogal olarak. Ama bundan cok cok daha iyi 2 film daha bekliyorum. Luke Skywalker'i gormek guzel olacak.

• star wars adına yaslanarak yapılmış bir film. seçilen karakterler dahil tamamen wd etkisi film boyunca gözlemleniyor. atmosferler teknoloji sonuna kadar kullanılarak hakkı verilmiş şekilde design edilse de hiç bitmek bilmeyen abartılı aksiyon sahneleriyle eski filmleri arattı bana.
    Hele hele kylo reni army of loversta ki travesti adam gibi ne amaca hizmet tasarlamışlar anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 3 Ocak 2016; 16:07:29 >
  • Selam arkadaslar, millennium falcon'u cizdim

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens | J.J. Abrams, Harrison Ford | 17 Aralık 2015

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 3 Ocak 2016; 3:50:59 >
  • Dart Maul reis geri dönse sith lordu olarak bu ren emosuna 1000 basar. Serinin iyiliği için katledilmeli bu ren. Ya da yüzü falan yansında hiç çıkaramasın o maskeyi.

• Kylo Ren maskeyi cikarinca ben

•  Star Wars: Episode VII - The Force Awakens | J.J. Abrams, Harrison Ford | 17 Aralık 2015

• Ya yapma etme

• quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

Gişesi dünya çapında 1.5 milyar dolara ulaştı. ABD gişesi 740 milyon dolar oldu. Yurtiçinde Avatar'ı geçecek ama yurtdışı gişesi ve totalde 2 milyarı ancak bulur gibi gözüküyor.

Abd dışı ilgi pek yok. Avatara göre ilgi çok az hatta

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Lucas karakter yaratmada gerçekten çok iyiydi. Ren ergeni adam olmazsa halimiz harap.
  • alpalp84 kullanıcısına yanıt
    Hocam Jar Jar Binks'i unutmamak lazım, o kadar da iyi değil yani.
  • Azor Ahai kullanıcısına yanıt
    O tenekeyide görmezlikten gelelim 7. filme bakıyorumda akılda kalan bir tane bile karakter yok, bu sebeble söyledim.
  • Adam Driver gerçekten iyi oynamış hakkını yemeyin fakat adama verilen replikler gerçekten çok kotu ben bunu senaryo eksikliğine bağlıyorum. Adamın sesi cok karizma bir kere kotu adam karakterine cok ama cok yakışıyor adamın ılk defa goruyorsanız fılmde maskesini cıkartınca sasırabılırsınız adam normalde sakallı felan kesince kotu durmus şahsi fikrim kylo ren olmus ama senaryo eksikliği ve replikleri olmamıs Adam Driver suana dek unlu yonetmenlerle calısmıs bır oyuncu oyunculuguna kesınlıkle bır lafım yok

Fakat dediğim gibi filmde ergen gibi durmassının sebebi kesinlikle senaryo eksikliğinden kaynaklanıyor umarım 8. Filmde bu hatalar olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C84241B05 -- 3 Ocak 2016; 23:22:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmde kopyala-yapıştır denilmiş lakin hem serinin fanatiklerini tatmin etmek hemde yeni bir seyirci kitlesini oluşturmak için böyle bir yol izlenildiği ortada kaldı ki 2.film ile Rian Johnsonn var gayet potansiyeli yüksek bir film Star wars'ın en iyi filmi bile olursa şaşırmam.
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    anakin ezikse vay halimize... zaten o katliami yaparken çoktan darth vader'dı. maskeyi takmasına gerek yok. maskeyi sağlık sorunları nedeniyle takıyordu :)

ayrıca kusura bakmayın ama anakin'in önünü kesen tüm jedi ailesi şerefsizin önde gidenidir. beni jedilardan soğutmuşlardı resmen.
  • Filme 2. kez gittim, kardeşimin ricasını kiramadigim için.Belki daha cok beğenir ve detayları iyi yakalarim diye de umdum.

Film reyin kılıcı tuttuğu sahnede ara verdi ve sigara molasina çıktım, döndüğümde ray force kullanıp bağlandığı yerden kaçıyordu.Ne kadar sikildiysam kahve ve 3 tane sigara içtim arada.

2. Kez gitmek isteyenler gitsin darth bane kitabı alsın daha cok zevk alır.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.