Şimdi Ara

Star ve Güneş okurları gazete almaya küstü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tiraj raporlarına Star ve Güneş gazetelerini aldığı görünen 203 bin okur, gazetelerinin geçen hafta kapanması ardından diğer hiçbir gazeteye geçmedi, yazılı basını takip etmeyi bıraktı.

Gazeteler kapandıktan sonra gelen tiraj raporlarında ise hiçbir gazetenin tirajında hatrı sayılır bir yükselme kaydedilmedi.

Grubun basılı hayatta kalan son gazetesi Akşam'ırn tirajı 6 bin yükselirken, aynı doğrultuda yayın yapan Sabah gazetesi 6 bin, Takvim 8 bin, Hürriyet 5 bin tiraj arttırdı. Aynı dönem muhalif çizgideki Sözcü de tirajını 6 bin civarında yükseltti.

Resmi rakamlara göre Star ve Güneş'in kapanmasının ardından 203 bin okurunun yeni bir adrese yönelmediği ve gazete okumaktan vaz geçtiği anlaşılıyor.

Öte yandan resmi tiraj raporlarının gerçek rakamları yansıtmadığı ve gazetelerin basın ilan gelirlerinin düşmemesi için tirajlarını olduğundan fazla gösterdikleri yıllardır konuşulan iddialar arasında.

https://www.birgun.net/amp/haber/kapanan-yandas-star-ve-gunes-in-203-bin-okuru-gazete-almaya-kustu-283047

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirror of Deception -- 7 Ocak 2020; 21:8:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Başlanmış iş, bitmiş demektir.. Bunlar daha başlangıç, hayırlısıyla devamı da gelecek..
  • Vay be arkadas ne vefali okur kitlesi varmis, helal olsun. Olumune sadakat, baska gazete okumam! diyebilecek kadar magrur, agir basli

• İBB’yi vermemek için bu kadar takla atmalarının sebebi buymuş.
    Seçim neden yenileniyor denince Binali bey “Çok basit çünkü çaldılar” demişti. Hakikaten çok çalmışlar baksana🤣 günde 200.000 gazete yılda para yapar tahmin edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 7 Ocak 2020; 21:10:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tuvalet kağıdı satışlarına bakılsın

La bedava dağıtılan gazetede ne tirajı.

• Demekki bedava dağıtmışlar gazetenin çoğunu

• Star gazetesinin bedava dağıtıldığı zamanları çok gördüm hele bizim Siirtli Ethem'in sahibi olduğu yıllarda. Siirtli olduğundan bahsetmiş miydim?

• Demek ki bedava dağıtılıyormuş yada o tirajları yalan gösteriyorlarmış.
  • Bunlar yüzünden medyaya güven kalmadı. Ben medya baronu olsam bunların suratına tükürmüştüm. Ulan önceleri 2 yalan 1 doğru haberler insanları istediğimiz yere yönlendiriyoduk şimdi moku çıkınca herkes anladı medyanın hipnoz ve insanları ayrıştırma aracı olduğunu.

İster muhalif olsun ister yandaş olsun kimse size doğru haberi vermez algısı oluştu artık insanlarda
  • Tiraj hikayesi yalan dolan zaten. Üniversitelere yurtlara otogara bazı marketlere paket paket gazete yığıyorlar. Adamlar istemiyoruz dedikçe götürüyorlar mezkezleri anlaşmış.

Hatta atıyorum 1600 gazete geliyorsa otogara 800 ünü ayırıp hurda olarak satanlar da var yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_mawi -- 8 Ocak 2020; 2:23:27 >
  • Beleş olmasını bilmem de vatandandaşlar birbirinin kopyası gazetelere çalışmış hep
  • berber dükkanından başka hiçbir yerde gazete görmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

berber dükkanından başka hiçbir yerde gazete görmüyorum
    bir de kahvelerde var. O da mecburiyetten

1 çay parasına 5 gazete okuyup çıkarım
  • gazete okumaktan vaz geçtiği ifadesi gerçek olamaz, internetden bedava okuyor herkes, forumu kağıda bassalar alırmısınız hayır onun gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslanoto A kullanıcısına yanıt
    ciddi misin hocam? Okumadın herhalde haberi.

• Kendimden biliyorum basın kurdu olan ben son 10 yıldır kağıt almıyorum, artık dava için ağaç katliamına gerek olmadığına, paramında cebimde kalıp elektirik faturamı ödemem gerektiğine inanıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demek ki yalanmış o rakamlar

• SEKA fabrikaları kapatıldığı için kağıt maliyeti arttık. siyasal islamcılara göre devletin fabrika işletmesi komünistlikmiş. ee özelleşti de ne oldu çoğu kapatıldı arazilerine koca koca binalar,avm ler yapıldı.. kağıt üretemediğimiz için dışarıdan itgal etmeye başladık,fiyatı yükseldi.
    işte bu sebepten ötürü bu tuvalet kağıdı gazeteler kapanmak zorunda kaldı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.