Şimdi Ara

Star Citizen (Çıkmadı) [ANA KONU] (54. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.247
Cevap
44
Favori
94.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkiye nin ilk ve en buyuk Turk organizasyonu "Star Citizen Global" artik 100+ kisi. Sizleride mutlaka aramizda gormekten buyuk mutluluk duyariz.

http://starcitizenglobal.com/threads/star-citizen-global-artik-100-kisi.733/
  • Hem türk hem global olmaz....ismi türkçe olmalı....Ya da ismi gibi global olmalı sadece türklerden oluşmamalı.
  • Oyundaki bazı gemiler hakkında sahip olmasamda ateş gücü,manevra kabiliyetleri,hız,kalkan ve büyüklükleri hakkında teorik bilgi ile konuşacağım.Daha gemiler hakkında bilmediğimiz çok şey var,bundan dolay konuştuklarım biraz farazi olacak.Önerdiğim modeller sadece savaş kapasitelerine göre tavsiye edilmiştir diğer roller (keşif,ticaret vb) dikkate alınmamıştır.Gemi almak isteyen arkadaşlara belki yardımı dokunur.

Hornet serisi:Çok iyi silahlı,iyi kalkanlı,ortalama manevra kabiliyetli ama yavaş bir seri.Ayrıca genişlikleri 21.25 m bu da onları arkalarında biri varken vurulması kolay yapıyor.Oyunda çok rağbet gören bir seridir.Önerdiğim model süper hornet.

300 serisi:Hornet serisine göre hızlı,çevik ve daha dardır(16m).Ama ateş gücü ve kalkanı daha azdır.Arka kanat dizaynlarını kendi adıma sevmiyorum çünkü rakibinize geniş bir hedef veriyorsunuz,bu da kalkanınızın çabuk tükenmesine sebebiyet verebilir.Önerdiğim model 350r.

Aurora serisi:Söyleyeceklerim biraz ağır olabilir ama benim kendi fikrim tamamen çöp oldukları yönünde.Zayıf ateş gücü,zayıf kalkan,ortalama hız ve manevra kabiliyeti.Ama burada LN (tabiri caiz legionary)ayrı tutmak lazım.Geliştirilmiş kalkanı ,4 silah ve 1 roket yerleştirme noktası ile diğer gemilere kafa tutabilirler.Ayrıca aurora serisinin bir avantajı daha var 18.50 m uzunluklarına karşın sadece 8.25 m genişliğindeler ve yükseklikleri de 4.10 m ile 5 m arasında değişiyor.Bu da arkanızda biri varken muhtemelen vurulmanızı zorlaştıracaktır.

Avenger serisi:Daha varnasyonları çıkmadı.Bundan dolayı sadece mevcut model üzerinden konuşacağım.Her metresi son derece verimli kullanılmış bir gemidir avenger.Küçüklüğüne rağmen ebatlarına göre iyi bir kargo kapasitesi vardır(32 ünite).Ayrıca standart olarak mahkum kapsülleri ile geliyor,tam bir polis gemisi.Bunlar ile mahkum transferi veya kelle avcılığı yapabilirsiniz.Avengerin önünde oldukça güçlü bir chain gun bulunuyor kanatlarda ise 2 tane silah,2 tane roket yerleştirme noktası bulunuyor.Bu roket noktaları istenirse benzin deposu ile değiştirilebiliniyor böylelikle ateş gücünüzden fedakarlık yaparak menzilinizi arttırabilirsiniz.Genel olarak hızlı,ortalama kalkan ve ortalama ateş gücüne sahip.Ama manevra kabiliyetleri sınırlı.

Freelancer serisi:Freelancer serisi Frighter tip gemilerdir.Frighterlar daha çok ticaret ve transport için kullanılırlar.Burada savaş kabiliyetleri üzerinden değerlendirdiğimiz için sadece askeri amaç için üretilmiş MİS üzerinden konuşacağım.Mis 15 m genişliğinde ve 8 m yüksekliğinde.Seviye 5 kalkan ile korunuyor,bence ebatına göre oldukça iyi korunuyor.Bir çok gemiye göre ağır olmalarına karşın bunun hakkını veren 2 tane seviye 5 motora sahip.Bunlarda onu hızlı yapacağı kanaatindeyim.Manevra kabiliyeti vasat denebilir.Silah sistemi olarak oldukça iyi donanımlı ama genel olarak roket üstüne dayalı bir atış gücü var.Duruma göre bu onun hem güçlü hemde zayıf yönü olabilir.Hızlı gemiler ve hayalet(stealth) gemiler roketlerden sıyrılabilirler.Ayrıca gemilerde bulunan yemler ile roketler etkisiz hale getirilebiliniyor.Ayrıca roket maliyetinden dolayı masraflı bir gemi olacağa benziyor.oldukça iyi kargo kapasitesi var(132 unite),bu kargo kapasitesi ile isterseniz ticaret yapabilir veya başka amaçlarınız için kullanabilirsiniz.Bu gemilerde bir dezavantaj ise kokpit görüşünün kötü olması.

Cutlass serisi:Cutlass serisi genel olarak uzay korsanlarına hitap eden bir seri.Çünkü onların ihtiyaçlarına uygun özellikleri var.Düşman gemiyi hareketsiz hale getirdikten sonra gemiye çıkartma yapabilir gemiyi ele geçirebilir veya yağmalayabilirsiniz.Cutlass serisi 3 çeşit varnasyonu ile geliyor.Bunlar black,blue ve red.Red ambulans gemisi,blue polis gemisi,black ise korsan gemisi olmaya uygun.Cutlass serisi orta iyi arası bir hıza ve çok iyi manevra kabiliyetine sahip.Orta seviye ateş gücü ve ebatlarına göre orta iyi arası bir kalkana sahip.Gemi varnasyonuna göre 120 ile 150 arası unite taşıyabiliyor.25 metre genişlik ile gemi vurulması nispeten kolay bir hedef.Önerilen model blue(daha iyi kalkan ve güç kaynağından dolayı)

• Başlangıç için özenli ve güzel bir değerlendirme olmuş. Teşekkürler.
    edit aşağıdaki yeni çıkan gemi de değerlendirmelere eklenmeli
    https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/14366-Anvil-Presents-The-Gladiator-Bomber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilonsahiden -- 13 Aralık 2014; 10:52:11 >
  • Gladiator:Anti capital gemi torpidoları taşıyabilen hafif bombardıman destek gemisi.Gladiator 4 ü gövdesinin içinde 4 ü kanatlarda olmak üzere 8 taneye kadar torpido taşıyabiliyor,Kanatlara torpido yerine seviye 1,2,3(ve belki 4)roket takılabiliniyor.Kanatlarda 4 tane roket yerleştirme yeri var.Buralara toplam 16 tane seviye 3 roket takabilirsiniz.İsterseniz daha düşük seviye roketlerden daha fazla da roket takılabilinir.Bu konuda gemi çok esnek olacak.Açıkçası gemiyle ilgili ilk bilgilerle şu anki hali arasında çok fark var.Benim en çok dikkatimi çekenler 26 ton olan bir gemiye 8 tane seviye 1 Maneuvering Thrusters takılmış olması.Muhtemelen manevra konusunda vasatında altında olacak.Birde tepedeki taret 360 derece her yeri görebiliyor ama taret yaklaşık 25 derece yukarı bakıyor.Bu durumda önünüzde yada arkanızda sizinle aynı hizada uçan birine karşı pasif kalacak gibi duruyor.İleride geminin tek mürettebatlı versiyonu da gelebilir.Genel olarak orta hızlı arası bir hıza,ebatına göre orta seviye kalkana,kötü manevra kabiliyetine sahip,ateş gücü sizin tercihlerinize göre değişkenlik gösteren bir gemi olacak.Açıkça 180 dolar bu gemi için bence çok.Bombardıman dışında sınırlı fonksiyonu olacak bir gemi gibi duruyor.Anti capital torpedoları muhtemelen yavaş ve büyük gemiler için kullanılabilinecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Versalid

Gladiator:Anti capital gemi torpidoları taşıyabilen hafif bombardıman destek gemisi.Gladiator 4 ü gövdesinin içinde 4 ü kanatlarda olmak üzere 8 taneye kadar torpido taşıyabiliyor,Kanatlara torpido yerine seviye 1,2,3(ve belki 4)roket takılabiliniyor.Kanatlarda 4 tane roket yerleştirme yeri var.Buralara toplam 16 tane seviye 3 roket takabilirsiniz.İsterseniz daha düşük seviye roketlerden daha fazla da roket takılabilinir.Bu konuda gemi çok esnek olacak.Açıkçası gemiyle ilgili ilk bilgilerle şu anki hali arasında çok fark var.Benim en çok dikkatimi çekenler 26 ton olan bir gemiye 8 tane seviye 1 Maneuvering Thrusters takılmış olması.Muhtemelen manevra konusunda vasatında altında olacak.Birde tepedeki taret 360 derece her yeri görebiliyor ama taret yaklaşık 25 derece yukarı bakıyor.Bu durumda önünüzde yada arkanızda sizinle aynı hizada uçan birine karşı pasif kalacak gibi duruyor.İleride geminin tek mürettebatlı versiyonu da gelebilir.Genel olarak orta hızlı arası bir hıza,ebatına göre orta seviye kalkana,kötü manevra kabiliyetine sahip,ateş gücü sizin tercihlerinize göre değişkenlik gösteren bir gemi olacak.Açıkça 180 dolar bu gemi için bence çok.Bombardıman dışında sınırlı fonksiyonu olacak bir gemi gibi duruyor.Anti capital torpedoları muhtemelen yavaş ve büyük gemiler için kullanılabilinecek.

Zaten adı üstünde bombardıman gemisi yani fighter değil...Yavaş olması normal hem hızlı hem böyle ateş gücüyle yenilmez olurdu.

• realthing kullanıcısına yanıt
    ne tür bir oyuncuysan ona göre gemi seç

benim gibi fighter oynayacaksan hornet tavsiye ederim (bende super hornet var)

yok ben multi fonksiyon bir gemi istiyorum dersen 300 serisi var 325a da güzel ama silahlarını kullanması zor fixed silahları var bütün gövdeyi çevirmen gerekiyor adam vurmak için

yada explorer gemiler var $45 dolara onlarada bakabilirsin.

oyundaki bütün gemileri, parçaları vs ileride oyun kredisiyle alabileceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

Hem türk hem global olmaz....ismi türkçe olmalı....Ya da ismi gibi global olmalı sadece türklerden oluşmamalı.

Saten hali hazırda Organizasyonumuza üye farklı milletlerden üyelerimiz mevcut ve farklı yabancı organizasyonlarla çeşitli ittifaklar kurma amacını gütmekteyiz bu yüzden isimle organizasyonu sınırlandırmak istemediğimiz için global ismini kullandık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F-Rock

quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

Hem türk hem global olmaz....ismi türkçe olmalı....Ya da ismi gibi global olmalı sadece türklerden oluşmamalı.

Saten hali hazırda Organizasyonumuza üye farklı milletlerden üyelerimiz mevcut ve farklı yabancı organizasyonlarla çeşitli ittifaklar kurma amacını gütmekteyiz bu yüzden isimle organizasyonu sınırlandırmak istemediğimiz için global ismini kullandık.

Ama yukardaki mesajda Türk organizasyonu denmiş...site de tamamen Türkçe...Türkçe bir isimle de ittifak kurulabilir.
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    Evet organizasyon bir Türk organizasyonu zira Türk olarak biz kurduk ama Türklere özel bir organizasyon yada tek dilin konuşulduğu, konuşulacağı bir organizasyon değil organizasyon sayfamıza bakacak olursanız İngilizce çevirilerinin yapıldığını görürsünüz. kaldı ki ileriye dönük irili ufaklı çeşitli yabancı organizasyonlar ile ticaret ve farklı anlaşmalar yaparak ittifaklar oluşturmayı hedeflediğimizi de yazmıştım bir önceki yazımda daha şimdiden bu yönde çalışmalarımızda olmakta.
    Sitemize gelecek olursak (Tamamen Türkçe olan sitemizde halihazırda şuan 280 İngilizce konu açılmış tabi ki yeterli görmüyoruz.)
    ---http://starcitizenglobal.com/--- da şuan bile yeterli olmamakla birlikte İngilizce haber girdileri sitemize bakacak olursanız görürsünüz yalnız sitemiz halihazırda tamamlanmış durumda değiliz geliştirilmeye devam ediyoruz ve ileriye dönük sitemizde istekli güvendiğimiz bazı arkadaşları görevlendirip daha aktif, canlı bir site olmasını arzuluyoruz nihai hedefimiz bu da değil dost olduğumuz farklı organizasyonlarında aktif katılım gösterebileceği bir site haline getirmeyi hedefliyoruz buda yalnız güzel Türkçe'miz ile olacak şey değil sadece İlginizce ileride olacak bir şey değil bu yöndeki arzumuz ve çalışmalarımız devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F-Rock -- 16 Aralık 2014; 0:14:41 >

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    Donanım Haber organizasyonu kurabiliriz. Böyle çok ciddi oynama amaçlı değilde DH üyelerini toplamak için yararlı olabilir. Yardımcı olur insanlar birbirlerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archVillain -- 16 Aralık 2014; 8:40:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: archVillain

Donanım Haber organizasyonu kurabiliriz. Böyle çok ciddi oynama amaçlı değilde DH üyelerini toplamak için yararlı olabilir. Yardımcı olur insanlar birbirlerine.

Biz belirledigimiz butun DH uyelerine zaten davetiye yolladik.Gelenler oldu ama daha oyunu alip oyuna aylardir girmeyenlerde oldugu icin ve dog fight sanirim cogu kisinin ilgisini cekmedigi icin aktivite pek olmuyor.2015 ilk ceyrekte cikacak olan FPS modulu ile aktivitenin cok daha fazla olacagini dusunuyorum.Herkes bir sekil FPS oynar cunku.Butun DH uyelerini de organizasyonumuza bekliyoruz.

https://robertsspaceindustries.com/orgs/SCGLOBAL/

STAR CITIZEN GLOBAL web sayfamizi ziyaret edebilirsiniz ;http://www.starcitizenglobal.com/

TeamSpeak Adresimiz ; 54.72.138.201

YouTube Adresimiz ;http://www.youtube.com/starcitizenglobal

• killnOd kullanıcısına yanıt
    Sizden bahsetmiyordum ben. DH'ye özel bir organizasyon diyorum. İsteyen istediği organizasyona katılsın tabi fark etmez. Ben DH'li arkadaşlar toplanır maksatında söylemiştim öyle ciddi bir klan havası değilde toplanma amaçlı. Global çok ciddi, aşırı ciddi. Kuralları yeni gördüm mesela ayrıldım direk hiç bana uygun değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archVillain -- 16 Aralık 2014; 13:57:05 >
  • archVillain A kullanıcısına yanıt
    Oyunu suyunu çıkarmayacak düzeyde ciddiye aldığımız doğrudur, kurallar da ikili iletişimlerde seviyeyi muhafaza etmeye dönük birçok topluluğa oranla da çok yumuşak. Ne diyelim size çok ciddi olmayan yeni organizasyonunuzda başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F-Rock -- 16 Aralık 2014; 16:39:02 >
  • Edit: Neyse konu dağılmasın. Cuma günü canlı yayın var bakalım neler gösterecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archVillain -- 16 Aralık 2014; 17:24:16 >
  • Şu aylık raporları felan türkçeye çevirseniz iyi olur, birde site tasarımı gerçekten kötü umarım ileride değiştirirsiniz. Star Citizen Global yerine Star Citizen Türk veya daha başka birşey yaparsanız daha iyi olur, Google'dan bulamadım burda buldum, yani daha geniş kitlelere ulaşabilmeniz için. Sitenizi baltalama olarak değide eleştiri olarak algılarsan sevinirim.
  • MrTexas M kullanıcısına yanıt
    Gorusleriniz icin tesekkur ederiz.Ama ben star citizen global diye google dan arattigimda site en ust sirada yani ilk sirada cikiyor.Sadece star citizen olarak arattigimizda ise 10. sirada gozukuyor.Belliki siz yanlis aratmis olabilirsiniz.

Ceviri olarak ise elimizden geldigince Turkce Video ve Turkce Ceviri yapmaya calisiyoruz.Umarim bunlarin sayisini ilerleyen aylarda dahada arttirabiliriz.Aylik raporlarin cevrilme isi ilk etapta cok zor gozukuyor , ama ilerleyen aylar neler gosterir gorecegiz.

Site tasarimi derken tam olarak neyi kastediyorsunuz?Cunku site forum sistemi uzerine kurulu oldugu icin cok fazla degisiklik yapilamayabilir.Sizce tam olarak site de neyi duzeltmeliyiz?
  • Benim anlatmak istediğim StarCitizenTürk olarak yapmanız sizi daha fazla kitlelere ulaştırır. Allah aşkına kaçtane yabancı uyruklu oyuncu katılacak ki? Zaten onların büyük ve forum/site destekli organizasyonları var biliyorsunuz. Ben sanmıyorum, tabi herşey size kalmış fakat dediğim gibi. Türkçe videolarınızı ise izlemiş bulunmaktayım, hepsi gayet açıklayıcı olmuş ağzınıza sağlık. Sizden isteğim benim gibi İngilizcesi pek iyi olmayalan kişilere en azından özette olsa aylık raporları felan ingilizce biliyorsanız Türkçe'ye çevirmeniz. Ayrıca evet forum tasarımından bahsettim bence daha basit bir görünüm olabilirdi. Mesela SMF forum olabilir, ben çok basit ve şık buluyorum ama siz bilirsiniz yinede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrTexas -- 16 Aralık 2014; 19:07:07 >
  • MrTexas M kullanıcısına yanıt
    Lütfen yapılan her yapıcı eleştiri beni kendi adıma mutlu ediyor sitenin tasarımı konusunda çalışmalar yürütüyoruz. google konusunda kısa sürede siteyi üst sıralara taşıyacak yollar var evette ama içi boş ve art niyetli gördüğümüz için bu yönde bir faaliyet göstermedik (Google tarafından sitemiz görülmekte yalnız henüz ilk sayfa ve sıralara çıkmak ve sürekli orada kalabilmek biraz zaman isteyen bir iş) ayrıca site için -''Tamam oldu'' henüz demedik, dolayısı ile hepsi zamanla olacak şeyler oyunun çıkmasına henüz var yani fazla acelemiz yok.

Global - Türk konusuna gelecek olursak daha öncede dediğim gibi kendimizi sınırlandırmak istemedik çok daha geniş bakarak bu isimde karar kıldık ve pişman da değiliz çok farklı Türk organizasyonları var tek alternatif biz değiliz arkadaşlar bizim diğer Türk organizasyonların dan farkımız gönüllülük esası ile daha organize olma tek dil ile değil farklı diller ile (farklı organizasyonlar) oluşturmayı hedeflediğimiz ticari,askeri vs birlikteliklerle güçlü bir organizasyon haline gelmek ve bu yönde daha şimdiden çalışıyoruz.

Sonuçta bu bir oyun bunun farkındayız ve açıkçası TS adresimize uğrayıp bakarsanız çokta resmi olmadığımızı şuan farklı oyunları birlikte oynayarak yada olmadı akşam belirli saatlerde buluşarak muhabbet ettiğimize şahit olursunuz. Güzel arkadaşlıklar kurarak Star Citizenin beklentilerimizi karşılayacağı umuduyla birlikte zevk alarak oynayabileceğimiz bir kitle oluşturma derdindeyiz ve bunu da şuan için kişi sayısı az da olsa (TS 3de katılım gösteren arkadaşlar ile) başardığımızı düşünüyorum.

Sonuç olarak Organizasyonumuzun üyesi olan olmayan herkesi Ts adresimize davet ediyorum tanışmaktan ve fikirlerinizi dinlemekten memnuniyet duyarız.

Not: Aylık raporları kendi aramızda konuşuyoruz tabi ki ama Türkçe yazıya dökme işlemini yaptığımızı söyleyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F-Rock -- 16 Aralık 2014; 19:35:32 >

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.