Şimdi Ara

Standart Ses Sistemi Vasat Olan Araçlar ? (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
1
Favori
12.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Orijinalden alıntı: FirstClass
    Yeni Vogue'daki 29 hoparlörlü sisteme ne diyorsunuz peki?

-Ana ünitenin teknik özellikleri ne?

-Hoparlörlerin teknik özellikleri, çapı ne?

-Kablolama için neler kullanılmış?

-Kaç tane amfi var? Varsa teknik özellikleri ne?

Kaç tane hoparlör varsa o kadar iyi ses sistemi olacağı fikri yanlıştır.

Bana ses sisteminin fiyatını düşüp versinler arabayı; çok daha iyisini kurarım.

anlayan,ilgi duyan kii nasıl farkını ortaya koyuyor. en iyi parçalar kullanılsa bile kablolama çok önemli. bir de kullanılan parçaların birbiriyle uyumu. bugün hiç bilmeyen adam biraz google'ı karıştırıp en basitinden media markt'a gitse 1500/2000 tl arasına keyif alabileceği ses sistemini kurar araca.

• Ayrıca;benim anlamadığım bir olay var.

Araba ses sistemleri konusunda uzmanlaşmış o kadar marka varken neden Bose, Bang & Olufsen, Harman Kardon, Cabasse vs..

Yaptırsana Focal'a, Hertz'e, Rockford Fosgate'e, Morel'e, Alpine'e, DLS'ye.
  • 2001 206.
  • 2008-2012 arasi corolla bence bu konuda segmentinin lideridir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Utku kullanıcısına yanıt
    Focal'i hariç tutuyorum,üstte saydığın firmalar altta saydığın firmalardan 560 tane daha çıkarır içinden.

Araba ses sistemi konusunda uzmanlaşmakta neymiş ki ? Yukarıda saydığın firmaların işi ses üretmek olan firmalar.Ev için en ince kabin detayları vs. ile Hi-Fi ürünler üretirken bir araba için sistem yapmaları çok mu zordur sence ?

Hadi hodri meydan bana Mercedes S serisinde ki Harman Kardon sistemin yarısı kadar kaliteli bir sistem kur 1000 liraya parasını ben cebimden verecem.Rockford Fosgate ne kadar tane tane,sıcak ve kaliteli ses çalabilecek hoparlör üretebilir.Focal üretir adamların işi o.Ama Hertz,RF falan böyle rap dinleyen zenci abileri yüksek ses seviyesinde,yüksek bass seviyesinde tatmin etsin diye hoparlör üreten firmalardan öteye gidemiyor gözümde.Yanılıyorsamda söyleyin.Bir Rockford Fosgate ne kadar başarılı Jazz müzik çalabilir.Ayrıca iyi olan ses doğala en yakın olan sestir.Siz gidip RF'nin Hertz'in parlak ve süslü sesisini kaliteli ses sanıyorsunuz herhalde.Hayır kaliteli ses o değildir kaliteli ses doğala yakın olandır.Ayrıca eminim o firmaların sistem kurduğu araçların ana üniteleri kayıpsız ses formatlarınıda çalıyordur.Yani gidip o arabalarda kötü mp3 ile müzik dinleyip birde 1000 liraya RF,Hertz,Alpine vs. gibi firmalardan onlardan kaliteli sistemler kuracağını iddia etmen çok boş olmuş.

Edit : Ayrıca şu yazdığınızdan "-Hoparlörlerin teknik özellikleri, çapı ne?" sizinde zenci abilerin kafasında olduğunuz anlaşılıyor.Hoparlörün teknik özelliği ile çapı ile kalitesi anlaşılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 18 Ağustos 2013; 3:05:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

Focal'i hariç tutuyorum,üstte saydığın firmalar altta saydığın firmalardan 560 tane daha çıkarır içinden.

Araba ses sistemi konusunda uzmanlaşmakta neymiş ki ? Yukarıda saydığın firmaların işi ses üretmek olan firmalar.Ev için en ince kabin detayları vs. ile Hi-Fi ürünler üretirken bir araba için sistem yapmaları çok mu zordur sence ?

Hadi hodri meydan bana Mercedes S serisinde ki Harman Kardon sistemin yarısı kadar kaliteli bir sistem kur 1000 liraya parasını ben cebimden verecem.Rockford Fosgate ne kadar tane tane,sıcak ve kaliteli ses çalabilecek hoparlör üretebilir.Focal üretir adamların işi o.Ama Hertz,RF falan böyle rap dinleyen zenci abileri yüksek ses seviyesinde,yüksek bass seviyesinde tatmin etsin diye hoparlör üreten firmalardan öteye gidemiyor gözümde.Yanılıyorsamda söyleyin.Bir Rockford Fosgate ne kadar başarılı Jazz müzik çalabilir.Ayrıca iyi olan ses doğala en yakın olan sestir.Siz gidip RF'nin Hertz'in parlak ve süslü sesisini kaliteli ses sanıyorsunuz herhalde.Hayır kaliteli ses o değildir kaliteli ses doğala yakın olandır.Ayrıca eminim o firmaların sistem kurduğu araçların ana üniteleri kayıpsız ses formatlarınıda çalıyordur.Yani gidip o arabalarda kötü mp3 ile müzik dinleyip birde 1000 liraya RF,Hertz,Alpine vs. gibi firmalardan onlardan kaliteli sistemler kuracağını iddia etmen çok boş olmuş.

Edit : Ayrıca şu yazdığınızdan "-Hoparlörlerin teknik özellikleri, çapı ne?" sizinde zenci abilerin kafasında olduğunuz anlaşılıyor.Hoparlörün teknik özelliği ile çapı ile kalitesi anlaşılmaz.

Ben 1000 lira ornegini kendi aracimdaki cabasse sistem icin verdim. Kurdum da. Cok daha iyiydi.

Bahsi gecen markalari sadece subwooferdan ibaret saniyorsunuz herhalde. O markalarla spl de yaparsiniz, sq da.

Harcayacagim 10000-12000 lira ile de yalitimi dahil aktif sistem kuratim ve o S serisindekinden cok daha iyi bir sq sistem kurulur. Yurt disinda cokca ornekleri mevcut. Adam sokmus bang & olufseni, yerine audison kurmus. Harman kardonu sokmus yerine Hertz kurmus.

Sunlari da amerikadaki abiler bangir bangir rap dinlemek icin mi aliuor dersin?

http://www.aktepesound.com/?urun-2945-MOREL-Supremo-5-2-Aktif-16-CM-2-YOLLU-COMPONENT-TAKIMI.html

http://www.aktepesound.com/?urun-2368-ROCKFORD-FOSGATE-T152S-13-CM-COMPONENT-TAKIMI.html

http://www.aktepesound.com/?urun-4495-HERTZ-MLK-2-TM-16-5-CM-MILLE-SERiSi-COMPONENT-SiSTEM.html

Bu markalar ses sistemi konusunda kafayi yemis, her zaman daha iyisini arzulayan insanlar icin var.

İyide bahsedilen 10.000-12.000 lira ciddi yüksek bir rakam.Mesela ne tür Comp. kullanacaksınız ? Subwoofer tercihi ne olacak ? Stereo ve Mono amfi ne olacak ?

Neyse 2000 liralık Comp. takımı örneği veriyorsunuzda Cabasse dediğiniz firmalarda altta ki gibi cihazlar üretiyor.Ne kadar para o kadar köfte.Sizce Cabasse çıkıp o attığınız cihazları 150 kere bayıltacak kalitede şeyler araç için sürücü üretemez mi ? Para verin bakın nasıl üretiyor.

http://www.myshopping.com.au/ZM--1228192092_Cabasse_L_039_Ocean_Floorstanding_Speaker_System

Hani demek istediğim şu bu firmalar öyle RF ile bilmem ne ile karşılaştırılacak firmalar değil.Çok daha üstün firmalar.Ayrıca ben çok pahalı Comp. ile müzik dinledim araç içerisinde fakat 700-800 liralık bir basit Hi-Fi'ın yarısı kadar ses kalitesinde bile çalmıyordu ve dinlediğim ses sürekli yapay,yüksek ses üretmek için tasarlandığı belli olan seslerdi.Fakat Focal'in ürettikleri kesinlikle öyle değildi.Tam bir Hi-Fi mantığı ile çalan takımlardı.Onuda boşverin siz daha iyi bir sistem yapacağınızı iddia ediyorsunuz.Mesela araç içerisinde klasik müzik için nasıl sahne oluşturabileceksiniz ? O büyük firmalar öyle bir sahne oluşturuyor ki ben o S serisinin Harman Kardon ses sisteminde klasik müzik dinlerken şaşırmıştım.Adamlar aracın içerisinde bildiğin sahne oluşturmuş,büyük bir odada Hi-Fi sistemin oluşturduğu bir sahne gibi.Yani sen çıkıp gelişi güzel yerleştirdiğin hassas ölçümler yapmadığın hoparlörler ile bu sahneyi nasıl sağlayabilirsin ? Biz bence çok ayrı kafalardan konuşuyoruz. :) En basitinden siz yaptığınız sistemde eminim MP3 dinlemeyi düşünüyorsunuzdur ben ise kayıpsız formattan bahsediyorum.Ses kalitesi dediğim gibi doğala yakın olan sestir.Ve bunu daptıs müzik dinleyerek anlayamazsınız.Sesin netliği,parlaklığı vs. yanıltıcı oluyor sanırım sizde.

Edit : Sizce saydığınız firmalar mı "Ses sistemi konusunda kafayi yemis, her zaman daha iyisini arzulayan insanlar icin var." Yoksa altta ki gibi firmalar mı ? Bir taksidiyle dediğiniz firmaların en üst düzey ürettiği parçalarla 1,5 tane sistem kurulur neredeyse. :D

http://gsaelektronik.com/urun/kef-muon-kule-tipi-hoparlor_553.aspx?CatId=172

O yüzden hani söz konusu Hi-Fi , Hi-End üreticisi firmalarsa , sadece araba için ses sistemi üreten firmalarla karşılaştırılmaları çok saçma.Aralarında 40.000 fırınlık ekmek mevzusu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 18 Ağustos 2013; 4:02:21 >

• Hey allahim. Sanki ben cabasse kotu demisim. Isi otomobil degil. Gir sitesine bir tane otomobil bileseni yok. 150 kere, 760 kere.. Nasil muhabbet abi bu?

Neticedr; araba fiyatina kiyasla makul kalacak her rakama orjinal ses sisteminden cok daha iyi sistemler kurulur. Isin ozeti bu.

Ve evet ben mp3 dinliyorum diyelim. Bitsin gitsin. Diptis.

Size göre kurulur bana göre kurulmaz.Sahne nasıl oluşturacaksın diyorum cevap yok. :) Cabasse'nin işi otomobil olmasa,otomobil bileşeni olmasa ne olur adam mevcut teknolojisi ile RF'nin ürettiğinin kaç kat kalitelisini üretir diyorum.Adam en basitinden orta seviye bir sürücüsünü araç hacmine göre entegre eder.Oldu bitti,adamlar zaten dümenleri yerinde.Otomobil piyasasına girmiyorlar ki sadece cazip teklif gelirse seri üretim yapıyorlar.Adam gidip bir Mercedes S parasına hoparlör üretiyor.Siz işi araba değil diyorsunuz. :)

Neyse hadi 15.000 kere iyi geceler. :D Şaka maka amma takılmışım yahu rakamlara.Uzatmaya gerek yok ses işi göreceli.Kimisi 1500 lira ile dünyanın en iyi ses sisteminin onda olduğunu zanneder.Kimisi 100.000 $'lık hoparlör 70.000 $ lık amfi 50.000 $ kaynak,dac vs. ile oluşturulmuş sistemde müzik dinlerken daha iyisini ister,beğenmez.
  • Bu sahne olayina niye bu kadar takildin ki? Hicbir sey beceremeyen adam alir daha kaliteli ve ayni islevdeki bileseni, orjinal hoparlorun yerine gomer bu kadar mi zor? Kapi icindeki midi sokerim, yalitimini yapar, kapi ici icin yaptigim ahsap kabinin icine yeni hoparlorumu oturturum. Al sana daha iyi ses. Ana unitem zaten degisiyor ve sisteme amfiler de ekleniyor. Bunlari birbirine uygun sectikten sonra sorun ne? Kablolamam da cok daha iyi. Cabasse belki cok iyi ufetim yapabilir araba icin ama yapmadigina gore de adresim Morel, Focal vs.. Olacak. Cunku araba icin urunleri var.

Daha iyi sesi elde etnek kolay. Mukemmeli elde etmek zor ama bu isin de profesyonelleri var. Sen sanirim hic iyi proje gormemissin.

Standart Ses Sistemi Vasat Olan Araçlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 18 Ağustos 2013; 5:39:41 >

• Peki Polo 6R upgrade için ne tavsiye edersiniz? Bütçe olarak çok fazla açılmadan.. Aradığım yüksek ses değil temiz ses. Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön Kapıya Kaliteli Mid takımı Arkaya 1 Takım Oval +Amfi :)
  • 2012 bmw 3 serisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 'Şükrü

Ön Kapıya Kaliteli Mid takımı Arkaya 1 Takım Oval +Amfi :)

Marka model tavsiyeniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

quote:

Onları bilmiyorum ama Mid takımı jbl alabilirsiniz Oval pioneer olabilir jvc olabilir ,Jamesoon amfi olabilir küçük bütçeyle.
    400-500 liraya..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

quote:

Onları bilmiyorum ama Mid takımı jbl alabilirsiniz Oval pioneer olabilir jvc olabilir ,Jamesoon amfi olabilir küçük bütçeyle.
    400-500 liraya..

Sanıyorum iki taraf ta 16.5 cm dairesel diye geçiyor. Oval değil yani.

Kaliteli bir müzikte sahne ne demek biliyor musun ? Ben gözümü kapadığım zaman bana orkestranın sesi sağımdan ve solumdan geliyorsa o ses sistemi sabaha kadar müthiş kaliteli olsa ne olur.Vay be adam araç içi hacmi hesaplıyor,rezonansların hesabına kitabına giriyor,ona uygun çapta,ona uygun malzemeden sürücü üretip bunu araca takıyor ve sırf sen onları söküp yerine pahalı comp. takarak daha iyi ses elde edeceğini söylüyosun.Cidden çok komik.

Ayrıca tekrar soruyorum büyük firmalar opsiyon olarak ses sistemi fiyatlarını yazıyor fakat diğer firmalarda yok bildiğim kadarıyla.Mesela Focus 2'de ses sistemi için istenen fiyatı bilmiyorduk.Bunun gibi pek çok araçta.Siz nasıl o sistemler için istenen parayı öğrendinizde yarı fiyatına daha iyisini yapılabileceğinin izlenimine kapıldınız.

Size tavsiyem forumumuzda Hi-Fi severlerin takıldığı bölümler var gidip orada biraz konuları karıştırın,o zaman ne demek istediğimi anlarsınız.Şimdi şu profesyonel dediğiniz sistemde kim bilir iki tane 15" Sub vardır.Bir kere stereo müzik,kaliteli müzik subwoofer ile dinlenmez.Burada çuvallıyorsunuz zaten.Gördüğüm,bildiğim tüm böyle sistemler elektronik müzik için tasarlanmış sistemler.Ve Allah aşkına elektronik müzikle bir hoparlörün kalitesini nasıl anlayacaksınız ? Gidip enstrüman olayının olduğu atıyorum Jazz müzik dinleyen adam gidip kendine şöyle bir sistem yapmaz zaten.

Focal ise işte bunun için üretiyor.Zenci abiler 25 tane 18" subwoofer alsın camı açıp milletin saçını dalgalandırsın diye değil.Onlara sorsanız onlarda profesyonel sistem.

• Daha iyisinin yapilamayacagini dusunmen cok enteresan gercrkten. Peki sen oyle inanmaya devam et o zaman.

• Astra H kasa aracın standart ses sistemi nasıldır ?

Denemek nasip olmadı.
  • yeni auris cok kotu ses sistemi

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.