Şimdi Ara

stajyer ehliyet de neyin nesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler sürücü kursuna yazılmak için para biriktiriyordum bir köşede. son günlerde sürekli lafını ediyorlar stajyer ehliyet diye o ne oluyor anlamadım ben olayı

• mağara
  • Korkusuz Daredevil kullanıcısına yanıt
    Normal ehliyetini alıyorsun. Tek başına gezemezsin hurafeleri tamamen yalan. 2 Sene stajyer oluyorsun. 75 ceza puanı alırsan ehliyetin alınıyor tekrar sürücü kursuna yazılıyorsun baştan ehliyet alıyorsun.
    Örneğin Kırmızı ışıkta geçme 20 puan Emniyet kemeri takmama 20 puan böyle böyle 75 puanına eriştiğinde el konuluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykarakaplan

Normal ehliyetini alıyorsun. Tek başına gezemezsin hurafeleri tamamen yalan. 2 Sene stajyer oluyorsun. 75 ceza puanı alırsan ehliyetin alınıyor tekrar sürücü kursuna yazılıyorsun baştan ehliyet alıyorsun.
    Örneğin Kırmızı ışıkta geçme 20 puan Emniyet kemeri takmama 20 puan böyle böyle 75 puanına eriştiğinde el konuluyor.

tek başıma şehir dışına çıkabilirim dimi ?
  • evet cikabilirsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • peki bu yeni uygulama ile işin hangi kısmında gereksiz yere para çıkıyor cebimizden?
  • ayni hatadan 3 defa ceza yersende gidiyor + alkollu arac kullanirken yakalanirsanda direk aliyorlar ehliyeti baskada bi sikinti yok bide yukardaki arkadasin yazdigi isik olayida gecerli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi olur, artık ehliyet kasapta verildiği için herkes trafiğe çıkıyor. Nerden mi biliyorum, bana ehliyet verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykarakaplan

Hocam 2 sene hiç kullanmassak araba ehliyeti alıp stajer yani 2 sene sonra normal ehliyet alabilirmiyiz demesinler 2 sene kullanmamışsın çakal falan
  • beyler hocaya sordum şehir dışına yanında ehliyetsiz biri ile çıkamazsın diyor. tek başına 110 km öteye gidebiliyormuşssun sadece herkes ayrı konusuyor kafa gitti benim
  • Stajyere kalmıyım diye 2 sene önce aldım ehliyeti. Ehliyet olmadan daha çok araba sürüyordum. 2 senedir toplasan 2 saat araba sürmemişimdir.
  • Stajyerin ceza puanı 75
    Normal bir şöförün 100

Tek fark bu.

Zaten stajyer olayı olmadan önce memur ehliyeti aldığın tarihe bakıp yeni şöför müsün diye soruyordu şuan stajyer misin diye soruyor?

Bizim millette ki kafaya bak. 2 sene sürmesem alsa dursa falan neden alıyorsun o zaman? Araba sürmeyince pratik yapmayınca leş gibi süreceksin zaten neden alıyosun ehliyeti?
    Bu sefer kaza yapıp sigorta sicilini bozacaksın.

Edit: Plakaya gelen yani araca gelen ceza ile şöföre gelen ceza ayrıdır. Kırmızı ışıkta geçince, hız yapınca plakaya ceza gelir size gelmez.

Size yazılması için çevrilmeniz lazım. Kırmızıda geçtin polis çevirdi, telefonda konuşurken gördü çevirdi, alkollü yakaladı falan bunlar size yazılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KhaZiggs -- 19 Ekim 2016; 2:01:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.