Şimdi Ara

ST1200MM0007 SCSI disk adaptörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta belirttiğim Dell marka st1200mm0007 model numaralı 1.2 Tb SCSI diski elimde scsi kartı olmadığı için satmaya çevirerek kullanmak için hangisinin bu diske uygun olduğunu da çıkartamadım. Tahminim 15+7pin olduğu

Diskin resimleri :

Bulduğum adaptör :
    https://www.hepsiburada.com/kablo-switch-coklayicilar-c-757

Özetle bu sas adaptör bu scsi diske uygun mu ve bu adaptör le bu diskleri sata portu üzerinden kullanabilir miyim?!?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suvari96 -- 2 Ekim 2019; 22:32:34 >

• O kablo SAS kontrolcüye SATA disk takmak için kullanılır. Dikkat ettiyseniz SAS disklerde konektörün ortasında boşluk yoktur. Bu SATA kablosu bağlamayın diye bilerek yapılmıştır.

Size lazım olan bir sas kontrol kartı. Başka türlü bağlantı yapamazsınız.

SATA ile SAS'ın lojik katmanları birbirinden farklıdır. Farklı komut setlerini kullanırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 17 Ekim 2019; 9:34:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

O kablo SAS kontrolcüye SATA disk takmak için kullanılır. Dikkat ettiyseniz SAS disklerde konektörün ortasında boşluk yoktur. Bu SATA kablosu bağlamayın diye bilerek yapılmıştır.

Size lazım olan bir sas kontrol kartı. Başka türlü bağlantı yapamazsınız.

SATA ile SAS'ın lojik katmanları birbirinden farklıdır. Farklı komut setlerini kullanırlar.
    Anladım, scsi kartı lazım sanırım. Teşekkürler yardım için...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.