Şimdi Ara

ST1000DM003 Geç Açılma Sorunu (Sistem SSD ye kurulu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sistem ssd ye kurulu mekanik disk yedek olarak kullanılıyor.Son zamanlarda Windows geç açılmaya başlamıştı bilgisayarıma tıkladığımda hdd nin okunmadığını farkettim yaklaşık 1.5 2dk sonra disk bilgileri yansıyor.İlk açılışta yerel disk yazıyor kaç gb vs hiç bir şey görünmüyor.Hdd Tune S.M.A.R.T ekranında bir sorun görünmüyor gibi bad sector taramasıda yaptım temiz.Sorun ne olabilir ben çözemedim sadece ilk açılışta yavaş okuyor sonra hiç bir sorun olmuyor daha önce böyle değildi bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim yeni disk yolu göründü galiba.

• Hdd ye virüs-malware bulaşmış olabilir. firmware güncel değilse güncelleyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ddsmurat kullanıcısına yanıt
    Disk firmware güncel virüs olsa böyle gecikme yapıp sonra normal çalışması olası mı ? Diskin ömrü dolmaya başladı galiba.
  • scorpion4201 S kullanıcısına yanıt
    Disk kaç yıllık? Bu hata Windows 10'un sata sürücüsünden de olabiliyor amd ise alakartınıza uygun sata controller driver yükleyin. Ama önce hddyi bir dos ortamında çalışan kuvvetli bir antivirus programıyla taratın. Avira bu konuda iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ddsmurat kullanıcısına yanıt
    4 yıl doldurdu ama sürekli kullanılan veri yazılan disk değil ssd olduğundan sistem hep ssdye kurulu.Sistem intel , sürücüler güncel virüs taramasıda yaptım birşey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion4201 -- 18 Aralık 2017; 22:13:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı Hdd bende de mevcut geçen ay aynı sorunları ben de yaşadım. 3 Aralıkta Hdd artık çalışmıyordu. Garantiye yolladım Hollanda'ya aynı ürünün yenisini gönderdiler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.