Şimdi Ara

[SSS] SAMSUNG PLAZMA KİTABI (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.627
Cevap
8
Favori
216.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilirsin şu Samy lerin Firmware işi sıkıntılıdır!ama bizim memlekette insanlar bunu pek önemsemiyor,özellikle İngilizler bıktılar bu olaydan
    ve özellikle LCD/F86 dan>>panel sıkıntısından bilmem neye kadar
    İngiltere den takip ediyorum,özellikle F86 cılar sitelerde habire Firmware olayının peşindeler!
    Samy hala bir seride aynı paneli kullanamıyor ve gidip 2-3 yerden panel alıyor(malum maliyet meselesi)umarım bu sefer 2008 modellerde
    bu sorunu aşarlar,paneli üretiyorlar,önce ihraç ediyorlar sonra panelsiz kalıyorlar,gelsin AUO dan panel!!işlemedikleri "modül" markası kalmadı
    gibi!!

Avrupada bazı ülkelerde bu işleri(örneğin İngiltere ve Almanya)Servisler yapıyor ücretsiz olarak!
    Kimi yerde kullanıcılar yapıyor,F86 için MemoryStick lerle USB yapıyorlar,ama deidğim gibi panel ve S/W sıkıntısı var bunlarda,bir şekilde
    ilerde F/W oturmuyor veya Bug lar oluyor ve gelsin yeni F/W!!

Selamlar

• Merhabalar
    ben ctesi günü 42e92h plazma aldım. iyi birşey yaptım mı? =)
  • Sadays Hocam,
    q91 in amerikalı versiyonu olan 4264/5064 seride usb girişi var adamlar forumlarda zırt pırt yeni versiyon yükledim şuyu değişti,
    busu daha iyi oldu diyip duruyorlar. Senden böyle bir yazı okuyunca heyecanlandım ama ???
  • alet ben de olsa iki dakikada yeni firmwarei buraya upload etmiştim ama başkasında olunca binbir nazla bakalım bu cumartesi gene uğradım ne yaptın tvyi aldın mı firmware dedim yok dedi olmazsa dükkandan bir tvden kendim alayım sizden biri kabloyu yapsa hiç mi elektronikten anlayan yok arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 21 Nisan 2008; 14:58:44 >
  • Merhaba Arkadaşlar

Geçtiğimiz gün burada da okuduktan ve birazda araştırdıktan sonra ihtiyaç ve fiyata göre 50q92 aldık abimin evine,

açıkçası oradaki görüntü hoşuma gidince bende karar verdim kendim için bir tane almayı
    fakat açıkcası biraz kararsızım

42q92 almayı düşünüyorum
    televizyonda ps3, bluray, digiturk plus'ta kullanacam
    tatmin edici bir görüntü alırmıyım ?

başka tavsiye edeceğiniz tv varsa onlarıda alabilirim

teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: iTsUp2u

Merhaba Arkadaşlar

Geçtiğimiz gün burada da okuduktan ve birazda araştırdıktan sonra ihtiyaç ve fiyata göre 50q92 aldık abimin evine,

açıkçası oradaki görüntü hoşuma gidince bende karar verdim kendim için bir tane almayı
    fakat açıkcası biraz kararsızım

42q92 almayı düşünüyorum
    televizyonda ps3, bluray, digiturk plus'ta kullanacam
    tatmin edici bir görüntü alırmıyım ?

başka tavsiye edeceğiniz tv varsa onlarıda alabilirim

teşekkürler

Kesinlikle 50q91.
    42 alırsan yaklaşık 3 gün sonra bu küçükmüş demeye başlayacaksın.
  • 50q91 alsam 3-3.5 mesafeden güzel görüntü alırmıyım ki ?
  • biraz yakın olur ama fiyatı 42" fiyatına inmişken almamak yazık olur iyi bir uydu receiverla neden iyi görüntü almayasın ki
  • Arkadaşlar benim q91 de uydu alıcısını kapattığımda oluşan siyah ekran müthiş derecede karıncalı. Uyduyu açıp tv görüntüsü ekrana geldiğinde ise o karıncalanma yok. Bunun nedeni nedir bu karıncalanma tv görüntüsünü bozuyorda ben mi farketmiyorum çünkü yayın cam gibi oluyor.
    Ve sadays üstadın bahsettiği firmware olayını sammy kullanıcıları olarak biz neden sıkı takip etmiyoruz. Son olarakta ben ilk sayfadaki gizli menüye girmek için gerekli tuşlara bassam da bir türlü beceremedim. TV kapalıyken mi açıkken mi yapmak lazım yada bu modelde değişik mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dhgerenimo57

Arkadaşlar benim q91 de uydu alıcısını kapattığımda oluşan siyah ekran müthiş derecede karıncalı. Uyduyu açıp tv görüntüsü ekrana geldiğinde ise o karıncalanma yok. Bunun nedeni nedir bu karıncalanma tv görüntüsünü bozuyorda ben mi farketmiyorum çünkü yayın cam gibi oluyor.
    Ve sadays üstadın bahsettiği firmware olayını sammy kullanıcıları olarak biz neden sıkı takip etmiyoruz. Son olarakta ben ilk sayfadaki gizli menüye girmek için gerekli tuşlara bassam da bir türlü beceremedim. TV kapalıyken mi açıkken mi yapmak lazım yada bu modelde değişik mi?

Karıncalama için öncelikle parlaklık ve kontrast değeri çok yüksek ise olabilir, hdmi siyah seviyesi normal de ise olabilir, yüksek yapmak lazım,
    son olarak uydu alıcı ayarları ile ilgili bir sıkıntı olabilir
    Bunun dışında görüntü varken sorun yoksa, sorun yok demektir aslında
    Servis menüsüne girmek için o belirtilen tuşlara arka arkaya ve hızlıca basmak lazım.
    Ama bana sorarsanız kullanım saatine bakıp içinizi rahatlattıktan sonra pek kurcalamamak lazım.
    Bu arada SADAYS Hocay ı samsung'a transfer edeceğiz ama dur bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semsal01 -- 22 Nisan 2008; 8:46:27 >

• Bu arada SADAYS Hocay ı samsung'a transfer edeceğiz ama dur bakalım

sadaysın pioner takıntısı var dostum, hayatta gelmez.
  • tv'nin hdmi siyah seviyesi normal olarak ayarlı geliyor.
    ps3 bölümünde hdmi siyah seviyesinin düşük olarak ayarlandığında daha iyi görüntü alındığını okumuştum.
    ben düşük olarak kullanıyorum,normalden iyi görüntü alıyorum.yüksek seçeneğini denemedim,denemek lazım,semsal01'in yazısından sonra merak ettim.
  • tereddütte bıraktınız ve 50de karar verdim :)

50P96 ile 50q92 arasında kaldım ? İyimi yaptım bilemedim ama

aklıma takılan birşey var
    şimdi bunlardan biri full hd biri değil
    full hd olanın kontrast oranı ve parlaklık oranı diğerine göre daha düşük
    1080 olmasına rağmen dahamı kötü bir görüntü alırız ?

full hd olmayıp 1080p'yi desteklediği söylenen tvlerde (örn: panasonic px80) ps3 te görüntü full hd gibimi oluyor anlamına geliyor ?

acemide sorular için sorry :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: görece

tv'nin hdmi siyah seviyesi normal olarak ayarlı geliyor.
    ps3 bölümünde hdmi siyah seviyesinin düşük olarak ayarlandığında daha iyi görüntü alındığını okumuştum.
    ben düşük olarak kullanıyorum,normalden iyi görüntü alıyorum.yüksek seçeneğini denemedim,denemek lazım,semsal01'in yazısından sonra merak ettim.

Dostum yüksek olarak yanlış yazmışım;
    hdmi siyah seviyesi DÜŞÜK demek istedim.
    Ayrıntılı ayarlardaki siyah seviyesi YÜKSEK olacak.
    PARDON!
  • quote:

tereddütte bıraktınız ve 50de karar verdim :)

full hd olmayıp 1080p'yi desteklediği söylenen tvlerde (örn: panasonic px80) ps3 te görüntü full hd gibimi oluyor anlamına geliyor ?

Ben p96 ile q91 arasındaki çözünürlüğe dayalı farkı çok net anlayamadım.
    Hatta canlılık açısından q91 daha canlı görüntüye sahip. P96 da yansıma için olan katman
    canlılığı q91 e göre azaltıyor.

• quote:

tereddütte bıraktınız ve 50de karar verdim :)

neden q91 değilde 92 alıyorsun.fiyatlar epey düşmüş.sen resmi bir bayiye git.
  • valla arkadaşlar kafayı yemezsem iyi 4 aydır araştırma yapıyorum bi türlü karar veremedim 50 inç samsung q91 yada panasonic pv70f arasında kaldım benim için öncelik sd yayınlar ve futbol maçları. bu iki tv arasından bir türlü seçim yapamıyorum annemlerdeki c91 görüntüsü maçlardaki top sorunu haricinde gayet iyi bu sorun haricinde samsunga dış görüntüsünden dolayıda sıcağım ama diğer yandan kime sorsam panasonic pv70f daha iyi diyor gerek 100hz oluşu gerekse daha az radyasyon yaydığını söylüyorlar ne yapıcağımı şaşırdım siz olsanız hangisini alırdınız birde panasonicde top sorunu varmı yokmu bunu öğrenmek istiyordum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ronald

valla arkadaşlar kafayı yemezsem iyi 4 aydır araştırma yapıyorum bi türlü karar veremedim 50 inç samsung q91 yada panasonic pv70f arasında kaldım benim için öncelik sd yayınlar ve futbol maçları. bu iki tv arasından bir türlü seçim yapamıyorum annemlerdeki c91 görüntüsü maçlardaki top sorunu haricinde gayet iyi bu sorun haricinde samsunga dış görüntüsünden dolayıda sıcağım ama diğer yandan kime sorsam panasonic pv70f daha iyi diyor gerek 100hz oluşu gerekse daha az radyasyon yaydığını söylüyorlar ne yapıcağımı şaşırdım siz olsanız hangisini alırdınız birde panasonicde top sorunu varmı yokmu bunu öğrenmek istiyordum

Bizlerin tercihi q91 olur sanırım, başlık nedeni ile. Ancak canlı renklerden ve plasmada lcd parlaklığından hoşlanıyorsanız
    q91 kesinlikle 1 numara. Daha doğal renklerden hoşlanıyorsanız pv70. Top sorunsalı maç izlemediğim için bilemiyorum.

• sizlerden okuduğum kadarı ile aldık bir samsung 50q92
    artık iyimi yaptık kötümü yaptık görücez:)

ama şunu anladım
    ne kadar incelersen incele
    araştırırsan araştır olmuyor
    kararsızlıktan kafayı yiyorsun

neyse artık yarın tv geldiğinde görücez
  • quote:

Orjinalden alıntı: delomar

Bu arada SADAYS Hocay ı samsung'a transfer edeceğiz ama dur bakalım

sadaysın pioner takıntısı var dostum, hayatta gelmez.

yok yahu ne takıntısı benimkisi tamamen duygusal
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.