Şimdi Ara

[SSS] SAMSUNG PLAZMA KİTABI (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.627
Cevap
8
Favori
216.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar samsung plazmanın 42c91 42q91 arasonda sıkışıp kaldım. seoul gt1180 uydum var birde hdmı çıkışlı bir ses sistemi alacağım . uydudaki görüntüler iyi gözükür mü? başka bir deyişle iyi görüntü için iyi uyduda gerekli mi?
  • Merhabalar,

3.270 ytl ye taksitli olarak SAMSUNG PS50Q92H buldum. Sizce alayım mı yoksa düğün tarihim olan temmuzu bekleyeyimmi? Gerçi bu tv nin 3.000 ytl nin altına da düşeceğini sanmıyorum. Sizce?
    Lütfen çok acil cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  • iyi fiyat bence, eger tv yı begenıyorsan alınacak fiyat (ama ben 507xa pioneer derım tektır benım icin tabıı.. oda 4000 ytl cıvarı)
  • Sn.charnel
    Eğer temmuza kadar kullanmayacaksan kesinlikle alma ozaman kadar fiyatları daha da düşer ve daha karlı olursun ama paneli şimdi alıp hemen kullanmaya başlayacaksan zaten şu an piyasada çok dip rakamlar var sana en uygun fiyat veren bir yerden rahatlıkla alabilirsin..
  • Arkadaşlar bende Q91 diyordum ama , bugün teknosada panasonic pv 80 i gördüm piyasada yeni geldi ve sadece orda satılıyor ve plazmada olayı bitimişler özellikler çok iyi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: scoler

Arkadaşlar bende Q91 diyordum ama , bugün teknosada panasonic pv 80 i gördüm piyasada yeni geldi ve sadece orda satılıyor ve plazmada olayı bitimişler özellikler çok iyi...

teknosa sitesine girdim baktım hani öyle müthiş bir makina değil sadece 3 hdmı özelliği var pv 70 e göre ama pv 70 çiplide olsa 1080p nesini beğendiniz ne özelliği vardıfarkettiğiniz bizi bilgilendirebilirmisiniz.
  • Cevap için teşekkürler. Peki 3.000 ytl nindemi altına düşer sizce. Bu televizyon şu an çoğu yerde 5.000 ytl üzerinde satılıyor. Açıkçası burdan alacağım tavsiyelere göre hareket edeceğimden emin olmak istedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemal80

Değerli arkadaşlar Merhaba,
    Bir - iki gün içinde büyük ihtimalle C91 plazma alacağım. (ANKARA'da oturuyorum). Uzun süren araştırmalarım forumdan oldukça faydalandım. Özellikle de bu konu başlığının neredeyse tamamını:-) okudum. C 91'in hem bütçeme hem de ihtiyaçlarıma en uygun model olduğunu düşünüyorum. (Uydudan TV izlemek, bilgisayar ve dvd playerdan divx, dvd, vcd izlemek. Kesinlikle oyun oynamayacağım.)
    Ancak son karara bu kadar yaklaşmışken siz son derece tecrübeli ve bilgili arkadaşlara da bir danışmak istedim: Parana kıy ve AL diyor musunuz? AMAN SAKIN HA ALMA diyen var mı?
    Bunun dışında da Kızılay'daki Samsung Bayisi bana ısrarla E92H çok daha yeni bi ürün, bunu alın falan dedi. Tabiki kendisine kanmadım, acaba aslı var mıdır?
    Bir de Ankamall Samsung Bayisinde bi eleman Q91'lerin üretimi durdu falan diye zırvaladı (Bu satıcı milletine zerre kadar güvenim yok). Bunun da aslı var mıdır bilmiyorum ama, bir bilgi olarak paylaşmak istedim.
    Ankara'da iyi fiyat veren ve güvenilir Samsung bayisi olarak nereyi önerebilirsiniz?
    Son olarak da, plazmama uygun iyi bir UYDU ALICISI öneriniz var mıdır? Dreambox çok iyiymiş ama ankarada internet dışında alınacak bi yer yok gibi. Uydu alıcı forumlarında NEXT epey kötüleniyor ama sonuçta onu mu alacağım acaba?
    Yardımcı olacak ve cevap yazacak dostlara şimdiden teşekkürlerimi gönderiyorum.
    Selamlar.

İmza: Şu anda hiç bi elektronik cihazım yok, yavaş yavaş sizlerin de tavsiyelerinizle alcam:-)
    Notebook: HP Compaq nc 8430.

Ankara Blu'dan son fiyat almadan Samsung almayın. Yalnız oraya gidip yüz yüze, ciddi alıcı olduğunuzu hissettirerek pazarlık yapmanız gerekir. Peşinde oldukça aşağı inerler. Taksitte de en uygun fiyatı verirler. İtfaiye Meydanında Önderler'den de bir fiyat alın. Samsung bayiidirler.
    Q91 üretimi durdu diye birşey olduğunu sanmıyorum. Ancak C91 ile fiyat farkı çok olduğu için satışı az ise ithalatçısı getirmiyor olabilir. Çoğu insan için 3. HDMI, Ultra Filter Bright yada Movie Plus'ın önemi olmayabilir. Bunun için aradaki fark çok yüksekti. Bana kalırsa Q91 daha siyah panele sahip ve bu özellik önemlidir. Ben Q92yi İstanbul Bilişim'den getirttim. 2 günde geldi. EN fazla 1 hafta sürer. Ankara'da bulmanız biraz zor. Aslında ANkara'da çok uygun fiaytlar oluştu. Özellikle C91 de.
    Next kötü bir uydu alıcı değil. Doğru söylemiyorlar. Next 2000CX Super Plus kullandım. USB den yazılım ve key yükleme kolaylığı var. Komponent çıkıştan bağlanabilir. Yazılım desteği çok iyidir. Ancak Dreambox 500S yada Plus daha iyidir. Ankara'da Konya Sokak'ta satan çok. Bunlardan biri Zirve Elektronik. Ben ordan aldım. 210-220 civarı bırakabilir. Konuşun.

• Bugün sserin üstadın yardımlarıyla dreambox ile Q91 arasında component bağlantıyı yaptım.
    Görüntü scarta göre daha güzel geldi bana da.
  • Sserin üstadım yorumlarınız ve Uydu, samsung bayii tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
    Özellikle Konya Sokak ve Blu tavsiyelerinizi uygulayıp ikisine de gideceğim.
    Fakat dreambox alırken, "klon", "fake" vs. tehlikelere karşı nasıl önlem alabilirim acaba? Sözünü ettiğiniz yerlerde klon mal da satıyor olabilirler mi?
    Artık dreambox aldıktan sonra kurulum, ayar vs. detatylar için de rahatsız edeceğim sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemal80

Sserin üstadım yorumlarınız ve Uydu, samsung bayii tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
    Özellikle Konya Sokak ve Blu tavsiyelerinizi uygulayıp ikisine de gideceğim.
    Fakat dreambox alırken, "klon", "fake" vs. tehlikelere karşı nasıl önlem alabilirim acaba? Sözünü ettiğiniz yerlerde klon mal da satıyor olabilirler mi?
    Artık dreambox aldıktan sonra kurulum, ayar vs. detatylar için de rahatsız edeceğim sanırım.

Hiç fark etmiyor. Klon dahi olsa siz performansa bakın. Aslından ayırt edebilen ancak bu işin uzmanı olabilir.
    Uygun fiyatlı satılanların hepsine aynı damgayı vururlar zaten. Önlem almanın yolu İç Anadolu Bölge bayiinden almak. Ancak bunun fiyatı 350 YTL nin altında olmaz.
    Ankara kelepironline fiyatı 151 USD. Sitesine bakınız.
    Garantili alındıktan sonra problem olmaz.

• 6 aydir 42q91 kullaniyorum.. Genel anlamda tv nin performansindan son derece memnunum ama izleme mesafem 5-6 mt ve 42 ciddi anlamda kucuk gelmeye basladi gozume..Bunu satip 46 yada 52 inc bir lcd almayi dusunuyorum ama bu tv nin performansini sonradan ararmiyim acaba diye dusunmeden de edemiyorum dogrusu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: salih70

quote:

Arkadaşlar bende Q91 diyordum ama , bugün teknosada panasonic pv 80 i gördüm piyasada yeni geldi ve sadece orda satılıyor ve plazmada olayı bitimişler özellikler çok iyi...

teknosa sitesine girdim baktım hani öyle müthiş bir makina değil sadece 3 hdmı özelliği var pv 70 e göre ama pv 70 çiplide olsa 1080p nesini beğendiniz ne özelliği vardıfarkettiğiniz bizi bilgilendirebilirmisiniz.

Merhaba

Sitede anlatmıyor özellikleri gidip görürseniz iyi olur. Ama ben burda anlatıyım size biraz
    Birde 1080 p olması iyi değilmi anlamadım .
    Farklı yönleri şöyle sıralanıyor

1- dinamik kontrast oranı 50000/ 1
    2- 100 HZ
    3- 10000 Saat kullanım ömrü
    4- o.oo1 ms tepkime süresi
    5- Hd uyumlu sd kart okuyucu
    6- 24p sinema modu
    7- full hd işlemci var dedi satıcı

Açıkcası Q91 alıyordum bunu görünvce kararsız kaldım ve görüntüsüde en az q 91 kadar iyi inceleyen olursa fikirlerini yazarsa sevinirim ..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: salih70

quote:

Merhaba

Sitede anlatmıyor özellikleri gidip görürseniz iyi olur. Ama ben burda anlatıyım size biraz
    Birde 1080 p olması iyi değilmi anlamadım .
    Farklı yönleri şöyle sıralanıyor

1- dinamik kontrast oranı 50000/ 1
    2- 100 HZ
    3- 10000 Saat kullanım ömrü
    4- o.oo1 ms tepkime süresi
    5- Hd uyumlu sd kart okuyucu
    6- 24p sinema modu
    7- full hd işlemci var dedi satıcı

Açıkcası Q91 alıyordum bunu görünvce kararsız kaldım ve görüntüsüde en az q 91 kadar iyi inceleyen olursa fikirlerini yazarsa sevinirim ..

1 . madde 500000 / 1 olucak
    3. madde 100000/ 1 olucak yanlış yazılmış

• quote:

Orjinalden alıntı: sserin

quote:

Orjinalden alıntı: izmitcarsi

Q91 in ilk müdavimlerinden biri olarak Merhabalar herkese..

Benim receiver i değiştirmem lazım alet teklemeye başladı.
    Bana Maliyeti orta düzeyde ama performansı üstün bi receiver önerebilirmisiniz yardımcı olursanız sevinirim. Receiverın hangisi iyidir hangisi kötüdür bilmiyorum işten de başımı kaldıramıyorum araştırma da yapamıyom bu yüzden. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler..

Eternetle bilgisayara bağlayabilecekseniz Dreambox 500S gayet iyi. Ben çok memnunum. Scart-komponent bağladım. Son derece iyi görüntü alıyorum.
    145-155 USD arası satılıyor. ANkara kelepir online vb sitelerde var. Yalnız bu işten anlayan birine kurdur. Gerekirse özelden yazarsın ayrıntı veririm.

2 aylık araştırmalarım sonucu dün Q91 alarak bu sıkıntılı maceraya son verdim :)
    gold mağazalarında ki %25 indirimle ürün 2.475 e geliyordu. Panasonic PX80 ile Q91 arasında çok kararsız kaldım mağazada. Görüntü olarak ikiside çok benzerdi. Fakat 1 saate yakın ikisinide seyrettikten sonra görüntüde pek fark görmedim ve sadece dış kasası Samsung daha güel olduğu için %51 tercihim Q91 oldu :) Pana nın kasası gerçekten iğrençti. 5 - 6 farklı modeli ile yanyana duryordu ve en kötü kasa PX80 e aitti bence. Birde sehpa aldım 240 ytl ye 107 ekran için elinde tek kalmış satıcının ve fiyatı çok uygun geldi. Fiyata Bonus karta 10 taksit yaptılar aslında peşin düşünüyordum ama olmuyormuş :(
    Neyse attık arabamıza getirdik eve ve hemen kurduk. Bi kaç amatörce ayardan sonra görüntü beni çok tatmin etti. DT seyrediyorum ve akşam Karayip Korsanları vardı görüntü inanılmazdı. Hemde ayarlarını tam yapamadığım ve kötü bir bağlantı kablosu kullandığım halde.
    Ben dreambox kullanıyorum ve bunun için en uygun bağlantı kablosu ne olur onu öğrenmek istiyorum. altın uçlu kablolardan aldım ama dreamde o giriş yokmuş. Şu 3 lü mavi kırmızı beyaz gibi renkleri olan kablolardan :)
    Listeye ekleyin beni unutmadan.

• quote:

Orjinalden alıntı: dhgerenimo57

quote:

Orjinalden alıntı: sserin

quote:

Orjinalden alıntı: izmitcarsi

Q91 in ilk müdavimlerinden biri olarak Merhabalar herkese..

Benim receiver i değiştirmem lazım alet teklemeye başladı.
    Bana Maliyeti orta düzeyde ama performansı üstün bi receiver önerebilirmisiniz yardımcı olursanız sevinirim. Receiverın hangisi iyidir hangisi kötüdür bilmiyorum işten de başımı kaldıramıyorum araştırma da yapamıyom bu yüzden. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler..

Eternetle bilgisayara bağlayabilecekseniz Dreambox 500S gayet iyi. Ben çok memnunum. Scart-komponent bağladım. Son derece iyi görüntü alıyorum.
    145-155 USD arası satılıyor. ANkara kelepir online vb sitelerde var. Yalnız bu işten anlayan birine kurdur. Gerekirse özelden yazarsın ayrıntı veririm.

2 aylık araştırmalarım sonucu dün Q91 alarak bu sıkıntılı maceraya son verdim :)
    gold mağazalarında ki %25 indirimle ürün 2.475 e geliyordu. Panasonic PX80 ile Q91 arasında çok kararsız kaldım mağazada. Görüntü olarak ikiside çok benzerdi. Fakat 1 saate yakın ikisinide seyrettikten sonra görüntüde pek fark görmedim ve sadece dış kasası Samsung daha güel olduğu için %51 tercihim Q91 oldu :) Pana nın kasası gerçekten iğrençti. 5 - 6 farklı modeli ile yanyana duryordu ve en kötü kasa PX80 e aitti bence. Birde sehpa aldım 240 ytl ye 107 ekran için elinde tek kalmış satıcının ve fiyatı çok uygun geldi. Fiyata Bonus karta 10 taksit yaptılar aslında peşin düşünüyordum ama olmuyormuş :(
    Neyse attık arabamıza getirdik eve ve hemen kurduk. Bi kaç amatörce ayardan sonra görüntü beni çok tatmin etti. DT seyrediyorum ve akşam Karayip Korsanları vardı görüntü inanılmazdı. Hemde ayarlarını tam yapamadığım ve kötü bir bağlantı kablosu kullandığım halde.
    Ben dreambox kullanıyorum ve bunun için en uygun bağlantı kablosu ne olur onu öğrenmek istiyorum. altın uçlu kablolardan aldım ama dreamde o giriş yokmuş. Şu 3 lü mavi kırmızı beyaz gibi renkleri olan kablolardan :)

ben dreami altın uçlu kabloyla scarttan kullanıyorum.marka önemli değil.altın uçlu 21 pin olsun tamamdır.

• 2 aylık araştırmalarım sonucu dün Q91 alarak bu sıkıntılı maceraya son verdim :)

Hayırlı olsun. iyi tercih, böylece px80 ile de küçk bir karşılaştırma duymuş olduk.
    Yani 500.000/1 dinamik kontrast devasa farklar yaratmıyor.

• Hayırlı olsun. iyi tercih, böylece px80 ile de küçk bir karşılaştırma duymuş olduk.

500.000/1 olayını oradaki satıcı da söyledi ama hani nerde dedim bende? Ben seyrettiğim sürece göremedim. Belki px80 in iyi olduğu noktalar da vardır ama Samsung u ezer geçer biçer olayı Q91 i seyredince komik geldi. Ben Kuro nun siyahına hayrandım ama bazı ayarlarda gerçekten Q91 in kuro ya yaklaştığını gördüm. Tabi kuro kadar da olamaz ama o da bir gerçek. 5-6 saatlik TV keyfinden memnun kaldım biraz daha seyrettikçe ayrıntılı bilgi veririm.
  • Orjinalden alıntı: dhgerenimo57

Hayırlı olsun. iyi tercih, böylece px80 ile de küçk bir karşılaştırma duymuş olduk.

500.000/1 olayını oradaki satıcı da söyledi ama hani nerde dedim bende? Ben seyrettiğim sürece göremedim. Belki px80 in iyi olduğu noktalar da vardır ama Samsung u ezer geçer biçer olayı Q91 i seyredince komik geldi. Ben Kuro nun siyahına hayrandım ama bazı ayarlarda gerçekten Q91 in kuro ya yaklaştığını gördüm. Tabi kuro kadar da olamaz ama o da bir gerçek. 5-6 saatlik TV keyfinden memnun kaldım biraz daha seyrettikçe ayrıntılı bilgi veririm.

Şu konuda çok net söyleyebilirim;

siyah ta kuro kesinlikle daha iyi
    canlı ve kristalize görüntüde q91 kesinlikle daha iyi.
    doğal renkte kuro önde
    canlı renkte q91 önde.
    Yani arada AMAN ALLAHIM diyeceğin farklar bulamıyorsun kısacası.

• Arkadaşlar benim bir sorum olacak. Samsung servisinden plazmamızı bağlamaya gelen teknik ekip, eğer digiturk kullanacaksak altın uçlu scart kablosu almamız gerektiğini, normal scartların belli bir süre sonra televizyonda soruna yol açtığını söyledi.

Bu konuda birşey bilen ya da duyan var mı aranızda?

Nekadar doğru birşeydir ki bu ?
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.