Şimdi Ara

[SSS] SAMSUNG PLAZMA KİTABI (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.627
Cevap
8
Favori
216.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • başka bir yerde sormama gerek yok,burada bilgisi olan birileri vardır mutlaka!!
    internetten indirdiğim hd fragmanları usb belleğe yüklesem,ps3 e taksam,çalışırmı?
    bu fragmanlar pc de mov,divX,winamp dosyası olarak gözükmekte,hangi tür dosya biçimi uygun olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: görece

başka bir yerde sormama gerek yok,burada bilgisi olan birileri vardır mutlaka!!
    internetten indirdiğim hd fragmanları usb belleğe yüklesem,ps3 e taksam,çalışırmı?
    bu fragmanlar pc de mov,divX,winamp dosyası olarak gözükmekte,hangi tür dosya biçimi uygun olur.

evet izleyebilirsin..ps3 formatı ac3..eğer indirdiğin klipler ac3 değilse elecad isminde bir programla ac3 e çevirebilirsin indirdiğin herhangi bir 720p görüntüyü.(mkv dosyaları hariç)
  • ps3 ün 2.20 yazılımından olsa gerek,çalışmadı.kopyalamayıda denedim olmadı.
    klipleri usb de hd diye bir dosya oluşturup içine atmıştım,usb yi görüyor,içindeki hd dosyasınıda görüyor ama hd dosyasının içine girip fragmanlara ulaşamadım.
  • Arkadaşlar,
    q91 i alalı epey zaman oldu, gerçekten görüntüye zaman içinde alıştım.
    İlk aldığım günler de görüntü inanılmaz geliyordu. İnsan zaman içinde kanıksıyor sanırım.
    Geçen gün teknosanın önünden geçerken. Uzaktan bir sürü lcd/plasmanın içinden direkt gözümü bir model çeldi.
    Hemen yaklaşdım yeni çıkan bir model sanırım diyerek özelliklerini okumak için yaklaşınca ne göreyim 42q91.
    Yanına başka paneller gelince bizim model hala dikkat çekiyor.
    Benim için komik bir anektod oldu paylaşmak istedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: semsal01

Arkadaşlar,
    q91 i alalı epey zaman oldu, gerçekten görüntüye zaman içinde alıştım.
    İlk aldığım günler de görüntü inanılmaz geliyordu. İnsan zaman içinde kanıksıyor sanırım.
    Geçen gün teknosanın önünden geçerken. Uzaktan bir sürü lcd/plasmanın içinden direkt gözümü bir model çeldi.
    Hemen yaklaşdım yeni çıkan bir model sanırım diyerek özelliklerini okumak için yaklaşınca ne göreyim 42q91.
    Yanına başka paneller gelince bizim model hala dikkat çekiyor.
    Benim için komik bir anektod oldu paylaşmak istedim.

aynen öyle üstad.bende bazen girip bakıyorum nevar ne yok diye.hala gördüğüm en iyi panel.teknosalarda yok ama sanki bizim 50 inç daha iyi görüntü gibi.
    selamlar,

• quote:

Orjinalden alıntı: görece

ps3 ün 2.20 yazılımından olsa gerek,çalışmadı.kopyalamayıda denedim olmadı.
    klipleri usb de hd diye bir dosya oluşturup içine atmıştım,usb yi görüyor,içindeki hd dosyasınıda görüyor ama hd dosyasının içine girip fragmanlara ulaşamadım.

2.20 de altyazı desteği var deniliyor denemedim ben..ama ac3 formatında biraz sıkıntı yaratıyor..2.20 yeni yazılımda telafi ederler sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dimağ

sserin belki kaçırdım ama kapsamlı bir pana-samsung kıyaslaması yapabildiniz mi?

Değerli dostum, en fazla 4 satır imza yerine 5 satır imzam olması nedeniyle aldığım uyduruk kırmızı yıldız halen durduğu ve ısrarlı sorularıma rağmen ne zaman kalkacağını öğrenemediğim için yazmıyordum. Sanırım yeni DH yöneticiden kaynaklanan bir uygulama. Fazla yazmıyorum. Hatta hiç.
    Bu nedenle kıyaslama yapamadım. Kusura bakmayın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: izmitcarsi

Q91 in ilk müdavimlerinden biri olarak Merhabalar herkese..

Benim receiver i değiştirmem lazım alet teklemeye başladı.
    Bana Maliyeti orta düzeyde ama performansı üstün bi receiver önerebilirmisiniz yardımcı olursanız sevinirim. Receiverın hangisi iyidir hangisi kötüdür bilmiyorum işten de başımı kaldıramıyorum araştırma da yapamıyom bu yüzden. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler..

Eternetle bilgisayara bağlayabilecekseniz Dreambox 500S gayet iyi. Ben çok memnunum. Scart-komponent bağladım. Son derece iyi görüntü alıyorum.
    145-155 USD arası satılıyor. ANkara kelepir online vb sitelerde var. Yalnız bu işten anlayan birine kurdur. Gerekirse özelden yazarsın ayrıntı veririm.

• Uzun uğraşlar,araştırmalar sonucunda bugün plazmama kavuştum. 42q91 elime ulaştı. Servis bu akşam kuruluma gelecek. Umarım kusursuz, sorunsuz kullanırım. Forumda görüşlerini paylaşan herkese teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasoo

Uzun uğraşlar,araştırmalar sonucunda bugün plazmama kavuştum. 42q91 elime ulaştı. Servis bu akşam kuruluma gelecek. Umarım kusursuz, sorunsuz kullanırım. Forumda görüşlerini paylaşan herkese teşekkürler.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan. Aramıza hoşgeldin.
  • Bir kez daha tekrar etmekte fayda görüyorum.

İki, iki buçuk metreden seyrediyorum ve keşke 50" alsaydım diyorum.

Özellikle hd başarısı için.

Ama bu tv için sd yayın için dahi 50" 2-2,5 metreden tatminkar görüntü alınabilir.
  • Arkadaşlar. q91 plazmam için bir ev sinema sistemi ve ayrıca para durumuma göre bir blue ray almak istiyorum. forumdaki arkadaşlar ne kullanıyorlar acaba? bana tavsiye edebileceğiniz bir marka model var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: semsal01

quote:

Orjinalden alıntı: hasoo

Uzun uğraşlar,araştırmalar sonucunda bugün plazmama kavuştum. 42q91 elime ulaştı. Servis bu akşam kuruluma gelecek. Umarım kusursuz, sorunsuz kullanırım. Forumda görüşlerini paylaşan herkese teşekkürler.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan. Aramıza hoşgeldin.

Hoşbulduk, teşekkürler.

İlk 200 saatlik kullanım için önerebileceğiniz bir ayar var mı? Yoksa standart mod ayarları uygun mu?
  • öncelikle hayırlı olsun... ilk sayfada verilen ayarlara göre ayarlayın, ancak ilk başlarda kontrast ve parlaklığı biraz düşük tutarsanız, sonrasında aynı ayarlara dönerseniz iyi olabilir. bir de dinamik modda seyretmeyin ilk bir ay bence..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Heavy1

öncelikle hayırlı olsun... ilk sayfada verilen ayarlara göre ayarlayın, ancak ilk başlarda kontrast ve parlaklığı biraz düşük tutarsanız, sonrasında aynı ayarlara dönerseniz iyi olabilir. bir de dinamik modda seyretmeyin ilk bir ay bence..

ya ne demek dinamikte seyretmeyin.servis bana ilk kuruluma geldiğinde bile dinamik 100 e ayarladı.bende bunu sorduğumda merak etmeyin hiçbişey olmaz demişti.bencede bu şekilde seyrediniki tv nin tadını çıkartın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: avr45

Arkadaşlar. q91 plazmam için bir ev sinema sistemi ve ayrıca para durumuma göre bir blue ray almak istiyorum. forumdaki arkadaşlar ne kullanıyorlar acaba? bana tavsiye edebileceğiniz bir marka model var mı?

bende 50c91 var ek olarak HT_XQ100 ve ps3 (40gb) aldım.. ikisininde samsung olması ve ses sistemin akıllı kumandası sayesinde kumanda derdinide bir nebze azaltmış oldum.. bir incele istersen

• quote:

Orjinalden alıntı: delomar
    quote:

Orjinalden alıntı: Heavy1

öncelikle hayırlı olsun... ilk sayfada verilen ayarlara göre ayarlayın, ancak ilk başlarda kontrast ve parlaklığı biraz düşük tutarsanız, sonrasında aynı ayarlara dönerseniz iyi olabilir. bir de dinamik modda seyretmeyin ilk bir ay bence..

ya ne demek dinamikte seyretmeyin.servis bana ilk kuruluma geldiğinde bile dinamik 100 e ayarladı.bende bunu sorduğumda merak etmeyin hiçbişey olmaz demişti.bencede bu şekilde seyrediniki tv nin tadını çıkartın.

delomar sen istersen hep dinamikte seyret, ama yine de "ya ne demek.." şeklinde bir giriş yakışmıyor.. tabiki servisler hep bizlerden daha iyi bilir herşeyi

• Değerli arkadaşlar Merhaba,
    Bir - iki gün içinde büyük ihtimalle C91 plazma alacağım. (ANKARA'da oturuyorum). Uzun süren araştırmalarım forumdan oldukça faydalandım. Özellikle de bu konu başlığının neredeyse tamamını:-) okudum. C 91'in hem bütçeme hem de ihtiyaçlarıma en uygun model olduğunu düşünüyorum. (Uydudan TV izlemek, bilgisayar ve dvd playerdan divx, dvd, vcd izlemek. Kesinlikle oyun oynamayacağım.)
    Ancak son karara bu kadar yaklaşmışken siz son derece tecrübeli ve bilgili arkadaşlara da bir danışmak istedim: Parana kıy ve AL diyor musunuz? AMAN SAKIN HA ALMA diyen var mı?
    Bunun dışında da Kızılay'daki Samsung Bayisi bana ısrarla E92H çok daha yeni bi ürün, bunu alın falan dedi. Tabiki kendisine kanmadım, acaba aslı var mıdır?
    Bir de Ankamall Samsung Bayisinde bi eleman Q91'lerin üretimi durdu falan diye zırvaladı (Bu satıcı milletine zerre kadar güvenim yok). Bunun da aslı var mıdır bilmiyorum ama, bir bilgi olarak paylaşmak istedim.
    Ankara'da iyi fiyat veren ve güvenilir Samsung bayisi olarak nereyi önerebilirsiniz?
    Son olarak da, plazmama uygun iyi bir UYDU ALICISI öneriniz var mıdır? Dreambox çok iyiymiş ama ankarada internet dışında alınacak bi yer yok gibi. Uydu alıcı forumlarında NEXT epey kötüleniyor ama sonuçta onu mu alacağım acaba?
    Yardımcı olacak ve cevap yazacak dostlara şimdiden teşekkürlerimi gönderiyorum.
    Selamlar.

İmza: Şu anda hiç bi elektronik cihazım yok, yavaş yavaş sizlerin de tavsiyelerinizle alcam:-)
    Notebook: HP Compaq nc 8430.

• Dostum ben de yaklaşık 1 ay önce 42 ekran C91 aldım ve son derece memnunum. Bence aynen parana kıy ve al. Hatta bir de digiturk falan alsan 15000:1 kontrast oranı olayını daha iyi sömürürsün bence. Malum elde herzaman izleyecek sağlam DVD, Blueray falan olmuyo. Ben TV izlemesem bile müzik kanallarını açıyorumşu akvaryumlu olanı, evde süper bi görünttü oluyor. renkler inanılmaz.

Bu arada ben de ankara arcadiumdan aldım. Fiyat olarak en iyi fiyatı sunmuyorlar, hatta teslimatta da bana değil ama bir arkadaşıma hoparlörlerini çok 2 gün geç teslim ettiler. Yine de en azından bir sorun olunca ilgileniyor gibi gözüküyorlar.

Ya başka tvlerde aklın kalırmı dersen de, bence en fazla full hd almadığına üzülürsün, o da çok fiyat farkı olduğu için çok sorun değil bence. Ha bir de Q91 alsamıydım diyebilirsin ama inan tüplü tv'lerden sonra C91 sana çağ atlamışsın gibi hissettiriyor, o yüzden bukadar da ince düşünmemek ve aldığın tv'nin keyfini çıkartmak lazım bence

• Azizim safaksaylam yorumların için çok teşekkür ederim.
    Ben de ümitköyde oturduğum için piyasadan fiyat toplayıp en son Arcadium'a gitmeyi düşünüyordum.
    Q 91 meselesini çok düşündüm, o yüzden aklım kalmaz diye umuyorum. Bütçemi bayaa bi aşıyo. Öyle istanbul bilişim falan da istemiyorum.
    Samsung'un bi Full HD LCD'si var nispeten hesaplı ama, izlenecek full hd yayın veya film bulmak pek kolay değilmiş sanırım forumlardan okuduğum kadarıyla:-(
    Digiturk tavsiyeleri için de ayrıca teşekkür ederim, akvaryum konusunu da merak ettim doğrusu:-) Lakin her ay digiturke para ödemek zor gelecek, hele bi plasma'nın taksidi bitsin de...

Acaba uydu receiver olarak ne alsam???:-)
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.