Şimdi Ara

Ssongyang Kyron 4x4 inceleme test (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
1
Favori
78.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

quote:

Orijinalden alıntı: KOKEZ

Arkadaşlar, bugün bir bayiye uğradık. satış danışmanı Kyron yerine ısrarla korando satmaya çalışıyor. Yeni model olduğu için normal ama
    biraz ısrar edince Kyronların son partisi geldi, birdaha Türkiye ye getirilmiyecek dedi.
    Korando ile devam edeceğiz diyor. Sebep olarakta kyron euro4 motordu. korado euro5 motor falan diye bisürü laf etti. sanki aynı motoru Kyron a taksalar olmıycakmış gibi. çok da farklı makineler değil sonuçta....
    bana pek mantıklı gelmedi ama, bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen...

Merhaba,

Dostum öncelikle Kyron için üretiminin bittiğini,devamının gelmeyeceğini bende duymuştum ne derece doğru bilmiyorum

Ama onun dışında Kyron ve Korando çok farklı araçlar

Korando bir Crossover,Kyron ise şasisi itibari ile gerçek bir arazi aracı

Ama Bu önümüzdeki Nisan ayında Korando için yeni motorları gelecek deniyor

Kyron ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım

Ayrıca ayıptır söylemesi imzanızda Kyron 4x2 yazıyor

Sizin kendi aracınız varda başkasına mı bakıyorsunuz aracı

Evet 3 yıla yakındır Kyron sahibiyim. Benim aracı çok beğenen bir arkadaşa da almaya çalışıyoruz bu aralar. 2. el bakıyoruz aslında ama birde bayiye gidelim dedik .
    Artık bu model gelmeyecek deyince arkadaş biraz çekimser kaldı.

• Smotor sayfasında Kyron hala mevcut Ssangyong en dandik haberini bile bu sitede yayınlar.Üretim değilde belki bazı rekabet durumları yüzünden distribitör oyunu olabilir.Kaderi MUSSO'ya benzemez inşallah...50.000 bakımında bi sorayım aslı astarı var mı? Korando beklenen satış rakamlarını yakalayamayınca eleman öyle demiş olabilir BMC'nin euro 2 otobüs sattığı bir ülkede euro 4 olduğu için arabanın ithalatının durması mantıksız ki sadece Korando euro5 diğerleri yine euro4 motor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockboy

Smotor sayfasında Kyron hala mevcut Ssangyong en dandik haberini bile bu sitede yayınlar.Üretim değilde belki bazı rekabet durumları yüzünden distribitör oyunu olabilir.Kaderi MUSSO'ya benzemez inşallah...50.000 bakımında bi sorayım aslı astarı var mı? Korando beklenen satış rakamlarını yakalayamayınca eleman öyle demiş olabilir BMC'nin euro 2 otobüs sattığı bir ülkede euro 4 olduğu için arabanın ithalatının durması mantıksız ki sadece Korando euro5 diğerleri yine euro4 motor...

Katılıyorum

Kyron sınıfında f/p olarak en iyi araçlardan

Bu aracın yerine başka bir araç gelirse tamam ama bunun yerine korando olmaz

Dediğim gibi farklı araçlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rockboy

Smotor sayfasında Kyron hala mevcut Ssangyong en dandik haberini bile bu sitede yayınlar.Üretim değilde belki bazı rekabet durumları yüzünden distribitör oyunu olabilir.Kaderi MUSSO'ya benzemez inşallah...50.000 bakımında bi sorayım aslı astarı var mı? Korando beklenen satış rakamlarını yakalayamayınca eleman öyle demiş olabilir BMC'nin euro 2 otobüs sattığı bir ülkede euro 4 olduğu için arabanın ithalatının durması mantıksız ki sadece Korando euro5 diğerleri yine euro4 motor...

Katılıyorum

Kyron sınıfında f/p olarak en iyi araçlardan

Bu aracın yerine başka bir araç gelirse tamam ama bunun yerine korando olmaz

Dediğim gibi farklı araçlar

Evet farklı segment araçları birinin rakibi Sorento, santa fe X-trail veya pathfinder ise Korandonun ki ancak sportage quashqai ix35 olur...Yerine gelebilecek başka Ssangyong olmadığına göre bana biraz satıcı oyunu gibi geldi...

• Arkadaşlar az önce aldığım bilgiye göre Ssangyong Actyon sports'un devamı olan Ssangyong Sut1 şubat ayı sonu en geç mart başı muhakkak gelecekmiş

Bilgilerinize sunulur
  • BURADA ARAÇTAN BAHSEDİLMİŞ ARKADAŞLAR

http://www.gazetepress.com/2012/02/11/orta-sinif-s-u-v-rekabeti-iyice-isiniyor/

Orta sınıf derken fiyat açısından orta denilmiş sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustimi

BURADA ARAÇTAN BAHSEDİLMİŞ ARKADAŞLAR

http://www.gazetepress.com/2012/02/11/orta-sinif-s-u-v-rekabeti-iyice-isiniyor/

Orta sınıf derken fiyat açısından orta denilmiş sanırım

Evet aracın genel kaidesi güzel kendi sınıfındaki araçlardan eksiği pek yok

Sanırım biraz reklamı eksik
  • artk kyron gelmycek mi? üretım durmusmu gercekten bızde almayı dusunuyoduk ama su an cıdden kararsızlıga dustuk ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fcs44

artk kyron gelmycek mi? üretım durmusmu gercekten bızde almayı dusunuyoduk ama su an cıdden kararsızlıga dustuk ...

Bunu işte net olarak bilmiyoruz yapılacak en iyi şey Ssangyong Şahsuvaroğlu ile irtibata geçmek mail yolu ile irtibata geçin

Telefon ile size dönüş yapacaklar muhtemelen istediğinizi sorabilirsiniz
  • Ben bir bayiye sordum. Öyle birşey yok dedi. Korando satışına ağırlık verildiği için
    öyle birşey söylenmiş olabilir diyor.
    Satış için uydurulan yalanlardan biri
  • Arkadaşlar bende KYRON hastasıyım ama ana bayiinden öğrendiğim kadarıyla kyron üretimi kalkmış. Artık kyron modeli üretilmeyecek ve gelmeyecekmiş. Haziran ayında kyron yerine Rexton 2.0 üretilerek geliyor. Tabi bu araç kyron a göre daha büyük ve özellikli. Bekleyelim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulocan1969

Arkadaşlar bende KYRON hastasıyım ama ana bayiinden öğrendiğim kadarıyla kyron üretimi kalkmış. Artık kyron modeli üretilmeyecek ve gelmeyecekmiş. Haziran ayında kyron yerine Rexton 2.0 üretilerek geliyor. Tabi bu araç kyron a göre daha büyük ve özellikli. Bekleyelim bakalım.

Olabilir Rexton daha iri yarı ve daha üst sınıfın aracı müthiş bir araç

EDİT:Şimdi Ssangyongun sitesine baktım gerçekten de Rextonun 2.0 motoru bulunuyor

Bu motorda CDI200 Mercedes-Benz menz motoru sanırım ML serisinde kullanılan motorun aynısı

Ssongyang Kyron 4x4 inceleme test

Tabiki şanzımanda Mercedes T-Tronic otomatik şanzıman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f-a-t-i-h -- 1 Nisan 2012; 22:06:33 >

• ARKADAŞLAR DEDİĞİM GİBİ, BUGÜN İTİBARI İLE GAZETELERDE DE DUYRULDU. KYRON DAN BAHSEDEN YOK. YENİ 2.0 MOTORLU DİĞER MODELLER GELİYOR HAZİRAN AYINDA. ASLINDA ELİNDE KYRON OLAN ARKADAŞLAR İÇİN ÖNEMLİ BENCE.
  • quote:

ARKADAŞLAR DEDİĞİM GİBİ, BUGÜN İTİBARI İLE GAZETELERDE DE DUYRULDU. KYRON DAN BAHSEDEN YOK. YENİ 2.0 MOTORLU DİĞER MODELLER GELİYOR HAZİRAN AYINDA. ASLINDA ELİNDE KYRON OLAN ARKADAŞLAR İÇİN ÖNEMLİ BENCE.

actyon ve actyon sportsdan da bahseden yok?? gerekli makaleyi okudum adam zaten yeni modellerini tanıtmış eski modellerden bahsetmemişki hiç kyron 6 ileri ve 5 ileri mercedes şanzıman ve 2.3, 3.2 benzin ve 2.0 xdi 270xdi olarak glabal sitesinde gözüküyor rodiusu getiripte kyronu getirmemezlik yapmazlar...Ayrıca gazetede şunlar gelmeyecek demiyor adam sadece lafı geçmemiş gelmeyeceği anlamını nereden çıkardınız merak ettim??
  • daha önceki mesajları okuduysanız yazmıştım. Ana bayiye sordum. Kyron üretimi durduruldu ve artık gelmeyecek denildi. Ayrıca kyron yerine 2.0 üretim rexton modeli geliyor denildi. Ve Haziran ayında.Zaten herkes biliyorki Rexton Kyrona göre daha özellikli. Ben sadece edindiğim bilgiyi paylaşmaya çalıştım. İnanmayanlar ana bayilere sorabilirler.
  • quote:

daha önceki mesajları okuduysanız yazmıştım. Ana bayiye sordum. Kyron üretimi durduruldu ve artık gelmeyecek denildi. Ayrıca kyron yerine 2.0 üretim rexton modeli geliyor denildi. Ve Haziran ayında.Zaten herkes biliyorki Rexton Kyrona göre daha özellikli. Ben sadece edindiğim bilgiyi paylaşmaya çalıştım. İnanmayanlar ana bayilere sorabilirler.

Kyron yerine Rexton gelebilir detayını bilmiyorum

Ama bu araç Kyronun yerine gelcekse mutlaka ki bildiğimiz mevcut Rexton kadar özellikli olmaz

Sınıfına göre bir motor ve donanım düzenlemesi yapılır.

Anlayamadığım hem Kyronun yerine hem de normal sınıfında neden 2 tane Rexton oluyor ki

Rodius içinde 2.0 dizel gelecekmiş ondada bir revizyon var mutlak çünkü iyi araç ama çok uçuk fiyatı var

Edit:destekleeyici bir başlık buldumhttp://forum.donanimhaber.com/m_52620354/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f-a-t-i-h -- 2 Nisan 2012; 21:41:05 >

• quote:

quote:

daha önceki mesajları okuduysanız yazmıştım. Ana bayiye sordum. Kyron üretimi durduruldu ve artık gelmeyecek denildi. Ayrıca kyron yerine 2.0 üretim rexton modeli geliyor denildi. Ve Haziran ayında.Zaten herkes biliyorki Rexton Kyrona göre daha özellikli. Ben sadece edindiğim bilgiyi paylaşmaya çalıştım. İnanmayanlar ana bayilere sorabilirler.

Ama bu araç Kyronun yerine gelcekse mutlaka ki bildiğimiz mevcut Rexton kadar özellikli olmaz

Anlayamadığım hem Kyronun yerine hem de normal sınıfında neden 2 tane Rexton oluyor ki

Rodius içinde 2.0 dizel gelecekmiş ondada bir revizyon var mutlak çünkü iyi araç ama çok uçuk fiyatı var

evet size tamamıyla katılıyorum. Bence 2.0 motor zaten Türkiye ye göre düzenlenmiş gibi. Diğer motorlar sanırım satışları kyron kadar olamadı ve vergileride yüksekti. Rexton modelinin 2.0 motoru ile çok tutacağı düşüncesindeyim. Neyse zaten az kaldı, 2-3 aya kadar göreceğiz inşallah.

• Merhaba Arkadaşlar,

Ben 8 ay önce Kyron aldım. Biraz hesaplıda aldım diyebilirim. 2008 model Lacivert renk 37 bin km'de sadece ön tamponda ve çamurlukta lokal olarak boyak vardı 43.000 TL'ye satınaldım. Önceki arabamda Peugeot 407'di. Bu arabam özellik olarak 407 den daha dolu bir araç, 4*4 ısıtmalı koltuklar, katlanır yan aynalar, sunroof bir tek en dolusuna göre navigasyonu yok. Araçtan çok memnunum servisi çok uygun öncelikle ilk aracı aldığımda direk servise götürdüm tüm filitreleri silecekler, ön arka balatalar değişti 480 TL gibi bir rakam verdim. Bu rakam peugeot'ya sadece filitre değişimlerine 520 tl vermiş birisi için bence çok iyi bir rakam. Arabanın gidişi heybetli duruşu çok güzel. Altınızda güçlü bir motor olduğunu sesinden çok güzel hissedebiliyorsunuz. Tek eksi yönü ses sistemi çok kötü ve şehir içinde biraz yakıtı fazla 40 kuruşa kadar yükseliyor zorlarsanız geçebiliyorda şehir içinde. Ancak geçen gün İstanbuldan beypazarına gittim geldim. Depoyu fullediğimde ibre dipteydi ışık yanmamıştı tam doldurdum hatta pompa kestikten sonra depo kapağına kadar doldurttum 260 TL 'ye shell'den fulledim. Gittim ve geldim arabada 6 kişiydik 1 kişide bagajda oturdu ve arabada bavullarda bir hayli çoktu. Ben kesin 600 km'de bu mazot biter diyordum ancak gittim ve geldim 110 120 130 km hızları arasında seyrettim şu an araba 820 km oldu ve içinde nereden baksanız 50 kmlik daha mazot var. Yani ortalama 900 km bir depoya normal kullanımda gidilebiliyor. Bu beni çok şaşırttı bende bir de renault clio da var oda hemen hemen aynı menzili yapıyor. Bundan ziyade vites geçişleri mükemmel mitshubishi colt almıştım triptronik bu kadar iğrenç bir otomatik vites deneyiminden sonra Kyron gerçekten kalitesini belli etti. Motor ve şanzıman'ın mercedes oluşuda tabiki bunda bir etken olabilir. Yıllık vergisi ise 6 aylık pulu 800 tl. Konfor sürüş güvenlik olarak bence çok kaliteli bir araç - yönleri tabikide var ama + ları çok yüksek olan bir araç.

• quote:

quote:

quote:

evet size tamamıyla katılıyorum. Bence 2.0 motor zaten Türkiye ye göre düzenlenmiş gibi. Diğer motorlar sanırım satışları kyron kadar olamadı ve vergileride yüksekti. Rexton modelinin 2.0 motoru ile çok tutacağı düşüncesindeyim. Neyse zaten az kaldı, 2-3 aya kadar göreceğiz inşallah.

Zaten Ssang'ın en çok satan 2 aracı Actyon sports ve Kyron. SUV versiyon Actyon da Kyronla mücadele eti ama başaramadı 2.0lik rexton 100k+ fiyattan geleceği için büyük ihtimalle 2.7 versiyonu onun sonunu getirecektir 100k+ para veren insanlar donanım ve sağlam motor isteyecekler inşallah bu istekleri karşılayabilir ve tutunabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockboy -- 31 Mayıs 2012; 13:36:25 >

• Son durum nedir
    2.0 rexton gelioo mi
    Kyron yenilenecek mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.