Şimdi Ara

Ssk fark ücreti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
10.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grip oldum , sskliyim , her ay 700 lira prim oduyorum .
    Eczaneye gidip grip ilaci almaktansa sağlik ocağina gidip doktora muayne oldum , grip ilaci verdi. Eczaneye gittiğimde normalde 21 lira olan ilaca 19 lira fark ücreti istedi. (Muayne parası + ilaç ücreti) Millet boşuna prim ödüyor artık bu ülkede..

Eskiden Ssklıysak eczanede ilaç ücretinin sadece yüzde 10 unu verirdik. Bu ne iş ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 23 Mart 2018; 8:03:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• geçen bir konu vardı , 200gr ekmek 1.25 muhabbetleri dönüyordu, senin gibi biri çıktı hakkaride ekmek 90 krş gidin ordan alın dedi.. tipik akepe zihniyeti işte...
    şimdi senin yerini yurdunu bilmem, aldığın gözlüğün kalitesini bilmem, tıpkı senin gibi..
    ben70 yaşında dede değilim aldığım gözlük kalın çerçeveli şekilsiz suratta garabe gibi duran bir gözlük değil, ince şık ve suratıma giden bir çerçeve, bedava alacağım diyeki o garabeden bile fark ücreti isteniyordu, gider 2 kuruş fazlasını veririr sonuçta bir aksesuar olan ve şık olması gereken bir gözlük alırım ve aldım.
    ama senin gibi akepe zihniyetindeki kişiler bunları anlayamaz. siz 3 krş emekli parası ile geçinip nerde enucuz var araştırıp, hayatınızı min. düzeyde harcamaya endeksleyip sonra da akepeyi savunan tiplersiniz, yazık acıyorum sizlere, bari gölge etmeyinde son seçim zamanı CHP sayesinde asgari ücretin arttırldığı gibi , emekli maaşlarınızıda arttıralimda sayemizde biraz rahat edin. ama bunu anlayacak bile beyin olduğunu sanmıyorum.
    devlet gözlüğü karşılıyor diye duydum, özel hastaneye gidip muayene oldum, muayene farkı 50tl katılım payı 37tl ödedim. sgk lı olmasam muayene ücreti 100 tl imiş!!!
    gözlükçüye gittim, dedim devlet ödüyormuş şu reçeteye göre gözlük ver dedim, adam 70 tl fark istedi, neden dedim, gözlüğün fiyatı ile ödenen arasındaki farkmış, bedava nasıl alacam dedim, alamazsın dedi, 2 gözlükçüye daha gittim aynı şeyleri söyleyince 70 tl yi daha ödemek zorunda kaldım. sokaktan geçerken girip alsan aynı gözlüğü 100 tl ye alırmışım bu arada.
  • Öyle hocam paranin satın alma gücü yok, adalet yok, sağlık bitmiş,vs....ben bunu tekrar söylüyorum konu ile alakası yok ama bütün dünya genelinde kapitalizm ve diğer kan emici düzenler yikilmadigi müddetçe bu zulüm devam edecek İnşallah tez vakitte bütün dünyada radyoaktif serpinti in bol olduğu bir savaş başlasın Allah c.c. ün izni ile Amin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yine diyorum. Sigorta felan yalan artık. Sigortaya verilecek para direk asgari ücretliye verilsin. Eve doğru düzgün ekmek alabilir en azından.

Asgari ücretli adam zaten 60'ında emekli olunca kağıt değeri bile olmayan 700-900 tl maaş alacak. Tabi o zamana ülke kalırsa.

En iyisi sigortasız çalışmak. Bir işçinin maliyeti madem 2300 tl. Ver direk onu çalışan adama. En azından açlık sınırının üstünde yaşar.

• Arkadaşım kimi ilaçları doktorlar reçeteye yazmıyor. Direkt alirsan daha ucuz.

Kanser ilaçlarımız 15 yıl öncesinden kalma. Yeniler çok daha iyi ama pahalı diye SSK karşılamıyor.

Ama eskiden kuyruk vardı yaeee.

• aynen ben artık basit hastalıklarda direkt eczaneden kendim alıyorum gidip birde devlete ayrı kazıklanmanın mantığı yok. girip mi oldum alıyorum grip hapı 1 haftada geçiyor sigorta bir işe yaramıyor emeklide olamayacağız bağkur gibi olsa keşke prim yatıran yatırsa yatırmayana elden alsa kendi özel sağlık sigortasını yaptırsa. devlet yeme de içme de alışverişte ortak iş icraata gelince sen öde diyor
  • Cok sikayetciyseniz ozel sikorta yaptirin aslinda meclisinde ozellesmesi lazim askeriye ve yargida ozellessin çinli basbakan ile rus genelkurmay baskani gelsin daha ucuza maletmis oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İroniMan -- 20 Mart 2018; 11:8:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redtwister

aynen ben artık basit hastalıklarda direkt eczaneden kendim alıyorum gidip birde devlete ayrı kazıklanmanın mantığı yok. girip mi oldum alıyorum grip hapı 1 haftada geçiyor sigorta bir işe yaramıyor emeklide olamayacağız bağkur gibi olsa keşke prim yatıran yatırsa yatırmayana elden alsa kendi özel sağlık sigortasını yaptırsa. devlet yeme de içme de alışverişte ortak iş icraata gelince sen öde diyor

Doğru yahu hastahaneye gidince bi de muayene ücreti ödüyoruz

• Hastaneye muayene ucreti ve yine maastan kesilen ek sgk nucretini unutmayin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o sadece ilaç değildir. eczanenize sorun bunu o rakam sadece ilaç için mi diye
  • Yeter artık Jeaappe yeter artık kılışdaroğlu

İstifa ettirilsin ya da Sağlık Bakanlığı, AKP'ye verilsin bu böyle olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

o sadece ilaç değildir. eczanenize sorun bunu o rakam sadece ilaç için mi diye

Yok Eczane katkı payı bu
  • Buralara istediğinizi yazın, adamlar peygamber olarak görüyorlar, algılarını kırmak imkansız.
  • Ah ulan gılışdar senin yatacak yerin yok sesegayı badırmasaydın bunlar başımıza gelmeyecekti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Grip ilaci ne la. Bizde grip oluyoruz limonlu cay iciyoruz.

Ulkede her seye ilac alma aliskanligi var Her 50 metrede eczane var.
  • konum varddı uçurdular, ssk yı batıran suriyeliler
  • quote:

Orijinalden alıntı: İroniMan

Cok sikayetciyseniz ozel sikorta yaptirin aslinda meclisinde ozellesmesi lazim askeriye ve yargida ozellessin çinli basbakan ile rus genelkurmay baskani gelsin daha ucuza maletmis oluruz

Türkçe öğretmeni de gelsin mi ?

• Olsun gilicdarogli seseka yi batırdı zamanında.

• Yol yabtılar.
  • Sağlık bedava bi kere. Resmi gazeteye inanma.

• quote:

Orijinalden alıntı: ESOES1981TR

Öyle hocam paranin satın alma gücü yok, adalet yok, sağlık bitmiş,vs....ben bunu tekrar söylüyorum konu ile alakası yok ama bütün dünya genelinde kapitalizm ve diğer kan emici düzenler yikilmadigi müddetçe bu zulüm devam edecek İnşallah tez vakitte bütün dünyada radyoaktif serpinti in bol olduğu bir savaş başlasın Allah c.c. ün izni ile Amin.

Başta buradan başlasın ama. Burası kadar temizlenmeye ihtiyacı olan bir ülke dünya üzerinde yoktur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.