Şimdi Ara

SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey! (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.547
Cevap
73
Favori
550.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sabahtan beri konuyu okudum çok başarılı bir konu olmuş tebrikler. baya bir şey öğrendim SSD ler ile ilgili.
    Şimdi benim merak ettiğim ve konuda bulamadığım noktalar şunlar.

1-ben SSD aldıktan sonra direk eski HDD mdeki windowsun imagını direk SSD içine atınca laptopuma bağladığım zaman SSD hiç sorunsuz bir şekilde normal HDD ler gibi çalışırmı? yoksa direk sıfırdan windows kurmamız gerekiyormu?

2-laptop'a almayı düşünüyorum fakat bir iki başlıkta i5 işlemcili versiyonlara SSD takınca turbo olayının iptal olduğunu duydum bu olayın aslı varmıdır? düzeltilebilir birşeymidir?

3-sanırım almak istesek okuduklarımdan edindiğim bilgi ile bugün en iyi fiyat performans açısından alınabilecek SSD OCZ 60GB Vertex 2 doğrumudur?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

iyi forumlar.
  • corsair force 60 gb aldim sata kontrolcu açılışta görmüyor.raid menüsüne girip 5 dakika bekleyince ortaya çıkıveriyor. windows kurulmuyor.sonra gene kayboluyor.başka böyle sorunla karşılaşan var mı.jmicron bağladım formatladim.windows başka hdd kuruluyken bu elemana oyun kurdum.sürekli takılıyor yine ve arada kayboluyor.nedir bu olay bilen gören var mı?
  • serhatti firmware' in 1.1' dir. Sen en iyisi onu 2.0' a yükselt. Sonra boot ederken rahatlıkla kurabilirsin.
  • evet firmware 1.1 onu update etmeyi deniyim ama cihaz bir gorunup bir kaybolurken nasıl olacak bu iş.
  • Aynısı bende de oldu. drive olarak gözükmüyordu. Ama kendi autoupdate tool' unu indirip firmware' yükledikten sonra herşey düzeldi.
  • çinden 100 dolara 128 gb ssd buldum markası garip bişey sizce alınırmı ? 100mb/s okuma hızı
  • masaüstü pc'imde c için kullanmak için ssd almayı düşünüyorum ocz vertex2

firmware update falan uğraşmadan kullansam sorun olmaz heralde?

sizce almalımıyım ssd?
  • Normal HDD kullanıyorsan almanı tavsiye ederim. Firmware yapmasan da kullanırsan ama yapmanı tavsiye ederim. Zor birşey değil.
  • firmware update ettim şu anda 2.0 ve Sorunlarım ortadan kalktı.Yardımlar için sağolun.şu anda win 7 puanım 7.7oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: subzero86

beyler ssd yi kurdum,windowstan notuda aldım 7.7 ve ayrıca atto da okuma 274mb çıktı,arkadaşlar bir bakın aşağıdaki resimlere yavaş mı sizce,ne yapmam lazım,firmware yapsam nolur artarmı okuma hızı

SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey!

Kardeş x6 1090 dan memnunmusun..Kaç ram'le (gb+mhz) kullanıyorsun.Sadece 3 kanal diye 1366 almak istemiyorum.Bide ekran kartın 5850 mi 5870 mi ..Çok sordum kusura bakma ,kullananın yorumu daha sağlıklı oluyor ondan :)

• Arkadaşlar 2 adet 120 gb sd ile raid yapmanın bi manası varmı ..(İhtiyacımın Kalanını external olarak kullansam)

Yada 1 adet 90 lık ssd+500 gb sabit disk mi daha sağlıklı olur.Yorumlar için şimdiden teşekkürler.
  • @melchiah,

usta x6 1090 dan çok memnunum,5850 Hıs ıcooler v kullanıyorum ama az daha verip 5870 alsaydım dediğimde oluyor ama 5850 hiç bi oyunda kasmadı full detayda,ayrıca 6000 serisi ati ekran kartlarını alma derim değmez,7000 serisinde asıl devrim olacak 28 nm olacağı için 6000 in gereği pek de yok,5 serisi al 7 serisi çıkana kadar seni rahat idare eder,işlemciye yanlışlıkla oc yaparken işlemciye 1.8v verdim işlemcide sorun yok maşallah,asus un 8 serisi anakartını kullanıyorum usb3.0 ve sata3 destekli, 2 tane çift kanal ram slotu var, ben de 4gb patriot 1600 mhz ddr3 ram var.
  • Agalar bende Ocz vertex 2 ssd var 60 gb. 1 tane daha 60 ocz vertex 2 ssd alsam raid yapılabilir değil mi? Anakartım asusun yeni anakartlarından biri olan M4a89gtd pro/usb 3.0 modeli,

1)yukarda yazdıklarıma göre raid yapabilir miyim,

2)şu an 1 tane ssd im var ocz vertex 2 ssd 60 gb,bunda win7 kurulu yeni bir tane daha ocz vertex 2 ssd alınca raid yapmak için kurulu windows u sileceğizmi windows ve veriler kalırmı yoksa silinmesi mi lazım raid yapmak için.
  • çok yakında aranızdayım arkadaşlar şu anda imrenerek bakıyorum bir burukluk oldu içimde
  • quote:

Orijinalden alıntı: subzero86

Agalar bende Ocz vertex 2 ssd var 60 gb. 1 tane daha 60 ocz vertex 2 ssd alsam raid yapılabilir değil mi? Anakartım asusun yeni anakartlarından biri olan M4a89gtd pro/usb 3.0 modeli,

1)yukarda yazdıklarıma göre raid yapabilir miyim,

2)şu an 1 tane ssd im var ocz vertex 2 ssd 60 gb,bunda win7 kurulu yeni bir tane daha ocz vertex 2 ssd alınca raid yapmak için kurulu windows u sileceğizmi windows ve veriler kalırmı yoksa silinmesi mi lazım raid yapmak için.

RAID yapsan da bir fark göremezsin çünkü Sandforce SSD'lerin sağladığı hayvani IOPS değerlerini kaldırabilecek bir RAID kontrolcü yok henüz.

Hele hele anakartlar üzerindeki on-boad RAID kontrolcülere bağlayarak bir performans artışı sağlayabileceğini sakın sanma. Bunlar zaten FakeRAID olarak adlandırılan yazılım tabanlı RAID çözümleri ve günümüz SSD'lerine hiçbir faydaları olmaz.

• arkadaşlar vatanda yüzde 25 indirim var acaba ssd ye geçsem mi ? tek sorunum 60gb ın yetersiz kalması benim canımı sıkıcak o ?

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cssd-f60gb2-brkt-60gb-force-serisi-sata-ii-ssd-%28285mb-okuma--275mb-yazma%29/productdetails.aspx?I_ID=47661
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anathien_!

arkadaşlar vatanda yüzde 25 indirim var acaba ssd ye geçsem mi ? tek sorunum 60gb ın yetersiz kalması benim canımı sıkıcak o ?

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cssd-f60gb2-brkt-60gb-force-serisi-sata-ii-ssd-%28285mb-okuma--275mb-yazma%29/productdetails.aspx?I_ID=47661

Gerçekten sıcak fırsat. Benim de aklımı çelmiyor değil...

• İndirimli halde bile Intel 160 gb 670 tl. Bi 400 tl civarına gelemedi. En az 1 sene bekleyeceğim bu gidişle.
  • 4x30 gb ocz vertex
    128 kb stripe
    128 kb offset win7 alignment

• ocz vertex 2 ilk kurdugumda windows7 den 7.8 aldı. tekrar yukledigimde 7.5 alıyor sorun nedir acaba? ust uste kurmakla kotu mu ettim?
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.