Şimdi Ara

SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey! (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.547
Cevap
73
Favori
550.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Patronage

SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey!

arkadaşlar 2 adet sata 3 corsair 60gb diskl ile raid sonuçları iyimidir sizce?

Tek kelimeyle harika daha ne olsun ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProLoade

quote:

Tek kelimeyle harika daha ne olsun ..

daha iyisi senin olsun kardeş

• quote:

Eyvallah kardeş inşallah geliştirecegiz bizde
    Bundan once tek ssd mi kullaniyordun ve fark nasil Bariz hissediliyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProLoade

quote:

Eyvallah kardeş inşallah geliştirecegiz bizde
    Bundan once tek ssd mi kullaniyordun ve fark nasil Bariz hissediliyormu

Valla yine 2ssd kullanıyordum ama sata 2 anakartım vardı değiştim sata3e geçtim en belirgin etkisi windows logosundan itibaren 4 saniye içinde masa üstünde oluyorsun :)

• Oooo iyiymiş Gule gule kullan dostum
  • Raid yapanlar; trim aktif olması kullanılıyor anlamına gelmiyormuş hatırlatayim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhuncoskun

Raid yapanlar; trim aktif olması kullanılıyor anlamına gelmiyormuş hatırlatayim.

Bu konuda bir haber okumuştum intel Raid 0'da trim özelliğinin kullanılması için driver çıkaracaktı.
  • Merhabalar,

Henüz 45. sayfadayım, yorumları inceleye inceleye geliyorum ama öncesinde ufak bir sorum olacak: Acer 5742G-383G50 model dizüstü bilgisayara sahibim, i3 380M, 4GB DDR3 falan filan. Şu an Hitachi 500 lük sata II disk var içerisinde, ben Corsair Force GT 60GB Sata III 'lerden aldım, pazartesi bana ulaşacak inşallah.

Yeni serilerle fazla ilgilenemedim, birkaç yorumda şu tarz yaklaşımlar okudum. i3, i5 vs. yeni nm de sata III desteği var gibi(sandybridge falan). Ben birçok program ile kavramaya çalıştım yalnız board ta mevcut olan sata serisini öğrenemedim. Sadece takılı olan diskin bilgilerine ulaşabiliyorum.

Uzun lafın kısası, sata III diski taktığımda, sistem sata III olarak mı çalıştıracak, yoksa sata II mi?

Ek olarak alacağım performans hakkında benzer şekilde kullananlar yorum yazabilirlerse sevinirim. Uzun zamandır takibimdeydi yalnız hiç araştırmamıştım. Kaldı ki diski de şu anki bilgim kadar bildiğim yokken aldım diyebilirim. Ama okuduklarıma göre zirveye ortak bir disk almışım sayılır. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Merhabalar,

Henüz 45. sayfadayım, yorumları inceleye inceleye geliyorum ama öncesinde ufak bir sorum olacak: Acer 5742G-383G50 model dizüstü bilgisayara sahibim, i3 380M, 4GB DDR3 falan filan. Şu an Hitachi 500 lük sata II disk var içerisinde, ben Corsair Force GT 60GB Sata III 'lerden aldım, pazartesi bana ulaşacak inşallah.

Yeni serilerle fazla ilgilenemedim, birkaç yorumda şu tarz yaklaşımlar okudum. i3, i5 vs. yeni nm de sata III desteği var gibi(sandybridge falan). Ben birçok program ile kavramaya çalıştım yalnız board ta mevcut olan sata serisini öğrenemedim. Sadece takılı olan diskin bilgilerine ulaşabiliyorum.

Uzun lafın kısası, sata III diski taktığımda, sistem sata III olarak mı çalıştıracak, yoksa sata II mi?

Ek olarak alacağım performans hakkında benzer şekilde kullananlar yorum yazabilirlerse sevinirim. Uzun zamandır takibimdeydi yalnız hiç araştırmamıştım. Kaldı ki diski de şu anki bilgim kadar bildiğim yokken aldım diyebilirim. Ama okuduklarıma göre zirveye ortak bir disk almışım sayılır. :)

Senin dizüstünün chipset'i HM55 olması lazım

http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/mainstream-chipsets/mobile-chipset-hm55.html

Burada gösterdiğine göre Sata 3gb/sn yani SATA2 oluyor sata3 desteği yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhuncoskun

quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Merhabalar,

Senin dizüstünün chipset'i HM55 olması lazım

http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/mainstream-chipsets/mobile-chipset-hm55.html

Burada gösterdiğine göre Sata 3gb/sn yani SATA2 oluyor sata3 desteği yok.

Evet HM55. O sayfayı incelemiştim yalnız şu işlemci olayından bir umut sormak istedim. Neyse artık 250 civarlarıda fena değil.

Teşekkürler.

• quote:

Bu programla bakabilirmisin TRIM açıkmı?

•  SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey!

Sizce degerlerim nasil gozukuyor. Sistem bilgilerim imzamda yazili. Raid Corsair Force Sata3 120GBx2. Tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir302

Sizce degerlerim nasil gozukuyor. Sistem bilgilerim imzamda yazili. Raid Corsair Force Sata3 120GBx2. Tesekkurler.

hocam sanki biraz düşük çıkmış?

buda benim ki 2x f3 60gb corsair sata3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patronage -- 5 Şubat 2012; 17:02:11 >

• ssd ye geçeceğim....azz kaldı bekleyein benii
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

ssd ye geçeceğim....azz kaldı bekleyein benii

Senin board'da AMD SB950 sata3 controller var oldukça yüksek sonuç alırsın. Senin board'dan bu forumda test yapan vardı yanlış hatırlamıyorsam.
  • Güzel konu, ellerinize sağlık..
  • Bugün; 18:08:34

quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

ssd ye geçeceğim....azz kaldı bekleyein benii

Senin board'da AMD SB950 sata3 controller var oldukça yüksek sonuç alırsın. Senin board'dan bu forumda test yapan vardı yanlış hatırlamıyorsam.

alacağım az kaldı....sonuçları paylaşırım...
  • OcZ vertex 3 120 gb max iops nasıl? Albenisi varmı? Win 7 kurmak için alsam verilen parayı hak edermi?
  • Şu sıralar alınabilir f/p olarak en uygun SSD hangisi ? Sandisk in 60Gb olanı fiyat olarak çok uygun ancak bulamıyorum hiçbir yerde

Tavsiye edebiliceğiniz 60Gb ürün var mı arkadaşlar
  • Arkadaşlar aşağıdaki resimde gözüken 3.5 inç 120 gb.olan OCZ ssd hardisk aldım windows kurdum kullanırken pc bir ara kapandı bilgisayar açılışta birdaha diski görmedi..hdd.kablolarını v.s. kontrol ettim kabloda temazsızlık olabilirmi diye ama yok çünkü başka bir hdd taktım onu bilgisayar gördü,ama bu ssd diski bir türlü görmedi bunun için ne yapılmalı veya hdd in arızalı olup olmadığı nasıl anlaşılabilşir..saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.