Şimdi Ara

SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey! (185. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.547
Cevap
73
Favori
549.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SSD konusun şu aralar çok populer, fiyatlarda her geçen gün daha iyiye gidiyor,

Fromlarda Memoright diye bir marka var, ürün bilgileri iyi görünüyor, internete iyi fiyatlar buldum, marka ile ilgili bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

quote:

Orijinalden alıntı: FranticTr

Selamlar Ocz Vertex 3 120 Gb SSD aldım.
    Henüz takıp kullanmaya başlamadım Eskişehire dönünce ordaki bilgisayardan kullanmaya başlayacağım,Herneyse birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

Yeni bir SSD aldıktan sonra neler yapılmalıdır ?
    AHCI imiş firmware upgrademiş bunlarla ilgili pek bir bilgim yok,Ayırma birimi boyutu ne olmalıdır ?

Aklımda birçok soru işareti var neler yapmam gerektiğini lütfen paylaşır mısınız benimle ? (Bu arada Anakartım Maximus Formula x38 Sata II ile kullanacağım)

Sata 2 anakart ile pek performans alamazsın. Yeni aldıysan firmware günceldir ama yine de ocz nin sitesinde yazılım var o program ile güncelleyebilirsin.Ama bu işi windows kurulu bir sisteme ssd yi bağlayarak yapabilirsin. ocz sitesinde geniş açıklama var bu iş için.
    Ben olsam 120gb i 60-60 ayırırdım.

Neden 60 - 60 ayırayım ki hocam tek parça kullanmayı düşünüyordum ben ?
    Birde pcie den sata 3 desteği alınan kartlar var o kartlardan alıp ona bağlasam ssd yi performans artar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FranticTr

Neden 60 - 60 ayırayım ki hocam tek parça kullanmayı düşünüyordum ben ?
    Birde pcie den sata 3 desteği alınan kartlar var o kartlardan alıp ona bağlasam ssd yi performans artar mı ?

ayırma boyutu ne olmalıdır diye sormuşsın o yüzden dedim.
    sata 3 desteği veren pcı kartlar hakkında pek bilgim yok ama uygun fiyatlı bulursan anakartı değiştirmekten daha ucuza gelir sana.
  • bende de msata şeklinde 64gb ssd var o bile fark ediyor.şimdi hdd yi de ssd ye çevirmek istiyorum ama bu mavi ekranlar fln kokutuyor beni
  • Geçenlerde bir arkadaşın Notebook' unun diskini SSD ile değiştirdik, Acronis yazılımı ile yedeğini aldık harici diske, acronis boot medyası oluşturduk, dha sonra SSD' ye geri yükledik. sorunsuz çalışıyor,

Önceleri SSD ile normal disk arasında MBR sıkıntısı olur mu diye düşündük, ama sorn yok.
  • Arkadaşlar Ssdme "Acc. time" testi yaparken, üzerindeki ışık yeişlden kırmızıya dönüyor ve ssd kitleniyor. Buna benzer bir durumla karşılaşan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARK_IMPACT

SSD konusun şu aralar çok populer, fiyatlarda her geçen gün daha iyiye gidiyor,

Fromlarda Memoright diye bir marka var, ürün bilgileri iyi görünüyor, internete iyi fiyatlar buldum, marka ile ilgili bilgisi olan var mı?

http://forum.donanimhaber.com/m_57034347/mpage_1//tm.htm

forumda blackgiant nickli arkadaş satıyor...
    ayrıca kendisinden ürünle ilgili de gerekli bilgileri alabilirsiniz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: LIvERBiRD

Arkadaşlar çalıştığım yerdeki mühendisin 2006'dan kalma Toshiba Satellite'ı var (Core 2 Duo, 2gb ram vs.). Autocad 2008 en çok kullandığı program. Şimdi diyor ben bunu nasıl hızlandırırım? Mesela Autocad açılırken çok yavaş ve birden fazla projede çalışamıyor. Kaydetme süreleri vs. aşırı yavaş. Ben de +2gb daha ram ve SSD önerdim. Haftaya da muhtemelen alıcak ya da bana aldırır. Bildiğim kadarıyla 120 gblar 400-500 lira gibi bir fiyatdı. Şimdi bu PC'ye bu para verilerek alınan parçalar değer mi? Gözle görülür bir artış yaşar mı yoksa yeni bir PC mi alsın?

Bir de SSD alırken nelere dikkat etmeliyim, uyumsuz birşey almayayım girişleri falan?

Yardım ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

autocad işlemci ve ekran kartı bileşenlerini kullanıyor...ayrıca yüksek boyutlarda dosyalarla çalışabilmek için de 2GB ram yetmeyecektir...
    muhtemelen yeni bir pc almak mevcudu upgrade etmekten daha kolay olacaktır...
    maliyet farkı da yeni pc marka, model, konfigürasyona göre değişse de fazla olmayacaktır kanaatindeyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: crower74

quote:

Orijinalden alıntı: LIvERBiRD

Arkadaşlar çalıştığım yerdeki mühendisin 2006'dan kalma Toshiba Satellite'ı var (Core 2 Duo, 2gb ram vs.). Autocad 2008 en çok kullandığı program. Şimdi diyor ben bunu nasıl hızlandırırım? Mesela Autocad açılırken çok yavaş ve birden fazla projede çalışamıyor. Kaydetme süreleri vs. aşırı yavaş. Ben de +2gb daha ram ve SSD önerdim. Haftaya da muhtemelen alıcak ya da bana aldırır. Bildiğim kadarıyla 120 gblar 400-500 lira gibi bir fiyatdı. Şimdi bu PC'ye bu para verilerek alınan parçalar değer mi? Gözle görülür bir artış yaşar mı yoksa yeni bir PC mi alsın?

Bir de SSD alırken nelere dikkat etmeliyim, uyumsuz birşey almayayım girişleri falan?

Yardım ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

autocad işlemci ve ekran kartı bileşenlerini kullanıyor...ayrıca yüksek boyutlarda dosyalarla çalışabilmek için de 2GB ram yetmeyecektir...
    muhtemelen yeni bir pc almak mevcudu upgrade etmekten daha kolay olacaktır...
    maliyet farkı da yeni pc marka, model, konfigürasyona göre değişse de fazla olmayacaktır kanaatindeyim...

Teşekkür ederim. Ben de öyle söyledim; sadece projeler daha hızlı açılır, daha hızlı kaydeder vs. Birden fazla projede çalışınca yine aynı yavaşlığı yaşar diye düşünüyorum. SSD alması sorun değil, en azından dener ve yeni bir PC aldığında ona da takabilir.
  • haklısınız, o şekilde deneyip olmadığı taktirde yeni bir pc almak daha mantıklı...
  • Arkadaşlar ssd kullananlara bir sorum olacak. Aşağıdaki video'da windows açılırken hoşgeldiniz yazısı görünmeden açılıyor? bendeki CORSAIR 120GB FORCE 3 GT windows açılırken hoşgeldiniz yazısını 1 veya 2 saniyeye yakın görüyorum sizde windows açılırken hoşgeldiniz yazısını görebiliyormusunuz?

http://www.youtube.com/watch?v=zr6zoLd19ns&feature=g-upl&context=G2b626ecAUAAAAAAABAA
  • quote:

Orijinalden alıntı: spleenish

Arkadaşlar ssd kullananlara bir sorum olacak. Aşağıdaki video'da windows açılırken hoşgeldiniz yazısı görünmeden açılıyor? bendeki CORSAIR 120GB FORCE 3 GT windows açılırken hoşgeldiniz yazısını 1 veya 2 saniyeye yakın görüyorum sizde windows açılırken hoşgeldiniz yazısını görebiliyormusunuz?

http://www.youtube.com/watch?v=zr6zoLd19ns&feature=g-upl&context=G2b626ecAUAAAAAAABAA

Bende de hoşgeldiniz görünmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burack99

quote:

Arkadaşlar ssd kullananlara bir sorum olacak. Aşağıdaki video'da windows açılırken hoşgeldiniz yazısı görünmeden açılıyor? bendeki CORSAIR 120GB FORCE 3 GT windows açılırken hoşgeldiniz yazısını 1 veya 2 saniyeye yakın görüyorum sizde windows açılırken hoşgeldiniz yazısını görebiliyormusunuz?

Bende neden görünüyor acaba sorun nedir
  • quote:

quote:

quote:

İşletim sistemin hdd iken hoşgeldiniz çıkıyordu. Geçen hafta ssdye geçti aynı dvdden win 7'yi kurdum. Artık çıkmıyor. Sanırım hız ile alakalı bu. SSDye ahci modda windows 7 kurmayı dene bakalım ne olacak.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İşletim sistemin hdd iken hoşgeldiniz çıkıyordu. Geçen hafta ssdye geçti aynı dvdden win 7'yi kurdum. Artık çıkmıyor. Sanırım hız ile alakalı bu. SSDye ahci modda windows 7 kurmayı dene bakalım ne olacak.

ahcı moddan kurulu
  • quote:

Orijinalden alıntı: realthing

Rica ederim. Kolay gelsin.

@realthing

3 gün önce harici diski dahili yapmayla ilgili yardımda bulunmuştunuz. Başka bir seçenek daha düşündüm. Elimde laptoptan çıkma 2.5 inç 320gb 5400rpm 8mb Seagate disk var. Ben bunu SSD ile birlikte kullansam bilgisayarın performansı düşer mi? Neticede 5400rpm ve 8mb cache olduğu için hız konusunda sıkıntı yaratır diye düşünüyorum. Elimdeki 7200 rpm 3.5 inçlik harici diski çıkarmaya değecek bir performans farkı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gıda.mühendisi

quote:

@realthing

3 gün önce harici diski dahili yapmayla ilgili yardımda bulunmuştunuz. Başka bir seçenek daha düşündüm. Elimde laptoptan çıkma 2.5 inç 320gb 5400rpm 8mb Seagate disk var. Ben bunu SSD ile birlikte kullansam bilgisayarın performansı düşer mi? Neticede 5400rpm ve 8mb cache olduğu için hız konusunda sıkıntı yaratır diye düşünüyorum. Elimdeki 7200 rpm 3.5 inçlik harici diski çıkarmaya değecek bir performans farkı olur mu?

O hddyi ne için kullanacağına bağlı. Mesela 5400 rpm bir hddyi oyunları kurmak için kullanacaksan oyun açılışlarında, loading sürelerinde tabiki performans düşüşü yaşanacaktır. Ama müzik ve video depolayacaksan bir sorun olacağını zannetmiyorum. Bu arada hangi hddyi bağlarsan bağla windowsu sadece ssdye kurduğunda günlük kullanımda hiç bir performans düşüşü olmaz.
  • Arkadaşlar ssd kullananlara bir sorum olacak. Aşağıdaki video'da windows açılırken hoşgeldiniz yazısı görünmeden açılıyor? bendeki CORSAIR 120GB FORCE 3 GT windows açılırken hoşgeldiniz yazısını 1 veya 2 saniyeye yakın görüyorum sizde windows açılırken hoşgeldiniz yazısını görebiliyormusunuz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gıda.mühendisi

quote:

@realthing

O hddyi ne için kullanacağına bağlı. Mesela 5400 rpm bir hddyi oyunları kurmak için kullanacaksan oyun açılışlarında, loading sürelerinde tabiki performans düşüşü yaşanacaktır. Ama müzik ve video depolayacaksan bir sorun olacağını zannetmiyorum. Bu arada hangi hddyi bağlarsan bağla windowsu sadece ssdye kurduğunda günlük kullanımda hiç bir performans düşüşü olmaz.

Tam olarak istediğim cevabı son cümlenizle vermişsiniz zaten. SSD dışındaki harddiske sadece film ve müzik arşivi yapacağım. Belki download yaparken torrent klasörünü bu diske tanıtırım o kadar. Onun dışında herhangi bir program ya da oyun yükleme düşüncem yok. Bu durumda harddiskin 7200 ya da 5400 rpm olması birşeyi değiştirmiyor sanırım. Hiç gerek yok o zaman hariciyi dahili yapmaya, elimdeki 2.5inçi kullanmak daha mantıklı.
    Teşekkür ederim cevabınız için
  • 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.