Şimdi Ara

SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey! (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.546
Cevap
73
Favori
550.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir pc topladım. HDD fiyatları pahalı olduğu içn HDDye bulaşmadan direk gidip Corsair Force 3 GT 120 gb SSD aldım. Yalnız araştırdığımda SSD üzerine yazılan gereksiz bilgilerin diskin ömrünü kısalttığını öğrendim.
    Şimdi sorum şu. Samsung G3 Station 1.5 TB Usb 2.0 Harici HDD var. Bu diski dahili yapmanın yollarını bulamadım. Bu yüzden Chrome ve IE'nın temp dosyalarını harici diske tanımlamak istiyorum. Dolayısıyla harici hdd sürekli olarak usbden pcye takılı kalacak. Bu benim için performans kaybına sebep olur mu? Bir de bu disk dahili olur diyen varsa her türlü yardıma açığım

HDD bu
    http://www.webdenal.com/samsung-hx-du015ec-ab2-samsung-g3-station-3-5-1-5-_244058.html?ref=akakce&v=1.42.8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Of Monsters and Men -- 28 Ocak 2012; 16:35:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gıda.mühendisi

Yeni bir pc topladım. HDD fiyatları pahalı olduğu içn HDDye bulaşmadan direk gidip Corsair Force 3 GT 120 gb SSD aldım. Yalnız araştırdığımda SSD üzerine yazılan gereksiz bilgilerin diskin ömrünü kısalttığını öğrendim.
    Şimdi sorum şu. Samsung G3 Station 1.5 TB Usb 2.0 Harici HDD var. Bu diski dahili yapmanın yollarını bulamadım. Bu yüzden Chrome ve IE'nın temp dosyalarını harici diske tanımlamak istiyorum. Dolayısıyla harici hdd sürekli olarak usbden pcye takılı kalacak. Bu benim için performans kaybına sebep olur mu? Bir de bu disk dahili olur diyen varsa her türlü yardıma açığım

HDD bu
    http://www.webdenal.com/samsung-hx-du015ec-ab2-samsung-g3-station-3-5-1-5-_244058.html?ref=akakce&v=1.42.8

Üstadım dahili yapmanın yollarını bulamadım derken; ne yaptın da olmadı? Hddyi kutusundan çıkarıp direk kasaya bağlaman gerektiğini bildiğini varsayıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: realthing

quote:

Yeni bir pc topladım. HDD fiyatları pahalı olduğu içn HDDye bulaşmadan direk gidip Corsair Force 3 GT 120 gb SSD aldım. Yalnız araştırdığımda SSD üzerine yazılan gereksiz bilgilerin diskin ömrünü kısalttığını öğrendim.

HDD bu

Üstadım dahili yapmanın yollarını bulamadım derken; ne yaptın da olmadı? Hddyi kutusundan çıkarıp direk kasaya bağlaman gerektiğini bildiğini varsayıyorum.

Bu konularda çok deneyimli değilim. Bendeki harici hdd sata değil sanırım. Ya da kutusu sata değil tam bilmiyorum. HDD kutusu alıp mı bağlayacağım?

• Hayır kutuyu tamamen açacaksın içinde sata bir disk var. Çok çok büyük ihtimalle de sata2 bir disk var zaten. Onu içinden çıkarıp sata ve sata güç kablosuyla anakarta bağlayacaksın. Diğer hdd ve ssdleri bağladığın şekilde.
  • quote:

Hayır kutuyu tamamen açacaksın içinde sata bir disk var. Çok çok büyük ihtimalle de sata2 bir disk var zaten. Onu içinden çıkarıp sata ve sata güç kablosuyla anakarta bağlayacaksın. Diğer hdd ve ssdleri bağladığın şekilde.

Bunun için sata data kablosu ve sata güç kablosu yeterli değil mi? Biri güç diğeri veri aktarımı için. Disk sata2dir tahminimce çünkü eski bir disk değil. Güç kablosunu da anakarta bağlıyorum sanırım?
    Bu arada yardım için teşekkürler. Bir an için hdd araştırmaya bile başlamıştım. 1.5tb diski aldığım fiyata 500gb almak çok koyacaktı

• quote:

quote:

Hayır kutuyu tamamen açacaksın içinde sata bir disk var. Çok çok büyük ihtimalle de sata2 bir disk var zaten. Onu içinden çıkarıp sata ve sata güç kablosuyla anakarta bağlayacaksın. Diğer hdd ve ssdleri bağladığın şekilde.

Bunun için sata data kablosu ve sata güç kablosu yeterli değil mi? Biri güç diğeri veri aktarımı için. Disk sata2dir tahminimce çünkü eski bir disk değil. Güç kablosunu da anakarta bağlıyorum sanırım?
    Bu arada yardım için teşekkürler. Bir an için hdd araştırmaya bile başlamıştım. 1.5tb diski aldığım fiyata 500gb almak çok koyacaktı

Hiç gerek yok. Ben iki tane harici hddmi söküp kasaya bu şekilde yerleştirdim. Biri WD biri Seagate, gayet de sıkıntısız çalışıyorlar. Ama garantiyi bozar diye tahmin ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

Hiç gerek yok. Ben iki tane harici hddmi söküp kasaya bu şekilde yerleştirdim. Biri WD biri Seagate, gayet de sıkıntısız çalışıyorlar. Ama garantiyi bozar diye tahmin ediyorum.

Garanti çok önemli değil. Şu an bu boyutta bir disk almak dünyanın parası. Akşama diski çıkartıp takmayı deneyeceğim. Tekrar teşekkürler.

• Rica ederim. Kolay gelsin.
  • Arkadaşlar bu revodrive serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?Özellikle trim özelliğinin olmaması sıkıntı yaratır mı?Bazıları revodriveların garbage collection özelliğinin trim eksiğini kapattığını söylüyor.Sizce bu doğru mu ve stabilitesi nedir bu sürücülerin?Bİlgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar,
    OCZ Vertex 3 kullanıyorum. Uzun süredir mavi ekran hatası alıyordum. "Bad_Pool_Header" diye başlayan uzunca bir yazı çıkıyor. Nihayet güncelleme yapıp versiyonu 2.15'e yükselttim. Ama aynı hatayı az önce yine aldım. Sizce diskte mi sorun var yoksa eksik yapmış olabileceğim bir şey mi var?

NOT: Hata çoğunlukla, harici bir disk taktığım zaman oluyor.
  • Şu ssd leri adam akıllı kullanamadık gitti ya alıyosun 1-2 ay içinde bozulup servise gönderiyorsun.
  • Herşeyi geçtim çoook pahalılar 60gb sata3 272 TL Bu neyin nesi Ogrenci adamım nasıl alayım ssd? 4 yıllık hdd kullanıyorum pc 10 dk da hazır
  • Bende öğrenciyim 1 tane ocz vertex 2 60gb SSD aldım 1 ayda çöp oldu.Servise gönderdim 2 haftadır yenisini bekliyorum. 1 ay kullan 3 hafta yenisini bekle

•  SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey!

Bende sırf windowns puanı için aldım ama kredi kartına biraz sıkıştığım için satsam mı diye kararsızım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smtcglr -- 29 Ocak 2012; 22:26:56 >
  • Selamlar Ocz Vertex 3 120 Gb SSD aldım.
    Henüz takıp kullanmaya başlamadım Eskişehire dönünce ordaki bilgisayardan kullanmaya başlayacağım,Herneyse birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

Yeni bir SSD aldıktan sonra neler yapılmalıdır ?
    AHCI imiş firmware upgrademiş bunlarla ilgili pek bir bilgim yok,Ayırma birimi boyutu ne olmalıdır ?

Aklımda birçok soru işareti var neler yapmam gerektiğini lütfen paylaşır mısınız benimle ? (Bu arada Anakartım Maximus Formula x38 Sata II ile kullanacağım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FranticTr -- 30 Ocak 2012; 2:07:58 >
  • Arkadaşlar SSD ye geçmek istedim ve linkteki modeli aldım. Günlük kullanımda hızlanması benim için yeterli. Oyunlara videolara vs. harici usb3.0 hdd den erişcem.

http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/corsair-cssd-v60gb2-60gb-nova-2-serisi-sata-20-ssd-(270mb-okuma--240mb-yazma)/productdetails.aspx?I_ID=56066

Sizce pişman olurmuyum yanlışmı yaptım ?
  • SSD alan kmse pişma değildir hocam :) istediğin performansı aldığında iyi ki almışım diyeceksin
  • Team Xtreem S3 60 SSD kullanıyorum. Win7 skoru 7.4

Değerleri bu şekilde. Sizce normal mi? Sata3 kablosu ile kullanıyorum. ACHI modda.

SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey!

• quote:

Orijinalden alıntı: FranticTr

Selamlar Ocz Vertex 3 120 Gb SSD aldım.
    Henüz takıp kullanmaya başlamadım Eskişehire dönünce ordaki bilgisayardan kullanmaya başlayacağım,Herneyse birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

Yeni bir SSD aldıktan sonra neler yapılmalıdır ?
    AHCI imiş firmware upgrademiş bunlarla ilgili pek bir bilgim yok,Ayırma birimi boyutu ne olmalıdır ?

Aklımda birçok soru işareti var neler yapmam gerektiğini lütfen paylaşır mısınız benimle ? (Bu arada Anakartım Maximus Formula x38 Sata II ile kullanacağım)

Sata 2 anakart ile pek performans alamazsın. Yeni aldıysan firmware günceldir ama yine de ocz nin sitesinde yazılım var o program ile güncelleyebilirsin.Ama bu işi windows kurulu bir sisteme ssd yi bağlayarak yapabilirsin. ocz sitesinde geniş açıklama var bu iş için.
    Ben olsam 120gb i 60-60 ayırırdım.

• 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.