Şimdi Ara

SSD'ye Geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim 1 tb hdd vardı malesef bozuldu ve değiştirmek zorunda kaldım ama şöyle bir planım var.
    Şuan elimde SONY HD-E1 taşınabilir harddisk var. Ben şimdi 64 gb lik ssd alsam pc ye taksam windowsu ve önemli programları buna kursam ve taşınabilir harddiskimide takıp oyun vb. şeyleri kurup oynayabilirmiyim ?
    Bu dediğim olursa 64 gb ssd önerisi yapabilirmisiniz ? Mümkünse 200 tl yi geçmesin.

• 64 gb tavsiye etmem zaten windows driver bir programları kurduğunda 45 gb ı gidiyor yani 64 işinizi görmez ama 120 liklerden 200 liraya bulabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikmaster

64 gb tavsiye etmem zaten windows driver bir programları kurduğunda 45 gb ı gidiyor yani 64 işinizi görmez ama 120 liklerden 200 liraya bulabilirsiniz

mesela nerden bulabilirim ?
  • http://www.webdenal.com/corsair-cssd-f120gbls_601907.html mesela bunun gibi ama önce performans araştırın sonra kupon hafta sonu indirimler v.b yakalayıp bu fiyata iyi bir şey bulabilirsiniz performans olarak pek anlamamm
  • quote:

http://www.webdenal.com/corsair-cssd-f120gbls_601907.html mesela bunun gibi ama önce performans araştırın sonra kupon hafta sonu indirimler v.b yakalayıp bu fiyata iyi bir şey bulabilirsiniz performans olarak pek anlamamm

Performansı gayet iyi fiyatıda çok uygun bunu alıcam. Peki dediğim olay olurmu harici harddisk üzerinden oyun oynamak ?
  • oyunu hariciye kurarsanız olur ama performans olarak haricinin performansını alırsınız
  • quote:

oyunu hariciye kurarsanız olur ama performans olarak haricinin performansını alırsınız

Onu biliyorum da nasıl desem kasaya takılan normal hdd den farkı olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNegative57

quote:

oyunu hariciye kurarsanız olur ama performans olarak haricinin performansını alırsınız

sata arayüzü kadar rastgele okumalarda performansı olmayabilir.
    ssd diske uygulamalarını yüklemelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meys

quote:

Orijinalden alıntı: TheNegative57

quote:

sata arayüzü kadar rastgele okumalarda performansı olmayabilir.
    ssd diske uygulamalarını yüklemelisin.

zaten chrome photoshop gibi uygulamalarımı ssd de kullanıcam. Film oyun gibi şeylerde çok fark edermi harici ile kasadaki hdd nin performansı ?
  • filmde bir şey fark etmez , ki zaten herkes hdd kullanıyor film için ama oyunlarda oyun dolma süreleri falan kısalıyor ama çok bir şey fark etmez
  • filmde sorun yok, oyunda eder.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.