Şimdi Ara

Ssd taktıktan sonra çalışmayan wifi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
4.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Konu bu bölümde mi açılmalı bilmiyorum yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın.Kızıma hometech 14s marka hard disk destekli giriş seviyesi laptop aldım. Üzerinde hd takmak için yer var. Bu yere ssd disk takınca wifi'yi görüyor fakat bağlanamıyor. Diski çıkartıyorum wifi ye otomatik bağlanıyor.Bazı bluetooth gibi aygıtları iptal etmeme rağmen yinede bağlanamadım.Sorunumun ne olduğu ve çözümü hakkında fikri olan varmı . saygılar

• Merhaba arkadaşlar, çalıştığım teknoloji mağazasında müşterimize alfa 400c satmıştık. Yanında da SSD satın almıştı. Fakat 4-5 gün sonra geri gelip sata disk takıldığında wi-fi bağlantısının koptuğunu söyledi. Tabi ilk böyle bir şey söylendiğinde çok mantıklı gelmiyor. Bir bakalım dedik sizin yaşadığınız sıkıntıyı gördük. Hometech servisine gönderdik. Cihaz bize dün geri geldi. Servis kağıdında 'Windows yapılandırıldı' yazıyordu. Yani Windows yükleyip göndermişler. Tabi açıp test ettik sorun hala devam ediyor.

Ben bu sorunu ilk önce kaynak ayıramama (irq) hatası olduğunu sanmıştım. Fakat araştırmalarım sonucu bios'tan sata kontrolcüsünün kapatıldığında cihazın çalıştığını gördüm. Buradan hareketle sata kontrolcüsü için driver arayışına girdim.

Sonuç olarak modlanmış bir intel ahci driver'ı buldum ve sürücü sertifikalaması yaparak sorunu giderdim. :)

Hometech servisinin gözlerinden(!) öpüyorum. Bunu yapamayıp zor durumda kalan herkes için paylaşıyorum. Sonucu bildirirseniz sevinirim.

Yapmanız gereken sırasıyla şunlar:

- Sürücüyü ve sertifikayı indirin.
    - ilk önce sertifikayı sonra sürücüyü yüklememiz gerekiyor.
    - ImportCertificate.cmd dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. E' tuşuna basıp onaylayın.
    - Bitince pencereyi kapatıp Aygıt Yöneticisini açın.
    - IDE/Atapi denetleyiciler sekmesi altında standart ahci denetleyicilerine sağ tıklayıp 'sürücüyü güncelleştir' dedikten sonra 'sürücü için bilgisayarımı tara'
    - 'bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver'
    - 'disketi var' seçeneğini seçip modlanmış sürücü klasöründeki (indirdiğiniz dosyadaki ana klasör) iaAHCI.inf dosyasını seçip ileri tuşuna basın.
    - Windows'u yeniden başlattığınızda hem ssd hem wi-fi sorunsuz çalışacak.

Windows 10 x64 1803 sürümünde denenmiştir.

İyi günlerde kullanın.

Buradan indirebilirsiniz :http://dosya.co/1fsqv94zky3t/modlu-ahci.rar.html
  • Merhaba,
    14s dediğiiz model Alfa 400C değil mi? Şu an bende de birebir aynı sorun var. Adata SU650 SSD aldım. SSD takınca ağa bağlanılamıyor diyor. Bunun SSD ile alakalı olduğunu anlayana kadar göbeğim çatladı :) Her şeyi denedim. Önceki windows sürümüne dönme, format, driver vs vs... Hiçbirisi sonuç vermedi. İade etmek için SSD söktüm tık diye bağlandı :)

Bir çözümü ya da en azından bir yorumu olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuuuuck -- 23 Haziran 2018; 16:15:53 >
  • Merhaba,

Dh benzeri bir kaç forumda ve Dell'in support bölümünde denk geldim, çözüm olarak windows 10 kurulması yada driver güncellemesi önermişler başlık ise çözüldü olarak görünüyor. Öncelikle sürücü güncellemesi yapın, elle yapın yani disketi var diyerek.
  • Paradise Lost kullanıcısına yanıt
    Hem Windows hem de driver güncellemesi yaptım. Hatta güncellemeyi geri alıp ilk driver sürümüyle de denedim. Sorunu çözemedim...

Bahsettiğiniz yerlerin linkini paylaşabilir misiniz? (buradan ya pm) Okuyalım, aydınlanalım.

Teşekkürler.
  • 1

2

3

• Paradise Lost kullanıcısına yanıt
    Bağlantılar için teşekkürler. Hepsini inceledim.

Bizim durumumuz 1. link ile aynı. Oradaki eleman da USB WiFİ adaptor ile çözebilmiş olayı...

2. ve 3. linkteki durum biraz farklı.

n11'de elemanın birisi yorum yazmış SSD taktım çok iyi oldu fln diye. sıkıyor bence :)
  • ufuuuuck U kullanıcısına yanıt
    Ssd ve wifi kartının sürücüsünü aygıt yöneticisinden kaldırın. Sonra ssd montaj yapın ssdyi çalıltırın normal şekilde. Driver booster yükleyip yüklü olmayan wi-fi alıcı sürücüsünü buldurup yükleyin. Aklıma gelen bu umarım sorun çözülür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendede aynı sorun var cihazım Hometech HT14S.Toshiba TR200 SSD disk aldım ancak WİFİ bağlantısı sorunu yaşadım. Arkadaşımdan aldığım Sandisk ULTRA II ile denemedim wifi ilgili sorunun ortadan kalktığını gördüm. Yani görünen o ki cihazda SSD ve WİFİ çakışıyor sorun kaynağı SSD. Çözüm olarak Sandisk SSD iş görüyor.
  • çakışma var ve bu durum hiç normal değil. bence bios update çıkması gerekir. hometech' e mesaj atıp bilgi iletin ve çözüm önerisi bekleyin. diğer alternatif olarak ne yapardım. önce wifi adaptörünü sökerdim. ve ssd yi takar notebooku açar ve yeni donanımın kurulmasından sonraki ikinci aşamada da wifi adaptörü takardım. sonuç alınırsa ne ala alınmazsa mualla..
  • ethernet kartını tanıyor ancak wifi sorunu görünüyor ,aygıtta problem yok eğer unlem işareti varsa ,mutlaka wifinin algıladığı şifreleme tipini degiştiriyordur wifi üzerine özelliklerden bunu değiştirin ve yeniden bağlanın , yok eğer buda problemse,bu tür problemlerde cep telefonu usb bağlanın gelen wifi tlf usb wifi olmuş oluyor birde interneti böyle deneyin gelen hızın tamamını bilgisayarınızda görürsünüz laptopla bağlansanız örnek 50 mbit gelen internet 40 civarında telefonla 49 mbit bunu heryerde kullanıyorum...
  • Aygıt Yöneticisi'nde ne görünüyor peki? Wifi adaptör üzerinde herhangi bir hata kodu var mı? Bana donanım (IRQ) çakışması veya manyetik radyo alanının etkilenmesi sorunu gibi geldi. Normalde SSD buna neden olmaz.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Aygıt Yöneticisinde hata kodu yok. Ancak ilginç olan Toshiba TR200 SSD bu sorunu yaratırken bir diğer SSD Sandisk Ultra II de bu sorun olmadı. Toshiba TR200 SSD yi sorunu çözer diye firmwarini de yükselttim ama sorunumu çözmedi.
  • Hometech firmasına sordum fakat arkadaşlarda çözemediler. servisimize yollayın bakalım dediler.Sorunu bir usb wifi adaptör alarak çözebildim.
  • aygıtta unlem işareti degil wifide bağlantı kesiliyorsa kablosuz ağ özeliklerinden şifreleme türünü degiştiriyordur,Ya Wep yada aes yapmıştır.kontrol edin bence....
  • Merhaba arkadaşlar, çalıştığım teknoloji mağazasında müşterimize alfa 400c satmıştık. Yanında da SSD satın almıştı. Fakat 4-5 gün sonra geri gelip sata disk takıldığında wi-fi bağlantısının koptuğunu söyledi. Tabi ilk böyle bir şey söylendiğinde çok mantıklı gelmiyor. Bir bakalım dedik sizin yaşadığınız sıkıntıyı gördük. Hometech servisine gönderdik. Cihaz bize dün geri geldi. Servis kağıdında 'Windows yapılandırıldı' yazıyordu. Yani Windows yükleyip göndermişler. Tabi açıp test ettik sorun hala devam ediyor.

Ben bu sorunu ilk önce kaynak ayıramama (irq) hatası olduğunu sanmıştım. Fakat araştırmalarım sonucu bios'tan sata kontrolcüsünün kapatıldığında cihazın çalıştığını gördüm. Buradan hareketle sata kontrolcüsü için driver arayışına girdim.

Sonuç olarak modlanmış bir intel ahci driver'ı buldum ve sürücü sertifikalaması yaparak sorunu giderdim. :)

Hometech servisinin gözlerinden(!) öpüyorum. Bunu yapamayıp zor durumda kalan herkes için paylaşıyorum. Sonucu bildirirseniz sevinirim.

- ImportCertificate.cmd dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. E' tuşuna basıp onaylayın.
    - IDE/Atapi denetleyiciler sekmesi altında standart ahci denetleyicilerine sağ tıklayıp 'sürücüyü güncelleştir' dedikten sonra 'sürücü için bilgisayarımı tara'
    - 'bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver'
    - 'disketi var' seçeneğini seçip modlanmış sürücü klasöründeki (indirdiğiniz dosyadaki ana klasör) iaAHCI.inf dosyasını seçip ileri tuşuna basın.

İyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quexstre48 -- 27 Kasım 2018; 21:39:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: quexstre48

Merhaba arkadaşlar, çalıştığım teknoloji mağazasında müşterimize alfa 400c satmıştık. Yanında da SSD satın almıştı. Fakat 4-5 gün sonra geri gelip sata disk takıldığında wi-fi bağlantısının koptuğunu söyledi. Tabi ilk böyle bir şey söylendiğinde çok mantıklı gelmiyor. Bir bakalım dedik sizin yaşadığınız sıkıntıyı gördük. Hometech servisine gönderdik. Cihaz bize dün geri geldi. Servis kağıdında 'Windows yapılandırıldı' yazıyordu. Yani Windows yükleyip göndermişler. Tabi açıp test ettik sorun hala devam ediyor.

İyi günlerde kullanın.

2 aydır kafayı yemek üzereyken imdadıma yetiştiniz, gerçekten bilgi birikiminize tecrübenize helal olsun çok teşekkür ederim.

• absolutex A kullanıcısına yanıt
    Lafı olmaz, iyi forumlar.
  • quexstre48 kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar kesin çözüm burada uzun uğraşlar sonucu buldum herhangi bir driver güncelleme sorunu değil modlu ahci ye falanda gerek yok buyrun izleyin
    https://youtu.be/8Zm606-qohY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xvirüs -- 8 Temmuz 2019; 21:1:5 >
  • xvirüs X kullanıcısına yanıt
    Evet bu yontem daha kisa ve ise yariyor. Yabanci forumlarda gormustum. Foruma cok ugrayamadigimdan paylasamadim. Elinize saglik. Kullanilmayan karistirma ozelligi demekki driver seviyesinde cakismaya sebep oluyor. Bu sekilde kesin cozume ulasilmis oldu.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.