Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.966
Cevap
719
Favori
1.707.393
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim. Hemen deneyeceğim. Partition için özel değerler var mı? Yoksa default değerleri olduğu gibi kabul mü etmeliyim?
  • Win 7 dede trim desteği var Win 8 dede istediğinizi kurun hocam. XP de yok sadece destek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasai

Win 7 dede trim desteği var Win 8 dede istediğinizi kurun hocam. XP de yok sadece destek.

teşekkürler gold bilgisayardan alacağım yarına cevabınız için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: funnel

Elinle bir dokun gerçekten okadar sıcakmı? Belki sadece bir sensor okuma hatasıdır.

Şimdi elimle de elledim germekten de sıcak. Sensör hatası yok sanırım.
  • Abi kullanıcısına yanıt
    Default değerler yeterli olmalı. Kolay gelsin.
  • Samsung EVO'ların RAPID MODE aktif test sonuçlarını paylaşacak yok mudur?
    http://www.techspot.com/review/709-samsung-840-evo-ssd/page2.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zercx -- 18 Mayıs 2014; 0:52:56 >
  • En son SSD ile HDD nin yerlerini değiştirdim. Yeni sıcaklık değerleri:

Crucial SSD : 44 derece sıcaklık
    WD HDD : 49 derece sıcaklık

Demek oluyor ki SSD de bir sorun yok benim bilgisayar fazla ısınıyor herhalde. Orijinal HDD yerinin altında wireless kartı falan var. Onlar mı ısıtıyor acaba diskleri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaurusX

En son SSD ile HDD nin yerlerini değiştirdim. Yeni sıcaklık değerleri:

Crucial SSD : 44 derece sıcaklık
    WD HDD : 49 derece sıcaklık

Demek oluyor ki SSD de bir sorun yok benim bilgisayar fazla ısınıyor herhalde. Orijinal HDD yerinin altında wireless kartı falan var. Onlar mı ısıtıyor acaba diskleri?

Performansta değişme oldumu peki?
  • TaurusX T kullanıcısına yanıt
    Sanırım laptop kullanıyorsunuz o zaman ısınıyor yapacak çokta birşey yok ancak soğutma standı falan kullanabilirsiniz sanırım. Isının performansla ilgili sıkıntı yapacağını sanmam hocam olsa olsa ömürden yer ama 3 sene garantili bildiğim kadarıyla sıkıntı yok.
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Performansta bir değişme yok değerler yine aynı.
  • kasai K kullanıcısına yanıt
    Isı ömürden yiyorsa da sıkıntı, ama şimdilik böyle devam edelim öyleyse.
  • TaurusX T kullanıcısına yanıt
    Normal gibi hocam benim de M500 120Gb'da notebookta 33 ile 40 derece arasında gidip geliyor.
  • Sabrina_ kullanıcısına yanıt
    M500 ün yazma hızı çok düşük değilmi bir hdd de o kadar hızda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bydemirci B kullanıcısına yanıt
    Notebook Sata II. Sürekli sıralı yazmıyoruz ki, 4K rasgele yazma & okuma oranı iyi olduğu için bu ürünü seçtim.
  • Sabrina_ kullanıcısına yanıt
    İsabet olmuş bu tip ürünlerde en çok yapılan hata sadece sıralı okuma/yazma değerlerine bakmak iops değerleri ve diğer özelliklerde önemli bir kriterdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabrina_

Normal gibi hocam benim de M500 120Gb'da notebookta 33 ile 40 derece arasında gidip geliyor.

Çok da sıkıntılı bir durum yok öyleyse. Paniğe gerek yok, keyfimize bakalım diyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaurusX -- 18 Mayıs 2014; 7:48:31 >
  • Şimdi bu ssd konusunda pek fazla bilgim yok okuma yazma hızı dışındaki dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir ? Macbook kullanıyorum. Bunun için samsung 250gb olan evo dan mı alsam iyidir ?
    Edit: samsung un sitesinden güç tüketim verileri falan yok yada ben göremedim. Kingston sitesinde yazıyor. Siz biliyormusunuz bu değerleri ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydemirci -- 18 Mayıs 2014; 11:08:33 >
  • bydemirci B kullanıcısına yanıt
    http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/us/download/Samsung_SSD_840_EVO_Data_Sheet_rev_1_1.pdf burada yazıyor güç tüketimi ortalama 0.1 Watt imiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydemirci

Şimdi bu ssd konusunda pek fazla bilgim yok okuma yazma hızı dışındaki dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir ? Macbook kullanıyorum. Bunun için samsung 250gb olan evo dan mı alsam iyidir ?
    Edit: samsung un sitesinden güç tüketim verileri falan yok yada ben göremedim. Kingston sitesinde yazıyor. Siz biliyormusunuz bu değerleri ?

Macbook için samsung , crucial ve sandisk ssdler iyi seçimdir. Ben olsam samsung evo alırım. Ama hepsiburada tekrar 300 crucial satarsa oda alınabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • karti K kullanıcısına yanıt
    Enerji tüketimleri de önemli tam verilerini göremedim yayınlanamışlar. Mesela şuan var olan toshiba hdd in verileri:
    Sleep Watts : 0,15
    Standby Watts : 0,18
    Read : 1.5
    Write 1.5
    Standup : 4.5
    Bu değerlerden iyi olması da lazımki bir işe yarasın pil den de ödün vermemek lazım.

Samsung evo 840 yada crucial düşünüyorum şimdilik ama karar veremedim henüz

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.