Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: samuray_x Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
18.969
Cevap
719
Favori
1.708.482
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkblack888

crucial 120'lik şu anda kodla 145 e geliyor bu fiyata bu ssd alınır mı ki ? Sıcak gibi duruyo ama crucial o kadar da mı etmez acaba ?

http://www.hepsiburada.com/liste/crucial-m500-120gb-sata-6gbps-25-7mm-95mm-adapter-ssd-ct120m500ssd1/productDetails.aspx?productId=bd500892&categoryId=114814&SKU=BD500892

Aynen alsam mı almasam mı kararsız kaldım.
    Ürün nasıl acaba alan arkadaşlar olmuştu daha önce.Yorum yapsalar da ona göre alsak.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen.md

quote:

crucial 120'lik şu anda kodla 145 e geliyor bu fiyata bu ssd alınır mı ki ? Sıcak gibi duruyo ama crucial o kadar da mı etmez acaba ?

http://www.hepsiburada.com/liste/crucial-m500-120gb-sata-6gbps-25-7mm-95mm-adapter-ssd-ct120m500ssd1/productDetails.aspx?productId=bd500892&categoryId=114814&SKU=BD500892

Aynen alsam mı almasam mı kararsız kaldım.
    Ürün nasıl acaba alan arkadaşlar olmuştu daha önce.Yorum yapsalar da ona göre alsak.

ben ayın 11 sinde aldım 12 sinde geldi akşam 2,5 saat uğraştım dizüstü bilg.kurmaya fakat win kurulumunun son aşamasında sürekli mavi ekran verdi kuramadım, bende geri yolladım 13 ünde.

internetten araştırdım mavi ekran olayını hiç bir yerde ne yapılacağı yok, çözümde bulamadım.

aynı diz üstü bilg kingston ssdnow 300 ü sorunsuz kurdum. anlayamadım açıkçası. sdd de problem yoktu ben beceremedim açıkçası uğraşmak zor geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Confusion

quote:

kod nerden temin ederiz yazmanız mümkün mü?

forumda konusu var. Avea abonesiysen mesaj atıyorsun gelen kodu çek bölümüne yazıyorsun 25 tl indirim oluyor.

• İMDAT. Samsung EVO 840 250GB aldım ama, Denetim Masasında gözükmesine rağmen SSD yi Bilgisayarımda göremiyorum. (Harici kutuda sistemi kopyalayacaktım). Ne yapmam gerektiği konusunda yardım edecek, link verecek (İngiilzce veya Fransızca da olabilir) veya yardım edebilecek bir hayırsever arıyorum. Şimdiden teşekkürler...
  • Abi kullanıcısına yanıt
    Kullanmadan önce Yönetimsel Araçlar -> Disk Yönetimi menüsünden partition yaratmanız gerekiyor, SSD'ler formatlı olarak gelmiyor, en azından aldığım 2 SSD de öyle değildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fato65 -- 15 Mayıs 2014; 16:40:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssuqunet

selam,

yeri degil biliyorum da sormak istedim, ben masaustu pcde kullanıcam ssd, kasa icine takmak icin tavsiye edebileceginiz ssd kutusu var mı? internette arattıklarım hep notebook, macbook kutusu vs cıkıyor. bana normal 3.5 inc hdd kutusuna cevirici birsey lazım, ne onerirsiniz.

benim ssdnin içinden çıkmıştı böyle bir aparat

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1984 -- 15 Mayıs 2014; 23:41:12 >

• Önemli olan 4K değerleridir diye biliyorum
    120 GB M500 @ SATA2
    OCZ VECTOR 128GB çok daha düşük puan alıyo!
    240'lık ise yine 120'den daha az puan alıyor.

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zercx -- 16 Mayıs 2014; 0:37:43 >

• Bu kadar teste, rakamlar arasında boğulmanıza, kafa yormanıza gerek yok. Alın geçin. İlk kez kullanacaksanız en dandiği bile uçak gibi gelecektir zaten.
  • Geçen günlerde Hepsiburada'dan Crucial 240 GB SSD almıştım. Üzerine sistem kurdum ve notebooktan çıkan HDD'yi de CD-Rom sürücü yerine takarak depolama amaçlı kullanıyorum.

Biraz önce Hard Disk Sentinel kurdum. Burada bir şey dikkatimi çekti:

Crucial SSD : 52 derece sıcaklık
    WD HDD : 41 derece sıcaklık

Üzerinde sistem kurulu olduğu için SSD sıcaklığı normal mi? Yoksa bir anormallik mi var?

Bu arada sistem: Windows 8.1 update 1
  • reseb kullanıcısına yanıt
    Laptobunuzda ikinci hdd yeri olması bir avantajdır tabi ama birinci yuva büyük ihtimalle en hızlı sata portu olduğu için ona takmak performans açısından iyi olur.SSD takmak için bazı durumlarda ayrı aparat gerekebiliyor,laptobunuza uyup uymamasına göre bu tip bir çözüme başvurabilirsiniz.Bilgisayar kesinlikle rahatlamanın ötesinde uçuşa hatta nasanın uzaya yolladığı roketlerin hızına ulaşacaktır.
  • Samsung 840 evo 250 gb başka programlar açıktı temiz olmadı idare edin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: TaurusX

Geçen günlerde Hepsiburada'dan Crucial 240 GB SSD almıştım. Üzerine sistem kurdum ve notebooktan çıkan HDD'yi de CD-Rom sürücü yerine takarak depolama amaçlı kullanıyorum.

Biraz önce Hard Disk Sentinel kurdum. Burada bir şey dikkatimi çekti:

Crucial SSD : 52 derece sıcaklık
    WD HDD : 41 derece sıcaklık

Üzerinde sistem kurulu olduğu için SSD sıcaklığı normal mi? Yoksa bir anormallik mi var?

Bu arada sistem: Windows 8.1 update 1

Benim SSD 30 derece genelde hep.

Siz hangi program ile bakıyorsunuz? Ayrıca laptop'larda fazla ısınma durumu olabilir diyeceğim ama yine de SSD için çok fazla 50 derece

Dediğim gibi Hard Disk Sentinel programı ile denedim. Sonra da garanti olsun diye kurduğum AMD64 programı da aynı sıcaklık değerlerini verdi. Ben en iyisi fazla arası açılmadan değişim talebinde bulunayım o zaman. Ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TaurusX T kullanıcısına yanıt
    Elinle bir dokun gerçekten okadar sıcakmı? Belki sadece bir sensor okuma hatasıdır.
  • TaurusX T kullanıcısına yanıt
    Benim crucial 23 derecede şuan en fazlada 26 gördüm şuana kadar. LAptopsa farklı olabilir ama 50 derede yüksek bir sıcaklık.
  • Şu an dışarıdayım. Eve gidince önce ssd ile hdd nin yerini değiştireyim. Sonra sıcaklık hala devam ederse değişim için göndereyim geç olmadan. Daha sonra bana sıkıntı çıkarabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben şuradaki samsung evo 840 ı almayı düşünüyorum 224 liraya 2 taksitle alacam son kararımı verdim gibi sizce bu benim işimi iyi görürmü http://www.gold.com.tr/samsung-120gb-2-5-sata3-840-evo-540-410mb-mz-7te120bw-ssd-disk_u#
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhangokhan33

arkadaşlar ben şuradaki samsung evo 840 ı almayı düşünüyorum 224 liraya 2 taksitle alacam son kararımı verdim gibi sizce bu benim işimi iyi görürmü http://www.gold.com.tr/samsung-120gb-2-5-sata3-840-evo-540-410mb-mz-7te120bw-ssd-disk_u#

Eğer yüksek bir alana gerek duymuyorsanız, işinizi görür tabii ki :)
  • bu ürünü nerden alabilirim uygun fiyata?

• quote:

Orijinalden alıntı: Feather

quote:

Orijinalden alıntı: gokhangokhan33

arkadaşlar ben şuradaki samsung evo 840 ı almayı düşünüyorum 224 liraya 2 taksitle alacam son kararımı verdim gibi sizce bu benim işimi iyi görürmü http://www.gold.com.tr/samsung-120gb-2-5-sata3-840-evo-540-410mb-mz-7te120bw-ssd-disk_u#

Eğer yüksek bir alana gerek duymuyorsanız, işinizi görür tabii ki :)

tamam yarın almaya gidiyorum fakat sizce windows 7 kuracamda trimm desteği filan dendi windows 8 kurulması lazımmış ben windows 7 kursam sorun olurmu ?

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.