Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (824. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.968
Cevap
719
Favori
1.707.791
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 822823824825826
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Denedim olmuyor.m2 yi windows kurulum ekranında gösteriyor ve kuruyor reset atıyor ama boot edemiyor çünki m2 biosta gözükmüyor.Mavi ekran Windows hatası çıkıyor.Biosta nasıl tanıttırıcagım bu m2 yi o gerekli problem o sanırım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Pny Xlr8 CS3040HS 1TB 5600-4300MB/S Nvme PCIe M.2 SSD

Sepette 1110 TL yapıyor. Değer mi sizce?

https://www.hepsiburada.com/pny-xlr8-cs3040hs-1tb-5600-4300mb-s-nvme-pcie-m-2-ssd-p-HBCV00000XIUWL

• https://www.hepsiburada.com/acer-120gb-560mb-500mb-s-sata-ssd-sa100-120gb-p-HBCV0000033F4S?magaza=Hepsiburada

Acer 120GB 560MB-500MB/S Sata SSD (SA100-120GB)

Arkadaşlar bunu aldım

buna taktım

67gb gösterdi

iade ettim

para iadesi istemedim

yenileme istedim

bugün yenisi geldi

taktım yine 67gb

sorun nedir sizce?

• yasaluyari kullanıcısına yanıt

Disk yönetiminde de mi 67 gb görünüyor?

Bir Linux sürümünü usb bellek ile çalıştırıp ssdye bakınız. O zaman kaç GB görünecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 15 Kasım 2021; 21:51:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hızlıca bir tavsiye verip kaçacağım arkadaşlar.

öncelikle hdd'lerin devri kesin olarak bitti sanırım. dolayısıyla ssd'ler normal kabul edilmekte artık.

yani firmalar "parayı ver hızı al" gibisinden değil de standart depolama aracı olarak satmaya başlıyor.

1tb ssd'lerin fiyatları bu dolar kuruna rağmen müthiş ucuz. inanın şu dönemde 750 liraya 1tb ssd olması çok tuhaf...

Gel gelelim sonucuna. İş yerimizde 10'larca bilgisayar, sunucu, ağ cihazları vs var. Kamera ve sistem için de çeşitli cihazlar var. Dolayısıyla sürekli ssd ihtiyacı olunca en ucuz hangi marka ise iş görsün diye alıyoruz. Gel gelelim sonucuna ki bu ssd'ler çok çabuk ömürleri kısalıyor. S.M.A.R.T. 'tan baktığımda çoğunun hata oranlarının yükseldiğini, kimisinin kritik uyarı verdiğini görüyorum. Marka vermeye gerek yok aslında ama Samsung hariç hepsi var gibi.

Evde ise Samsung 850 Evo kullanıyorum. 60 Tb yazmışım ve 16bin saat gibi kullanım görünüyor. Ve halen tüm smart değeleri sıfırda. Başka arkadaşımda da Samsung var onda da öyle.

Uzun lafın kısası ucuza yönelirken kaliteden ödün vermeyin isterseniz. Sadece bir tavsiye. HDD'lerin nasıl bozulup çöp olduğunu gördük ama içinden en azından verileri alabiliyorduk. SSD nasıl çöp olacak acaba bi anda durur mu ne yapar :)

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Notebookunuzda BIOS update varsa yapın, sorununuz BIOS kaynaklı bence.

• AnacoN kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu gösterdikleriniz ile sorununuzu çözemeyiz. Notebook'unuzun üreticisinden bakın yeni BIOS sürümü çıkmışsa kurmanız lazım.

• xxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryo41 -- 22 Kasım 2021; 20:19:11 >
  • Çakır91 Ç kullanıcısına yanıt
    Bu kur ile PRO için efsane fiyat. Müsaadenizle Amazon ana konusunda paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Kasım 2021; 13:35:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WD Blue, 1TB, Dahili PC SSD, SATA M.2 - WDS100T2B0B

686TL + Kargo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lotecsirius -- 22 Kasım 2021; 15:9:1 >
  • lotecsirius L kullanıcısına yanıt

Yurtdışı ürünü ve NVME disk değil. Alırken dikkat edin. M2sata bu.

• AnacoN kullanıcısına yanıt

Hocam yurt dışı ürünü olunca ne oluyor?

• Gümrük ve kargosu pahalı oluyor. Satıcı amazon ise muhattabınız amazon olduğu için garanti yönünden sorun yaşamazsınız.

• M.2 Ssd nin Üzerine Windows kurulup kurulmayacağını nasıl anlarız ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ArmaganT A kullanıcısına yanıt

Bozuk değilse kurarsınız.

• ArmaganT A kullanıcısına yanıt

hocam anakartta M.2 NVMe slotu var ise M.2 ssd üzerinden boot drive edilmesini destekliyor demektir. Sorunsuz boot drive olarak M.2 ssdye windows kurabilirsiniz.

Sıkıntı m.2 diskleri anakartta NVMe slot olmadığında adaptörle takarak kullanıyorlar, o zaman anakart boot drive olarak görmüyor.

• titkiller T kullanıcısına yanıt

Her anakart için geçerli değil, kullanılan adaptörün boot desteği olması ve anakartında da add-on card üzerinden boot desteği varsa boot edebilirsiniz. Yine de anakarta NVMe yoksa SATA SSD almak daha sorunsuzdur her zaman.

• 
Sayfa: önceki 822823824825826
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.