Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (809. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mrkamilk Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
18.965
Cevap
718
Favori
1.707.045
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 807808809810811
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

codegen ssd25 diye geciyor ssd fiyatı uygun fakat dram göremedim ,arşiv yapılacak bir ssd değil birgün ucabilir yedek yada eski pc de kullanılabilecek bir ssd bilginiz olsun.

• theory of a dead man kullanıcısına yanıt

Şu listeyi kullanabilirsin.

Bildiğim kadarı ile düz 980 de DRAM yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: huckee

Çok teşekkürler tam da aradığım şeydiSSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] 

• theory of a dead man kullanıcısına yanıt
    Samsung 980 de DRAM yok fakat 32 hmb var
    Yalnız şöyle bir video var Erdi özüağ tarafından hazırlanmış bir bak istersen
    Eğer 160 GB dan büyük dosya taşımayacaksan fena değil gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=a3uYiAn1mDo&feature=youtu.be

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost -- 6 Ağustos 2021; 15:31:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lost

Hepsiburadada sepet indirimi ile 549 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 8 Ağustos 2021; 0:53:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 900 TL'ye 1 TB 870 Evo alınır mı? Anakartta tek M2 slotu var ona da 480 GB MP510 takılı. M2 için 1 TB alsam artan miktar 500 GB olacak, ya da m2 to pci-e aparatı alıp, M2 ssd alıp onunla beraber kullanmak mı?

• quote:

Heyecanla baktım ama indirimli fiyatı bile geçen senenin Amazon.com.tr fiyatından %15 daha pahalı (muadili 860 Evo ile kıyasla).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 8 Ağustos 2021; 14:56:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• @programmer_onur

Geçen hafta aynı sitede,

870 evo 500 GB SSD, 660-670 bandında idi.

%9-10 luk indirim sizi tatmin etmiyorsa bilemem. Bekleyin o zaman.

Benden bir alt mesajda da arkadaşımız hepsiburadanın ek 50 tl indirim yaptığını yazmış. Görmediniz sanırım.

Beklentiniz kaç tl bilemeyeceğiz artık.

870 evo serisinin 860 evo serisine göre daha ucuz geldiği aşikar, ikisini kıyaslamak yanlış olur.

Aynı durum 860 ve 850 serileri çıktığında da olmuştu. Önceki seri pahalı kalmıştı.

860 evo 500 Gb fiyatına şimdi bakın bir de...

https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-samsung-500-gb-860-evo-mz-76e500bw-2-5-sata-3-0-fiyati,199411567.html

Bu ürünlerin usd kuru ile alınıp satıldığını da gözardı etmeyin lütfen.

2018 temmuz ayında 860 evo 250 Gb SSD'yi 377 tl'ye almıştım, şimdi aynı kapasitede ürün şu an 397 lira. Aynı dönemde dolar kuru ikiye katlamış ama fiyat sadece 20 tl artmış.

USD'nin tarihi zirve yaptığı günlerde fiyatlar ancak üreticiler dolar bazında indirimli satış yaptığında olur.

samsung da yapmış zaten.

• Hepsiburada hepsipapel kampanyasına Samsung evo 870 dahilmi bilen varmı acaba

• quote:

@programmer_onur

Geçen hafta aynı sitede,

870 evo 500 GB SSD, 660-670 bandında idi.

%9-10 luk indirim sizi tatmin etmiyorsa bilemem. Bekleyin o zaman.

Benden bir alt mesajda da arkadaşımız hepsiburadanın ek 50 tl indirim yaptığını yazmış. Görmediniz sanırım.

Beklentiniz kaç tl bilemeyeceğiz artık.

870 evo serisinin 860 evo serisine göre daha ucuz geldiği aşikar, ikisini kıyaslamak yanlış olur.

Aynı durum 860 ve 850 serileri çıktığında da olmuştu. Önceki seri pahalı kalmıştı.

860 evo 500 Gb fiyatına şimdi bakın bir de...

https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-samsung-500-gb-860-evo-mz-76e500bw-2-5-sata-3-0-fiyati,199411567.html

Bu ürünlerin usd kuru ile alınıp satıldığını da gözardı etmeyin lütfen.

2018 temmuz ayında 860 evo 250 Gb SSD'yi 377 tl'ye almıştım, şimdi aynı kapasitede ürün şu an 397 lira. Aynı dönemde dolar kuru ikiye katlamış ama fiyat sadece 20 tl artmış.

USD'nin tarihi zirve yaptığı günlerde fiyatlar ancak üreticiler dolar bazında indirimli satış yaptığında olur.

samsung da yapmış zaten.

Hocam şimdi tekrar baktım kendi sipariş geçmişime. 30.11.2020 tarihinde dolar 7.84 iken 538 liraya almışım 500 gb Evo 860'ı Amazon TR'den. Dolar şu an 8.62 desek, dolar kurundaki %10'luk bu artış ile kabaca 600 liraya denk geliyor. Bunun üzerindeki 500 gb Evo 860 fiyatları normalden fazla kalıyor, hele hele daha yeni Evo 870 varken. İndirimli 500 gb Evo 870 fiyatı bu durumda makul, evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 9 Ağustos 2021; 0:16:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: huckee

Bu listede 870 Evo bellek tipi TLC yazıyor ama ben yanlış hatırlamıyorsam Samsung'un ürün bilgi sayfasında MLC yazıyordu.

MLC yi görünce şaşırmıştım bende TLC bekliyordum ama işi doğrulamak lazım şimdi; TLC mi MLC mi?

düzenleme: az evvel acı gerçeği öğrendim. adamlar şahsen hiç ahlaki bulmadığım bir şey yapıp normalde 1 bit nand bellek hücresi slc 2 bit olan mlc 3 bit olan tlc diye adlandırılırken bu üründe 3 bit mlc ifadesi kullanmışlar. buradaki m multi yani çoklu anlamına gelen m, ama esasında 2 bit nand için mlc kullanılmalı, 1 bitin üstündeki her sayı multi olduğundan 3 bit mlc(tlc) yazıp hiç de ahlaki bulmadığım bir iş yapmışlar. şahsen yakıştıramadım. görünce 2 bitlik nand bellek var sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz, oysa buna hiç ihtiayçları olduğunu sanmıyorum. neyse, öyle işte. bu da bilgi olarak burada kalsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nArc -- 9 Ağustos 2021; 22:56:8 >

• Hocam yani 870 Evo 860 Evo dan kötü mü?

• emurat E kullanıcısına yanıt

860 evo kullanmasam da hiç sanmıyorum. Aralarında bariz fark görünmese de 870 bence daha tercih sebebi. Daha güncel ve yenilikleri var, tbw değeri de aynıydı sanırım. Asla daha kötü olduğunu sanmıyorum, hatta daha da iyi olduğunu düşünüyorum ama kullanmadığım için kesin konuşamam. 870 kullanıyorum şuan ve acaip memnunum. Bu beşinci ssd diskim ve içlerindeki en sorunsuz en güzel olanı.

• 50 tl de sepette indirim oluyor 628 tl bu hızlardaki bi harici ssd için iyi fiyat sayılır bence

https://www.hepsiburada.com/samsung-t7-500-gb-tasinabilir-ssd-mavi-mu-pc500hww-p-HBV000015VA5D?magaza=Hepsiburada&url_src=ios-product-detail

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İnternette fiyat takibi yapabileceğimiz site yok mu ya? Fiyat düşünce, fırsat çıkınca bize email gelse.

Geçen ay 1TB 970 EVO Plus 1300 TL'miş, şimdi 1650 TL'den başlıyor. 1TB 980 Pro daha 7 gün önce 1505 TL'miş, şimdi 2000 TL'den başlıyor. 7 günde ne oldu da fiyatlar 500 lira arttı arkadaş?!

• SanDisk 1 TB Extreme Pro 3D

Crucial 1 TB P5 

Bu ikisi arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Sadece şu demekten ziyade fark yaratacak bir fark var mıdır?

• Haplo kullanıcısına yanıt
    epey.com’dan bakabilirsiniz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frasiyav

epey.com’dan bakabilirsiniz

Onun gibi çok site var da ya her gün tek tek kontrol etmeyince indirim zamanlarını kaçırıyoruz, ben istiyorum ki ürün seçeyim, fiyat yazayım, altına düşünce mail gelsin. Bir de Epey'de çoğu zaman sahte fiyatlar veya ürünler giriliyor; mesela şimdi 1TB 970 EVO+'a bakarsanız 1215 TL diyor ama tıklayınca 250 GB olan ürün linki çıkıyor. Ya da 980 Pro ürününe bakıyorsun, satıcı oraya düz 980 Evo linki yapıştırmış. Tamamen dolandırma amaçlı.

• Akakçede fiyat takibi var ama işinize yarar mı bilemedim.

• 
Sayfa: önceki 807808809810811
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.