Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (808. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Flowter Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
18.966
Cevap
719
Favori
1.707.340
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 806807808809810
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: StG 44

yaz hocam neymiş merak ettim, ama keşke direk yazsaydın şimdi cevabı yazardım sana.  

Hocam öncelikle Hwinfo64 kullanıyorsanız programı normal açın. Kullanmıyorsanız aşağıdaki portable sürümü indirip zip'i açıp ve içindeki exe'yi çalıştırıp programı başlatın:
    https://www.fosshub.com/HWiNFO.html?dwl=hwi_706.zip

Daha sonra solda okla işaretlediğim yerlere sırasıyla tıklayın (Drives yani Sürücüler ve sonrasında SSD modelinize tıklayın).

Sağda gelen pencerede aşağıya doğru kaydırın, orada SMART tablosu var ama problem bu tablodaki değerler değil. Bu tablonun ve Device Statistics başlığının hemen altındaki "Number Of Reported Uncorrectable Errors" satırı (yanında sarı ünlem sembolü olan). Bu değer sizde görünüyor mu ve yanında kaç yazıyor? Sadece ve sadece Hwinfo64 ile görüntülenen bir bilgi, CrystalDiskInfo veya üretici diagnostic programında çıkmıyor bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Temmuz 2021; 12:6:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

1 sata 2 nvme ssd var hocam bende. nvme olanlarda böyle bir değer hiç yok. sata ssd'de ise smart kısmı altında görünüyor, dolayısıyla crystaldiskinfo programında da görebiliyorum ama değer 0 yani sorun yok.

hwinfo'nun son sürümünü deneyin bir de isterseniz, hard disk sentinel programıyla da bakmanızı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: StG 44

1 sata 2 nvme ssd var hocam bende. nvme olanlarda böyle bir değer hiç yok. sata ssd'de ise smart kısmı altında görünüyor, dolayısıyla crystaldiskinfo programında da görebiliyorum ama değer 0 yani sorun yok.

hwinfo'nun son sürümünü deneyin bir de isterseniz, hard disk sentinel programıyla da bakmanızı öneririm.

Anladım hocam. Bende forumdan ikinci el almıştım SSD'yi (Kingston). Hwinfo kullanmasam asla farkına varılmayacak bir detay. Gerçi sorunsuz ve seri çalışıyor ama yine de içime dert oldu. Ufak ufak artıyor bu değer. Lakin CrystalDiskInfo disk sağlığını %100 gösteriyor ve Reported Uncorrectable Errors 0 (sıfır) ilginç şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Temmuz 2021; 17:7:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

hard disk sentinel ile sağlıık kısmına bakın hocam diğer programlarda sağlam görünen ssd için uyarı vermişti ve o ssd gerçekten bozulmuştu. model numarasından baktım evet hyperx savage diye çıkıyor, ne zaman aldınız kaça aldınız bilmiyorum ama bayağı eski bir model ben olsam almazdım.

• pek yorum yok ama

310 TL : SanDisk Ultra 3D 250GB 2400MB-950MB/s NVMe M.2 SSD

380 TL : Kingston A2000 250GB PCIe NVMe SSD SA2000M8/250G

250gb m.2 ssd ler içinde ikisi en uygun geldi. A2000 de 1GB DRAM varmış. 70 lira yani % 25 fiyat farkına değmez gibi geliyor, sadece büyük dosya kopyalamada işe yarar demişler ki onu zaten hiç yapmam, büyük dosyaları HDD lerde tutarım.

bir de ssd dolmaya yakın fark eder demişler ama C sistem diski olarak kullanacağım için genelde % 60 dolulukta kullanırım, % 80 i bulmaz. o yüzden fark vermeye değmez değil mi ?

sandiski sipariş ediyorum amazondan.  

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

Bende wd blue sn550 modeli, SanDisk ile birebir aynılar, etkietleri farklı sadece.

10 aydır kullanıyorum memnunum. Bence fark vermeye değmez. Test sonuçları ekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.hepsiburada.com/kingston-a2000-500gb-pcie-nvme-ssd-sa2000m8-500g-pm-HB00000MYR6D

www.n11.com
    SanDisk Ultra SDSSDH3N-500G-G25 500 GB M.2 SSD Fiyatları ve Özellikleri
    https://www.n11.com/urun/sandisk-ultra-sdssdh3n-500g-g25-500-gb-m2-ssd-1512926?magaza=tekno-center

hangisini önerirsiniz arkadaşlar? dram olmaması olumsuz görülmüş bi sıkıntı yaratırmı ? şuan sata bağlantılı 120gb bir ssd kullanıyorum yetmiyor.  

bütçe 500-600 en fazla.

• 2 TB 2.5ssd tavsiyeleriniz nelerdir, değerli forum sakinleri. Önerilerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CasperPişmanlıktır -- 29 Temmuz 2021; 12:46:0 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Fiyat uygun geldi. Dün bunu sipariş verdim. Bugün son günü indirimin
    https://www.incehesap.com/240-gb-james-donkey-jd240-ssd-disk-fiyati-38641/?gclid=CjwKCAjwo4mIBhBsEiwAKgzXOOySF1x9Q-NPcAVmOk5tR3rRZhRL91Hgz4W0vT7KPtTxxbWl9rhaxhoCCq0QAvD_BwE

• Laptobun DVD okuyucu yerine konulacak en uygun hangisi alınır arkadaşlar? Yada model bakarken neye dikkat etmeliyim

• Mânâlùx Râpérâ M kullanıcısına yanıt

kingston a2000 için dram var diyorlar.

• Arkadaşlar ssdlerden pek anlamıyorum. Şu linkteki ürün nasıldır acaba ?

www.incehesap.com
    Team CX1 T253X5480G0C101 480GB 530-470MB/s 2.5" SATA 3 SSD Disk - incehesap.com
    https://www.incehesap.com/team-cx1-t253x5480g0c101-480gb-sata-3-ssd-disk-fiyati-46835/
  • Luc4sHood kullanıcısına yanıt

linkteki ürünü bilmiyorum ama aynı fiyata sandisk 3d var ki o çok iyidir. kendim kullanıyorum, dün de bir tane sipariş ettim arkadaş için.

akakce.com
    SanDisk 500 GB Ultra 3D SDSSDH3-500G-G25 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-sandisk-500-gb-ultra-3d-sdh3-500g-g25-2-5-sata-3-0-fiyati,102183961.html
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt

teşekkürler hocam. benzer puanlar aldı ama dikkatimi çekti, sata 3d ssd ile erişim süreleri aynı neredeyse, sıralı okuma yazma hızları 4-5 kat iyiyken o nasıl aynı olur anlamadım ki bence o da çok önemli bir konu erişim süresi yani. daha iyi olur diye düşünerek almıştım ama almadan önce dikkat etmedim.

sata olan sandisk 3d de erişim süreleri 0.42 ye 0.113, okuma kısmı aynı neredeyse.

• Merhaba Samsung evo 870 500gb satın aldım bugün kurulum yaptım . Windows 10 uefi olarak kurdum notebook . Extra birşey yapmak gerekiyormu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

Hocam yaklaşık iki seneye yakındır kullanıyorum Sandisk olanı. Çok da memnunum fakat dün linki attığımda team olan yanlış hatırlamıyorsam 398 lira idi. O yüzden sormak istedim.

• TurkeyStar kullanıcısına yanıt

biostan ssd yi bulup sata/ahci secili oldugundan emin olun.Anakart chipset driver kurun sonra vaad edilen yazma/okuma hızları icin test yapın.

• Merhabalar;

1 tb m2 ssd almayı planlıyorum. DRAM içerem modeller hangileridir ve sahip oldukları dram miktarları nedir?

Tavsiyeniz ne olurdu?

dram içeriyor mu bilmiyorum ama samsung 980 ve crucial p5 dikkatimi çekenler.

• https://www.amazon.com.tr/WD_BLACK-SN850-NVMe-So%C4%9Futucusuz-WDS100T1X0E/dp/B08KFS6THF

Bu 1tb wd sn850 nvme ssdye ne diyorsunuz arkadaşlar? pcie gen4 ten 7000MB/s okuma ve 5300MB/s yazması var. Amazon germany 1804.20₺ ye geliyor.

Halihazırda 500gb wd sn750 kullanıyorum pcie gen3 slotumdan. gen4 slotuma da daha hızlı bir ssd bakıyorum sizce bu pahalı mı? beklemek daha mı iyi olur danışmak istedim. iyi forumlar

• beyler 1 tb ssd hem de taşınabilir 690 tl sadece müzik dosyalarını arşivlemek için yeterli olmaz mı dram filan istemem hız da istemem bozulmasın yeter var mı fikri olan bir ssd uzmanı arkadaşımız

• 
Sayfa: önceki 806807808809810
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.