Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (801. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.969
Cevap
719
Favori
1.708.477
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mahseer898

Lexar nm610 mu yoksa samsung 860 evo mu?
    Elbette mümkünse Evo. Gerçi 870 çıktı ama 860'da olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adalet mülkün temeli kullanıcısına yanıt

Elektriksel sorundan ötürü tüm sistem yanmıştı 2 sene evvel, sadece samsung ssd’ye bir şey olmamıştı.

yani elektrik bile bir şey yapmıyor adama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapalı kutu, sıfır, Kingston a400 480 GB sata3 ssdmi satıyorum arkadaşlar. Okuma 500mb yazma 450 MB isteyen dolap üzerinden komisyonunu ödeyerek, isteyene EFT ile komisyonsuz, isteyene Samsun’da elden teslim ederim fiyat 400 TL. Piyasada 500 TL den asagi yok. Satış yapmak yasak biliyorum ama Belki ihtiyacı olan birine dokunur.
    İsteyen dolaptan yüzde 10 indirim koduyla 50 tlye yakın indirim yakalayıp 400 TL’ye alabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orion55 -- 21 Nisan 2021; 15:32:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

Elektriksel sorundan ötürü tüm sistem yanmıştı 2 sene evvel, sadece samsung ssd’ye bir şey olmamıştı.

yani elektrik bile bir şey yapmıyor adama.

Teknopatın ssd ölüm testinde verilen TBW değerinin X10 katından fazla veri yazıldığı halde Yüksek performansla çalışan fakat elektriksel hata nedeniyle çöken disk örneğine binaen yazdım düşün kü tbw nin x10 katından fazla veri yazıyor elektirksel akım sorunu olmasa daha devam edecek.

• 2011 yılında almış olduğum msi 880gm-e41 anakartlı bilgisayarıma 240 gb ssd almayı düşünüyorum, FP ürünü olarak hangi ssd önerirsiniz?

Edit: Anakartım sata 3'ü desteklemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musab -- 21 Nisan 2021; 23:19:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musab

2011 yılında almış olduğum msi 880gm-e41 anakartlı bilgisayarıma 240 gb ssd almayı düşünüyorum, FP ürünü olarak hangi ssd önerirsiniz?

Edit: Anakartım sata 3'ü desteklemiyor.

Hocam SATA 2 kullanacaksanız ve genel olarak hızlansın diyorsanız, bilindik bir markanın herhangi bir SSD'si olabilir.

• sata1 girişli olan çok eski bir laptop için sata3 120gb bir ssd alsam, gözle görülür bir performans artışı olur mu sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tosun Pasha -- 25 Nisan 2021; 20:22:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tosun Pasha

sata1 girişli olan çok eski bir laptop için sata3 120gb bir ssd alsam, gözle görülür bir performans artışı olur mu sizce?

Sata1 için pek faydası olmuyor. Sata2 ve AHCI cihazlarda ciddi fark ediyor.

• Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkür ederim. Evet ben de sata1 olduğu için şüphe ettim. Aslında normal hardisk, ssd hızına ulaşamayacağına göre yine de biraz hızlanacaktır ama bu ne kadar hissedilir olur bilemedim. Tecrübe edenler fikirlerini paylaşırsa iyi olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Şu an bu sıcak fiyat mı tam bilemiyorum ama bu ürünün bu aralar en iyi fiyat bu ihtiyacı olan alabilir.

SanDisk 500GB Ultra 3D NAND Sabit SSD, SATA-3, 2.5"/7mm, 560 MB/sn'e kadar- SDSSDH3-500G-G25https://www.amazon.com.tr/dp/B072R78B6Q/ref=cm_sw_r_u_apa_glt_i_08SHBTZZQC7KC63ZYW8P?_encoding=UTF8&psc=1

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 980 pro için sıcak mı?

https://www.amazon.com.tr/dp/B08GRZZ8H5/ref=cm_sw_r_wa_apa_glt_i_P89C11Z50NZ8FGRCQZJH?_encoding=UTF8&psc=1

• quote:

Orijinalden alıntı: ender

980 pro için sıcak mı?

https://www.amazon.com.tr/dp/B08GRZZ8H5/ref=cm_sw_r_wa_apa_glt_i_P89C11Z50NZ8FGRCQZJH?_encoding=UTF8&psc=1

Jeff Bezos için sıcak  

Şaka bir yana dip fiyat. Parası çok olan için.

• amazondan tanesi 1311 tl'den 2 adet crucial p5 siparişi verdim. windows üzerinden yazılımsal raid 0 ile kullansam sıkıntı olmaz sanırım değil mi?

anakarttan raid kurmak isterim ancak newegg üzerinden aldığım sistemde windows hazır kurulu geliyor. muhtemelen açılışı raid seçersem görmeyebilir. bu konuda bilgisi olan var mı?

• https://www.hepsiburada.com/samsung-870-evo-500gb-560mb-530mb-s-sata-2-5-ssd-mz-77e500bw-p-HBV000018XLEQ

870 EVO 500 GB şu an, 545 TL. Sanırım şu anki dip fiyatı bu, almayı düşünenler göz atabilir.

• Yeni öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum;

Bazı SSD'lerde cache olayı varmış. Bu cache dolduktan sonra yazma hızı dramatik bir şekilde düşüyor. Örneğin samsung 870 QVO serisinde 42 GB yazdıktan sonra, yazma hız 85 mb/s düşüyor. 5400 rpm hardisk bile daha hızlı yazıyor (100mb/s)

İngilizcesi iyi olanlar bize durumu daha iyi açılayabilir.

https://www.anandtech.com/show/15887/the-samsung-870-qvo-1tb-4tb-ssd-review-qlc-refreshed/2

https://www.techpowerup.com/review/samsung-870-qvo-1-tb/6.html

• quote:

Orijinalden alıntı: S0NADAM

Yeni öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum;

Bazı SSD'lerde cache olayı varmış. Bu cache dolduktan sonra yazma hızı dramatik bir şekilde düşüyor. Örneğin samsung 870 QVO serisinde 42 GB yazdıktan sonra, yazma hız 85 mb/s düşüyor. 5400 rpm hardisk bile daha hızlı yazıyor (100mb/s)

İngilizcesi iyi olanlar bize durumu daha iyi açılayabilir.

https://www.anandtech.com/show/15887/the-samsung-870-qvo-1tb-4tb-ssd-review-qlc-refreshed/2

https://www.techpowerup.com/review/samsung-870-qvo-1-tb/6.html

Böyle bir şey gerçek değil. Böyle bir ölçüm doğru olsaydı kimse ssd tekrar tekrar 1 2 yıl sonra değiştirmez 7200rpm hdd kullanırdı. Bahsettiğiniz ssd sata Dünyanın en iyi ssd üreticisi Samsung'a ait. Sayamayacağımız kadar metadata içeren internet sayfalarından çekip alıp buraya koyduğunuz aaa ssd gerçekte neymiş gibi yazılan gerçek mi değil mi belirsiz bir siteye ait olan analizi koymuşsunuz. Bir o kadar da olumlu youtube inceleme videoları dolu onlarıda incelemenizi tavsiye ederim. Samsung magician yazılımı ile sürekli diski tarıyor ve kontrol ediyor. Teknolojisi üst düzey bir yazılım. 5 tb veri yazdıktan sonra şuan kopyalayıp yapıştırma işlemi yaptım sizin mesajınızdan sonra, 850 mb iki adet video dosyasını hdd den ssd ye yazarken, ssd yazma hızı en yüksek anlık 179mb/s ulaştı. SSD içinde aynı dosyayı kopyalarken 239mb/s en yüksek anlık ulaştı. Unutmayınız internette doğru bilgiye ulaşabileceğiniz gibi bir o kadar da bilgi kirliliği mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramuli

Böyle bir şey gerçek değil. Böyle bir ölçüm doğru olsaydı kimse ssd tekrar tekrar 1 2 yıl sonra değiştirmez 7200rpm hdd kullanırdı. Bahsettiğiniz ssd sata Dünyanın en iyi ssd üreticisi Samsung'a ait. Sayamayacağımız kadar metadata içeren internet sayfalarından çekip alıp buraya koyduğunuz aaa ssd gerçekte neymiş gibi yazılan gerçek mi değil mi belirsiz bir siteye ait olan analizi koymuşsunuz. Bir o kadar da olumlu youtube inceleme videoları dolu onlarıda incelemenizi tavsiye ederim. Samsung magician yazılımı ile sürekli diski tarıyor ve kontrol ediyor. Teknolojisi üst düzey bir yazılım. 5 tb veri yazdıktan sonra şuan kopyalayıp yapıştırma işlemi yaptım sizin mesajınızdan sonra, 850 mb iki adet video dosyasını hdd den ssd ye yazarken, ssd yazma hızı en yüksek anlık 179mb/s ulaştı. SSD içinde aynı dosyayı kopyalarken 239mb/s en yüksek anlık ulaştı. Unutmayınız internette doğru bilgiye ulaşabileceğiniz gibi bir o kadar da bilgi kirliliği mevcut.

Alıntıları Göster

Arkadaşın yazdığını anlamamışsın. Tek seferde 42GB üzerinde dosya atarsan ortaya çıkan sonuç bu.

Samsung olması birşey değiştirmiyor. Samsungun her ürünü mükemmel olsaydı ne demeye PRO serisi ürün ailesi olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Arkadaşın yazdığını anlamamışsın. Tek seferde 42GB üzerinde dosya atarsan ortaya çıkan sonuç bu.

Samsung olması birşey değiştirmiyor. Samsungun her ürünü mükemmel olsaydı ne demeye PRO serisi ürün ailesi olsun..

Alıntıları Göster

Anlamadığım bir şey yok. Benchmark testlerine bakabilirsiniz. Sen dediğime muhalefet olmak için yazmışsın. Arkadaşın avukatı mısın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramuli

Anlamadığım bir şey yok. Benchmark testlerine bakabilirsiniz. Sen dediğime muhalefet olmak için yazmışsın. Arkadaşın avukatı mısın ?

Alıntıları Göster

Bencmark dediğin şeyin ne olduğunu biliyor musun acaba? Banane 3-5 dakikada yapılan testten.

Onlarca sitede aynı şekilde yapılan testler var. Adamın babasının oğlu mu diğer tüm markalar da gidip sadece Samsung'u kötülesin.

Okuduğunu anlamıyorsun çıkıp hala 5TB yazdım diye sayıklıyorsun.

Sana 5TB yazamazsın diyen yok, git 100GB dosyayı tek sefer at ne oluyor ona bak.

Forumda cevap yazabilmek için hukuk mu bitirmek gerekiyordu? Yoksa senden izin almak mı?

• 
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.