Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (798. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.969
Cevap
719
Favori
1.708.471
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Corsair Force Mp510 353 e aldım cuma günü şimdi 319

B07JW49VZD

• okanhh O kullanıcısına yanıt
    Hocam bu ssd nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Alim -- 29 Mart 2021; 21:8:21 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ulen samsung t7 hb de 1200 den gitti SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]  acaba bir harf vs mi yanlis diye arastiriken stok bitti bile.. 1o tane stok koymustu 1 dakika durmadi.. hem de satici hb.. Alan var mi buradan ? SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] 

• The Alim kullanıcısına yanıt

Depolama olarak kullanılır bence ama sistem diski olarak tavsiye etmem, giriş seviye bir ürün.

• Merhaba,

Evdeki PC'ye yedek HDD almıştım 2 TB, ancak inanılmaz ses yapıyor, yerine ses çıkarmayan bir SSD almak istiyorum.

Hız sorun değil, zaten HDD kullanıyorum mevcutta.

1 TB ancak bu uygun mudur?

https://www.amazon.com.tr/dp/B08C7TGMMH/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_HK066QH7WHWRDSHRKRWY

Marka kaygım yok, hız kaygım da yok. Sessiz bir SSD işimi görecektir.

1-2 (veya 4?) TB uygun SSD kampanyası vs. var mı bu aralar?

• quote:

Orijinalden alıntı: l0stc0ntr0l

Merhaba,

Evdeki PC'ye yedek HDD almıştım 2 TB, ancak inanılmaz ses yapıyor, yerine ses çıkarmayan bir SSD almak istiyorum.

https://www.amazon.com.tr/dp/B08C7TGMMH/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_HK066QH7WHWRDSHRKRWY

Linkini attığınız ssd'nin kontrolcüsü bile bilinmiyor. 870 evo, wd blue , sandisk ultra 3d veya crucial mx 500 alın bence. Ucuza kaçayım derken daha pahalıya gelebilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: l0stc0ntr0l

Merhaba,

• SanDisk 2TB SSD Plus Sabit, SATA-3, 2.5"/7mm, 530 MB/sn'e kadar - SDSSDA-2T00-G26https://www.amazon.com.tr/dp/B07YFFJK2Q/ref=cm_sw_r_u_apa_glc_i_YHC3EWX6B4BTVJPC441Z?_encoding=UTF8&psc=1

2 tb olanini aldim 1641 lira

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ssd olayını abartıyomusunuz ,Samsung 870 evo 500 gb aldım öyle çok hızlı felan değil acaba benmi fazla beklentiye girdim🤔

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

ssd olayını abartıyomusunuz ,Samsung 870 evo 500 gb aldım öyle çok hızlı felan değil acaba benmi fazla beklentiye girdim🤔

Kıyaslamayı ne ile yapıyorsunuz? Harddisk mi SSD'mi?

SSD ise diğer markaların 500GB alanının 450'sini falan doldurunca yada arada 1-2 sene geçince anlarsınız.

• Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Seagate 1 tb hdd yi çıkarıp 500 tb Samsung taktım bugün ,şuan boş sayılır programların çoğunu yüklemedim🤔önceden hdd yi ilk taktığımda boşken bundan daha hızlıydı dolunca yavaşladı tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

Seagate 1 tb hdd yi çıkarıp 500 tb Samsung taktım bugün ,şuan boş sayılır programların çoğunu yüklemedim🤔önceden hdd yi ilk taktığımda boşken bundan daha hızlıydı dolunca yavaşladı tabi.

Dünyada bir ilk herhalde. 10 yıllık sata-2 cihazlarda bile son kullanıcının rahatlıkla fark edebileceği bir değişim olurken...

Harddisk ile SSD arasında fark olmamasının imkanı yok. Erişim süresi tek başına yeterli bir kriterken, 4K performansı ile zaten uçuk bir fark oluşuyor.

WD Green vb. alt seviye ürünlerde bile fark oluşurken Samsung için çok iddialı olmuş.

• Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Seagate Barracuda ST1000DM010 kullanıyordum,ikisinide ilk kurduğum güne göre kıyasladım.tabi ssd doldukça çokta yavaşlamayacaktır ona göre .şuan 300 gb doldu bile 1 tb almak lazımmış 🤔

• Arkadaşlar amazon.com.tr üzerinden Samsung 860 Evo M.2 SATA ürününü almak istiyorum. Yalnız satıcı amazon değil aison elektronik diye bir şirket. Sizce güvenilir midir? Yorumları okudum pek olumsuz şeye de rastlamadım doğrusu.

Bir de arkadaşlar bu ürünü amazon.de üzerinden bir tanıdığıma göndertme imkanım var. Sizce Almanya'dan alsam ürünün kalitesi vs konularda sorun yaşar mıyım? Orada amazon.de kendisi satıyor ürünü.

Ürün şu : https://www.amazon.com.tr/Samsung-860-500GB-Disk-MZ-N6E500BW/dp/B078218TWQ/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=samsung+evo+860&qid=1617542192&sr=8-2

• bakone B kullanıcısına yanıt
    Yerinizde olsam amazon.de üzerinden alım yapardım. Daha önce 2-3 defa alışverişim oldu amazon.com ve Amazon.de üzerinden ve hiç bir sorun yaşamadım. Yaşasam bile arkasında Amazon olduğunu ve müşteri memnuniyetine verdikleri önemi bildiğimden rahat olurdum. Aison elektronik daha önce duymadım. Belki iyi bir saticidir ama o riski almak yerine kapı gibi Amazon.de üzerinden alırim daha iyi.

Bu arada dramli 1tb SSD fırsatı arıyorum arkadaşlar. Tercihen Kingston a2000 modeli. Bir kaç gün önce forumda bir arkadaş satıyordu sisteminden çıkarttığı Kingston 1 TB ssd yi 850tl gibi bir fiyata ama kendisi sisteminde kullanmaya karar vermiş ve satıştan çekti. Gören, duyan, satan olursa 850-900 civarına talibim.

• Yaxis kullanıcısına yanıt

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Amazon.de üzerinden alıp getirtmek hem daha uygun olacak hem de dediğiniz gibi sorun yaşasam bile karşımda daha sağlam bir muhattap bulacağımı düşünüyorum. Tekrar teşekkür ederim cevabınız için.

• Ben bu fiyatlari anlayamiyorum 950tlye 1tb a2000 aldim, yinr 1100 tlye 1tb samsung 970 evo plus aldim, 1 tb sata ssdler yine 850 900 tl nasil oluyor arkadaş kaç yıl oldu hala bu satalar pahalı şuan 2 tb 700 tl falan olmalı benim kafamda ama m2 nvmelerle kafa kafaya gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4Vagrant kullanıcısına yanıt

Dolar bazında hesaplarsan ne kadar ucuzlamış olduklarına hayret edersin. İki sene önce 200 dolar olan 500 GB.lık Samsung Evo 870 diski 55 dolara aldım. (Üstelik Dramları daha da gelişmiş olduğu halde)

• 4Vagrant kullanıcısına yanıt
    20 yıl kadar önce 256 mb hafıza kartını 50 liraya felan almıştım ,şimdi 500 gb Samsung ssd yi 500 e aldım pahalanmışmı sence🤔

• Demek istediğimi anlatamadim sanırım ben şuan ki fiyatları m2 nvme lerle kiyasladim yoksa ben de hatırlıyorum 80 gb hdd ye 250tl verdiğim zamanları, m2 nvme dediğin şey 22*80mm tahmin ediyorum ki daha fazla mühendislik gerektiren 3500 mb yazma hızlarına sahip bir depolama seçeneğiyken kac yıldır var olan 500 mb yazma hızına sahip ürünlerle nerdeyse ayni fiyat burda bir gariplik yok mu? 7 kat hızlı ve 4 5 kat küçük ve cok daha fazla taşınabilir bir ürün olan nvme (alıp ssd kutusuna koyarsaniz) sata ssd ile ayni fiyat nasıl oluyor bu iş acaba?

Ben tahmini mi söyleyeyim en baba anakartlarda bile 1 2 istisna hariç 2 tane m2 slotu var, haysiyetsiz üreticiler bunun farkında sata ssdye mecbur olduğumuzu bildikleri için her türlü satilacagi icin fiyat kırmıyorlar, bu şekilde ilerlerse inadina sata ssd almayacağım. Gider 100 200 tl fazla verir Çin'den ucuza özel dönüştürücü kutu alir sata slotuna m2 nvme takarım. Yarin obur gun cok daha rahat satarım satmak istediğim de ve çok daha fazla kullanim alanim olur veya işim olduğunda çıkarır m2 nvme kutuma takar cebime atar dışarda işimi görürüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.