Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (786. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.968
Cevap
719
Favori
1.708.213
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sevgililer gününe kadar bekliyorum pusudayım bakalım fiyat düşürürse seagate e de bakıcam axess bana kamp. Çıkarmammış bonusta 25 alıyorum kararsızlıkta mevcut buna yatırım yapmayıp ps5 işine mi girsem ondada taksit 4 oluyormuş offff çok kararsızım
  • SupremeXXL kullanıcısına yanıt

240 lık su 650 ve 630 larımı seagate q1 veya 120 ile değiştirmeyi planlıyorum. Yoğun olarak oyun ve cad programları için kullanıcam ssdyi hangisi mantıklı ?

• ozanbey86 kullanıcısına yanıt

• oYs3 O kullanıcısına yanıt

Seagate FireCuda 120

• SupremeXXL kullanıcısına yanıt

Seagate BarraCuda 120 SSD 1 TB düşünüyorum firecuda ile farkları veri yazma boyutu diye biliyorum. Fark yaratır mı

• quote:

Orijinalden alıntı: SupremeXXL

Sistemde SSD varsa 2 model arasındaki farkı son kullanıcı sadece testlerde görür.

Fiyat farkı fazla yoksa tabiki 870 evo olabilir hatta Seagate FireCuda 120 SSD 500 GB olabilir.

Ama dosya atıp bekleteceksiniz, sürekli yazma/okuma yapmayacaksa evo serisi daha iyi.

OYUN için zaten adamlar seagate üzerine gaming etiketi basmış.

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

Yoğun kullanım ve performans için Samsung pro yada Firecuda serisi güzel sata3 için.

Merhaba ben 870 Evo 5000 gb sipariş ettim ama şimdi Seagate BarraCuda Q1 960 Gb modeli amazonda indirimde. Onu mu alsam diye düşünmeye başladım. Sistem diski olarak kullanacağım. Aradaki fark nedir, bilginiz var mı? Sanırım Seagate'de dram yok. 870 Evo'da var. Samsung MLC nand kullanıyor, Seagate'te ise QLC nand var.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B087CMQVKQ

• oYs3 O kullanıcısına yanıt

TBW yüksek olan daha fazla işine yarar gibi.

• Armag3d0N A kullanıcısına yanıt

hocam örneğin samsung'un değerleri bu şekilde anladığım kadarıyla bahsettiğiniz dram bu üründe yok

fakat eğer bahsettiğiniz storage memory değilse! sıradan bilinmeyen markada bile dram kullanılıyor o zaman samsung mantıklı değil fakat en çok satan samsung kafam karıştı

şema evo 870 'e ait kaynak Samsung SSD 870 EVO | Samsung V-NAND Consumer SSD | Samsung Semiconductor Global Website

General Feature

APPLICATION

• Client PCs

FORM FACTOR

• 2.5 inch

INTERFACE

• SATA 6 Gb/s Interface,
    • compatible with SATA 3 Gb/s & SATA 1.5 Gb/s interface

DIMENSION (WxHxD)

• 100 X 69.85 X 6.8 (mm)

WEIGHT

• 250GB: Apporx. 45.0g
    • 500GB: Apporx. 45.0g
    • 1TB: Apporx. 45.0g
    • 2TB: Apporx. 46.0g
    • 4TB: Apporx. 48.0g

STORAGE MEMORY

• Samsung V-NAND 3bit MLC

CONTROLLER

• Samsung MKX Controller

CACHE MEMORY

• Samsung 512 MB Low Power DDR4 SDRAM (250GB)
    • Samsung 512 MB Low Power DDR4 SDRAM (500GB)
    • Samsung 1 GB Low Power DDR4 SDRAM (1,000GB)
    • Samsung 2 GB Low Power DDR4 SDRAM (2,000GB)
    • Samsung 4 GB Low Power DDR4 SDRAM (4,000GB)

Special Feature

TRIM SUPPORT

• Yes

S.M.A.R.T SUPPORT

• Yes

GC (GARBAGE COLLECTION)

• Auto Garbage Collection Algorithm

ENCRYPTION SUPPORT

• AES 256-bit Encryption (Class 0), TCG/Opal, IEEE1667 (Encrypted drive)

WWN SUPPORT

• World Wide Name supported

DEVICE SLEEP MODE SUPPORT

• Yes

• quote:

Orijinalden alıntı: classlord

Ps4 icin qvo aldim insallah cok farketmez . Yazma olmayacak okuma olacagi icin fiyatida cok uyguna geldi . Aldim bitane suan en uygun hepsi burada

Alıntıları Göster

Arkadaşlar dun itibari ile ssd yi ps4 prova taktim. Makina hiz anlamında 3 kat daha hızlandı

Örneğin division 2 normal hdd ile ana ekrandan oyuna girişe kadar yaklaşık. 4.5 dakika idi

Simdi 1.50 saniye de oyuna giriyor. Merkezden diğer merkezlere ışınlanma 50 saniye civarındaydi. Simdi 17 saniye de gidiyor

Bunların dışında kaplamalar hep geç geliyordu. Karakterde takılmalar oluyordu. Simdi oyun kaymak gibi akıyor. Grafik görmeye başladım resmen Yaklaşık 120 GB oyun

• Mojidozirikato kullanıcısına yanıt

güzel çalışma olmuş teşekkürler.

• https://www.n11.com/urun/timetec-30tt253x2-1t-25-1-tb-sata-3-ssd-1514454?magaza=teknoraks

https://www.n11.com/urun/longline-lng560ssd1tb-25-1-tb-sata-3-ssd-1111576?magaza=elektromarka

timetec veya longline mı ne bu ikisinden hangisi iyidir?

sistem vs corsair mp510'da kurulu gayet de memnunum bu ssd'leri sadece oyun kurmak için kullanacağım o yüzden özelliksiz olsa sıkıntı olmaz tek derdim kronik bir sorun olmaması. uzun vadede pert olursa veri kaybım olmayacak yani.

hangisi iyidir?

• arkadaşlar gerçekten tam net bir bilgi bilen varmı. evo 860 500gb ve evo 870 500 gb arasındaki fark nedir hangisi daha iyi daha uzun ömürlü hızlı stabil ben karşılaştırmalı bir inceleme göremedim 860 evo almıştım kendime bugun yarın kurayım derken arkadaşa lazım oldu ona verdim şimdi bir adet daha alıcam ama 870 çıktı piyasaya hangisini alsam kararsız kaldım karşılaştırmalı bir net test olmadığı için. windows kurulacak ssd ye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 6 Şubat 2021; 2:7:0 >
  • Evo 870 500 GB ile yine Evo 870 500 GB ı mı karsilastiriyorsunuz hocam yanlış yazdınız herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meandroslu

Evo 870 500 GB ile yine Evo 870 500 GB ı mı karsilastiriyorsunuz hocam yanlış yazdınız herhalde

Evet pardon Evo 860 ve Evo 870 in aradaki farkı için yazdım

• Konuyu bir süredir takip ediyordum. Aslında sistemim biraz eski evo 860 alacaktım ama çok fazla fiyat farkı olmadığından ve daha yeni nesil olduğundan evo 870 aldım. Sistemim en az 10 yıllık, tam performans alamayacak olsam da eskisinden çok daha iyi olacağını umuyorum. Bu vesileyle, merak ettiğim soruları sabırla cevaplayan @SupremeXXL kullanıcı adlı üyeye de çok teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar silicon power markasını önerirmisiniz ?

• Bütün indirimlere ek sepette bana özel uygulaması 25 TL ind ile 1575 TL ye aldım

Kamp son 4 gün.

notebook veya Alacağım TV Boxa takacağım.

Notebookta

C : 480 Tohs SSD + D:2 TB samsung 2,5 hdd disk var.

Samsung QVO 870 2.5" 2TB 560MB-530MB/s Sata 3 SSD (MZ-77Q2T0BW)

https://www.hepsiburada.com/samsung-qvo-870-2-5-2tb-560mb-530mb-s-sata-3-ssd-mz-77q2t0bw-p-HBV0000146SC7?magaza=Laptopf%C4%B1rsat%C4%B1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 6 Şubat 2021; 14:27:54 >
  • Dolapta sıfır Netac 256GB SSD 240tl kuponla 200tlye geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

arkadaşlar gerçekten tam net bir bilgi bilen varmı. evo 860 500gb ve evo 870 500 gb arasındaki fark nedir hangisi daha iyi daha uzun ömürlü hızlı stabil ben karşılaştırmalı bir inceleme göremedim 860 evo almıştım kendime bugun yarın kurayım derken arkadaşa lazım oldu ona verdim şimdi bir adet daha alıcam ama 870 çıktı piyasaya hangisini alsam kararsız kaldım karşılaştırmalı bir net test olmadığı için. windows kurulacak ssd ye

• 
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.