Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (727. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.968
Cevap
719
Favori
1.708.156
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: r3ally

Bahsetmiş olduğunuz ssdlerin gündelik kullanımda farkını anlayamazsınız. Aynı özellikteki farklı bilgisayarlara takılı olsunlar büyük dosya transferi yapmadığınız takdirde hangi bilgisayarda hangi ssd takılı farkına varamazsınız. yag1z41 nickli arkadaşın söylediği gibi 3d TLC olduktan sonra gündelik kullanımda hepsi aynı performansı verir. QLC olması durumunda bellekler doldukça performansı düşüyor. Bir de garanti süreleri ve ömürleri kısa. (Her ne kadar bir çoğumuz bu disklerin ömrünü dolduramayacak olsa da) Ben sizin yerinizde olsam (bütçeniz var ise) 1tb modellerine yönelirdim. 500gb çok çabuk doluyor kaldı ki oyun da oynayacağınızı söylüyorsunuz. Üst mesajlarda da bahsettiğim gibi 974TL'ye kingston A2000 1tb sipariş geçtim. Tavsiye ederim.
    Güncel olarak memnun musunuz? Kingston da da mı garanti 5 yıl? Samsung çok pahalı geliyor, nvme 1tb bakıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt
    Wd Sandisk'e göre daha mı önem veriyordur? Alt markası diye duydum ama emin olamamıştım. Bilgi için sağolun. Sandisk 3d ultra nvme modeli bu ara daha uygun gibi, onu anlayamamıştım. Belki de alt model olduğundan.

• Dram li nvme m2 ssd ler hangisidir?

• Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Alıntıladığım mesajınız şu;

quote:

Bilgisayara taksanız hız farkı olabilir ancak Xbox One X'te hissedilir bir fark olacağını sanmıyorum.

Konunun geri kalanını okumadığım için bu mesajınızdan Xbox One X'te SSD'nin hız farkı yaratmadığını düşündüm.
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Memnunum hocam. Hiçbir sıkıntım yok. Sıcaklık olarak da çok serin çalışıyor. Evet garanti 5 yıl. Bilendenal'dan güvenle alabilirsiniz.
  • r3ally kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Dediğiniz yere de bakacağım.

• sahin1001 S kullanıcısına yanıt
    Hdd olarak mı?
    Pek bilgim yok aslında.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • atabey2735 A kullanıcısına yanıt
    Ben de HDD yerine ssd taktım sata 2 giriş. Sata 2 ile sata 3 aynı biçim. Fakat hızları farklı. Neyse siz bir bilene danışın ben pek bilmiyorum. Netten bakıp söylüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07SS9H985

DRAM'lı olanlar için ve 250gb için iyi fiyat. Budget SSD sınıfında. (amazon prime)
  • Alinir mi hocam urun nasil laptop icin teşekkürler

• Selamlar,

https://www.incehesap.com/msi-gf65-thin-10sdr-638xtr-15-6-full-hd-gaming-notebook-fiyati-46156/

Bu laptop için uyumlu olacak önerdiğiniz uygun bütçeli bir ssd var mı acaba?
  • Acer E5 G571 model laptop kullanıyorum. Az önce samsung 860 evo 500gb aldım ama sürekli güncellenen bazı önemli verilerin silinmesinden çekiniyorum. Bu verileri aynı zamanda hdd ye aktarabileceğim bir sistem var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HrTomK

Acer E5 G571 model laptop kullanıyorum. Az önce samsung 860 evo 500gb aldım ama sürekli güncellenen bazı önemli verilerin silinmesinden çekiniyorum. Bu verileri aynı zamanda hdd ye aktarabileceğim bir sistem var mı?
    Paralel bir şekilde birebir aktarımını istiyorsanız Raid 1 yapısını araştırmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: afergan

SN550 1TB olan modelini 4 aydır kullanıyorum depolama diski olarak. Sistem diskim 970 Evo ancak özellikle büyük dosya transferlerinde SN550 den daha memnunum diyebilirim.
    Normalde 970 Evo daha iyi değil mi? Kullanımda diğeri mi daha istikrarlı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: r3ally

Bu ssd denen meretler çok çabuk doluyorlar 1TB 970 Evo vardı 5-6 oyun yükledim hemen doldu. 1TB daha ihtiyaç olunca tekrar arayışa girdim. Araştırmalarım sonucunda Bilendenal.com üzerinden Kingston A2000 1TB aldım 974TL'ye. Random okuma performansı olarak Samsung Evo'dan daha iyi veya kafa kafaya. Oyun yükleme testlerinde çok başarılı.
    Siteyi de araştırdım gayet güvenilir bir firma. Aldıktan sonra arayıp "Hangi anakarta takacaksınız? Uyumluluk kontrölü yapalım" dediler. Pazartesi'den itibaren stoklara girecekmiş ürünler.

https://bilendenal.com/Kingston-A2000-1-TB-22x80mm-PCIe-3.0-x4-M.2-NVMe-SSD-SA2000M8_1000G.html
    Samsung 970 Evo ile Kingston A2000 arasında kaldım. Fiyat farkına değmeyecekse A2000 alabilirim.

• Selam arkadaşlar
    Laptop için en uygun SSD hangisi acaba?
    https://www.akakce.com/arama/?q=120+gb+ssd&s=2

En düşük fiyata göre sıraladığım zaman en ucuz SSD'ler 145 TL'den başlıyor. 145 TL olanlardan sizce hangisi en iyidir? Veya üstüne 10-20 tl daha var şunu al diyebileceğiniz SSD var mı?

Konu hakkında pek bilgim yok yorumları okuyunca hepsi iyi gibi ama emin olamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djalmaa -- 16 Eylül 2020; 22:42:24 >
  • Samsung 970 Evo 1tb N11 de 1311 Tl , alacakların bilgisine

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Büyük dosya kopyalamalar haricinde performansları tamamen aynı. Hatta Oyun yükleme süreleri konusunda kingston a2000 çok az önde diyebilirim.
  • r3ally kullanıcısına yanıt
    970 evo daha iyi değil mi ki?
  • 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.