Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (642. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.968
Cevap
719
Favori
1.708.194
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jumper ezbook pro 3 bilgisayarıma samsung msata 250 gb 850 evo almayı düşünüyorum ssdnin fiyatı 289 tl sizce uygun mudur alınır mi

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]
    SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaadiryilmaz -- 8 Aralık 2019; 20:31:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kaadiryilmaz K kullanıcısına yanıt
    Uygundur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şunlardan Türkiye'de bulabilir miyim? SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

• kaand12@ kullanıcısına yanıt
    Buyrun fiyatları pahalı pek ucuz değil,
    quote:

https://bilendenal.com/Transcend-MTS430S-512GB-22x42mm-M.2-Sata-3-Notebook-SSD-TS512GMTS430S.html
  • espial kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, sanırım Çin yolu göründü bana

• espial kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, sanırım Çin yolu göründü bana

• haksancan H kullanıcısına yanıt
    indirim olduğu sırada başka bir sitede de indiirm varmıydı? neyse acelesi yok 120 gb eski bir ssd var idare ediyor sağlam fırsat denk gelmezse almayacağım format vs uğraşasımda yok zaten en son geçen sene new eggden sipariş vermiştim adresten dolayı iade olmuştu almaktan vazgeçmiştim :)
  • juba09 kullanıcısına yanıt
    8200 Amazon'un kendi indirimiydi başka yerde indirim yoktu. Şimdi hala stok var yanlış bilmiyorsam o nedenle ileride büyük ihtimalle yine indirm olabilir ama o kadar güzel fiyat olacağından şüpheliyim. İnşallah olur tabi.

• kaand12@ kullanıcısına yanıt
    şunlardan derken ne demek istiyorsunuz marka olarak özellikle kingspec mi arıyorsunuz? yoksa m.2 sata sürücü mü arıyorsunuz? özel bir boyut mu arıyorsunuz?

m.2 sata arıyorsanız çinden almanıza gerek yok burada da satılıyor.

kingspec arıyorsanız onun da bir anlamı yok çünkü hem çin markaları hem de çinli olmayan "markalı" markalar hepsi aynı bileşenleri kullanıyor 2-3 farklı kontrolcü 3-4 farklı da bellek çipi var herkes bunları lego gibi kombinleyip ssd yapıyor çoğunun kendine özel bir olayı yok. fiyatları da hepsi birbirine yakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haksancan -- 11 Aralık 2019; 1:42:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 250 GB civarı F/P oranı iyi sata SSD hangisi şu sıra? Laptopa takılacak ve sata olması şart.

Şu ikisi arasında kaldım.
    https://www.n11.com/urun/patriot-burst-pbu240gs25ssdr-25-240-gb-sata-3-ssd-932887?magaza=velateknoloji 32 MB ram var üzerinde.
    https://www.vatanbilgisayar.com/wd-250-blue-sata-3-0-530mb-okuma-560mb-yazma-3d-nand-ssd-disk.html Bunda ram olduğu herkesçe söyleniyor ancak miktarını bilmiyorum, Samsung EVOlarda 256 mb var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qzwxec -- 13 Aralık 2019; 14:36:40 >

• Masaüstü bilgisayar da kullanmak için nasıl bir ssd önerebilir siniz. Mevcut hdd yi farklı depolama alanı olarak kullanacagim. Ssd yide Windows için kullanmayı düşünüyorum

• qzwxec kullanıcısına yanıt
    Wd blue çünkü dram li

• ivirzivir35 kullanıcısına yanıt
    dram'li bir ssd olsun. sata olarak samsung evo, wd blue olabilir. nvme isterseniz başka seçenekler de var.

• haksancan H kullanıcısına yanıt
    Diğerinde de dram var, sadece 32 mb gerçi.
  • qzwxec kullanıcısına yanıt
    O 32 MB'lık bellek DRAM değil SRAM olarak adlandırılıyor ve kontrolcünün kendi çalışması için gerekli olan bir miktar. NAND belleklerinin düzgün çalıştırılabilmesi için gereken tabloların hepsinin RAM'de tutulabilmesi için terabayt başına 1 GB RAM gerekiyor . Halen DRAM'li ssd önerilmesinin sebebi o.

• quote:

Orijinalden alıntı: haksancan

demeye çalıştığım şey işletim sisteminin üzerine kurulacağı ssd dram'li olmalı. yani dram önemli herkesin bir tane dram'li ssd'si olmalı işletim sistemi kurmayacağınız ikincil sürücüler için önemli değil.

marka konusunda sandisk de wd'nin markası o yönden çekinceniz olmasın yani. sandisk plus'ta dram yok wd blue'da var o yüzden onu öneriyor arkadaşlar.
    peki DRAM lı olduğunu nasıl anlıyoruz mesela şuradan bir örnek link verebilir misinizhttps://www.hepsiburada.com/ssd-solid-state-drive-c-114814

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    Modeline bakabilirsiniz. Bilinen bir marka ise incelemeleri oluyor orada kontrolcüsü ve dram i olup olmadığı yazar. Bilinen marka değilse genelde drammsiz olur. Verdiğiniz sayfada samsunglar, sandisk ultra dram li örneğin.

• quote:

Orijinalden alıntı: haksancan

Modeline bakabilirsiniz. Bilinen bir marka ise incelemeleri oluyor orada kontrolcüsü ve dram i olup olmadığı yazar. Bilinen marka değilse genelde drammsiz olur. Verdiğiniz sayfada samsunglar, sandisk ultra dram li örneğin.
    mesela şunda var sanki bir yerde sdram yazıyorhttps://www.hepsiburada.com/samsung-860-evo-250gb-550mb-520mb-s-m-sata-2-5-ssd-mz-m6e250bw-p-HBV00000A5BLR?magaza=Laptopf%C4%B1rsat%C4%B1&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.2.4

• https://www.ereyon.com.tr/urun/apacer-panther-as340-480gb-550520-mbs-25-sata-6gbs-ssd-disk-ap480gas340g-1-0-ap120gas340g
    30tl bonus var bonuskartla garantipay kullanana. 299a geliyor ben kullanıyorum çok hafif geldi disk dedim içini koymayı unutmuşlar herhalde ama performansı iyi.

• 
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.