Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (507. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.970
Cevap
719
Favori
1.708.452
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 505506507508509
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gcb1903

Güncel bütün modeller uyar. 3 4 yıl önceki bazı modeller 9mm üretiliyordu o yüzden ultrabooklarda sıkıntı olabiliyordu. Ama artık güncel tüm modeller 7mm ve çıta ile geliyor. Takacağın makine 9mm ise çıtayı takarsın yok 7mm ise direk takarsın. Senin makinenin altında hdd kapağı varsa aç ve hdd kalınlığını ölç illa öğrenmek istiyorsan.

hocam garanti kapsamından çıkar mı acaba. bu dedikleriniz teknik özelliklerde yazarmı cihaz hp 2gr77ea
  • Görkem ! kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum ama yazabilir, bakın yine siz. Garantisini servis kapağı varsa bozmaz. Yani hdd için ya da hdd, WİFİ kartı, ram için kasanın bütünden ayrı lokal vidalı kapak. İsterseniz cihazın altını foto atın bakalım söyleyelim.
  • quote:

Sanmıyorum ama yazabilir, bakın yine siz. Garantisini servis kapağı varsa bozmaz. Yani hdd için ya da hdd, WİFİ kartı, ram için kasanın bütünden ayrı lokal vidalı kapak. İsterseniz cihazın altını foto atın bakalım söyleyelim.

hocam altı tek duruyor yani en ufak bişe yapmak istesek bile tüm vidaları sökmek gerek sanırım
    Maalesef o zaman sizinkisi yekpare kasa. Garanti bitene kadar idare edin artık. Ben çevremde kimseye aldırmıyorum servis kapağı olmayan leptop. Ram yükseltmek istesen servis 2 kat para ile yaparım diyor ya da hiç yapmam diyor. Şans artık.
    Ya da işi bilen, leptop açıp zarar vermeden değişebilen bir tanıdığınız varsa ona söyleyin.
  • quote:

Maalesef o zaman sizinkisi yekpare kasa. Garanti bitene kadar idare edin artık. Ben çevremde kimseye aldırmıyorum servis kapağı olmayan leptop. Ram yükseltmek istesen servis 2 kat para ile yaparım diyor ya da hiç yapmam diyor. Şans artık.
    Ya da işi bilen, leptop açıp zarar vermeden değişebilen bir tanıdığınız varsa ona söyleyin.

garanti bitince de nasıl güveneceğiz ki hocam. çok mu ciddi bir montaj bu
    Elinizin bu işe yatkınlığına göre çok zor ya da 2 dakikalık olabilir. Benim için servis kapağı varsa 1 dakikalık iş. Servis kapağı yoksa yani alt kasa yekpare ise yine 2 çeşit çıkıyor karşımıza. Biri basit tırnaklı alt kapak şeklinde biz bunu da 5 dakikada hallederiz. Ama bazı modellerde alt kapak yekpare kasa oluyor. Yani alttan cihaza erişim mümkün olmuyor. Alttan söküp üstten açmak gerekiyor ki bu zahmetli ve baya el becerisi isteyen bir şey. Zamanında üstten açılan bir HP'nin klavye çerçevesini pert etmişliğim vardır hani.

O yüzden siz kendi ürününüzü tamir videolarından izleyerek nasıl açılır, servis kapağı var mıdır diye arayıp öğrenebilirsiniz. Tornavida tutuyorsa eliniz bence izleyerek yapmamanız için bir sebep yok. Ben her şeyi izleyerek öğrendim. Şimdi telefon ekranı değiştirmeden tutun Iphone orta tuş değişimine kadar yapıyorum. 20 dolarlık Aliexp. malzemeleri ile hem de. Merak ve zaman yeterlidir.

• Herkese merhaba,

Laptop için HDD'nin yanında kullanmak üzere SSD alacağım. Bütçem 300-400 TL aralığında. Ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevan

Herkese merhaba,

Laptop için HDD'nin yanında kullanmak üzere SSD alacağım. Bütçem 300-400 TL aralığında. Ne önerirsiniz?

Merhaba, ben bunu yeni alıp taktım.Şu an tam bir yorum yapamam.Ama şu anda iyi gidiyor.selamlar.

https://urun.n11.com/hard-disk/adata-120-gb-ssd-disk-520450-3d-nand-asu650ss-120gt-c-P222249946
  • batyaz kullanıcısına yanıt
    Samsung Evo 850 almayı düşünüyorum. Benchmark değeri oldukça iyi göründü gözüme. Pek anlamıyorum teknik özelliklerinden ama insanların yorumları iyiydi.
  • Nevan N kullanıcısına yanıt
    En iyisi hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evo ile evo pro nun arasında ne fark var almaya değer mi?
  • beyler adata ssd aldım ben de macbook için smart hatası veriyor ne demek bu alalı da 1 ay oldu takmamıştım şimdi sorun çıkar mı 3 sene garanti diyor kağıdında ?
  • toshiba ssd 240 gb a100 modeli 369 tl nasıl alınır mı
  • http://www.nanokatalog.com/Samsung-SM961-512GB-PCI-Express-30-internal-solid-state-drive,PR-736202.html

sm961 tekrar stoğa girmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hi-Level almayın aldırmayın 1 yıl doldu takılmaya başladı..Şimdi bende Samsung almayı düşünüyorum..Yalnız 120 Tl ye aldığım Hi Level bile 250 tl olmuş dolar nasıl artıysa artık

n11 de % 11 indirim ile 376,90 TL ye geliyor Samsung 850 Evo 250 Gb alınırmı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deadwood -- 18 Aralık 2017; 14:46:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

Hi-Level almayın aldırmayın 1 yıl doldu takılmaya başladı..Şimdi bende Samsung almayı düşünüyorum..Yalnız 120 Tl ye aldığım Hi Level bile 250 tl olmuş dolar nasıl artıysa artık

n11 de % 11 indirim ile 376,90 TL ye geliyor Samsung 850 Evo 250 Gb alınırmı sizce?

850evo en iyi sata ssdlerden bir tanesi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • N11 den %11 indirim koduyla, WD Green 120GB SSD aldım 221 liraya geldi. Bu markanın ssd lerine pek olumlu yorum yapılmadığını gördüm ama en uygun buydu eski pc olduğu için de fazla masraf yapmak istemedim temel işleri halletsin, netten filmleri açsın yeter gözüyle bozulan hdd yerine takıp win10 kurdum, önceden kasım kasım kasılan pc şuan canlandı. Ama hem hafızasının düşük olmasından dolayı hem de marka hakkında olumsuz yorumlardan dolayı depolama amaçlı kullanmıcam.

• amazon.de den 480gb sandisk plus ssd yi 525 tl ye aldım. inşallah sorun çıkmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

Hi-Level almayın aldırmayın 1 yıl doldu takılmaya başladı..Şimdi bende Samsung almayı düşünüyorum..Yalnız 120 Tl ye aldığım Hi Level bile 250 tl olmuş dolar nasıl artıysa artık

Ayni soruyu bende merak ediyorum. Anlayan arkadaslar bilgilendirirse seviniriz.

• 
Sayfa: önceki 505506507508509
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.