Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (586. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.969
Cevap
719
Favori
1.708.471
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • corsair mp510 diskimi incehesaptan aldım 1 gün içinde geldi.ben bazı kopyalamalarda ve oyun yüklemelerinde sandisk ssd 550/400 göre fark hissettim.ama tabi bu fiyata almaya değermi bence değmez
  • https://www.yukko.com/sandisk-ultra-3d-nand-25-sata-30-ssd-disk/50050396?pid=10055745

Fiyatı iyi gibi geldi.

İlk defa üye olana 25 TL indirim de var.

Satış fiyatı 439 TL'ye geliyor.

Ayrıca Worldcard'ınız varsa 6 ay peşin fiyatına taksit yapabiliyorsunuz.
  • Samsung 860 Evo 500GB - 544 TL
    LİNK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c3b1r -- 17 Nisan 2019; 20:39:18 >
  • Beyler piyasasını tam bilmediğim için yardımınıza ihtiyacım var, sizce bu fiyata alını mı? 833₺

https://www.hepsiburada.com/samsung-970-evo-plus-nvme-500gb-3500mb-s-3300mb-s-m-2-ssd-mz-v7s500bw-p-HBV00000HUL3W

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mekaonee kullanıcısına yanıt
    Mart başlarında 835'e 6 taksitli almıştım. Aldığım dönemlerde 770'lere kadar bulunuyordu.

N11'de hb ile benzer fiyatlara satılıyor. Çek ve kart kampanyalarıyla birleştirilirse 800 altına rahatlıkla düşecektir.

Onun dışında tek çekim 810 civarı bulunuyor gibi. Tercih meselesi, alınabilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • furi kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam cevabınız için çok sağolun

• Arkadaşlar merhaba, bu m.2 port farklarından pek anlamıyorum. Lenovo yoga 2 13 model notebookta şöyle bir giriş var. Buna uygun fiyatlı bir ssd takmak istiyorum. Bu portun doğru adı nedir? Sol tarafta 5 adet pin var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi user.cm -- 21 Nisan 2019; 19:46:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: user.cm

Arkadaşlar merhaba, bu m.2 port farklarından pek anlamıyorum. Lenovo yoga 2 13 model notebookta şöyle bir giriş var. Buna uygun fiyatlı bir ssd takmak istiyorum. Bu portun doğru adı nedir? Sol tarafta 5 adet pin var.

M2 sata
    https://www.yukko.com/wd-240gb-green-m2-sata-ssd-disk-wds240g2g0b-v-50094206?

• mavisis-dh kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam fiyatta baya uygunmuş, birkaç güne sipariş vereceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. N11 den bir ürüne mesaj attım bilgisayarımla uyumlu mu diye, standarttır her pc ye uyar yazdılar. Ama burada m2 vs vs bir dünya bilgiler yazılmış.

240 GB dolaylarında, işletim sistemini taşıyıp sadece bilgisayar düz hdd ye göre daha çok hızlansın istediğim için bir ssd arıyorum. Garantili olsun, bana sıkıntı çıkarmasın yeterli. Oyun vs de oynamam, hızlı açılsın iki maili hızlıca yazayım yeter derdindeyim. Ne marka-modelleri önerirsiniz? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

• kurac kullanıcısına yanıt
    SSD'ler bağlantı portlarına göre değişiyor ve ona göre de hız sunuyor. SATA, M.2 SATA, M.2 PCIE gibi farklı türler var. Mevcut sisteme göre uygun bir SSD almanız gerekir.
    SATA portu normal HDD de takılan port zaten. 2.5 inch SSD'ler buraya takılır. Yine M.2 SATA olanlar SATA arayüzü ile çalıştığı için hız olarak 2.5 SATA'lara göre bir artısı olmayan ama form faktörü itibari ile küçük formda SSD'lerdir. M.2 PCIE NVME SSD'ler ise SATA SSD'lere göre çok daha hızlı okuma/yazma değerlerine sahip SSD'lerdir. Kullanmak için ya anakartta M.2 PCIE yuvası olması gerekir ya da adaptör ile PCIE X4 slota takılıp tam hızda kullanılabilir. Eski sistemler adaptör ile takılsa bile boot etmeyebilir.

Eğer takacağınız sistem SATA3 ise piyasadaki mevcut SATA SSD'leri kendi hızında kullanabilirsiniz. Eski bir PC/laptop ise ve SATA2 porta sahip ise yine takarsınız ama hızı normalden düşük olur.

Ama her türlü HDD'e göre oldukça yüksek hızlardır.

Kalite olarak Samsung Evo serisi (860 olanlar SATA, 970 olanlar M.2 PCIE) gayet güzel disklerdir. Diğer markalara göre biraz daha pahalıdır ama 5 yıl garantisi vardır. Bunun haricinde Sandisk 3D Plus serisi de iyi bir alternatiftir. Daha uygun fiyatlı olarak Toshiba TR200 veya Sandisk Plus gibi seriler de var.

Söylediğim marka/modellerin 240/250GB olan modelleri var. Bunların dışında daha uygun fiyatlı marka ve modeller de var ama pek önermem açıkçası.

Takılacak sistemi bilmediğimden biraz detaylı yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 25 Nisan 2019; 21:0:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mavisis-dh

M2 sata
    https://www.yukko.com/wd-240gb-green-m2-sata-ssd-disk-wds240g2g0b-v-50094206?

Alıntıları Göster
    Arkadaslar wd green 240gb m2 sata ssd aldim, 2 gundur kullaniyorum. Yukkodan 223TL olarak aldim.
    Iki noktayi sormak istiyorum.

birincisi hiz degerleri nasil?

ikincisi aida64 ile smart datasina baktigimda P/E cycle olarak 1 degeri gorunuyor ancak herhangi bir wipe islemi yapmadim. Bu durum normal mi?

• Öncelikle n11 üzerinden aldığım ADATA SSD 240gb 2.5" SU650 ASU650SS-240 GT-R SSD iade ederek ADATA serüvenin bitirmiş bulunuyorum. Bir daha bu markadan uzak kalmayı düşünürüyorum. Şubattan Nisan sonuna kadar olan kullanımda ne doğru düzgün verim alabildim nede çoğu kişinin yaşadığı kronik sorun olan SSD bozulması sorunu yüzünden verilerime veda etmek zorunda kaldım.

Bu süreçte öncelikle Windows mavi ekran hatası ile başlayan süreç SSD görmemesi ile devam edip en sonunda tamamen kendi imha etmesi ile sonuçlandı sanırım görevimiz tehlikedeki gibi bu SDD kendi kendini yok edecektir deyip imha etti.

Bu marka SDD alacak arkadaşların GT-R serisinden uzak durmasını tavsiye ederim. İlk sorunlar başladığında yedeğiniz alıp ölmesini beklemeniz ya da iade sürecini başlamanız yerinde olur. Kullanıcı yorumlarından gördüğüm kadarıyla değişimden gelen SSD belli süre sonra sıkıntı çıkarabiliyor.

Crucial ve hatta high level yıllarca kullanmış birisi olarak bu marka beklediğim performansı vermedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: laumexs

Öncelikle n11 üzerinden aldığım ADATA SSD 240gb 2.5" SU650 ASU650SS-240 GT-R SSD iade ederek ADATA serüvenin bitirmiş bulunuyorum. Bir daha bu markadan uzak kalmayı düşünürüyorum. Şubattan Nisan sonuna kadar olan kullanımda ne doğru düzgün verim alabildim nede çoğu kişinin yaşadığı kronik sorun olan SSD bozulması sorunu yüzünden verilerime veda etmek zorunda kaldım.

Bu süreçte öncelikle Windows mavi ekran hatası ile başlayan süreç SSD görmemesi ile devam edip en sonunda tamamen kendi imha etmesi ile sonuçlandı sanırım görevimiz tehlikedeki gibi bu SDD kendi kendini yok edecektir deyip imha etti.

Bu marka SDD alacak arkadaşların GT-R serisinden uzak durmasını tavsiye ederim. İlk sorunlar başladığında yedeğiniz alıp ölmesini beklemeniz ya da iade sürecini başlamanız yerinde olur. Kullanıcı yorumlarından gördüğüm kadarıyla değişimden gelen SSD belli süre sonra sıkıntı çıkarabiliyor.

Crucial ve hatta high level yıllarca kullanmış birisi olarak bu marka beklediğim performansı vermedi.
    haklısınız hocam bu ssd sorunlu bende değişim istedim geleni sattım keşke iade etme hakkını kullansaydım

• quote:

Orijinalden alıntı: c3b1r

çok iyi fiyatmış kaçırmışız :)
  • Arkadaşlar bu akşam gidip SSD alacağım. 240-250GB SATA SSD bakıyorum. Vatandaki şu iki ürün arasında kaldım.

WD

SanDisk

WD Green'in 120GB olanını kullanıyorum memnunum. SanDisk 20 lira daha ucuz. Hangisi mantıklı? Bizzat gidip teslim alacağım. Başka mağazadan başka ürün de önerebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 740turbowagon -- 30 Nisan 2019; 11:19:8 >

• 740turbowagon kullanıcısına yanıt
    Aynı ürünün 120 liği var bende, masaüstünde kullanıyorum, memnunum şahsen. Wd 1tb lık hdd var marka olarak tek ilişiği o yönde oldu Wd ile ama sandisk servisi yani RMA olayı baya iyi. Yani 16 gb lık flash bellek ömür boyu garantide imiş. Trabzondan çek cumhuriyeti ine 16 saate gitti, 2 gün sonra sıfırı elimdeydi. Ancak nihai karar vermeden önce internetteki yorumlarda bir bakın derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 740turbowagon kullanıcısına yanıt
    Wd ile sandisk aynı firma zaten arasında kalmanıza gerek yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Crucial BX500 120gb almayı düşünüyrum. Başka alternatifi olan var mı? Yoksa 130 a gömeyim mi direkt? Şu anda Adata SU650 var ancak bu SSD serisi kronik problemli, alalı daha 1 hafta olmadan taklalara geldim sanırım...
  • 
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.