Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ayhanb53 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
12.936
Cevap
513
Favori
1.021.855
Tıklama
Giriş
    1058 Mesaj
    Evo860 220 idi kacirdik umarim bir daha bu fiayata gorebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

799,99 TL KDV DAHİL
    https://urun.n11.com/hard-disk/samsung-860-qvo-mz-76q1t0bw-25-1tb-sata-iii-6-gbs-P314339440

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

SSD fiyatları düşmeye başlamış. Arz mı çoğaldı? Sebebi nedir?
    teknoloji ürünleri bilimsel yapısı gereği her 2 veya 5 yılda %300-500 ilerler.

bu verimlilik görece eski olan teknolojilerin fiyatını düşürür.

arz ve talep dengesinin önemi tabi ki var. ancak pazarlama stratejileri gereği zaten en başta yüksek fiyatlarla başlar. talep arttıkça ve ürün geliştikçe fiyatı düşer.

güneş panelleri de buna örnektir. bazı firmalar bu indirimleri yansıtırken bazıları yansıtmaz. üreticiden direk alırsanız yansır ancak apple iphoneda kullandığı ürünleri çokça kullandıkça fiyatı düşmesine rağmen, maliyetin azalmasını fiyatlara her zaman yansıtmaz.

ancak fabrikalar satın aldığı hammaddelerde fazla aldıklarına indirim oranını fiyata daha sık yansıtır.

özet olarak yaygınlaşırsa ucuzlar.
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    Ssdlerde gün gün fiyatlar düşüyor. Birde çeşit çoğalda tam bir geçiş süreci

HP ex900 EX920 ocakta ex950 çıkmış.

Yeni çıkan modellerde genelde 500gb altı yok. En uygun fiyat/gb oranı 1tb lara çıktı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Ssdlerde gün gün fiyatlar düşüyor. Birde çeşit çoğalda tam bir geçiş süreci

HP ex900 EX920 ocakta ex950 çıkmış.

Yeni çıkan modellerde genelde 500gb altı yok. En uygun fiyat/gb oranı 1tb lara çıktı.
    HDD piyasasında birkaç tane firma varken, SSD piyasasına adı bilinmeyen çok fazla firma girdi. Arz çok fazla bence.
    |
    |

Ürün 788 lira olmuş, güzel fiyat

|
    |
    renitecy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    i7 3630qm @2.40 ghz
    8 gb ram
    2gb Ekran Kartı Nvidia GT 630m
    698 GB HDD
    2013 yılında kullanmaya başladım. Ölü yatırım yapmak en üyük korkum. Format atıp Pc ile Modelleme programlarını sorunsuz kullanmak niyetindeyim. Fusion 360 Pc 'nin dolu olmasından mı yüksek gereksinimlerden mi bilmiyorum ama kasıyor.
    Şuanlık w10 hdd yüklü onu ssd 'ye kurup biraz olsun hızlanma peşindeyim ama yaverleri bunu kaldırırmı emin olamıyorum.
    Tavsiyeleriniz nedir? 250Gb Ssd yeterli olur mu ? https://www.incehesap.com/480-gb-james-donkey-jd480-ssd-disk-fiyati-38642/

James Donkey bilmem ama bunu hemen alıp konuyu kısa kesmek mantıklı mı ? Yoksa Samsung laptopa samsung ssd al gibi dede kafa yapısı mı tercih edilmeli ?
    https://www.webdenal.com/samsung-mz-76e250bw_967928.html?ref=akakce&v=0.69.4
    |
    |

Aldığınız üreticinin/mağazanın linkini paylaşır mısınız lütfen? Ben de Çin'li üreticilerden epey SSD aldım zamanında, NoName olan SSD bile var bende 32GB olarak, 3+ yıldır SUNUCU üzerinde çalışanı dahi var. Sizin aldığınız üreticiyi merak ettim doğrusu.
    |
    |
    olivier_kahm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Profilini kapayanlarla alışveriş yapma, yaptırma! Destek Mesajlarina dahi cevap verme!

Senden gizlemek istediği bir şeyler varsa neden güveneceksin?
  • Yarbay
    2912 Mesaj
    adata almıştım 250 gb olanında, sanırım 2-3 hafta geçti üstünden

ilk aldığımda windows 10 kurdum açılış hızı 4 saniye civarıydı şimdi 11-12 saniyeye kadar çıktı,hafifte olsa gecikmeler var ilk güne göre biraz ucuz etin yahnisi sanırım ben bu diske fazla güvenmiyorum bu yüzden 750 gb hdd aldım verilerimi yedekledim ona

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabrizo -- 15 Şubat 2019; 17:38:41 >

birde bu jd nin lite modeli var biraz daha ucuz onun hakkında bilgi bulamadım ne tavsiye edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakalak -- 15 Şubat 2019; 19:40:32 >
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • DH Yönetici
    6862 Mesaj
    samsung un QVO modeli ni ilk defa gördüm. nasıl bir modeldir? EVO işle arasında ne gibi fark var?

700 liraya JD960 almayı planlıyordum ama 80 lira farkla(hatta takside girince 50 lira) ile bunu almayı düşünebilirim.

bir de 960 / 1000 gb olarak en uygun bu iki model var sanırım, başka önereceğiniz marka/model var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saintroyo -- 15 Şubat 2019; 20:4:28 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Elky

Aldığınız üreticinin/mağazanın linkini paylaşır mısınız lütfen? Ben de Çin'li üreticilerden epey SSD aldım zamanında, NoName olan SSD bile var bende 32GB olarak, 3+ yıldır SUNUCU üzerinde çalışanı dahi var. Sizin aldığınız üreticiyi merak ettim doğrusu.

Alıntıları Göster
    Aldıklarımın hepsi KingSpec. 120GB olan ilk çıkan seriydi, üreticinin resmi mağazasından ( KingSpec Official Store ) almıştım, diğer 4 tane 128GB olanlar ise
    KingSpec Storage Store mağazasından almıştım.

Hiç güzel olmasaydi ölür müydü peygamber?

Necip Fazil Kisakürek

• Yüzbaşı
    616 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

adata almıştım 250 gb olanında, sanırım 2-3 hafta geçti üstünden

ilk aldığımda windows 10 kurdum açılış hızı 4 saniye civarıydı şimdi 11-12 saniyeye kadar çıktı,hafifte olsa gecikmeler var ilk güne göre biraz ucuz etin yahnisi sanırım ben bu diske fazla güvenmiyorum bu yüzden 750 gb hdd aldım verilerimi yedekledim ona
    aynı ssd'yi bende aldım eski hdd yi ssd ye klonladım temiz kurulum yapmak istemedim buna rağmen açılış 10sn civarı oluyor 6 senelik y500 notebook'u ayağa kaldırdı pc'yi tanıyamıyorum çok hızlı tepki veriyor

eski hdd ve yeni ssd

Western Digital GreenSSD 240GB M.2 2280 545/430Mb
    Reeinno Mace-200 NVMe 240GB 1.8GB/s 3D NAND

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

msi gl62m 7rc için ssd almak istiyorum.Fakat aliexpress ten reeinno mace mi yoksa daha az kapasiteli n11 den wd mi alsam?Reeinno mace kullanan var mı?

Western Digital GreenSSD 240GB M.2 2280 545/430Mb
    Reeinno Mace-200 NVMe 240GB 1.8GB/s 3D NAND
    Anakartınız, M.2 PCIe ile uyumlu ise Reeinno alınız eğer normal m.2 ise wd yada muadillerini tercih ediniz. Üretici özelliklerine bakmanızı öneririm.
    |
    |
    AMD Ryzen 5 3600 4.2GHz || ASUS TUF B530M-PLUS Gaming || Crucial Ballistix Sport DDR4 3000MHz (2x8) 16GB || MSI GTX 1070 8GB AERO ITX OC || Hikvision C100 240GB 3D TLC || Hikvision C100 480GB 3D TLC || Intel 660P 512GB NVMe 3D QLC || Seagate BarraCuda SATA III 1TB 7200 RPM || WD 500GB BLUE SATA III 7200 RPM || Everest Rampage MAJESTY || Xigmatek Tauro 700W 80 || SAMSUNG CJG50 27" QHD 144Hz 2K Curved (4ms) || Logitech Z333 2.1 Subwoofer || Corsair K55 RGB Gaming || Logitech G27 Racing
  • Yarbay
    2202 Mesaj

kullanma kılavuzunda böyle yazıyor:M.2 SSD, SATA/ PCIE birleşik
    @Hawk-Claw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 41gokhan41 -- 16 Şubat 2019; 14:29:17 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Hawk-Claw
haberler
Bey Azura
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.