Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (578. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.933
Cevap
718
Favori
1.703.592
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 576577578579580
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Modele markaya göre değişiyor ben pahalılarını görmüşüm biraz, hemen hemen aynı görünüyor genelde ama bugün aldığın bir msata ileriye dönük yeni bir cihaza takamazsın önü kapalı ama ssd her cihaza takılır yinede 120 msata benim için en ideal çözüm gibi görünüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fagala

120 veya 128 gb ne alinir arkadaslar tavsiyeniz nedir?
    bence incehesaptan james donkey alın. 120 gb da en iyi fiyat o gibi geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fagala

120 veya 128 gb ne alinir arkadaslar tavsiyeniz nedir?
    Ben de ayni soruya cevap ariyorum. Aslinda ne alinmaz da onemliz su markanin su serisi sorunlu dediginiz var mi mesela?

Kingstonnadata hi level ve sandiskler 120-130 tl civari piyasada. Bunlarin hepsi ayni denebilir mi yoksa iclerinde bu acik ara fark atar 10-20 fazla verip bunu alin diyebilcegibiz var midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Haluk Ermiş

bence incehesaptan james donkey alın. 120 gb da en iyi fiyat o gibi geldi bana.

Alıntıları Göster
    En az 250 GB alın hocam 120 GB aldim sattım. Yaklaşık 40 GB sisteme gidiyor. Çok hızlı ama güncelleme aldıkça kasmaya başlıyor yetmiyor . Almışken 250 GB daha iyi sorunsuz. Kampanya takip edin. 250 Samsung 232 tl idi. Axess ile 200 TL'ye kadar inmişti

• Ben sadece surf ve office icin kullanicam hocam. Arayisim biraz ekonomik olmasi. Bir de aciliyetim oldugundan firsat bekleyemiyorum. O yuzden malesef 120 alicam:(

• quote:

Orijinalden alıntı: Traful

Anakartin sata 3 mu 2 mi oldugu nasil ogrenilebilir?

Bende 5-6 yillik pavilion g6 i5 2430m var bu bilgiden anlasilir mi acaba?
    Büyük ihtimal SATA III'dür hocam. Bende de HP'nin aynı dönemde çıkmış olan farklı model bir laptopu var, ancak kendi HDD'si SATA II idi anakartı SATA III desteklemesine rağmen. SSD takınca kesin olarak anlamıştım. Başka bir laptop daha var aynı dönemde çıkmış olan o da aynı şekilde. SATA II olsa bile performans artışını kesinlikle farkedersiniz zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 21 Şubat 2019; 21:49:42 >
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Adata hi level sandisk arasinda bir fark var mi 120 gb baz modeller

• quote:

Orijinalden alıntı: Traful

Tesekkurler. Adata hi level sandisk arasinda bir fark var mi 120 gb baz modeller
    Adata biraz daha iyi diye biliyorum, kendim de kullanıyorum, memnunum. Ancak hangisi ucuzsa onu alın geçin.
  • Traful T kullanıcısına yanıt
    "Hi level" markasını Adata ve sandisk ile kıyaslamak "sandisk" gibi bir firmaya hakaret sayılır.

"Hi level" denen marka, etiket markasıdır, nerede kimden ucuza SSD bulursa alır, etiketini bastırır, Türkiye pazarına satar.
    James Donkey vs gibi Çinli ürünlerden bile daha alt kalite bir marka, bunu bilin. HiLevel alacağınıza en azından James Donkey alın ya da Çin den hatta 2. elden ürün alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elky -- 22 Şubat 2019; 21:45:39 >
  • En makul bütçeyle Windows 10'u kurabileceğim bir ssd ile hdd'den kurtulayım diyorum.

120 GB'lık ADATA SU650 mi? (119 lira) yoksa James Donkey 120 GB mı? (127lira)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsair m300 120 gb m2 ssd itopyada 150 lira. Fiyat uygun geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

En makul bütçeyle Windows 10'u kurabileceğim bir ssd ile hdd'den kurtulayım diyorum.

tartışmasız ADATA.
  • James donkey kötü bi ssd mi ? 240 gb ssd almak istiyorum fiyatı çok uygun geldi ama 240 lık 2 versiyonu var birinde LE yazıyor ve fiyatı daha düşük. Bilen biri varsa anlatabilir mi acaba? Fırsat kovalıyorum şad için, tavsiyelerinize de açığım sevgili forumdaşlar.
    SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

• 256gb 3500/1200 m.2 350 TL,
    https://www.itopya.com/adata-256gb-xpg-sx8200-pro-pcie-gen3x4-m2-ssd-3500mb-okuma-1200mb-yazma/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugia -- 26 Şubat 2019; 13:43:19 >
  • Elky kullanıcısına yanıt
    Bilgi içşn teşekkür ederim. Ben de amazon yorumlarına bakıp küngston aldım. Sandisk ile aynıydı puanı ama daha uygundu fiyatı. Hi level almadığıma sevindim :) adata da çok arızalı çıkn olmuş, değişimde sıkıntı yaşanmamış ama uğraşmak istemedim açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan.yurdakan

James donkey kötü bi ssd mi ? 240 gb ssd almak istiyorum fiyatı çok uygun geldi ama 240 lık 2 versiyonu var birinde LE yazıyor ve fiyatı daha düşük. Bilen biri varsa anlatabilir mi acaba? Fırsat kovalıyorum şad için, tavsiyelerinize de açığım sevgili forumdaşlar.
    Light Edition olanı bu ve daha yavaş sanırım diğerinden. Tavsiye etmem diğerine nazaran.

• Merhaba arkadaşlar. Dell marka bilgisayarımda 1tb 5400 rpm HDD var. Boş bir m2 slotu var ama ben yine de mevcut olan HDD harici olarak kullanıp onun yerine 500GB bir SSD almayı düşünüyorum. Bu depolama bana rahatlıkla yeter.

Araştırma yaparken 2 SSD Arasında kaldım diyebilirim.
    1-) Samsung 860 evo 500 GB

Samsung 500GB 860 EVO MZ-76E500BW 2.5" SATA 3.0 SSD Şuan mevcut en uygun fiyatı 555 Tl 3 gün önce 517 idi Hb de kaçırdım o indirimi maalesef

2-) Sandisk ultra 3D SSD 500 GB

SanDisk Ultra 3D 500GB SDSSDH3-500G-G25 2.5" SATA 3.0 SSD 460 TL ancak indirimle yukkoda 435 Tl alabileceğim

Daha önce hiç SSD kullanmadım ilk defa alacağım ama özellikle samsung tarafında çok iyi yorumlar gördüm neredeyse şikayet eden yok. Sandisk modelinde ise birkaç kişi tam garanti süresinde (3 yıl) birden bozuldu yazmışlar. Aralarında ki fiyat farkı 100-120 Tl bu beni düşündürüyor doğal olarak. Siz bu durumda ne yapardınız? Samsung yakın zamanda indirime girme ihtimali varsa onu da beklemek mantıklı mı?
  • Yeni hdd ye win 7 kumak için yardımınıza ihtiyacımvar. Pc nin arkasındaki etikette win 7 serial yazıyor ancak windowsun sitesine bu seriali girince iso dosyayı indirmiyor. Bunun bir yolu var mı acaba? Sıfır kurcağım mirror yapmak istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

En makul bütçeyle Windows 10'u kurabileceğim bir ssd ile hdd'den kurtulayım diyorum.

hocam adata 119tl nerede buldunuz acaba?
  • jackhammer kullanıcısına yanıt
    Mesajı yazdığım geceye kadar Yukko'da satıldı. Ben fiyat devam eder düşüncesiyle satın almadım, tekrar düşer belki diye bekliyorum. Şimdi 132 lira.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 576577578579580
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.