Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.968
Cevap
719
Favori
1.707.696
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 120 Gb ssd kullaniyorum laptopta ama oyun indireyim dedik yer yok.

Cdroom cikarip hdd alip oyunlari hdd ye yuklesem sikinti yasar miyim?

Asus kullaniyorum. Uygun guzel bir urun onerebilecek arkadaslarimiz var mi? Benim pek bilgim yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimmyJimmy

120 Gb ssd kullaniyorum laptopta ama oyun indireyim dedik yer yok.

Asus kullaniyorum. Uygun guzel bir urun onerebilecek arkadaslarimiz var mi? Benim pek bilgim yok.

Cd romm söküp takabilirsiniz ama dış çerçeve apartı var onunla takmanız lazım.12mm 9mm 7 mm kalınlığı değişir laptobunuz cd giriş kalınlığına göre.Oyunları yükel sıkıntı yaşamzsın aynı diğer harddisk girişi gibi çalışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

quote:

Orijinalden alıntı: JimmyJimmy

120 Gb ssd kullaniyorum laptopta ama oyun indireyim dedik yer yok.

Cd romm söküp takabilirsiniz ama dış çerçeve apartı var onunla takmanız lazım.12mm 9mm 7 mm kalınlığı değişir laptobunuz cd giriş kalınlığına göre.Oyunları yükel sıkıntı yaşamzsın aynı diğer harddisk girişi gibi çalışır.

asus k56c laptopum

ssd takılı.

buna uygun ne alınabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: Ancestorman

Fiyat iyi ama 750 evo. 850 evo ile arasında 2 kattan fazla ömür farkı varmış. 90 tl için değer mi ?
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/119589929

Düzeltme: Samsung sitesinde bilgiler şöyle:

750 EVO 250GB: 3 Year Limited Warranty or 70TBW Limited Warranty
    850 EVO 250GB: 5 Yıllık Sınırlı Garanti veya 75 TBW (Yazılan Toplam Bayt) Sınırlı Garanti

120gb olanların 35tb,ben 1 yıldır 750evo kullanıyorum şuana kadar yazılan toplam 2.3tb yani diyeceğim o ki normal bir kullanıcı iseniz her gün öyle gigabaytlarca dosya yazıp silmiyorsanız çok uzun seneler götürür. Kabaca hesaplayalım senede 5tb dosya yazsan en az 7 sene götürür zaten o zamana 120gb kalmaz bile piyasada.

ssd niz kaç saat çalıştı 1 yıl içinde ve işletim sisteminiz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: 1080pHD

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: Ancestorman

Fiyat iyi ama 750 evo. 850 evo ile arasında 2 kattan fazla ömür farkı varmış. 90 tl için değer mi ?

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/119589929

Düzeltme: Samsung sitesinde bilgiler şöyle:

750 EVO 250GB: 3 Year Limited Warranty or 70TBW Limited Warranty
    850 EVO 250GB: 5 Yıllık Sınırlı Garanti veya 75 TBW (Yazılan Toplam Bayt) Sınırlı Garanti

120gb olanların 35tb,ben 1 yıldır 750evo kullanıyorum şuana kadar yazılan toplam 2.3tb yani diyeceğim o ki normal bir kullanıcı iseniz her gün öyle gigabaytlarca dosya yazıp silmiyorsanız çok uzun seneler götürür. Kabaca hesaplayalım senede 5tb dosya yazsan en az 7 sene götürür zaten o zamana 120gb kalmaz bile piyasada.

ssd niz kaç saat çalıştı 1 yıl içinde ve işletim sisteminiz nedir?

Bakmadım ama günde ortalama 5 saat açıktır, işletim sistemi w10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 30 Aralık 2017; 20:43:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• GV62 7rd bilgisayara sahibim.500 gb ve üzeri ssd bakıyorum. NVMe olması önemli değil. Öncelik kapasite benim için. 500 gb ve üzeri en uygun ssd ne kadar şu anda? Ben 750'den düşük göremedim.
  • Arkadaşlar merhaba; dell inspiron bilgisayar aldım, disk klonladım ama hard disk yerine taktığımda bellek kontrol ediliyor uyarısı çıkıyor, sonra da hiçbir ekran gelmeden bilgisayar kapanıyor.

Önceki bilgisayarımda direkt klon yapıp, hard disk yerine sata ssd taktığımda bir sorun yaşamamıştım. Yeni bilgisayarımda ayrıca bir ssd slotu var oraya uygun ssd alıp takmak mı gerekiyor acaba? Bilgisi olan var mı?

Ayrıca ssd bölümü aşağıdaki gibi m2 denilen ssdler uygun oluyor herhalde değil mi?SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bungee20 -- 1 Ocak 2018; 16:0:59 >

• CrossBench C kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba aynı bilgisayara sahibim ve bende bir ssd arıyorum.Bulursanız bana da haber verir misiniz? Bu arada işletim sistemi olayını nasıl hallettiniz? Windows'un kendi sitesinden dosyalarını indiriphttps://www.amazon.de/Microsoft-Windows-Professional-ESD-Aktivierungsschlüssel/dp/B06XNQNGPD/ref=pd_sim_65_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=PAVRK2ZDDVGMD2PC6214 linktekini satın alıp aktif edebilir miyim?

• Merhaba,
    Lenovo z500 dizüstü bilgisayarım var. içerisinde 1 TB hdd bulunmakta, son zamanlarda bazı sıkıntılar yaşamaktayım. Biraz araştırdığımda HDD kaynaklı olduğunu tahmin ediyorum. Bu sebeple HDD yerine SSD alıp HDD yi de dvd yerine takmayı planlıyorum.
    Bilgisayarı sadece günlük ofis programları, nete girme ve film izleme vs gibi işlemlerde kullanıyorum.
    Oyun vs oynamıyorum bu sebeple en hızlısı olsun diye bir amacımda yok. Beni üzmeyecek uygun fiyatlı olarak ne önerisiniz?
    128 Gb işletim sistemi ve programlar (sadece office programları) için yeter mi? yoksa 256'lıkmı bakmalıyım. Yardım, paylaşım ve önerileriniz çin teşekkürler.
  • Volkoff_007 kullanıcısına yanıt
    Hocam key mi veriliyor nasıl oluyor ? Bende almayı düşünüyorum.

• alekto4 kullanıcısına yanıt
    256gb lık samsung ssd aldım Windows 7 ve Office kurdum. Bir iki basit program kurunca 190 ila 200gb arasında yer kaldı. Bilginize.

• _Warknife_ _ kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin pc freedos degil mi

• Volkoff_007 kullanıcısına yanıt
    Evet freedos şuanlik lisanssız hocam .

• https://bilendenal.com/arama?s=Samsung+ssd bazı ssdler burda indirime girmiş 850 evo 250 gb 380 tl
  • rtsbora kullanıcısına yanıt
    bende ssd satın alacağım bu siteden, satın alma kısmına girdigimde hediye çeki kullanma ekranı var. kod falan varmı arkadaşlar ölücüye baglayayım yoksa arayıp indirimmi isteyeyim.
  • rtsbora kullanıcısına yanıt
    hocam fiyatlar uygun sitede ama kredi kartından vade farkı alıyor. wordcardı denedim 2-3-4-5-6-7-8-9 tüm taksit seceneklerinde yüksek vade farkı var.
  • alekto4 kullanıcısına yanıt
    Lenovo bilgisayarlarda 1 tb hdd genelde butun olarak kullaniliyor ve bu da hdd de asiri gecikmeye sebeb oluyor. İslemciniz cok kaliteli de olsa bilgisayar donuyor, donmasa bile aşırı yavaşlıyor.

Ben cozumu soyle buldum, hdd yi tamamen sildim, 100gb kadar c ayirdim, 900 gb kadar da d ayirdim. Harddisk içeriden disariya dogru okuduğu icin sadece 100 gb lik bolumde okuma yazma yapıyor ve 1 tb lik alani dolasmak zorunda kalmiyor. Bu da sisteme atiklik katiyor, artık donmuyor ve yavaslamiyor.

Tabiki hp bilgisayarimda yaptiginiz gibi dvd yerine hdd takip, hdd yerine ssd takarak daha da hizlandirabilirsiniz.

• Abi 200 liraya uygun bisey var mı hi level olmasın

• Samsung 850evo 500GB en uygun nereden alabilirim. Bir aydır amazon.com ve uk takip ediyorum ama fiyat hiç düşmedi. Uygun fiyata 1GB SSD tavsiyelerine de açığım ama uzun ömürlü olmalı ve minimum sorunlu olmalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.