Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.933
Cevap
718
Favori
1.703.599
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wigle

Linki attım hocam yukarda kötü bi sistem değil öyle amacım hız kazansın biraz 200 lira civarı verebilirim daha uygun varsa aliexpresten falanda getirebilirim acelesi yok

200 lira civarına sandiskten başka alternatif yok gibi, onunda şuan 120gb olanının fiyatı 250 lira, kupon falan düşürürseniz 220 lira civarlarına alabilirsiniz.https://urun.n11.com/hard-disk/sandisk-ssd-plus-120gb-530mb-400mbs-sata-3-25-sdssda-120g-g26-P208845059 geçen yıl aynı ssd 170 liraydı
  • 205tl ye WD nin ssd sini aldım. Daha uygun birşey görmedim. Satış miktarı fazla ve kullanıcı dönüşleri olumluydu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuksws_99

quote:

Orijinalden alıntı: ssmasher

Dayanıklılık konusunda çok olumlu yorumlar yok ssdler için. İçinde veri yuklersenız omru kısalır bozukur gibisinden yorumlar var ben bunu harddıskı sokup yerıne takıcam öecbur içine yuklicem veriyi sandisk ssd plus ile seagate sshd 8gb ssdli harddıskı arasında kaldım. Tecruberını paylasıcak ve yardım edicek olan varmı ?

Yaw he he ömrü kısaymış da bilmem ne 3 sene önce 840 evo aldım. 2 Ay boyunca günde 10-15 saat 16 adet sanal pc açıp lolde bot kurdum (20-25 tb writing oldu) üstüne de o zamandan beri 25 de ben yapmışım 54 şuan hiçbir yavaşlama yok.

lolde bot ne işe yarıyor ki acep

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

quote:

Orijinalden alıntı: nuksws_99

quote:

Dayanıklılık konusunda çok olumlu yorumlar yok ssdler için. İçinde veri yuklersenız omru kısalır bozukur gibisinden yorumlar var ben bunu harddıskı sokup yerıne takıcam öecbur içine yuklicem veriyi sandisk ssd plus ile seagate sshd 8gb ssdli harddıskı arasında kaldım. Tecruberını paylasıcak ve yardım edicek olan varmı ?

Yaw he he ömrü kısaymış da bilmem ne 3 sene önce 840 evo aldım. 2 Ay boyunca günde 10-15 saat 16 adet sanal pc açıp lolde bot kurdum (20-25 tb writing oldu) üstüne de o zamandan beri 25 de ben yapmışım 54 şuan hiçbir yavaşlama yok.

lolde bot ne işe yarıyor ki acep

hocam 2.5 yıl falan oluyor referral programında açık vardı, durmadan referral kasıyoduk.
  • quote:

hiçbir depolama cihazının sonsuz garantisi yoktur ama ssd.ler ,hdd.lere göre biraz daha güvenli ,çünkü dönen disk yok (özellikle dizüstü bilgisayarlarda ssd. çok daha güvenli)

bir bilgisayarda 5 yıldan fazla süredir kullanıyoruz ,diğerinde 3 yılı geçti galiba
    lakin uzun süre geçince yavaşlama hastalıkları var (ilk yılına göre biraz yavaşlama sorunu oluyor ama çok fazla değil)
  • Arkadaşlar bu iki ürün arasında hangisini öneririrsiniz ilk defa alacağım çünkü düzgün bir şey alayım diyorum .Acaba samsung fiyat farkına değer mi ? 3-5 sene kullanmayı planlıyorum hangisi daha stabil olur sizce?

http://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682

http://www.hepsiburada.com/samsung-850-evo-250gb-540mb-520mb-s-sata3-2-5-ssd-mz-75e250bw-p-BD802575?magaza=Hepsiburada
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rinoritze

Arkadaşlar bu iki ürün arasında hangisini öneririrsiniz ilk defa alacağım çünkü düzgün bir şey alayım diyorum .Acaba samsung fiyat farkına değer mi ? 3-5 sene kullanmayı planlıyorum hangisi daha stabil olur sizce?

http://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682

http://www.hepsiburada.com/samsung-850-evo-250gb-540mb-520mb-s-sata3-2-5-ssd-mz-75e250bw-p-BD802575?magaza=Hepsiburada

samsung evo tabi ki de
  • quote:

Orijinalden alıntı: two_face

quote:

Orijinalden alıntı: Rinoritze

Arkadaşlar bu iki ürün arasında hangisini öneririrsiniz ilk defa alacağım çünkü düzgün bir şey alayım diyorum .Acaba samsung fiyat farkına değer mi ? 3-5 sene kullanmayı planlıyorum hangisi daha stabil olur sizce?

samsung evo tabi ki de

Teşekkür ederim peki neden hocam ? Okuma yazma hızında değilim pek zaten hangisini alırsam alayım şu anki hdd yi katlar , öne çıkaran ne samsungu?
  • Rinoritze kullanıcısına yanıt
    ssd ler de temel kıstaslardan biri okuma yazma hızı o önemli değil diyorsanız. evo almanıza gerek yok o zman en ucuz ne bulduysanız onu alın.(tabii ürünün arkasında duran bir marka ve firmadan)
    en kotü aliexpress e bi bakın :) kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi two_face -- 15 Kasım 2017; 15:46:44 >
  • 240gb sandisk ssd plus satiyorum

Ilgilenen arkadaslar dukkanima bakabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thehawk -- 15 Kasım 2017; 17:21:29 >
  • 480 gb bakanlar için orta karar bir ürün 599TL. Yaklaşık olarak yurtdışı fiyatı,ben bir tane aldım. Bakalım Mac miniyi canlandıracakmı

http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-ii-480gb-550mb-500mb-s-sata-3-ssd-sdssdhii-480g-g25-p-BD801663

• yazma hızı onemli değil çok yaş 30 plus oyunla cartla cutlada işim yok iş güç şu mekanik hardisk sesinden yıldım artık, ali den tavsiye edebilceğiniz bir marka varmı king dian king spec var ama hepsinin chipsetleri farklı hangisi daha kalitedir sizce? bir micron nandlar var yok toshibalar çok kafam karıştı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Kasım 2017; 1:5:28 >
  • ssd'nin ciddi bir yavaşlama gibi bir olayı yok. onu ancak pc açılırken masaüstüne geldiği anda anlayabilirsiniz yada ssd'yi test ederek. onun dışında günlük kullanımda farketmeniz imkansız gibi birşey

ben 2013 yazında almıştım ssd'yi aldığımdan beri online oyun oynadığımdan pc 7/24 açık ve hala aynı gibi hızı. hatta steamdaki oyunlarda hala ilk sınıfı ben seçiyorum harita hızlı yüklendiğinden :). dediğim gibi günlük kullanımda yavaşladığını hissetmeniz imkansız. ayrıca hdd ile ssd'yi aynı cümlede kullanmanız hakaret yani :)

30615 saat ve hala çatır çatır. sadece depolama aygıtı olarak ssd var.

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F3point -- 18 Kasım 2017; 5:52:31 >
  • Hocam resmen çok iyi kullanmışsınız. 4 yılda sadece 21 TB veri yazılmış. Hiç resmen. Benim 2. disk bu. Maalesef ilkini tek disk olarak kullanınca öldü bildiğin. Şimdi daha 4 ay olmadı alalı ve 2 TB geçmiş durumda. Tabi sadece işletim sistemi ve programlar kurulu. Oyunların kurulum yeri bile D diski. Nasıl bu kadar az yazdırıyorsunuz tek disk olarak kullanmanıza rağmen? Benimkisi 3 yılda 83 TB olunca mefta oldu. Bunun da başına bir şeyler gelmesin diye sürücüyü söküp hdd taktım ve artık ssd rahat.

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]
  • gcb1903 kullanıcısına yanıt
    ssd mi öldürdünüz hocam fazla yaz sil yapınca bozuluyor mu
  • .Eray. kullanıcısına yanıt
    Yaz sil yapmadım zaten tek disk olarak kullanınca 83 TB yazmışım bitti. Zaten baktım 75 tb yazıyor ömrü. Burada " 75 yazabilmen için 20 yıl geçer " falan diyorlardı. Elbette bir ömrü var ve öyle bahsedildiği gibi 20 yıl değil. Bakın daha 4 ay olmadı yeni ssd 2 tb aşmış bile. Ki bu artık her şeyi normal hdd'ye kaydettiğim, oyunları oraya kurduğum halde.
  • gcb1903 kullanıcısına yanıt
    pc sadece açık bende ya fazla kullanılmıyor. dediğim gibi online oyun olduğu için açık ama günde 4-5 saat kullanılıyor o da maksimum yani onun dışında açık şekilde masaüstünde bekliyor pc

bu süre boyunca disk kullanımı %0-1 arasında gidip geliyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F3point -- 20 Kasım 2017; 4:31:51 >
  • Ssd lazım bi göz atayım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eve gidince benim Game Drive'in ömrüne de bakayım sil yaz çok fazla oluyor.
  • arkadaşlar masaüstü pc kullanıyorum hangi tip ssd almam lazım ?

anakartım msi h110m pro vd
  • 
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.