Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (502. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.968
Cevap
719
Favori
1.708.156
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Qnzxt00w

Gördüğüm kadarıyla 480gb'larda 1gb = 1tl civarına bulunabiliyor fakat 120gb'larda bu olmuyor sanırım? Bir kaç gündür konuyu takip ediyorum ama fırsatlı fiyatlar hep yüksek kapasitelerde oluyor.

120gb'ları 120-150tl'den alamıyoruz demek ki. Üzücü

aynen hocam.GB arttıkça daha çok yaklaşıyor dediğiniz gibi(samsung evo/pro hariç)
    bende almayı düşünüyordum bekliyorum hala ama n11 kuponculardan kupon alıp gidip ürünü alasım gelmiyor değil :D

• quote:

Orijinalden alıntı: episkey

quote:

Gördüğüm kadarıyla 480gb'larda 1gb = 1tl civarına bulunabiliyor fakat 120gb'larda bu olmuyor sanırım? Bir kaç gündür konuyu takip ediyorum ama fırsatlı fiyatlar hep yüksek kapasitelerde oluyor.

aynen hocam.GB arttıkça daha çok yaklaşıyor dediğiniz gibi(samsung evo/pro hariç)
    bende almayı düşünüyordum bekliyorum hala ama n11 kuponculardan kupon alıp gidip ürünü alasım gelmiyor değil :D

Ben de kararsızım hocam. Hiç mi ucuzlamadı şu meret 2 senede Neyse aciliyeti yok bakalım kalsın. Dolar 1,5 olursa alırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiç unutmam yıllar önce Corsair Xms3 4 GB 1600 modelini Vatan'dan 30 liradan almıştım. 4 tanesi 120 lira ediyordu. Sonra 1 yıl ya geçti ya geçmedi ( dolarda artış yok o zamanlar 1,60, 1,70 geziyor ) arkadaşa alalım dedik. Bir baktım 45 lira olmuş. Orda elemanlara çıkıştım ayıptır diye. % 50 ne zammı bu? 45 liraya 4 GB ram mi olur?
    Tam o dönem 120 liraya satılan WD Blue 1 TB hdd ise 190 200 olmuştu. Sonra öğrendik ki sel mi ne vurmuş Tayvan'ı. Tabi bu işin bahanesi oldu. Ram fiyatları 15 dolar olduğu zamana asla dönmedi. Sel nasıl vurduysa bir daha geri gitmedi sanırım. 15 dolarlık bellek 60 dolarlara çıktı sonra en fazla 30 dolarlara indi. Bir sel ile % 100 kâr.

Şimdi daha da komik bir durum var. 256 GB ile 128 GB arasında neredeyse fark kalmadı. 480 daha da gb/f iyi. Bahane ise nand bellek yetiştirilememesi.
    Demezler mi adama 480 GB için kullandığın 8 tane ise 120 GB için 2 tane kullanmak aklınıza gelmiyor mu? Yıllardır öyle yapıyordunuz işe yarıyordu.
    Demiyorlar ki sizi daha pahalı olana, ihtiyacınız dışına zorlamak istiyoruz. 120 GB bugün bir çok ev kullanıcısı ve ofis pc için hayli hayli yeterli bir kapasite. Ama işte o zaman gidip 480 almıyoruz. Nolur yani ihtiyacı olan alsa.

Piyasanın hakimi ne zaman Samsung oldu biz o zaman b.ku yedik. Adamlar tekel gibi neredeyse nand bellek piyasasında. İş böyle olunca alın bize şemsiye, hem de içeri girince otomatik açılandan.

O yüzden ssd falan ucuzlamaz arkadaşlar. 120 liraya almayanı dövüyorlardı, iyi modellerin 120 GB olanları 2. elde 100 liradan gidiyordu. Şimdi v300 denen çöpe 200 diyen var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsaid_ak

Hocam 850 EVO daha ucuz? Yani yeni çıkan bir SSD için güzel fiyat fakat 850 EVO ile fiyatı aynı iken Sandisk almanın anlamı ne? Ve kesinlikle sıcak bir fırsat değil.

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

Şurdaki resimde attığım gibi fiyatların durumu böyle. 500 GB'lık 850 EVO ile 525GB'lık MX300 şu an piyasadaki en uygun SSD'ler. Amazon'dan alırsanız fiyatları 1,1TL/GB fiyatına geliyor. 1TB'lık modeller bir nebze ucuzluyor ama kimsenin SSD için 1000 lira vereceğini sanmıyorum.

• quote:

quote:

quote:

Ben de kararsızım hocam. Hiç mi ucuzlamadı şu meret 2 senede Neyse aciliyeti yok bakalım kalsın. Dolar 1,5 olursa alırım

hocam 1.5 dolara alana kadar bence 2 bilgisayar daha değiştirirsin :D zaten 2 şey yüzünden kafamı duvarlara vuruyorum.Bi, dolar ucuzken almadığım teknolojik aletlere bide btc ilk çıktığında btc almak yerine iddaa oynamıştım ona üzülüyorum :/

• Hatırlıyorum bundan kaç yıl önce dolar 2 lira olduğunda da bekliyim 1,5 olunca alırım demiştim. Düşmez kalkmaz bir Allah bir de dolar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hocam 1.5 dolara alana kadar bence 2 bilgisayar daha değiştirirsin :D zaten 2 şey yüzünden kafamı duvarlara vuruyorum.Bi, dolar ucuzken almadığım teknolojik aletlere bide btc ilk çıktığında btc almak yerine iddaa oynamıştım ona üzülüyorum :/

1,5 olayı hayalden ibaret, haklısınız Teknolojinin, doların yükselişinden hızlı eskimesi lazım ki ucuzlasın alet Öğrenci olmasaydım direk btc almaktansa o parayla ufacık bir rig kurup masrafımı çıkarırdım, o vakitten sonra da geleni sanal para olarak bırakırdım. 1 btc'nin 20k dolarlara yaklaşacağı zamanlara yatırım Tabi böyle yapardım ederdim demek çok boş kalıyor

@ahmetsaid_ak Haklısınız hocam. Her geçen gün teknolojiye ulaşmamız daha da zorlaşıyor ama bakalım nereye kadar sürecek

• gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Demek hem doların yükselişi hem de çekilmeyen sel suları birlik olup belimizi büktüler iyice 30tl'yi duyunca çok şaşırdım açıkçası. Ben de 4 ya da 5 sene önceydi sanırım, yanlış hatırlamıyorsam kingston hyperx 1600mhz 4gb rami 60-65tl gibi bir fiyata almıştım forumdan. Şimdi teknolojisi eskidi, fiyatlar neredeyse 2 katı. Şaka gibi. Ki siz 30tl diyorsunuz. Üzüldüm ya

• Hepsiburada'daki %10 indirimde uygun fiyatlar var. WD Green 240 GB 339 liradan 305 liraya düşmüş. Bindirme yok yani direk indirim 339 lirayken bile gideri vardı şimdi giriş seviyesi için en uygun model olarak karşımıza çıkıyor.

850 EVO 250 GB 377 TL sıcak değil belki ama son aylarda gördüğüm en düşük fiyat kendim de almıştım zamanında.

Sandisk SSD Plus 480 GB 449 lira 93kr/GB!!! ŞOK ŞOK ŞOK SSD 1TL/GB altına düştü. 960 GB SADECE 899TL!!!

Crucial MX300 275 GB 384 TL . 850 EVO'dan 7 lira farkla büyük bol almak ister miydiniz?

MX300 ve 850 EVO'nun 500GB lık versiyonları daha pahalı onlar çok soğuk.

İşte almayı düşünen olursa diye hepsini yazdım. SSD kesin alıcam acele diyenler için WD Green ve Sandisk Plus fiyatları uygun. Onun dışında soğuk.
  • Arkadaslar vatan haftasonuna ozel %18 kdv indirimi yapmis. Samsung 850 Evo 250gb 403 TL'ye aldim. Samsung 750 Evo 120gb'i da 220 TL'ye aldim. Cok sicak bir firsat olmasa da suan piyasadaki en iyi fiyatlar bunlar. Malum sicak gundemden dolayi artan kurla birlikte son 1 haftadir fiyatlar baya bir yukselmisti.

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-250gb-850-evo-sata-30-okuma-540mb-yazma-520mb-ssd.html?OM.zn=category_top_sellers-w21&OM.zpc=MZ-75E250BW

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-120gb-750-evo-sata-3-0-okuma-540mb-yazma-520mb-ssd.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bonx kullanıcısına yanıt
    11 kasımı bekleyip çekle daha uyguna alabilirdiniz bir ihtimal, şuanki tık hızında indirimimi kullanırsam 370e geliyor eğer zam yemezse 250gb 850 evo
  • Sandisk Ultra II 480GB 550MB-500MB/s Sata 3 SSD (SDSSDHII-480G-G25)

http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-ii-480gb-550mb-500mb-s-sata-3-ssd-sdssdhii-480g-g25-p-BD801663

549 tl

Urun hakkında bilgisi olan var mı?

• Ben kullanıyorum. Cok yuklenmezseniz evo 850 ile fark yok. Güzel fiyatı konusunda birsey diyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

11 kasımı bekleyip çekle daha uyguna alabilirdiniz bir ihtimal, şuanki tık hızında indirimimi kullanırsam 370e geliyor eğer zam yemezse 250gb 850 evo

N11 kupon detaylarında elektronikte geçerli değildir yazıyor.

• motokops M kullanıcısına yanıt
    Sim kart şeysilerinde geçersiz. Elektronikte geçerli.

• sandisk ultra 2 ile sandisk plus arasında ne fark var hangisi iyi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsaid_ak

Hepsiburada'daki %10 indirimde uygun fiyatlar var. WD Green 240 GB 339 liradan 305 liraya düşmüş. Bindirme yok yani direk indirim 339 lirayken bile gideri vardı şimdi giriş seviyesi için en uygun model olarak karşımıza çıkıyor.

850 EVO 250 GB 377 TL sıcak değil belki ama son aylarda gördüğüm en düşük fiyat kendim de almıştım zamanında.

Sandisk SSD Plus 480 GB 449 lira 93kr/GB!!! ŞOK ŞOK ŞOK SSD 1TL/GB altına düştü. 960 GB SADECE 899TL!!!

Crucial MX300 275 GB 384 TL . 850 EVO'dan 7 lira farkla büyük bol almak ister miydiniz?

MX300 ve 850 EVO'nun 500GB lık versiyonları daha pahalı onlar çok soğuk.

İşte almayı düşünen olursa diye hepsini yazdım. SSD kesin alıcam acele diyenler için WD Green ve Sandisk Plus fiyatları uygun. Onun dışında soğuk.

Bilgisayarımda msata SSD girişi var. 250 gb msata SSD alıp, Hdd yi koruyarak, işletim sistemin ve birkaç programın SSD de kurulu olduğu bir sistem oluşturmayı düşünüyorum.

Ancak msata SSD seçeneği az ve normal ssdlere göre fiyatları da yüksek. Normal SSDlerin içinde msata olduğu, sata ssd alıp, söküp içindeki msatayı çıkarıp kullandıklarını okumuştum.

Bu ssdlerden içinde msata olup olmadığını biliyor musunuz?yada bilen, anlattığım olayı deneyip kullanan var mı?

• 100 liraya aldigim ssd plus 250 lira olmus

• ---DaNGeR--- - kullanıcısına yanıt
    mSATA alacaksan 850 EVO.
  • ---DaNGeR--- - kullanıcısına yanıt
    Bir kaç tane 2.5 inç ssd nin içinin açılmasına baktım ama içinden msata ssd çıkana rastlamadım.

http://www.yukko.com/samsung-250gb-850-evo-serisi-msata-ssd-disk-mz-m5e250bw-v-50036026

Amazondan yaklaşık 455 TL ye geliyor. Amazon.de den ise yaklaşık 375 TL ye alınabiliyor. (sepete ekleyince 85 eıro oluyor).Diğer seçeneklere pek bakmamak lazım çünkü fiyatlar hemen hemen aynı.

• 
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.