Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (346. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.968
Cevap
719
Favori
1.708.214
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, S60 dan bence bir sure uzak durun. Son firmware li versiyonlarda sorun var, heryerden sikayet yagiyor. Iade eden fazla. Arc r100 icin vatan uygun fiyatli.

http://www.vatanbilgisayar.com/ocz-120gb-arc-100-serisi-sata-30-ssd-475mb-okuma-395mb-yazma.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zek -- 6 Ağustos 2015; 10:47:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Hocam aşağıdaki 840 evoda aldığım sonuç samsung magician yazılımı yüzünden samsung SSD'leri gerçekten performans farkı yaratıyor

Ya hocam sen o testi bir daha yap ya. O ne öyle. Orada nokta filan koymayı mı unutmuş program ne. Onlar nasıl değerler. Raid mi var ?

Bağı bahçeyi satıp evo 850 mi alsak ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi durall -- 6 Ağustos 2015; 10:57:20 >

• Daha önceden soruldumu bilmiyorum ama merak ettiğim bir konu var.
    Benim laptop un dvd sürücüsünün olduğu yere ssd takma gibi bir düşüncem var fakat 120 GB lıkları düşünüyorum şuan. laptop un kendi harddiskinin boyutu da 600 GB
    harddiskte 145 gb boş alan var. Şimdi gelelim asıl meseleye benim yapmak istediğim harddiskten işletim sistemini çekip ssd ye yüklemek ve bazı önemli programlarıda direk ssd ye taşımak. Geri kalan dosyalar harddiskte kalmaya devam edicek. Bu mümkün müdür ? Mümkünse nasıl yapabileceğim hakkında yardımcı olabilir misiniz ?
  • Arkadaslar 120 gb sandisk extreme 120 tl ye iyi mi almisim acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16asd208

Arkadaslar 120 gb sandisk extreme 120 tl ye iyi mi almisim acaba

Nereden aldınız acaba?

• SANDISK 128 GB 2,5 inç SATA SDSSDP-128G-G25 135TL

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_SANDISK-128-GB-2-5-in%C3%A7-SATA-SDSSDP-128G-G25,103452,504939,832067.html?langId=-14

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::FoxRiver:: -- 6 Ağustos 2015; 12:44:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::FoxRiver::

SANDISK 128 GB 2,5 inç SATA SDSSDP-128G-G25 135TL

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_SANDISK-128-GB-2-5-in%C3%A7-SATA-SDSSDP-128G-G25,103452,504939,832067.html?langId=-14

Hocam bu ssd nin ayrı bir konusu da mevcut forumda. Hatta bir arkadaş ssdlabs'ın testlerini de koymuş. Baya kötülemişler diski. Hani alınır mı ?? Tartışma konusu bence.

• durall kullanıcısına yanıt
    sata2 laptopa takacaksanız bir şey olmaz. SSDlabs'da yazanları okuyup da anlayana madalya veriyorlar. Sakin kafayla her kelimenin üzerinde durarak okumak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _DokuzZ_

Daha önceden soruldumu bilmiyorum ama merak ettiğim bir konu var.
    Benim laptop un dvd sürücüsünün olduğu yere ssd takma gibi bir düşüncem var fakat 120 GB lıkları düşünüyorum şuan. laptop un kendi harddiskinin boyutu da 600 GB
    harddiskte 145 gb boş alan var. Şimdi gelelim asıl meseleye benim yapmak istediğim harddiskten işletim sistemini çekip ssd ye yüklemek ve bazı önemli programlarıda direk ssd ye taşımak. Geri kalan dosyalar harddiskte kalmaya devam edicek. Bu mümkün müdür ? Mümkünse nasıl yapabileceğim hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

ssd alacam aynı şeyi nasıl yapacam onu araştırıyorum. kopyalama mümkün ama nasıl

• hdd nin yerine takınca kopyalamak mümkündü ama onda harddiskte var olan herşeyi aktarmışlardı ve hdd yi kullanmamışlardı daha sonra. Ama dvd sürücü üzerinden dediğim olayın nasıl yapıldığını bulamadım henüz.
    Hdd yerine takarken böyle yapılmış belki işinize yarar.
    https://www.youtube.com/watch?v=NoS0yMHmGyw
  • tahminime göre imaj alıp ssd ye aktarmak gerekiyor. bunu yapan birçok proğramda mevcut. ben o şekilde deneyecem

• Sandisk standart ürününde 3 yıl garanti mevcut. Muhtemelen ömrü de o kadar ama o paraya alınabilir gibi. Ben geçen sene eski 3-4 tane laptopta kullanmıştım gayet yeterliydi.

Silicon Power s60 ürünü aynı Kingston V300 gibi haber vermeden kaliteyi düşürdü. Kesinlikle uzak durmak lazım. v300 yüzünden Kingston'dan bile soğudum ben. HyperX ürünlerini bile almam. SP için de artık aynısını düşünüyorum. Geçen bir usb bellek almıştım bozuldu ilk ayında...
  • samsung evo 250 gb hizlial da 350 tl. yeni uyelikle 325 oluyor.

Samsung 16GB EVO Class10 hafiza karti da hediye. nuvo da varsa bkm ile 50 tl + 5 tl puan iade olur. gayet sicak.
  • fairstars kullanıcısına yanıt
    quote:

@zek Selamlar, S60 dan bence bir sure uzak durun. Son firmware li versiyonlarda sorun var, heryerden sikayet yagiyor. Iade eden fazla.

Hocam biraz geç soruyorum ama S60'I Neden iade ettiniz ? 240gb'ı Hızlıalda cazip gibi ama S60'ın Kötü ünü çok hızlı yayıldı Vatanda sizin ssd yine indirimde ama psikolojik sınırıma bi gelemedi Test sonuçları atabilirmisiniz Bu arada arabiriminiz nedir? benim ki Sata II imiş
  • faya85 kullanıcısına yanıt
    s60 ı değiştirme sebebim söyledikleri hiç bir değeri testlerde görememem. iops değerleri ve yazma değerleri 3 te 1 falan çıkıyordu. bunun sebebi de kontrolcü değişimi. sessiz sedasız daha kalitesiz kontrolcü takılmış bu seriye.

s60 test sonuçlarına aşağıdaki adresten bakabilirisniz. bu arada bağlantıyı sata3 üzerinden yaptım iki ssdde de

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=108421895

bunlarda ocz arc 100 ün değerleri. Şunu da belirteyim s60 tamamen boşken, ocz ise üzerine işletim sistemi kurulmuş ve %33 dolu olarak test edildi. boşken çok daha iyi sonuçlar veriyordu ama onları kaydetmyi unutmuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fairstars -- 7 Ağustos 2015; 1:32:20 >

• hizlial'da nuvo + bkm ile 280tl'ye geliyor bana şu an, daha iyi fiyata düştü mü evo? birde sata kablosu çıkıyor mu yanında, eğer çıkmıyorsa nasıl kablo kullandığımın önemi var mı ona göre alayım

+ çek varsa 25 daha düşer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 7 Ağustos 2015; 1:31:40 >
  • Teşekkür ettim hocam , bi de boş dolu değişiyor muymuş performans
    Ben 120gb alır 70-80gb'si işletim sistemiydi programdı doldurum diyordum, 240gb şart o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

hizlial'da nuvo + bkm ile 280tl'ye geliyor bana şu an, daha iyi fiyata düştü mü evo? birde sata kablosu çıkıyor mu yanında, eğer çıkmıyorsa nasıl kablo kullandığımın önemi var mı ona göre alayım

Hocam şu 280 e düşüren kombinasyonu biraz daha açabilirmisin ? Niyeti bozup alacam malum nasıl daha uyguna getiririm hesabındayım. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: durall

quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

hizlial'da nuvo + bkm ile 280tl'ye geliyor bana şu an, daha iyi fiyata düştü mü evo? birde sata kablosu çıkıyor mu yanında, eğer çıkmıyorsa nasıl kablo kullandığımın önemi var mı ona göre alayım

Hocam şu 280 e düşüren kombinasyonu biraz daha açabilirmisin ? Niyeti bozup alacam malum nasıl daha uyguna getiririm hesabındayım. Teşekkürler.

valla bende almak isterim ama nuvo kartlı olmamız gerekiyor sanırım

• durall kullanıcısına yanıt
    yukarıda arkadaş yazmıştı, ona ek olarak bkm'den nuvo ile ilk alışverişim olacağı için 15 puan daha gelecek.

şu an 350tl
    nuvo indirimiyle 300 tl (4te1 indirimi)
    75 / 15 puanıyla 285 tl (http://www.tlcard.com.tr/kampanyalar-liste/1/genel-kampanyalar.aspx bu sayfada ki "BKM Express Ağustos fırsatı!")
    50 / 5 puanıyla 280 tl (http://www.tlcard.com.tr/kampanyalar-liste/1/genel-kampanyalar.aspx bu sayfada ki "TLcard'a özel BKM Express fırsatı!")
    ek olarak hızlıal 25tl çek veriyor gizli sekmeden açıp giriş yapınca, 255 tl oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 7 Ağustos 2015; 10:07:58 >

• 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.