Şimdi Ara

SSD önerisi alabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
85
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar, sanıyorum ki konuyu doğru yere açıyorum. Laptop'um Lenovo G50-70 i3-4005U RAM 4GB 64bit. 2014te aldım bu laptopu ve yıllarca zorlayacak bir şey yapmadım pek. En fazla Sims oynamışlığım var, sanırım 2 defa format attım 3 defa da recovery yapıp sıfırladım. Son recovery'den önce win10 kuruluydu ama recovery'den sonra win10'u geri kurmaya çalıştığımda kabul etmedi bir yıldır Win 8.1 ile çalışıyor. Son zamanlarda aşırı kasmaya başladı içinde doğru düzgün hiç bir program yüklü olmamasına rağmen ve kullanamaz duruma geldim. Hele chrome açtığımda 5 dakika falan kilitleniyor. Doların durumu da ortada yenisini almayı hayal bile edemiyorum. SSD değiştirirsem bir tık daha düzelir diye umuyorum. Ya da SSD ile kurtulmaz diyorsanız ne yapmam lazım? Dediğim gibi bilgisayarı temiz kullandım ve çok yormadım. Ama sonuçta 6 yıllık bir makine :)

• En az 240gb SSD alıp temiz windows 10 kurulumu yapın. 250 lira civarına bulabilirsiniz.
  • Disk HDD ise sorun olmadığından emin olun. SSD'ye yeni Windows kurarsanız başta hızlı çalışır fakat yeni programlar kurdukça yavaşlar. Win 10 kurarsanız arkaplanda gereksiz CPU ve disk kullanımı yapan virüs, Microsoft Compatibility Telemetry, defrag, zamanlanmış görevler gibi hizmetleri kapatmazsanız rastgele zamanlarda ciddi yavaşlamalar olur. Chrome Google ajanıdır, veri toplar ve gönderir fazla disk kullanımı yapmasının sebeplerinden biri budur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.