Şimdi Ara

SSD montajlerken sisteme zarar mı verdim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Samsung 970 Evo SSD'yi montajlarken zorlandım baya. Ilk kez kasa içindeki bi işlemi kendim halletmeye kalktim.

Uğras ugraş derken taktim fakat bilgisayar açiliyor, monitöre görüntü gelmiyor.

Anakartdda Dram ve CPU ışığı yanıyor. Ramleri falan baya kontrol ettim , bi temassizlik yok yer degistirdim taktim cikarttim olmadi.

Belli ki istemeden bilgisayarın bir parçasına kalıcı hasar verdik. Sizce sebebi nedir ve hangi parca hasar gormus nereden anlayabiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ssd yi sistemden söküp boot etmeyi deneyin zorlanacak bir durumu yok aslında ssd nin montjında anakart sata nvme desrekliyor olmasın ? pci ex ssd desteklemiyorsa belki ondan görüntü gelmiyor olabilir

• onr1818 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben baya kurcaladim zorlandim amator oldugumdan, ekran kartini falan soktüm yer degistirdim. M2 girisli zaten.

• FurkanCbn kullanıcısına yanıt
    M2 nin tipleri var hocam 3 anahtar m2 var b,m,bvm birde ssd ler m2 sata ve m2 pci express türler var 970 evo pci express bir ssd eger anakartınız m2 sata destekliyse çalıştırmaz yada bazı saçma anakartlrda ekran kartını takınca m2 yuvası çalışmıyor aynı pci ekspress yolu kullanıyorlar falan anakartınızın modeli nedir?

• onr1818 kullanıcısına yanıt
    B350 PC Mate hocam MSI. Ama zaten benim bilgisayarimin kurulu bir duzeni var. Hdd ye kurulu. Diyelim ki uymadi, bozuk vs.. Neden goruntu iptali olsun ki. Demek istedigim acemiligimden dolayi belli ki Anakarta Ram'e vs zarar verdim gibime geliyor.

• Cmos reset yapıp denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Cmos reset yapıp denediniz mi?
    Hayir hocam, o nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanCbn

Hayir hocam, o nedir?

Alıntıları Göster
    Bios önbelleğini siliyorsunuz.

Güç kaynağını kapatın kablosunu çekin bios pilini çıkartın 5 dakika bekleyin ardından tekrar pili tekrar takıp güç kaynağı bağlantısını yapıp sistemi açın cmos temizlenmiş olur.

Bazı donanım değişikliklerinde cmos önbelleği bozulabiliyor cmos resetlemek gerekiyor. Ekrana hiç görüntü gelmiyorsa ilk etapta bios şüphelidir sonrasında donanım taraflı sorunlar düşünülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 24 Aralık 2018; 12:53:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanCbn

B350 PC Mate hocam MSI. Ama zaten benim bilgisayarimin kurulu bir duzeni var. Hdd ye kurulu. Diyelim ki uymadi, bozuk vs.. Neden goruntu iptali olsun ki. Demek istedigim acemiligimden dolayi belli ki Anakarta Ram'e vs zarar verdim gibime geliyor.
    Biosu son sürümüne update edip deneyin vega gpulu ve athlon işlemciler için m2 slotunuz 2x çalısabiliyormuş diger ryzen işlemciler ile 4x çalısabiliyor bios update bir bakın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.