Şimdi Ara

SSD iops değerleri düşük çıkanlar bunu yapsın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amd sistem ve Samsung ssd kullananlara öneri:

Dün Samsung 850 evo 250gb ssd aldım. İops değerleri düşük çıkıyordu. Bugün anakartın ahci driverını yükledim ve iops değerleri 2 kat arttı. Özellikle ssdde iops değerlerinde düşük değer görenlerin benzer yolu denemelerini öneririm.

Resimde alttaki eski driver ile üstteki yeni driver ile iops ve okuma, yazma sonuçları. Farklı zamanlarda yapılan testlerde aşağı veya yukarı %5lik bir fark oynaması yaptığını ve rapid modeda bu değerlerin uçtuğunuda belirteyim ki bu ssdyi araştıran arkadaşlara bir bilgi de benden olsun.

• benim anakart b350m-a ahci sürücüsü diye bir şey yok sitesinde sadece chipset var bir de sata var ama onuda yükleyemiyorum raid içinmiş sanırım düşük iops değeri alıyorum
  • AMD chipset sürücüsünü boş bir klasöre açın, windows aygıt yöneticisinde IDE ATA/ATAPI altbaşlığında AHCI Driver'ı tıklayıp sürücü güncelleye gelin ve kaynak olarak yeni açtığınız sürücü klasörünü gösterin, oradan otomatik olarak AMD AHCI sürücüsünü kuruyor. AMD Chipset sürücüsü neden bu sürücüyü otomatik olarak kurmuyor bilmiyorum.
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    zaten güncel diyor

60k okuma 50k yazma iops değerleri var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 5 Ekim 2018; 13:45:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.