Şimdi Ara

SSD ihtiyacı olan kaçırmasın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
12
Favori
30.465
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: i.y4114

Bu satıcının sattığı 960 GB olanın fiyatı aslında çok iyi bilgisayardan hdd yi tamamen devredışı bırakır önemli olan verileride harici olarak hdd ye yedeklenebilir bu sayede
    https://tr.aliexpress.com/store/product/Reeinno-SSD-240GB-SATA3-2-5inch-High-speed-TLC-flash-Internal-Solid-State-Disk-480GB-960GB/4424193_32914529719.html?spm=a2g10.12010612.8148356.1.ce13422bsAefxO
    Hocam 4$ lık kuponla 460 Tlye geliyor 960 GB olanı.

GB başına 0,48 TL gerçekten mükemmel bir fiyat.

• Bunlar amd'ye diş macunu sürüp ısınıyor da derler. Cuma indirimlerinde 278 tl ye 512gb aldım ülkeye girmiş. Yorumlarda 2 yıldır kullanıyorum diyen türk arkadaş var.
    12gb ddr4 ram'i 320 tl ye aldım 100 tl kupon kullanıp. Şu an hala 430 tl ye alabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiger cage

Bu tür 3. Parti ekipman almaktan kaçınınız zira bad sektör hataları sata port arızası vs yaptırabilir bilginize yinede karar sizin
    ne alakası var, sallama! bad sektör sata port arızası vermez. ayrıca 3.parti ne demek biliyor musun? çıkma üründen bahseder gibi konuşmuşsun.
  • ChechenRebel kullanıcısına yanıt
    fiyat çok cazip gerçekten 960'dan alasım var ama bilemiyorum hocam bir problem olur diye korkmuyorum değil

• ProfXavier kullanıcısına yanıt
    Hocam durun yeni arıza çeşitleri öğreniyoruz arkadaşların hayal gücünü sınırlamayalım

• Notebook garantisi yüzünden alamıyorum. Dvdroomdan taksam ssdyi verim alabilirmiyim. Bilen yazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC@DC -- 6 Aralık 2018; 12:22:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahmetsad A kullanıcısına yanıt
    Ram lazım banada uygun nasıl bulabilirim 3200 mhz lik var ona takviye için

• Buna benzer çin malı SSD almıştım. İsmi Kingdian olması lazım . SSD birkaç gün sonra yaptığım HDD tune bad sector programinda 2 veya 3 tane bozuk ( kırmızı nokta) çıktı . Daha sonra sayisi artarak Windowsun kitlenmesine neden oluyordu . Daha sonra partial refund alarak anlaştık satıcı ile . Fakat bu markayı da denemek istiyorum . 120gb ligini alıp diğer 120gb lik SSD me raid 0 yaparım .

• cxcagri C kullanıcısına yanıt
    Yüksek mhz'li Ram'lerin çin versiyonları yok . Benim aldığım Ram'ler 2933 OC (CL:17)oluyor en fazla. Corsair 8 gb 3000 mhz 400 tl iken 3200 mhz 480 tl ye çıkıyor. Fiyat karşılaştırması yapacaksanız yılbaşı indirimlerini bekleyin seçkin kuponlar baya düşürüyor.30 40 TL fark çıkarsa gümrük riskine girmeyin hiç.(hemde türkiye garantili olur)

• Bi tane de ben mi alsam :)

• .Eray. kullanıcısına yanıt
    Mobilden girerseniz 163 oluyor
  • _Warknife_ _ kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar SSD'de NASIL BAD SEKTÖR olabiliyor? Biri beni aydınlatsın, üzerime bilgi kussun lütfen.

Mekanik bir disk olmayan SSD'den, disk üzerindeki mekanik (fiziki) hayatı nasıl bulabildiniz de, bad sektör aldınız?

Yakında RAMLERDE bad sector vardı, PSU dayanamadı, monitörde ölü pixel oluşturdu falan derseniz şaşırmayacağım.

SSD'ye mekanik disklere özgü sektör taramaları yaptırmak nedir, kim veriyor bu akılları size Allah için açın okuyun.
  • Aldım 240 gb lık bakalım :))

• Bad sector değil yanlis yazmışım . ne olduğunu da açıkça bilmem fakat o dediğim kırmızı noktaların sayisi arttı. Bozuk partisyon olabilir ismini bilmiyorum .

• _Warknife_ _ kullanıcısına yanıt
    Anladım dostum, bad sektör diyince şaşırıyoruz.

Muhtemelen bahsettiğin sorun şudur, SSD içinde bulunan flash yongalar içerisindeki hücrelerde sorun yaşamışsındır. Ama zaten ssdlerde milyarlarca hücre var, hdd sektörleri gibi 1000-2000 değil. Bu hücreler yazma-silme işlemleriyle deforme olabilir, bozulabilir. Bu her türlü SSD için geçerlidir. Ortalama 5000 gibi yazma-silme işlemiyle hücre ölebilir. Belki senin ssd'de böyle bir sorun olmuştur.

Diğer yandan bu üründeki hücrelerde kötü olabilir, ölebilir. Ama 100-200 hücre öldü diye SSD bozulmaz. En fazla yazma yapamazsın o hücreye, okuma yaptırırsın.

Ben linkteki ürünün içini açarak, pcbyi inceleyen kişiye ait fotoğrafları gördüm. PCB daha kaliteli markalara ait PCBlerle benzer şekilde donatılmış. Tabi ki kullanılan materyaller kalitesiz olabilir, lehimler kötü olabilir.

Bu fiyata ancak bu kadar olur ama bu ürün nerden baksan 2-3 yıl idare eder gibi görünüyor.

Bugüne kadar hep ekonomik sınıf SSD'ler aldım. Şükür daha hiç sorun yaşamadım. Ama teknoloji işi biraz şans işidir. Alırsın, ertesi gün kötü bir malzeme veya kötü bir işçilik nedeniyle ürününden olabilirsin.

Ama bu ürünü alan yüzlerce kişi böyle bir sorundan bahsetmemiş kısa vadede. Demek ki bir süre idare edecek bir ürün.

• Ben cesaret edip alamadim.bu bfyi 500gm samsung evoyu 490a alip isi kapadim.

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    yalnız 5-10 tl. gümrük vergisi ayrı ,gümrüğe sokma parası ayrı bir durum
    yani ürün vergiye tabi bulunmasa bile 5.1 tl. gümrüğe girme parası alıyorlar
    limitin 22 euro ya düşürülmesi büyük sıkıntıya neden oldu ,çünkü gümrük görevlileri ürünün fiyatının sınırın üstünde olup olmadığını tam anlayamıyor ve çoğu ürünü ukime gönderiyor
  • Hergün ufak bel çantasından yedekleme kısmı olan(200 gb civarı ) hdd taşıcam.(ofis dosyaları v.s. barındıran).hergün güniçinde kullandığım. sabah işe giderken akşam eve dönerken taşıcam. Sizce SSD mi alıp taşıyayım yoksa normal hdd mi. Terettütte kaldım, Sallanma filan olursa disk atar filanda bozulur mu diye SSD mi alsam.
  • i.y4114 kullanıcısına yanıt
    Küresel sermayenin köpeği olmuşuz haberimiz yok

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

yalnız 5-10 tl. gümrük vergisi ayrı ,gümrüğe sokma parası ayrı bir durum
    yani ürün vergiye tabi bulunmasa bile 5.1 tl. gümrüğe girme parası alıyorlar
    limitin 22 euro ya düşürülmesi büyük sıkıntıya neden oldu ,çünkü gümrük görevlileri ürünün fiyatının sınırın üstünde olup olmadığını tam anlayamıyor ve çoğu ürünü ukime gönderiyor
    Bende sonradan fark ettim dediğiniz gibi aynen biz 5,1 tl ödedik ama vergi ödemedik büyük ihtimal dediğiniz gibi ukime girmesinden dolayı bize bu para çıktı herhalde..

Hoparlörler araba mid mi mik diyorlar ne ise ondan idi baktım internete mid takımı diyorlarmış gümrükçülerde bunun fiyatı yüksektir diye ukime sokmuş olabilirler..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.