Şimdi Ara

SSD HIZ PROBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s

Sorun;
    SATA 3 soketine taktım.
    6GB/SN Destekleyen kabloyu aldım.
    Bios'dan ahcı seçeneğini işaretledim.
    İnternetten bunlardan bahsediliyordu.

NOT:İlk başta write ı 310 görüyorum sonrasında hemen 100 e düşüyor.

Programdan test sonuçları bunlar
    SSD HIZ PROBLEMİ

sadece Şu işlemi regedit den gerçekleştirmemi söylediler /storahci klasörü bende gözükmediğinden gerçekleştiremedim
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\storahci “Error Control”: DWORD = 0
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\storahci\StartOverride “0”: DWORD = 0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thesweetpink13 -- 20 Mart 2017; 13:14:10 >

• AHCI driverlerini kurmayı deneyin. SSD'nin kullanımı durumuda önemli. Performans kaybı illaki yaşanabilir. Teoride vaadedilen hızlar onlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adrenalin_ kullanıcısına yanıt
    Yalnız ben 100mb/sn de indiriyorum bu kadar kayıp normal değil gibime geliyor bütün driverlarımıda kontrol ettim güncel gözüküyor.
  • Bahsettiğim gibi vaadedilen hızlar onlar. İllakı kayıplar yaşanacak. Sonuçta windows o an farklı bir şekilde diski meşgul ediyorda olabilir. SSD'lerde belirli bir süre sonra performans kaybı da oluşur.

Anlamadığınız nokta şu ürünü daha bugün kargodan geldi açtım taktım asc ile kontrol ediyorum arka planda yüklenme olmadan 100mb/sn normal değil bence benim hdd 60mb/sn de yazıyordu çok saçma.
  • thesweetpink13 T kullanıcısına yanıt
    AHCI driverlerini üretici sitesinden indirip yeniden kurun. Windows kurmuş ise driverleri performans kaybı oluşabilir. Yapılan testin büyüklüğü, seri yazma, dağılmış yazma türü de önemli. CrystalDiskMark'taki gibi farklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bulamıyorum ssd sandisk 240 gb ssdplus modeli var bulabilirmisiniz benim için ?
    Anakart üreticisi sitesinden indireceksiniz. SSD ile alakası yok.

• Hocam programın okuduğu değerler normal.Bir sorun gözükmüyor.Siz 100 mb/sn hızdan bahsetmişsiniz ancak bu işlem başka bir diske yazma mı okuma mı ? Yoksa aynı disk üzerinde yaptığınız işlemin hızı mı ? Aynı diske hem windows kurup hem aynı diskin bir yerinden başka yerine dosya transferi yapıyorsanız bide üstüne çok küçük datalar içeren bir dosyadan bahsediyorsanız 100 mb değeri yüksek bile.

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    Değerler güzel gözüküyor.Keşke bu değerleri alabilsem.
    C: Diski içerisinde 30 gb lık bir dosyayı masaüstüne kopyalarken 600 görüyorum ilk sonra 380 ve 15 saniye içerisinde 100 ve 60 arasıa kadar düştüğünü görüyorum.

Windows 10 pro x64 yükledim sorun hala aynı ...
  • Sandisk SSD Plus 530mb / 440 MB
    Windows güncel
    Driverlar güncel
    SATA 3 soketine taktım.
    6GB/SN Destekleyen kabloyu aldım.
    Bios'dan ahcı seçeneğini işaretledim.
    İnternetten bunlardan bahsediliyordu.

Testlerde istediğim değerler görünüyor

SSD HIZ PROBLEMİ

fakat 380mb/s ile başlayıp sonrasında 100mb/s stabil hale geliyor nedir bunun sebebi başka bilgisi olan yokmu bu konuda? Sorunum hala devam etmekte...

• Kullandığınız anakart nedir ? intel ise rapid storage kurulumu ? biostan c states seçenekleri kapalı mı ?
    Güç seçeneklerinden gelişmiş ayarlardan sabit diski kapatmak için beklenecek süre " 0 " olarak seçili mi ?
  • NecroCyber-777 kullanıcısına yanıt
    Msi A88XM-E35 V2 / Amd A-SERİES
    Odediklerini hakkınad en ufak bir bilgim yok nasıl bakılıyor onuda bilmiyorum.

Fakat benim pc 18-19 saniyede açılıyor.Sadece yazma hzında sorun yaşıyorum.
    ahcı driveri nasıl kurdun önce biostan ayarlayıp sonra driver mı kurdun yoksa format şeklinde mi ? aynı sorunu yaşadım format ile yapılan daha hızlı oluyor.
  • Direk sağ tıkla yükle dedim kur dosyasına
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.